Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Čtyři kasty v jednom domě

V jednom činžáku v pražské Lannově ulici se sešli majitelé dekretů na byt, tržní nájemníci, sociálně potřebné rodiny i lidé, kteří byt výhodně koupili od obce. Nerovnost v nájmech je hlavně téma Prahy a velkých měst. Problém však trápí každého, kdo by se rád do hlavního města přistěhoval.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

...

barbude, ty seš debil
vždycky sem vlepíš dva řádky s tečkami, zkus si ale nejdříve ověřit, zdali to co píšeš je vůbec pravda, celá pravda a nic jiného než pravda.
Fakt by mě zajímalo kolik ti je a jaké máš vzdělání.
0/0
30.3.2006 10:18

barbudo

Ještě tu nějaké kasty chybí ...
... restituent, který dostal barák zdrama ...
... továrník, který nedostal nic ...
0/0
30.3.2006 7:59

quint

Re: Ještě tu nějaké kasty chybí ...
Tak okradený restituent dostal dům zdarma ?
Já chápu, ty bolševiku, že bys tu klidně zavedl, aby dopadení a usvědčení zloději vraceli kradené věci pouze za úplatu.
A pokud tobě nějaký zloděj něco nevrátil, tak ho dej k soudu. Tam nakonec stále sedí hodně soudruhů tvé krevní skupiny, kteří ti jistě rádi pomohou dobrat se SPRAVEDLNOSTI
 VŠICHNI K VOLBÁM A VOLTE PRAVICI 
 
 
0/0
30.3.2006 8:42

barbudo

Re: Re: Ještě tu nějaké kasty chybí ...
... žádný z továrníků nedostal fabriku ani zdarma ani za úplatu ...
... není to divné?
0/0
30.3.2006 8:46

quint

Re: Re: Re: Ještě tu nějaké kasty chybí ...
Takže opět porce demagogie. Domovním restituentům byly domy znárodněny po 25.02.1948. Pár jich o ty baráky ovšem přišlo již podstatně dříve (Němci, kolaboranti......) a ti také dostali zpět velké kulové.
Kde je tedy ta nespravedlnost
0/0
30.3.2006 9:02

quint

Re: Re: Re: Re: Ještě tu nějaké kasty chybí ...
Takže došly argumenty ? Takže budeš skopčák nebo donašeč ? To jsou mi věci......
0/0
30.3.2006 13:57

babacek

Je velice
pozoruhodné kolik asociálů kteří ve skutečnosti nemají ani a na koloběžku začnou útočit když se někdo zastane seniorů kteří prožili podstatnou část života v bytě ze kterého by se dnes měli stěhovat.Ze všeho nejraději by vytvořili nějako skládku kam by se dali odkládat.Oni totiž budou věčně mladí
0/0
30.3.2006 6:59

quint

Re: Je velice
Jste úchylný Křečkův demagog, pane.
Už nejméně tisíckrát bylo řečeno, že nejdříve musí uvolnit pro tyto lidi zneužívané sociální byty milionáři Křečkové, Tůmové, Kavánkové, a podobní dárečkové, kteří se v nich dnes roztahují. A teprve poté se budou řešit jejich byty u soukromých majitelů. Takže bez obav, nikdo potřebný na ulici nezůstane.
Na druhou stranu skutečnost, že někdo bydlí někde 50 let mu nedává žádná  nadstandardní práva snad dokonce srovnatelná s nějakou formou vlastnictví.
Nakonec nikdo státu nebrání těmto lidm s placením nájmu pomoci a majitele motivovat osvobozením od daní.
0/0
30.3.2006 7:41

babacek

Re: Re: Je velice
Já nevolám pro tyto lidi aby to bylo jejich vlastnictvím,ale pouze je nechat důstojně dožít tam kde byli celý život.Pokud to někdo považuje za špatné tak ať se potom nediví,že komunistům rostou preference.Většina těchto lidí dostávala 40 let kopance od komunistů a pokud nechtěli skončit ve vězení tak museli držet. Když režim padl tak doufali,že se budou mít trošku lépe a důstojně a vklidu dožijí tak přichází nová generace která jim ty kopance dává opět a tak se raději obrací zpět ke starým pořádkům.Jenže tyto fakta si tyto odpůrci seniorů nepřipouští.
0/0
30.3.2006 8:37

Takymajitel

Re: Re: Re: Je velice
Ať jim to důstojné stáří a dožití zajistí rodina nebo stát! Toto nemůžete ale chtít po majiteli domu nebo bytu. Řekněte mi jediný rozumný důvod, proč bych to měl dotovat ze svého. Já mám povinnost postarat se o svojí rodinu. Co vy na to? Ty kopance o kterých mluvíte, jim nedává nová generace, ale vládnoucí garnitura, která neustále porušuje vlastnická práva.
0/0
30.3.2006 11:55

babacek

Re: Re: Re: Re: Je velice
Tak proč zde čtu urážky a slovní výpady právě na adresu seniorů z řad mladé generace ? A pokud jsem napsal dožít tak mám namysli především ty které nikoho již nemají.Stát platí daleko více neužitečných věcí a nikde nečtu takové protesty jako když se jedná o seniory a to ne jen v tomto případě.A to je snad dostatečný signál.Mne to skutečně někdy připadá,že si mnozí myslí,že nikdy nezestárnou.A většinou to bývá tak,že ti největší odpůrci pak dostanou nazpět plnou porci té zášti.
0/0
30.3.2006 14:25

Takymajitel

Re: Re: Re: Re: Re: Je velice
Pane Babáčku, pořád jste mi neřekl, proč to mám já, jako majitel domu, dotovat ze svého. Proč se o senoiry, kteří nikoho nemají, nepostará stát? 40 let v jednom bytě Vás pořád nopravňuje bydlet skoro zadarmo. Sociální povinost má STÁT a ne soukromí vlastníci domů. Na koho přímo přispíváte Vy?
0/0
30.3.2006 14:54

babacek

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Je velice
Ne já nechci aby to dotoval majitel domu to jsme si nerozuměli.Posoudit a přispět by měl stát.A to případ od případu.
0/0
30.3.2006 14:59

Vilém

Čobol si nemá co stěžovat
Marcel Preták, třiadvacetiletý student ze Slovenska ať táhne do pr.ele!!! Studuje si tu zadarmo a eště bude držkovat. Vypráskal bych to všechno zpátky na východ. Strašně se chtěli trhnout a teď se sem se.ou!
0/0
29.3.2006 23:55

anglosasky Karel - c/p

Bytovy program Labour Party je temer Modra sance !!
 Britanii funguje socialni bydleni nasledovne:
Socka zajde na urad, tam dostane voucher na kontraktovaneho pronajimatele.
Socka se usadi plati socialni najemne, a dorovnani do vyse smluveneho kontraktu plati urad. Kdyz se dana socka zase zmatori a opet vydelava penize, hybaj ven z bytu pro socky !
Kazdy kdo se dostane do srabu ma na socialni bydleni narok. Ale jen na nutnou dobu. Srovnej to s tou vasi fasistickou regulaci tech socidiotu. V regulovanych bytech se roztahuje regulovana luza jako je poslanec za CSSD Krecek, guverner narodni banky Tuma, reditele bank  a dalsi bohati a zaroven i nevystehovatelni dareckove.
Kdyz ovsem bezny clovek bez dekretu prijde o praci a nezaplati neregulovany najem, jde okamzite a bez pardonu pod most.
A Krecek se na to svinstvo v klidu kouka z okna.....
0/0
29.3.2006 22:59

Pajislav

Odvod do fondu oprav
Rad bych poprosil kolegy ekonomy, aby mi vysvetlili nasledujici paradox. Ve svem okoli jsem se nesetkal s jedinym odvodem do fondu oprav, ktery by prevysoval soucasne regulovane najemne. Naopak, casto se blizi az k jeho polovine ci dvoum tretinam. A pritom se domy ve vetsine velice zlepsuji a zkrasluji. Upozornuji, ze je to naprosto realna zkusenost. Dokonce se jedna i o dost zanedbane nemovitosti napr. ze 30-let. Jedine vysvetleni, ktere me napada je, hospodarnost a efektivita. Napriklad stupacky jim firma pracujici pro obec nabidla za 800k az milion, pritom po peclivem vyberu nasli firmu, ktera to realizovala za 250k!!! A dobre, upozornuji. Vedle toho samozrejme veskere vybrane penize smeruji zpatky to domu, coz je take videt. Takze zaver je ze soucasny regulovany najem vystacuje k obnove bytoveho fondu a penize navic jsou jistou ziskovou marzi. Timto si vysvetluji spokojenost lidi zijicich v osobnim ci druzstevnim byte oproti narkum majitelu domu. Ti maji casto prestavu, ze oby
0/0
29.3.2006 22:03

Pajislav

Re: Odvod do fondu oprav
obytny dum je spise hotel. Chapu, ze si napriklad stezuji, ze jim "hotel" nevydelava dostatecne, ale odmitam, ze na najemniky doplaceji. Ale nakonec se vratim k tomu, ze cim vice bytu a domu bude privatizovano najemniky, tim lepe. Obce by mely mit pouze byty pouze pro nalehave pripady, tam by meli mit poradne smlouvy (aby je mohli efektivne vyuzit, kdyz je potrebuji) a vsechny dalsi byty prodat nejemnikum. Obec ma jine povinnosti a podnikani by mela prenechat podnikatelum.
0/0
29.3.2006 22:12

quint

Re: Re: Odvod do fondu oprav I.
Vážený pane Pajislave !
 
Tento problém byl na těchto fórech vysvětlován nejméně tisíckýá. Nicnéně věřím, že tady nejde o fór aani o (_._), takže vysvětlím znovu (mohu i na něco zapomenout):
1) Odvod do fondu oprav je typický pro vlastnické bydlení (družstav společenství vlastníků) neb není třeba platit nájem sám sobě, nicméně barák z něčeho žít musí.
2) Zatímco nájemné je buď stanoveno (regulace) nebo je smluvní, odvody do fondu oprav jspou takové, jaké si tenkterý daný spolek odhlasuje ba schůzi. Tedy raké třeba NULA.
3)Běžná praxe je většinou taková, že fon oprav kryje operativní potřebu na provoz domu, tedy běžné výdaj, na které řitroše fantazie může stačit i podregulační výše.
4) Průšvih přichází v momentě havárií nebo i plánovaných nicméně rozsáhlýchinvestic. V těchto spolcích pak obchází výběrčí partaje a inkasuje prachy v hotovosti cash na dřevo. 
Má kolegyně takto usela sehnat za 3 dny 50 tisíc
0/0
29.3.2006 22:35

quint

Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav I.
Vedle stál ten samý obecní dům s regulovanými nájemníky a stejnými opravami. Ti regulanti byli v klidu, po nich nikdo nic nechtěl.
 A na konec to nejdůležitější:
Proč by nemělo být bydlení v družstvech a soukr. společenstvích výhodnější ?
Ti lidé se na těch domech nadřeli, byty museli zaplatit a regulovaní nájemnící si mezitím v klidu onanovali ve svých regulovaných klíckách !
0/0
29.3.2006 22:39

Albert Zweistein

Re: Odvod do fondu oprav
Tak si pořiďte vlastní nebo družstevní byt a v něm si levně bydlete, když je to potom tak levné.
Se dost divím, že na totéž, co vy už dávno nepřišli také ostatní a že už dávno všichni nemají vlastní nebo družstevní byty ve kterých by si levně bydleli. Stavebním firmám by takový zájem jen udělal radost.
0/0
29.3.2006 22:53

Pajislav

Re: Re: Odvod do fondu oprav
Uznavam, ze ve svem prispevku jsem neresil JAK ziskat vlastni nebo druzstevni bydleni. Ale to nebylo mym cilem. Otazka znela, proc ty stale narky, ze regulovane najemne nestaci naprostou reprodukci, kdyz odvod do fondu oprav je dokonce nizsi... a reprodukce vcetne velkych oprav jako STUPACKY, plastova okna apod. se mohou realizovat! Co se tyce odvodu do fondu oprav, nemyslim, ze vsichni jsou blbci, co odvadeji smesne castky, ktere nevytvareji rezervy. Mozna excesy kdy plati 1000, ale pri 2000-3000 za to uz rezervu vytvari nekolik desitek tisic mesicne.
0/0
29.3.2006 23:03

anglosasky Karel - c/p

Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav
To už je dávno spočítáno. Zadání bylo pro panelový dům cca. 15 let starý (poměrně nízký rozsah oprav). Pouze dodám, že cihlové domy mají náklady na opravy a rekonstrukce nejméně o třetinu vyšší než paneláky.
Problém řešily dvě instituce a zde je výsledek:
1) Sociologický ústav ČSAV (Ing. Martin Lux) :
minimální neziskový nájem stanovili na 60,-Kč/m2/měs.
 
2) Ústav soudního inženýrstvi v Brně:
min neziskový nájem u daného paneláku spočítali na 50,-Kč./m2/měs.
 
A celorepublikový průměr regulovaného nájemného je přitom asi 26,-Kč./m2/měs
 
0/0
29.3.2006 23:15

Albert Zweistein

Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav
Jenomže otázka  JAK ziskat vlastni nebo druzstevni bydleni je naprosto klíčová!! Bez toho aby byla tato otázka brána v potaz, nemají žádné další úvahy ohledně bydlení žádný smysl, příp. jsou jen demagogickým blábolem.
Ono jde totiž o to, že máte-li vlastnický nebo družstevní byt, tak v tomto svém bytě máte vázanou docela slušnou sumu financí (tato suma je většinou větší než 1 milion Kč). Pokud byste bydlel v nájemním, tak máte tuto sumu volnou a můžete ji třeba investovat, takže vám ponese zisk. Tento zisk ztrácíte, bydlíte-li ve vlastním, příp. družstevním. Tuto ztrázu zisku musíte připočítat k celkovým nákladům na své bydlení.
Je jasné, že pronajímatel většinou není žádný samaritán a tento zisk si do nájmu právem započítá.
0/0
30.3.2006 0:07

quint

Re: Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav
Budete-li nájemníkem, budete platit nájem.
A ten musí pokrýt nejen veškeré náklady vč. odpisů, ale musí vlastníkovi též přinést i ZISK. Běžný nájem (bez poplatků)je v Evropě 5% z tržní hodnoty bytu ročně.
Tedy byt za milión bude mít nájem cca. 50.000,-Kč. ročně, tedy něco přes 4 litry měsíčně =  t.j pouze holý nájem.
0/0
30.3.2006 6:45

Pajislav

Re: Re: Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav
S tim se da souhlasit. Tohle urcite dela rozdil mezi najmem a fondem oprav. Zaroven to potvrzuje, co jsem jiz napsal - ze na prostou reproduckci uz soucany najem staci (soucasny prumerny regulovany najem je 2500-3000). Takze ty vykriky, ze na regulovane najemniky se doplaci jsou LICHE!!! Ale souhlasim, ze pronajimatel rovnez opravnene ocekava zisk z najmu a ten chybi.... Ale pojdme se podivat, kolik by to melo byt. Ja si myslim, ze by se melo vychazet z realnych nakladu na reproduci + zisk a NE z ceny nemovitosti. Jelikoz to se napriklad v Praze dostava mimo realitu a je 15-20k. Za to ale mohou umele vyhnane ceny a ne nakladove ceny.
0/0
30.3.2006 13:34

quint

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav
V celé Evropě se nájmy platí podle ceny bytu. Takže kvůli tomu, že se to někomu nelíbí to určitě nebudeme dělat jinak.
0/0
30.3.2006 14:02

TYVOGO

Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav
MOJE ZKUSENOST JE JINA, FOND OPRAV JSEM PRED LETY PLATILA KOLEM 1300kc ZA 2+1, pak jsme byt prodali, koupili dum se 4 bytama, kde jsou ´2 regulovany velky byty, 78m2, a regulcici plati kolem 13 kc z metru. to je 1000kc....za 3+1!!! tak kde je teda odvod do fondu oprav tretina nebo polovina regulovanyho najmu???
0/0
30.3.2006 7:06

Pajislav

Re: Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav
Ta cisla jsou naprosto spatna!!! Soucasny regulovany najem je cca 40kc m2, coz je 3120 Kc za mesic. A to uz je 3x vice nez Vas fond oprav.
0/0
30.3.2006 13:36

quint

Re: Re: Re: Re: Re: Odvod do fondu oprav
Klídek, Pájo ! Maximum v regulaci je 37,-Kč. a to pouze u I. kat. a pouze v Praze. Celorepublikový průměr je někde okolo 22,-/m2/měs.
0/0
30.3.2006 14:03

nebydlící

V červnu se doufám uvidíme...
Volte v červnu socany!
 
Jen si to spočítejte - poslanci budou bydlet za regulované nájemné - v obrovských bytech v centru hlavního města budou bydlet v obecních bytech za pár stovek, zatímco studenti, postižení a svobodné matky budou odkázáni na volný trh.
 
Volte solidární stát - volte socánky! 
0/0
29.3.2006 20:06

copynet

Re: V červnu se doufám uvidíme...
Váš příspěvek jsem s Vaším nickem a  s označením c/p (kopie) zkopíroval na socanský web do diskuse. A měl úspěch......!
0/0
29.3.2006 21:32

kozel

Stańte se regulovaným vyžírkou ! - I. díl
Posuďte sami a počítejte snámi:
1)Platíte velké kulové a navíc za nic neodpovídáte. V domě si přitom děláte co chcete.   2) Jaká je skutečná cena vašeho bydlení a kolika korunami vás majitel domu měsíc co měsíc povinně subvencuje vás nemusí vůbec zajímat. Náklady majitele domu jsou jeho problém a ne vaše starost.Vy si jen užíváte pohodlí, klídku a láce.    3) Ač sami platíte velké kulové, máte přitom nárok na prvotřídní servis a to ve všech ohledech. A když ne, tak třikrát běda majiteli ! Naše zákony jsou tvrdě pronájemnické a soudci s převážně komunistickou minilostí se s nikým moc nemažou.  
0/0
29.3.2006 19:29

kozel

Re: Stańte se regulovaným vyžírkou ! - II. díl
4) A i kdyby jste ono zmíněné velké kulové přestali platit úplně a majitel by vám dal výpověď, tak se opět vůbec nic neděje.Stejně vám musí nejdříve opatřit a zaplatit náhradní byt pro vaše další nájemní parazitování, tentokrát na někom jiném. Takže o nic nejde a vůbec nic nehrozí.
   5) Pokud byste čirou náhodou zjistili, že dotyčný byt už vlastně nepotřebujete, netřeba jej majiteli vracet. Váš regulovaný dekret snadno a rychle prodáte bez placení daní na černém trhu nejméně za několik set tisíc, ale v případě zajímavé adresy za několik milionů ! Ať má chudák majitel zase koho živit. A vy shrábnete nezdaněné prachy !    Takže, vážení, žádná hypotéka, žádná koupě a ani nic, co je třeba reálně zaplatit !! Nic neplaťte !  Nic nepodepisujte,  velebte Křečka a tupě zírejte !  
0/0
29.3.2006 19:31

Nájemník

Re: Re: Stańte se regulovaným vyžírkou ! - II. díl
No a co??? Když se to někomu kdo ten daný dům vlastní, tak ať ho prodá a dělá něco jiného. Třeba se živý poctivou prací...
0/0
29.3.2006 19:40

quint

Re: Re: Re: Stańte se regulovaným vyžírkou ! - II. díl
Odkdy je pronajímání bytů ve vlastním domě nepoctivá činnost
 
0/0
29.3.2006 20:16

grossss

nezáviďte..
Že byla baba ve správném čase na správném místě, jí nezáviďte, obecní byty se prodávají nájemníkům s bonusem prakticky všude, spíše jde o to, že pokud se prodávají byty takto levně, je to obrovská příležitost pro ty, kteří o tom vědí. Tedy zastupitelstvo části města (v tomto případě části Prahy) Pak podpis ne tak čiperné důchodkyně,  jako je Milada, znamená v kapse zastupitele, nebo jeho známých 3 mega. A když máš takových známých více, tak bych jako zastupitel byl d*bil, kdybych ty byty nenabízel nájemníkům tak lacino. Je to jednodušší, než 1+1.... a vím o čem mluvím!!!
0/0
29.3.2006 18:17

rudastraka

mesto
nechapu proc mesto ty byty prodava za desetinu ceny. to je na zalobu za spatny hospodareni s majetkem mesta. 16 roku po sametu!!!!
0/0
29.3.2006 18:02

rudastraka

Re: mesto
navic jestli baba rve ze nema penize tak muze jit makat. v 57 do duchodu. to se mi snad zda
0/0
29.3.2006 18:05

kontrola_nemocnych

nesmyslny
lzivy manipulace s neprehlednymi vypocty. sice regulace je problem, ale takhle blby clanky by se meli trestat :)
0/0
29.3.2006 17:58

grossss

Re: nesmyslny
Na tom není nic lživého, je to prostě realita... můžeš zkonkretizovat, v čem je to manipulace????
0/0
29.3.2006 18:05

grossss

mám byt a nemám kde bydlet
Na rozdíl od strejdy, který bydlí v novém na Barrandově, sice těžce k penězům přišel a už vůbec je nedoložil(úplatky běžné, jak na běžícím páse, pak privatizace Ulipetrolu a další "výdělky" a Barkovou stejně nakonec potopil..) Já chudý příbuzný jsem koupil  (za podpory strejdy Vika) v roce 1994 zděný byt  4+1, 80 m2,  500 metrů za hranicí  Prahy s nájemníkem a regulovaným nájemným.  V  roce koupě 1994 byly všechny byty regulovány. Dnes je dům ve společenství vlastníků, kterých je 6, odsouhlasili si stanovy, kde se do fondu oprav přispívá 2400 Kč měsíčně. Mně nájemník podle regulovaného nájemného platí 942 Kč měsíčně. Takže už 5 let doplácím za nájemníka do společenství měsíčně 1458 Kč. Proč, ač méně majetný, než nájemník, musím dotovat stát, místo toho, abych koupil dětem banány. Myslím, že by stálo za to spojit síly, majitelé domů, bytů, nájemníci za tržní nájemné a poj´dme se do nich pustit! Čim dříve tuto státní v*chca
0/0
29.3.2006 17:57

gman

1bába na 76m čtverčních?
Tak to by mě docela vytočilo, když si vezmu ža naše 4členná rodina žije v bytě 60 m čtverečních.
By mě zajímalo co tam ta bába sama dělá. Asi tam má velkochov koček
0/0
29.3.2006 17:55

lebowski-b

o vlastní idiocii
Do všech psích kund, jak to tak pozoruju, tak jsem jedinej, kdo za svůj bejvák vycáloval 4 mega.
To mi ho vyndej.
0/0
29.3.2006 17:44

panik

Re: o vlastní idiocii
tak to mi ho TEDA vyndej
0/0
29.3.2006 17:49

rudastraka

Re: o vlastní idiocii
je to na bliti. nejhorsi je ze hodne lidem to pripada normalni
0/0
29.3.2006 17:56

pavel

Re: o vlastní idiocii
já sem taky cáloval čtyři mega-a dle současnejch cen je to ještě "levný"! nechápu, proč se developeři najednou tak pomátli a levnej 100 metrovej byt je najednou kolem 6-8 mega.
0/0
29.3.2006 17:57

rudastraka

Re: o vlastní idiocii
hele a to neni vsechno. jestli sis ty prachy vydelal tak jen na danich a pojisteni jsi zacaloval zhruba dalsi ctyri mega. takze dohromady 8 mega. za tech 8 mega se da pri trose stesti poridit 20 bytu v centru prahy
0/0
29.3.2006 18:10

Admin_

Vyhlašuji soutěž
, O nejlepší zdravici odekretované sociální případce Táňě Fišerové k jejím dnešním jmeninám. Napadá mně: My ti Táňo přejem, ať jdeš do prdele... Já vím, slabší.
0/0
29.3.2006 17:23

nebydlící

Re: Vyhlašuji soutěž
Drahá rudá Táňo, US-DEU Tě už nechce, sněmovna jakby smet, hlavu vzhůru - neplakej, doma hřeje bolševickej DEKRET!
0/0
29.3.2006 17:30

chachacha

nastupni plat 20-30K
chachacha, takto uz jsem se dlouho nepobavil. 20K je prumernej plat v CR a ma ho tretina lidi, natoz aby to byl nastupni plat!
0/0
29.3.2006 17:22Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.