Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vězeň Kožený - třikrát týdně návštěva matky

Vodka, kufříky plné peněz, prostitutky, večírky pro nejvlivnější americké finančníky. A úplatky. Takové metody podnikání Viktora Koženého v případu privatizace ázerbájdžánské ropné společnosti Socar popisuje březnové číslo měsíčníku Bloomberg Markets.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

V Klaus, 1. prez KSCM

Pamatujte na mé poučky: NEZÁVIĎET miliardy tunelářům, ZÁVIDĚT samoživitelce a jejím dětem

To je naše, po Sametu jen namodro přelakované, filizofie elit komunistuic¨ké éry.

0/0
28.9.2006 11:35

prof V Klaus, 1. prez KSČM

Moc pěkně prosím, držme si talenty jako můj VK, Viktor Lederman

Jak rád jsem se s ním nechal fotit, hrát tenis. Vzpomínáte na mé kázání o potřebě "domácáích kapitálových skupin" (Kožený, Motoinvest, Trend, atd. atd)? Moje "česká cesta" rozdání naloupeného "státního" majektku švindl úvěry a pak kupónovkou, kde hlavně moje (vědomě nebo neznalostí) DĚRAVÁ legislativa o IPFech, násobená mojí okázalou neochotou vykonávat standardní státní dohled nad finančním sektorem vedly k vytunelování stovek miliard korun tunely vedoucími až na Bahamy a Seychely. Je i dost svědků na to, že jsem od podzimu 1991, kdy Kožený a IPFy začali "jednat", OPAKOVANĚ odmítal varování a rady západních partnerů, včetně USSEC, abychom "garance" a pak "höldingy" Kořženého, IPFů, atd. zastavili. S hrdiostí jsem tehdy Západu vzkazoval, že "nerozumí našim specifikům" a že "nebudeme, jako oni, nadbytečně regulovat". Kde jinde, než v mé ČSFR a ČR kupř mohla burza běžet 5 let, do léta 1997, bez KCP? (A tu jsem dal narychlo dohromady, když v květnu začala měna padat a čachry mé (pokr)

0/0
28.9.2006 10:46

prof V Klaus, 1. prez KSČM

Koženého, tunelování cestou IPFů jsem zavinil hlavně já, ...

(A tu jsem dal narychlo dohromady, když v květnu začala měna padat a čachry mé transformace, včetně "vyrovnaných" rozpočtů už definiti¨vně finanční trhy světa přestaly věřit. Jako MF ČSFR jsem ve výnosech tvrdil, že IPFy záskají max 4% DIKů, asi 80 tis knížek. Nakonec jen Kožený samotný jich kontroloval 1,6 milionu a 72% z 8 mil DIKů šlo přes IPFy. 6 milionu místo mnou odborně stanovených 80 tisíc. --- Jako nejvlivnější člověk první poloviny 90. let, od okamžiku, kdy mě do Špalíčku disidentům jako "potřebného ekonomického experta" přivedla soudružka Rita Budínská-Mlynářová-Klímová (co v NYC poj¨hodově ztrávila 2. svět válku se svým komunistickým tatínkem, prvorepublikovým redaktorem a po únoru 48 šéfredaktorem Rudého práva). Jako "architekt transformace", "vedoucí týmu vládních ekonomů", jako MF ČSFR a pak opakovaně předseda vlády ČR jsem měl v těchto věcech největší moc a vliv a nic, co mi nebylo po chuti, se defakto nedělo.

0/0
28.9.2006 10:52

1_Venca

Víťa ví že bude sedět...

...jen by se rád dostal do švihácké basy v ČR. Pak už se kámošové politici postaraj o nějakou tu amestii. Jak by jinak splatil "Santa" a jeho "sobí spřežení" Své dluhy tj. zisk moci a nadvlády nade vším?Rv

0/0
25.4.2006 14:44

Bonelord

Trochu objektivity prosim

Je nepochybne, ze ceskou kuponovou privatizaci rozhybal prave Kozeny a vetsina lidi na jeho HF neprodelala. Je zrejme, ze ten Azerbajdzansky obchod nebyl podvod, ale proste vysoce rizikova a nestandardni investice, ktera zkrachovala na nespolehlivosti vlady teto podivne zeme. Pokud by podplaceni azerbajdzanci prodej nezrusili, pak by vsichni vydelali a Kozeny by byl hrdina. Ted najednou vsichni za svoji hloupost vini jeho. Americane jej nevini z podvodu, ale z uplaceni!! Je to podobne jako s temi duchodci co chodi demonstrobvat proti vlade, ze prisli o penize v pochybnych kampelickach a investicnich spolecnostech. Kazdy by mel pri investovani pouizivat rozum a byt pripraven nest riziko.;-)

0/0
25.4.2006 10:08

Ota226

Re: Trochu objektivity prosim

Tak, to je přesné. On ten desetinásobek splnil. Narozdíl od těch, co slibovali hory doly - a nic. Pokud někdo chtěl víc než desetinásobek, pak prostě neúměrně riskoval a nemá nic.

0/0
25.4.2006 10:16

Pepa z Honkongu

Re: Trochu objektivity prosim

to je právě ta tragédie. Kožený a další fondy jako Motoinvest ovládl v podstatě zadarmo cca 40% průmyslu, který šel do kupónovky a z tohoto průmyslu dnes nezbylo vůbec nic. Tyto fondy nebyly schopny s obrovským portfoliem který zadarmo dostali nic udělat, nepřinesly do něj ani kapitál ani know-how ani schopný management, pouze ho vycucaly a zahodily. Bohužel si ještě předtím půjčovaly naše úspory v našich bankách, které spravovaly modré straky. Takže suma sumárum to byla nejhorší transformace z postkomunistických zemí.

0/0
25.4.2006 10:38

Albert Nerom

Re: Re: Trochu objektivity prosim

R^ A nejen průmysl. Už se třeba zapomnělo, že zašantročil i Čs. námořní plavbu. Přitom již za 1. republiky jsme se pyšnili, že jako suchozemský stát máme vlastní námořní flotilu (viz např. slavná loď Republika). A to, že Kožený sprostě okradl tisíce drobných akcionářů a zákeřně i své obchodní partnery, si lidé s krátkou pamětí v této diskuzi také nechtějí připomínat.

0/0
25.4.2006 10:50

Ota226

Re: Re: Trochu objektivity prosim

No jo, ale za to nemohl přece Kožený. Ten jenom vzal, co se nabízelo!

0/0
25.4.2006 11:29

1

Re: Trochu objektivity prosim

Promiňte, ale tomu já říkám 'propagandou vymytý mozek'. KP nepotřebovala rozhýbat. Nízký počet účastníků by znamenal jen lepší kurzy. Jenže tu asi bylo nebezpečí, že by se malí akcionáři dostali k takovému majetku, že už by do něčeho mohli i mluvit. Proto musely nastoupit HF s masivní reklamou.

Ach jo (bez laskavého svolení 1)

0/0
25.4.2006 11:10

lolek77

Re: Trochu objektivity prosim

Máte pravdu, ale je třeba ji doplnit. Prodej knížek za 10 000,- Kč byl  vpořádku. Ti co si "koupili" akcie HF však byli okradeni záměrným znehodnocováním portfolia. To ovšem dělalo více fondů (nejznámější je Trend).

Jinak kam se hrabe Kožený na Vovku Železnýho.

0/0
25.4.2006 12:06

Ota226

Re: Re: Trochu objektivity prosim

Okradl je ale především autor kupónové privatizace. Pro koho byla? Většina občanů (sebe nevyjímaje) neměla a nemá schopnosti k investování a správě majetku. Fondy si mohly dělat co chtěly. A že rozkradou, co půjde, bylo nad slunce jasné už tenkrát. No a z těch fondů byly Koženého fondy nejbezpečnější. Okrást do roka ty spousty lidí by mu asi neprošlo. Desetinásobek byl poměrně jistý a byl taky dodržen - ať někdo tvrdí, že ne. A jestli v tom někdo hledal dlouhodobější investici a vyčkával, pak byl hodně naivní!

0/0
25.4.2006 13:10

Magi

Re: Trochu objektivity prosim

Nemůžu si nerejpnout.

Hmmmmm více takových Kožených.(Y)

0/0
25.4.2006 12:45

Qesospi Cobigan

Re: Trochu objektivity prosim

Objektivě, tenhle člověk měl viset už před 10 lety...

0/0
25.4.2006 14:23

primaty

Re: Trochu objektivity prosim

Plně souhlasím se zněním článku. pokud se slavným finančníkům USA podaří kdekoliv na světě jakýmkoliv způsobem dosáhnout úspěchu jsou dobří. pokud ne jsou gaunery ti druzí. Všichni vědí, že v postsovětských republikách je to vždy o schopnosti a možnosti korumpovat. Každý kdo tam jde to ví. Když za pár drobných uspěli v bývaléˇm Československu je to úspěch, když si naskočili na od nás již poučené azerbajdžánce jsou to podvedení čestní lidé. Finančníci tohoto typu nikdy nebyli čestní jak říká pan Angelov to by nebyli tam kde jsou, ale chodili by do práce. Proto by také měli umět prohrávat a nést to riziko. Protože čestní nejsou odnese to Kožený. Ať je jakýkoliv, je rovnější než oni a proto mu držím palce, také proto, že pokud ho dostanpou Američané uspokojí svoji nenažranost na úkor zisku z české privatizace a sem už nebude naděje dostat zpět vůbec nic A vůbec když už fiančníka tak raději českého než amerického. Jejich americké velkopanské způsoby jsou na zvracení.

0/0
26.4.2006 9:27

finanční makléř

Nerozumíte tomu, ale nejste sám, co s gustem prezentujete své přesvědčení

Na svůj názor náte plné, ústavní právo. Bohužel (bohudík), věci fungují jinak, než vaše zde prezentované náory napovídají. To, že Kožený "zlidověl" kupónovku je nesporný fakt, se kterým jsem vždy souhlasil. Do října 1991, kdy IPFy mohly začít, národ kupónovce nevěřil a MF ČSFR Klaus ani svými, v tisku pravidělně publikovanými /Poučeními o kup privatizaci" skeptický národ nepřesvědčil. Asi jen 1,5 mil občanů se do půli října stalo DIKy. Ježkovi se podařilo prodložit lhůtu do konce ledna 1992, což spolu s "garancemi" Koženého a jiných IPFů vědlo k frontám a 8 mil DIKům. Ale v civilizovaném světě, po roce 1929, jsou jakékoliv garance zisku akcií nezákonné a západní instituce a vlády na to Klause upozorňovaly a žádaly (jako s obligacemi Banky Bohemia předtím) zásah MF ČSFR a pak vlády ČR. Klaus to arogantně (nebo nahráváním jemu milým sponzorským "domácím kapitálovým skupinám") odmítal. Plus zvl jeho zákony o IPFech byly velmi děravé, vědomě nebo z neznalosti. A nechtěl ani mít KCP, 5 let!

0/0
28.9.2006 11:05

Kekipetr

Otazka

kolik takovych Viktoru Kozenych ted ceka za zady ODS na  svoji prilezitost..

0/0
25.4.2006 9:21

Pedro

Re: Otazka

Třeba ministr Ivo Svoboda z ČSSD, viď?

0/0
25.4.2006 9:41

Albert Nerom

Re: Re: Otazka

Pokud pak budou sedět v lapáku tak jako on, bude to úplně v pořádku.

0/0
25.4.2006 9:57

Albert Nerom

Jen více takových Kožených!

Vzpomínáte si, který moudrý (opravdu, ale opravdu nejchytřejší) politik u nás pronesl tuto památnou větu? A kam to všechno vedlo. Hlavně pak o tom přemýšlejte, až budete házet lístky do volebních uren.

0/0
25.4.2006 8:57

Další z řady oslů

Re: Jen více takových Kožených!

Tebe nikdy nikdo v životě nezklamal? O kom jsi si myslel, že je ok? Pane dokonalý?

0/0
25.4.2006 9:19

Albert Nerom

Re: Re: Jen více takových Kožených!

"Nikdo není dokonalý..."; myslím si ale, že (i díky životním zkušenostem se spoustou žvanilů) nejsem úplně blbý, protože Koženému jsem nenaletěl a svoje kupóny jsem mu nepřenechal, i když ho i takové "autority" jako V.K. kudy chodily, tudy chválily.

0/0
25.4.2006 9:56

Ota226

Re: Re: Re: Jen více takových Kožených!

Byl jeden z mála (Kožený), který splnil, co slíbil - po roce desetinásobek. Kdo od toho čekal víc, byl samozřejmě naivní.

0/0
25.4.2006 10:06

Destroyer7

Re: Jen více takových Kožených!

Zdá se, že to Koženému zbaštili nejen obchodem protřelí amíci. Ale proč z toho dělat vinu ODS? Copak ho uplácali z hlíny a poslali do světa se slovy kraď jako sociální demokrat?

0/0
25.4.2006 11:56

Delirium Tremens

Re: Jen více takových Kožených!

V té době a v té situaci to byla věta správná.

Nemůžeš přeci predikovat, že člověk s dosud čistým trestním rejstříkem se dopustí podvodu či zločinu.

0/0
25.4.2006 10:09

Pepa z Honkongu

Re: Re: Jen více takových Kožených!

žvlášť když mu zadarmo věnuji 40% státního majetku...

0/0
25.4.2006 10:40

Delirium Tremens

Re: Re: Re: Jen více takových Kožených!

Věnovali mu ho za pár špinavých zlaťáků blbci, kteří teď nejvíce řvou, že je okradl.

0/0
25.4.2006 11:36

finanční makléř

Koženého atd, tunely na Bahamy a Seychely umožňoval především VK (Klaus)

Na svůj názor náte plné, ústavní právo. Bohužel (bohudík), věci fungují jinak, než vaše zde prezentované náory napovídají. Kožený "zlidověl" kupónovku, ale nezákonným způsobeml. Do října 1991, kdy IPFy mohly začít, národ kupónovce nevěřil a MF ČSFR Klaus ani svými, v tisku pravidělně publikovanými /Poučeními o kup privatizaci" skeptický národ nepřesvědčil. Asi jen 1,5 mil občanů se do půli října stalo DIKy. Ježkovi se podařilo prodložit lhůtu do konce ledna 1992, což spolu s "garancemi" Koženého a jiných IPFů vědlo k frontám a 8 mil DIKům. Ale v civilizovaném světě, po roce 1929, jsou jakékoliv garance zisku akcií nezákonné a západní instituce a vlády na to Klause upozorňovaly a žádaly (jako s obligacemi Banky Bohemia předtím) zásah MF ČSFR a pak vlády ČR. Klaus to arogantně (nebo nahráváním jemu milým sponzorským "domácím kapitálovým skupinám") odmítal. Plus zvl jeho zákony o IPFech byly velmi děravé, vědomě nebo z neznalosti. A nechtěl ani mít KCP, 5 let!

0/0
28.9.2006 11:08

ArneFarin

kriminál

Moc se mi nezdá to tvrzení o "nejhorším" kriminálu. Nebo je paní matka tak zkušená ?

0/0
25.4.2006 8:42

Padre M

Re: kriminál

no já bych mu to přál,to nejhorší vězení/ale spíše lépe nějaké Turecko či Thajsko/ - ať mu tam natrhnou prdel, zlosynovi;-€

0/0
25.4.2006 9:27

me2di

Levicacka.....

Levice vychází ze základního předpokladu, že lidé potřebují svého politika, svého úředníka, který umí nejlépe vyřídit jejich věci, protože oni sami toho nejsou schopni. Levice věří, že lidé potřebují někoho, kdo je bude kontrolovat, bude rozhodovat o jejich právech a povinnostech, ovlivňovat jejich životy, bude od nich vybírat vysoké daně a další dávky, aby je pak mohl "spravedlivě", podle vlastního uvážení přerozdělit. Aby se člověk cítil lépe, "darují" mu množství zákonů, regulací, kulatých razítek. Levice popírá schopnosti člověka svobodně a samostatně rozhodovat o svém životě. Cílem levice je udělat z lidí stádo, které jde slepě podle toho, jak bača píská.

0/0
25.4.2006 8:12

Thyronx

Re: Levicacka.....

Zlata slova. A proto si neschopna luza nasla svuj idol - Vaclava Klause, t.c. z vule komunistu na Hrade.

0/0
25.4.2006 8:19

me2di

Re: Re: Levicacka.....

muuuuuu

0/0
25.4.2006 8:23

Delirium Tremens

Re: Re: Levicacka.....

Z vůle komunistů? :-)

Jen naprostí omezenci omílají tuto větu. A to jen proto, že by rádí, aby to tak bylo.

Komunisti nevolili pro Klause, ale volili proti Zemanovi, protože, ač to může znít paradoxně, není jejich volebním protivníkem ODS, ale ČSSD. Cílem komunistů je oslabit pozice ČSSD a jen proto by za prezidenta zvolili třebas papeže. To ale neznamená, že by jej pak velebili ...

0/0
25.4.2006 8:36

ruda straka

Re: Re: Re: Levicacka.....

thyronx je bud omezenec co si hraje na amika, nebo to je opradu amik a to uz vypovida za vse. takova diagnoza

0/0
25.4.2006 8:44

vlakno

Re: Re: Re: Re: Levicacka.....

sroubuje blatniky v automobilce v detroidu a ucasti v CZ diskusi si kompenzuje mindraky kazdyho zahranicniho delnika s povolenim k pobytu za ucelem prisroubovany blatnik

0/0
25.4.2006 10:35

finanční makléř

Kde jinde ve světě si komunisté volí prezidebnta (rádoby)pravičáka?

KSČM a lžipravičák Klaus si dlouhodobě velice dobře rozumějí, ikdyž by si - teoreticky - m+li být "ideologickými protipóly". - Důkazy: 1) Nomenklatura ¨ve vedení privatizovaných státních podniklů a bývalý vědecký pracovník socuialistické ČSAV, sebedekorovaný "prof" Klaus mají společnou, lukrativní minulost za komunismu, od studia na VŠE 2) KSČM a Klaus byly vždy zásadně proti všem RESTITUCÍM. Klaus na to měl i, jak jinak, "odborné" důvody. Když restituce, navzdory KSČM a Klausovi proběhly, Klaus je jimi neopomíná chlubit 3) křížová výprava proti EU, Klaus a KSČM zase na stejné straně barikády. Oba (a modrá klaka) se PRÁVEM bojí, že harmoniozací práva, vlivem Bruselu se jim změnšuje prostor pro řádění modrorudých mafií. 4) Klaus a ODS a jen KSČM byli hlasitě proti vracení občanství úprchlíkům před komunismem. Byli proti volbám v zahraničí, korespondečnímu hlasování atd. 5) Klausovy poučky o tom, že horší než komunismus je europeismus a ngoismus, šablonovitý antikomunismus?

0/0
28.9.2006 11:17

EasyR

Re: Re: Levicacka.....

Klause zvolili sociální demokraté :-)

0/0
25.4.2006 8:41

petr

Re: Re: Levicacka.....

tak se vypovidal a sup spat, abys byl rano svezi u pasu ve Fordce! nastava ti krusne obdobi, zda se, ze ti zavrou fabriku ;-D

0/0
25.4.2006 8:57

MAY88

Re: Levicacka.....

Běž s tím do hajzlu...

0/0
25.4.2006 8:20

me2di

Re: Re: Levicacka.....

Beeee

0/0
25.4.2006 8:22

zlej

Nevím proč ho za tohle chtějí soudit

Chtěli vydělat balík tak riskovali a prohráli, tak co.

0/0
25.4.2006 7:35

Ccecil

Re: Nevím proč ho za tohle chtějí soudit

Jenže panáčku já neriskoval, neinvestoval jsem s Koženým ani korunu, všechny jsem před jistotou desetinásobku varoval a přesto jsem díky jeho podvodu přišel o 25000. To mi vadí.

0/0
25.4.2006 7:47

Ota226

Re: Re: Nevím proč ho za tohle chtějí soudit

Jak jsi proboha mohl přijít o jistotu desetinásobku. To přece není pravda! On to splnil!

0/0
25.4.2006 10:09

finanční makléř

promiňte, ale nerozumíte tomu

1) v civilizovaném světě je, minimálně od roku 1929, víte proč, PROTIZÁKONNÉ garantovat jakýkoliv zisk na akciích (nebo podíl fondech akcií). Ptejte se sebe¨, proč, ale je to tak a z pádných důvodů. Vláda a třeba KPC u nás (kterou Klaus, z neuvěřitelných nebo vědomě promafiáclých důvodů:) od roku 1992 do léta 1997 ani nedovolil ustavit. 2) v civilizované i moderní zemi stát hraje zásadně důležitou roli DOHLEDU nad¨finančními trhy. Důvěryhodnost a transparentnost, pamatujete si? Zejména malý investor si nikdy nemůže ověřovat vše a státní mechanizmus, od USA po Berlín a Tokio, dohlíží na to, aby byl systém víceméně košér. 3) Mícháte (bohužel nesjte sám a Klaus a spol, co mají máslo stovek miliard vytunelovaných z IPFů a ekonomiky na hlavě vám v tom rádi nechají) dvě RUZNE věci: investiční a systémové riziko. Skutečný kapitalismus a trhy cenných papírů atd. funguje tam, kde systémové rioziko je fungujícím státním dohledem, zákony minimalizované. Investiční riziko - dokončení

0/0
28.9.2006 11:29

finanční makléř

predevsím V Klaus (MF a preds vlady) umoznoval tunely, Kozene a spol

zda dané akcie ponesou nebo neponesou, je věc zcela jiná. - Když lidé vydělali na Koženém neznamená to, že MF ČSFR a pak vláda ČR (terdy Klaus a spol) nedbaly na to, že vůbec není zajišťované systémové riziko, což je povinnost demokratického státu, za to si jej daněmi platíme. V USA, v¨záp Evropě, atd.

0/0
28.9.2006 11:30

phenomenon

maatinka

"Je to jedno z nejhorších vězení na světě," ;-D, tak to chudáčka Vikiho přesunem do nějakého asijského lochu, ne? Tam mu bude mnohem líp...

0/0
25.4.2006 7:26

Kamil

Volební program ODS

Volební program ODS: zrušení sociálních a jiných příspěvkům rodinám s dětmi, okamžitá deregulace nájmů, zavedení rovné daně a zvýšení zdanění lidem s příjmy do 12.000 měsíčně na 15%, zavedení školného nejen na vysokých školách, přmé zpoplatnění lékařských úkonů pacientem, úhrada léků v plné výši, zdražení potravin, dopravy, služeb a zboží se současným zdaněním DPH 5%, zrušení dotací do zemědělství, zrušení podpory v nezaměstnanosti, zrušení rekvalifikačních kurzů pro nezaměstnané, zrušení investičních pobídek a podpory zahraničních invetorů.

0/0
25.4.2006 7:06

brlayz

Re: Volební program ODS

Běž s tím do hajzlu.

0/0
25.4.2006 7:38

abc

Re: Re: Volební program ODS

ÁÁÁlééé,

pánovi se nelíbí špetka pravdy o pseudopravicové bandě??? Jen si to přečti ještě jednou...

0/0
25.4.2006 8:05Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.