Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Žít jen pro práci už dnes není moderní

Čím dál více lidí v západní Evropě si na otázku, zda chtějí většinu času trávit prací, odpovídá: Ne. Lidé hlavně v bohatších zemích se raději spokojí s částečným úvazkem za méně peněz výměnou za to, že více využijí zbylý čas - s rodinou a koníčky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vymrzovač

pěknej blábol....

....v rozvinutých zemích muž ze svého platu uživí rodinu,žena je v domácnosti.Aby z toho nezblbla,nebo si udržela kontakt a kvalifikaci,chodí na pár hodin týdně.Určitě to není hlavně kvůli penězům.Situace u nás? V převážné většině musí dělat oba rodiče,aby vůbec vyšli,a udrželi si nějaký standard. Objevují se ale snahy zkracovat jedněm pracovní úvazek(a mzdu),aby nějaká ta hodina zaměstnání zbyla i na ty méně šikovné,co se do práce nedostali. Není problém dělat víc než 40 hodin týdně,když vím,že za to budu náležitě oceněn-finančně v práci + následně doma,protože si potom můžeme "něco" dovolit.

0/0
10.7.2006 12:18

Vendula

víte, já bych

tak vlastně ze zásady nic neměla proti "skandinávskému" sociálnímu typu státu. Jenže to vyžaduje takovou část kontrolovatelnosti, průhlednosti a férovosti, které je v podmínkách postkomunistické země zcela nedosažitelná. Rozhodně se nemíním smířit s nesmyslnými blafy členů pseudobolševických vlád o jakési sociální solidaritě a zároveň se dívat na ně, vyvolené, jak se oni, nic neumějící darmožrouti, případně   jejich spratkové prohánějí po Pařížské v Bentley nebo Lambo a celému světu ukazují  vztyčený prostředníček! Klidně, dělejme to tedy jako např. ve Švédsku, ale se vším všudy soudruzi, krotit se budete muset i vy! Jinak nehraju! :-)

0/0
8.7.2006 19:22

Soudruh

Re: víte, já bych

Nehraješ? On se tě nikdo ptát nebude zda chceš hrát nebo ne! Hrát prostě bude a basta!

Buď budeš hrát podle našich not a my tě za to necháme jakštakš na pokoji a nebo hrát nebudeš chtít a od toho tady máme celý represivní aparát, který ti už naše pravidla náležitě důrazně vysvětlí!;-);-);-)

0/0
8.7.2006 21:39

german

Re: Re: víte, já bych

;-D;-) staci par stovek podstrcit a muzes si delat co chces R^ to vase cesky neschopny ourednictvo je lehce podplatitelny, sami se nabizeji byt podplatitelni ;-D

0/0
8.7.2006 23:52

chuloš

Re: Re: Re: víte, já bych

správně. a proto zůstaň tam kde jsi, a drž tam hubu a krok. a protože tam máš sevřenou zadnici a bál by ses ceknout, můžeš si občas anonymně přijít sem, na českej chat, vybít energii. a třeba se i přesvědčovat, když už víra asi nestačí, jak skvěle se vlastně máš : ))))

0/0
20.7.2006 18:34

malaloginka

Re: Re: víte, já bych

Pane, hrát si můžete. všeho je ovšem vždy do času. A pamatuj, přijdou i špatné časy pro tebe a pak budeš jen koukat jako jiní před tebou, které tohle potkalo. nemáš vyhráno, nepřeskočil jsi. Na tebe drahý nikdo nikdy celou dobu dělat nebude.

0/0
9.7.2006 10:46

Jerry Seinfeld

Socialni stat x par bohacu

Co ma spolecneho socialni stat s tim, ze v kazde zemi (od Nigerie a Haiti pres CR az po Svedsko a Lucembursko) proste existuje nekolik hodne bohatych, kteri maji luxusni vozy a chovaji se arogantne?

I ve Svedsku je par "neohrozenych" bohacu. Pokud myslite, ze ne, jste jen naivni.

0/0
10.7.2006 0:00

Vendula

Re: Socialni stat x par bohacu

Volovina! Tu Nigerii a Haiti beru. Ve Švédsku a Lucembursku rozhodně existují  boháči (bez STB minulosti - světe div se), ale většinou si udržují low profile a NIKDY to nejsou ti samí lidé, kteří kážou ostatním, jak mají socialisticky žít. Jinak, vy očividně naivní nejste. Naopak, vás, protřelého světáka hned tak něco na zadek neposadí! Nějaká ta  spravedlnost a demokracie? Pfff, prosím vás paní, tehle prostoduchej "zápaďáckej trend" zase brzy odvane! KAŽDÝ a VŠUDE přeci dělá maximum, aby si namastil kapsu. Jinak - proč Jerry Seindfeld? Proč né třeba Standa Gross? Český člověk, ke kterému máte myšlenkově rozhodně blíže?:-)

0/0
10.7.2006 12:24

EDV_Entwickler

Socialismus, přerozdělování, atd......

Mnoha lidem se zdá socialistická společnost, která je postavená na přerozdělování, nespravedlivá. Pokud se však na věc podíváme z toto správného úhlu pohledu, tak taková společnost vůbec nemusí být k zahození.

Nesmíme se ovšem na život  dívat z pohledu ždímaného pracovníka, ale naopak - z úhlu pohledu člověka společností (svými pracovitými spoluobčany) obdarovávaným!

Nač si v sociálním státě ničit zdraví honbou za pracovními výkony, nač zanedbávat svou rodinu a čas, který by bylo možné trávit se svými dětmi, věnovat práci?

V sociálním státě je přece daleko rozumnější úplně jiná životní strategie - pijánko, klídek a hlavně se starat o to, aby stát vždy poctivě dorovnal a zadotoval vše, co dorovnat a zadotovat má! Člověk hýčkaný pohodlím sociálního státního přerozdělování má jen pár životních povinnstí - chodit poctivě k volbám a vždy odvolit tu stranu, která slibuje maximum přerozdělování a dále také musí sledovat nejnovější změny sociálních zákonů ze kterých pak na státu dovozuje své

0/0
8.7.2006 15:05

m.

Re: Socialismus, přerozdělování, atd......

jasně - proč makat, když můžou pečený holubi lítat do huby, že jo...:-))

0/0
8.7.2006 22:24

EDV_Entwickler

Re: Re: Socialismus, přerozdělování, atd......

Moje řeč!

Aspoň ČSSD to tak slibuje....

0/0
8.7.2006 23:46

Swooppy

Je s potěchem,že v západní Evropě začali..

..upřednostňovat rodinu,výchovu dětí a rodinný život na úkor přepracovanosti,workoholismu.Ona rodina se opravdu stává nefunkční když jeden z jejích hlavních členů tráví svůj postatný čas v práci a děti mu zatím vyrůstají bez vzoru,s vychovatelkou se jménem Aiwa,Toshiba či jak se všechny ty značky televizí jmenují.Funkční rodina je,ať si k tomu dává kdokoliv jakékoliv přívlastky,základ státu.Pokud je funkční rodina,pokud se o výchovu dětí mohou starat oba rodiče,je to pro budoucnost státu,společnosti ta nejlepší investice.Vyrovnaný člověk s dobrýmu rodinnými základy je pro splečnost daleko větším přínosem,než člověk bez základních rodinných vazeb,bez rodinných vzoru,ponechán jen vlastnímu úsudku.

0/0
7.7.2006 1:34

Vendula

Re: Je s potěchem,že v západní Evropě začali..

Že ano! Na světě vládne obrovská nadprodukce a neexistuje vlastně důvod, proč se přetrhnout. Vždyť se podívejme co je všude všelijakých krámů, které se nikdy nemohou spotřebovat. Pokud se člověk "dobře" narodil - např. v zemi jako Francie (možná i ČR), tak neexistuje jediný důvod, proč si nevychutnávat život plnými doušky: "já jsem se tu narodil a bohatý stát mi dluží živobytí, přeci nejsem cvok, abych dělala něco namáhavějšího, než si, za trest, odseděla osmičku někde na úřadě... Ať makají ti hloupější, méně vzdělaní, inteligentní, kulturí, krásní atd. atd." Nádhera - teď už jde pouze o to je přesvědčit, že výsledky jejich otocké práce vlastně náleží mě...:-/ 

0/0
7.7.2006 17:12

Obyvatel

Re: Re: Je s potěchem,že v západní Evropě začali..

Jiste, a nadruhe strane mate prumerny byt za dva miliony (jehoz realna cena je sotva polovicni)

0/0
8.7.2006 14:40

Jerry Seinfeld

"Realna cena" bytu?

Pojem "realna cena bytu" je opravdu komicky. Jedina realna cena je ta trzni, vse ostatni je jen vyplod nevyleceneho idealisty, nebo nekoho, kdo nema o ekonomice ani paru. Anebo jste vy majitel nejakeho temer noveho bytu nejlepe v Praze a s radosti ho prodate za milion? No tak sem s kontaktem, koupim si jeden do zasoby. ;-)

0/0
8.7.2006 18:38

tommi77

Tak to jsem moderní!

0/0
4.7.2006 19:46

Sociální demokrad

Je třeba také užívat plodů, které nám naše společnost přináší!

Je zapotřebí dbát na to, aby bohatství, vyprodukované u nás v EU, bylo rozdělováno co nejspravedlivěji a nejrovnoměrněji! Jedině tak bude zajištěn šťastný život všech občanů EU!R^

A toto je schopna lidu dopřát jedině Sociální Demokracie! Lid na Slovensku a v Maďarsku to již pochopil. Jen u nás máme zatím stále mnoho zlodějů, podvodníků a bláznů, kteří volí své zbídačování - pravici!;-€

0/0
4.7.2006 13:11

sipecek

Re: Je třeba také užívat plodů, které nám naše společnost přináší!

S temahle bolsevickejma kecama si zajdi na 1. maje na Letnou. Pokud chces byt teto spolecnosti prospesmy, tak si dodelej zakladni vzdelani a chod do prace a odvadej dane. Individua jako ty, kteri sedi na kanapy a cekaji az jim na zacatku mesice prijde podpora v nezamestnanosti a socialni davky by meli drzet hubu a dekovat vsem pracujicim! ;-O

0/0
4.7.2006 13:16

push the button

Re: Je třeba také užívat plodů, které nám naše společnost přináší!

v severni korey a na kube asi vladne pravice co:-).. no hlavne ze tam zijou vsichni stastne az do smrti;-D

0/0
4.7.2006 13:23

eso

Re: Je třeba také užívat plodů, které nám naše společnost přináší!

lidi neblbnete, "socialni demokrad" je ve skutecnosti ODSacky provokater... tahni do (Y) demokrade!

0/0
4.7.2006 16:35

Sociální demokrad

Re: Re: Je třeba také užívat plodů, které nám naše společnost přináší!

Cooooo?

Ty táhni do Tupolovi (Y) !;-€ Už tam na tě čeká Tlustý, langer a další modří komunisti , ty modrá swině!! ;-D

0/0
4.7.2006 18:02

nejspravedlneji a nejrovnomern

Re: Je třeba také užívat plodů, které nám naše společnost přináší!

0/0
7.7.2006 15:59

Drobný škudlil

Až dosáhneme západní životní úrovně, začnou o tom lidé také uvažovat

Do té doby musíme ale tvrdě pracovat, abychom mohli poplatit hypotéky, zaplatit dětem slušné vzdělání a ušetřit něco na důchod, protože od státu nedostatneme skoro nic díky spoléhání se na průběžné financování.

0/0
4.7.2006 10:31

Leonardo Cupránek

Re: Až dosáhneme západní životní úrovně, začnou o tom lidé také uvažovat

Ale kdepak !

Ta zapadni evropa na to taky nema! Rust HDP nulovy, deficity katastroficke, konkurenceschopnost vuci USA a Asii rapidne klesajici. A do toho si zavedou polovicni uvazky a podobne socialisticke vydobytky. Tim jen urychli kolaps EU.

Navic lide jsou k tomuto chovani umele motivovani pomoci progresivnich dani a fixnich odecit,polozek - proste kdo dela na plny uvazek, nedostane cisteho ani nahodou 2x tolik, jako ten, kdo pracuje jen na pul. Za teto situace se na praci logicky plno lidi vykasle. A vydavat to za klad, to je jen prekrucovani reality ze strany eurobyrokracie.

0/0
4.7.2006 11:02

Tatami

Nadherna ukazka nesmyslu

Tak ona ta cerna neni zase uplne cerna spis je svetlejsi. Mame ruzne bile. slonova kost, snehove bila a pod. napriklad tahle je skoro do cerna ale v podstate to je bila takze vlastne muzeme mluvit jen o bile.  Asi takhle pracuje logika tohoto clanku. Dalsi nesmysl - Ruzni poradci kteri vydelavaji 100000 tydne- asi kouzelni dedecci kteri prijdou do fimy plne blbecku v patek odpoledne , reknou jim, natrete pulty na zeleno a prodavacky budou nosit o 3 cm kratsi mini, shrabnou 100 000 a podnik ktery az do ted se potacel v cervenych razem se v pondeli vysvihne mezi leaders v oboru. No ale z ceho by jinak tyhle agentury zily kdyby lidi pochopili ze jsou to vetsinou podvodnici. Dalsi nesmysl: Prodavacka v C&A potrebuje na zaskoleni nekolik mesicu- No pokud tam berou chovanky z ustavu mentalne postizenych tak asi ano jinak je ta doba vyrazne kratsi. Ale to nesmi vedeni pripustit , asi by je museli platit uz od zacatku.

0/0
4.7.2006 6:47

sunka

Re: Nadherna ukazka nesmyslu

Dej si pohov, cena expertu v IT je 12-36 tis CZK/den, takze uvedenych 100 tis /tyden je v relaci. Ale ti lide musi  neco umet coz tvuj pripad asi nebude kdyz mas takove hloupe reci.

0/0
4.7.2006 9:29

eso

Re: Re: Nadherna ukazka nesmyslu

za me si firma uctuje 7000 na hodinu. to je ale sazba, kterou dostane moje firma a rozhodne neni castka, kterou vidim na vyplatni pasce... podobne to funguje u vsech konzultantu. navic za tuhle sazbu pracuju jen par dni v mesici. zbytek jsou ruzne cinnosti za usmlouvane nizsi sazby - holt nekteri klienti jsou dulezitejsi nez jini a vedi o tom a maji silu si prosadit nizsi cenu. (parchanti!) dalsi spousta hodin je za prace, ktere nelze nikomu vyuctovat - psani nabidek, prezentace, atd.

takze bych souhlasil s tim, ze 100000 tydne vidi ve vyplate opravdu jen podvodnik... zadny clovek, kterho znam (a nekolik reditelu znam, kteri berou i vice) nema tuhle cenu, resp. kazdy muze byt nahrazen nekym levnejsim a stejne schopnym. vetsina techto lidi se tam drzi kvuli znamostem s jeste vlivnejsimi lidmi...

0/0
4.7.2006 9:44

1

Re: Re: Re: Nadherna ukazka nesmyslu

Eso Rimmer? Já jsem taky Rimmer. Arnold J. Mám prostě pech.

Ach jo (bez laskavého svolení 1)

0/0
4.7.2006 9:59

eso-v-rukavu-rymr

Re: Re: Re: Re: Nadherna ukazka nesmyslu

jo, ja ale ja jsem z paralelniho vesmiru...

0/0
4.7.2006 10:02

eso-v-rukavu-rymr

Re: Re: Re: Re: Re: Nadherna ukazka nesmyslu

...hmm, nejak jsem se do tech "ja" zamotal. ale kdyz je clovek takovy eso, tak to se stane velmi snadno...

0/0
4.7.2006 10:04

p

Re: Re: Re: Nadherna ukazka nesmyslu

jednim z moznych reseni je dat firme sbohem a pracovat externe pro ty drahe za 5K za hodinu

0/0
6.7.2006 10:12

Obyvatel

Re: Re: Nadherna ukazka nesmyslu

A jeste nejakou pohadku :-D

0/0
4.7.2006 10:32Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.