Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Dávky na bydlení uberou ročně rozpočtu tři miliardy

Až tři miliardy korun ročně stát vyplatí na nových dávkách na bydlení. Zatímco letos erár přispívá chudým domácnostem třemi miliardami, v příštím roce to bude podle ministra Zdeňka Škromacha téměř šest miliard korun. Navíc by města a obce měly zaměstnat nových 400 úředníků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

ppetr1

socialisticka evropa :-((((

jinak v socialnim Nemecku je jen v Berline nekolik SETTISIC volnych bytu !!!!! ktere nikdo nechce.

muzou se tam ti nasi klidne odstehovat vcele s Kreckem a jim podobni.to jsou totiz asocialove a socky nejhrubsiho zrna !!!!;-€;-€

0/0
7.7.2006 15:48

ppetr1

najemny

neni z toho cloveku na bliti !!8-o

jeden se stara,stale se uci,zdokonaluje,rozsiruje si obzor ,od statu nic nechce a ti co se vetsinou jen flakaji,tak tem to budu jeste dotovoat.

JE TOHLE NORMALNI !!!!!!! co si ti politici o sobe mysleji !!!!!!! ze jsou to nejaky NADLIDI !!;-€;-O

0/0
7.7.2006 15:36

Petr

Kam se přestěhovat

Osobně jsem také proti regulacím nájmů, neboť o své bydlení jsem se musel postarat sám.Dávky je třeba dávat jen tomu, kdo je opravdu potřebný a kdo vyčerpal všechny možnosti vyřešit svoji situaci -  výměna bytu za menší, do jiné (levnější) lokality apod. Na druhé straně je ale třeba vidět skutečnost, že u nás v současné době neexistuje moc možností, jak byt vyměnit za levnější a to zejména v případech drahých bytů v atraktivních lokalitách měst. Kdo bude mít finance (či zájem) na to, aby ze sídliště vyměnil byt do středu města či jiné lukrativní lokality? V ČR chybí sociální byty a nájemní byty s přiměřeným nájemným (tím myslím byty např. jen se základním standardem).Tato oblast byla 16 let zanedbávána a nyní se toto projeví.Je tudíž třeba např. přehodnotit systém podpor k hypotékám tak, aby i ten, kdo si koupí byt za účelem pronájmu byl motivován  toto učinit.Toto je jedna z možností a je možno diskutovat o dalších, ale bez tohoto je nastávající situace jen velmi těžko řešitelná.

0/0
7.7.2006 14:31

nebydlící

Re: Kam se přestěhovat

Jak vysoké je nájemné u bytů "s přiměřeným nájemným" které dle Vašeho názoru v ČR chybí?

0/0
7.7.2006 14:37

Petr

Re: Re: Kam se přestěhovat

Myslel jsem byty v levnějších lokalitách a s minimálním standardem. Co se týče výše nájemného, to určí trh po deregulaci. Pojem přiměřené nájemné byl míněn jako nájemné, které je schopen nájemník v bytě hradit a to s tou podmínkou, že tento byt je přiměřený jeho finančním možnostem. Např. z 3+1 Vinohrady do 2+1 panel, okraj Prahy.

0/0
7.7.2006 14:45

nebydlící

Re: Re: Re: Kam se přestěhovat

Vezměme například Ústí nad Labem. V tomto městě o 100.000 obyvatelích je u průměrného bytu regulované nájemné 1.100,- Kč a tržní 2.200,- Kč.

Zajímalo by mě, jak jste přišel na to, že v ČR chybí byty s přiměřeným nájemným - na základě jakého faktu?

0/0
7.7.2006 15:08

Micromind

Re: Re: Re: Re: Kam se přestěhovat

Vtip je v tom, že v oblastech, kde je takto nízké tržní nájemné (SČ, Sev Morava), zase není práce, takže to nejde takto posuzovat. Když budete hledat byty s přiměřeným nájemných v oblastech, kde práce je (Praha, Brno..), dostanete se k podstatně jiným částkám. Takže ano, byty s relativně přiměřeným nájemným v ČR fyzicky jsou, ale nikoliv v lokalitách, kde by to umožňovalo pracovní mobilitu,

0/0
7.7.2006 15:40

nebydlící

Re: Re: Re: Re: Re: Kam se přestěhovat

Takže jestli tomu rozumím správně, nehledá se ubytování pro sociálně slabé či postižené, kteří by bez pomoci skončili na ulici, hledají se "levné" Mercedesy...

0/0
7.7.2006 15:54

Micromind

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kam se přestěhovat

Ti lidé skončí na ulici, pokud nebudou mít možnost pracovat. Ve svém bydlišti tuto možnost nemají a jinde je bydlení drahé. Je to tak těžké pochopit? Nebavíme se tady o bezdomovcích, ale o sociálně slabých, kteří si za určitých okolností mohou poradit sami. Za komunistů (a že nejsem žádný fanda toho režimu) většina z nich pracovala.

0/0
7.7.2006 18:38

nebydlící

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kam se přestěhovat

Ale my se bavíme o podpoře bydlení pro ty, co by na to neměli - např. postižení, kteří mají malou šanci najít si práci nebo invalidní důchodci.

Pokud je někdo schopný najít si práci a přestěhovat se za ní, pak bude i mít z vydělaných peněz na zaplacení nájmu.

Pokud ale někdo třeba s roztroušenou sklerózou není schopen pracovat, pak mu musí stát pomoci, aby mohl bydlet i když nevydělává.

Ve 4+1 na Staroměstském náměstí to ale asi nebude...

0/0
8.7.2006 9:43

ppetr1

Re: Re: Re: Re: Kam se přestěhovat

chudak nevi o cem mluvi.

kdyz na to nemam a jsem lempl,tak se muzu klidne odstehovat kde to jeste financne utahnu a poku ne,tak bych mel jit pod most !!!!!

elektrarny ,plyn,voda.telefon ..... se se mnou taky nebavi,kdyz nezaplatim !!!!!!

na stan snad kazdymu jeste zbyde a statni pudy je jeste dost.tam tem nemakacenkum muzou postavit rezervaci a poradat jeste turisticke zajezdy na ty neschopny exoty.

mozna je to tvrde reseni,ale jedine mozne v soucasne dobe.netyka se to samozrejme socialnich pripadu,ale tech je jako v kapka mori a o ty by se mel stat postarat.tim nemyslim nejak duchodce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0/0
7.7.2006 15:41

nebydlící

Regulovaný bytový apartheid

Regulace nájmů v Německu - Určitá pravidla v bydlení, díky nimž je dopřáno přiměřené a důstojné bydlení všem.

Regulace nájmů v ČR - Miliardy nezdaněných příjmů z černých přepronájmů regulovaných bytů jejich nájemníky, superlevné regulované byty pro bohaté poslance (Křeček, Fišerová, Exner, kakový bob Kraus, donedávna i Gross a Paroubek), plýtvání státních dotací na luxusní novostavby bohatých http://zpravy.idnes.cz/praha.asp?r=praha&c=A040211_185006_praha_tona zbytečně předražené tržní bydlení na regulací pokřiveném trhu pro chudé, plýtvání bytovým fondem (obrovské byty desetiletí vydržované prázdné pro vnuky).

Viník - 8 let nicnedělání ČSSD.

http://hn.ihned.cz/attachment.php/12481590/aotuv345BF7HJLMNOjegpqz01ST29ARV/02.jpg

0/0
7.7.2006 10:51

nebydlící

Re: Regulovaný bytový apartheid

Oprava linku:

http://zpravy.idnes.cz/praha.asp?r=praha&c=A040211_185006_praha_ton

0/0
7.7.2006 10:52

mirek

NA TO MĚLI NÁJEMNÍCI, KTEŘÍ DESETILETÍ VYUŽÍVAJÍ TENTO SYSTÉM MYSLET

Nájemníci, kteří bydlí v regul.nájmech (od důchodců po bohaté podnikatele) na to měli myslet dřív. Měli 16 let na to aby řešili svou bytovou situaci. Kdyby si v devadesátých letech vzali hypotéku  na byty či domy, tak jí mají dávno splacenou. Ono jim však regulované nájemné vyhovovalo (např. 1200Kč/měs.) a vesele si mysleli ,že regulace potrvá stále. Je to jejich blbost. Zatím co jiní pltili hypotéku (např.10000Kč/m druzí v regul. bytech si kupovali pěkná auta a jezdili si na dovolenou). JÁ OSOBNĚ BYCH TAKOVÝM LIDEM NIC NEDAL !!!!

0/0
7.7.2006 8:14

Micromind

Re: NA TO MĚLI NÁJEMNÍCI, KTEŘÍ DESETILETÍ VYUŽÍVAJÍ TENTO SYSTÉM MYSLET

Už vidím lidi jako důchodce či běžné zaměstnance, jak si berou hypotéku, tím spíš, že hypotéky tady nejsou 16 let a teprve posledních pár let se přiblížily možnostem středněpříjmových domácností. Ti s nízkými příjmy na ně nedosáhnou dodnes. A nehodlám tady poslouchám pohádky o boháčích s regulovanýcm nájemným. Ti už dávno většinou bydlí ve svém.

0/0
7.7.2006 9:31

EDV_Entwickler

Re: Re: NA TO MĚLI NÁJEMNÍCI, KTEŘÍ DESETILETÍ VYUŽÍVAJÍ TENTO SYSTÉM MYSLET

Tak se holt ti s nízkými příjmy budou muset odstěhovat do bytů, které odpovídají jejich nízkým příjmům.

Nechápu, proč by měli lidé, kteří mají nízký příjem, bydlet v bytech, které jsou svou polohou a rozlohou určené pro výběr vysokého nájemného a proč by těmto lidem měli ostatní spoluobčané jejich život na vysoké noze dotovat.

0/0
7.7.2006 9:39

nebydlící

Re: Re: NA TO MĚLI NÁJEMNÍCI, KTEŘÍ DESETILETÍ VYUŽÍVAJÍ TENTO SYSTÉM MYSLET

Proč by si důchodce měl brát hypotéku? Kdo má nízký příjem, bydlí v nájmu, kdo má vyšší má kromě nájmu možnost volby i hypotéky.

To jen u nás je hypotéka prezentována jako všelék, nicméně žádný všelék to není. Všelék je okamžité zrušení české "regulace" - tedy odstranění dvojích cen nájmů. V Německu mají také regulaci nájmů, ale v žádném případě ne dvojí ceny - nemůže tam tedy vych*aný regulovaný nájemník přepronajímat cizí majetek za tržní ceny.

Hypotéka je jen pro ty, co na to mají. A krom splátky jistiny a úroků musí takový člověk platit i fond oprav - což je částka zpravidla vyšší, než samotný regulovaný nájem...

0/0
7.7.2006 10:42

N*sr*tý

minimum na jídlo

"zároveň jim nezůstane alespoň minimum na jídlo" To je jaká částka? To bude určovat úředník podle toho kolik dostane v obálce nebo to bude nějak dané např. vyhláškou?

0/0
7.7.2006 7:05

Radek

Typycky česká ubohost

tak ne aby si nájemníci z velkých bytů na Praze 1 a 2 našli bydlení odpovídající jejich možnostem, ale naopak počesku se tam nechají a všichni jim ze svých daní budeme toto bydlení dotovat dávkama, zatímco ti co dřou aby měli na tržní nájem a z platu jim už pak moc nezbyde, ti nemají nárok na nic. Vśem mladým lidem říkám, utečte z této země, tady vás nic dobrého nečeká.

0/0
7.7.2006 1:50

netsurfer

Re: Typycky česká ubohost

;-D;-D;-D

0/0
7.7.2006 6:18

EDV_Entwickler

Re: Typycky česká ubohost

Různé odhady dávají tušit, že mimo ČR v současnosti dlouhodobě žije víc než 400 tisíc českých občanů. Většinou se jedná právě o mladé lidi, kteří často pracují načerno v USA (to je údajně jedna z hlavních příčin, proč Amíci nechtějí ČR zrušit víza....), Austrálii, atd....

0/0
7.7.2006 8:52Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.