Diskuze

Čína letos zrychlí růst až na 10,4 procenta

O tom, že se čínské vládě nepodaří zaškrtit překotný hospodářský růst, nepochybují už ani ekonomové ze Světové banky. Podle nich má Čína našlápnuto za celý rok dosáhnout dvouciferného růstu. Za první pololetí se už čínský HDP zvětšil o téměř jedenáct procent.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Thyronx

15. 8. 2006 23:55
Vzdelani a zas vzdelani soudruzi....

No v ekonomice diskutujici bud nebyli vubec, nebo dokazuji ze vzdelani v oboru maji nulove.

Ano, "drzkopad" Cinske ekonomiky bude mit zrejme svetovy dopad.O mekkem pristani uz nemuze byt ani reci.

Chysta se v Cine uvedeni noveho zlateho fondu na trh pro "luzu". Pri poctu zajemcu kteri si budou moci nakoupit max 3 gramy zlata, to vsak zahybe cenou tohoo kovu tak, ze jeho cena stoupne na svete na dvojnasobek (min). To je pro mne zajimava zprava. Cina opravdu potrebuje vsechno na co se podivate. Potrebuje importovat vyrobky cehokoliv a dokonce za jakoukoliv cenu. Na kvalitu se nekouka, protoze ta jejich je opravdu neporovnatelne mizerna. Namisto planovanych CEL na jejich odevy a boty je treba odpovedet vyvozem do Ciny. Bohatych je tam den ode dne o tisice vic.

0 0
možnosti

Bratus

16. 8. 2006 6:34
Re: Vzdelani a zas vzdelani soudruzi....

Nevim, jak jste dobre znate situaci v Cine a znate dobre jeji ekonomiku. Ja obchoduji s Cinou a vedu tam jiz nekolik let jednani a nejedna se o zadny textil ani obuv. Je ravda, ze dost megalomanskych projektu padlo a stale pada, protoze jejich polostatni spolecnosti proste prestanou dostavat penize od banky, kdyz se zjisti, ze to je nerentabilni. Obchodni bilanci vzdy zavisi na poptavka x nabidka. Jestli stale bude svet chtit cinske zbozi, tak by byli Cinani sami proti sobe, kdyby ho prestali vyvazet. floating yüanu je ochrana Ciny proti svetove politice. Jestli je to dobre nebo ne bych nechtel spekulovat, ale je to jisty posun. Cina ma velky ekonomicky rust,ale nemi se nic uspechat. Cena zlata je sice velmi dulezity ekonomicky aspekt, ale pro me osobne je ted mnohem dulezitejsi cena ropy a priciny takovych vykyvu, ktere jsou zname :o/.

0 0
možnosti

vašík

15. 8. 2006 16:59
čína

světová banka by mohla najmout naše vládní ekonomy ty by jim ukázali jak se to dělá

0 0
možnosti

Pyjus

15. 8. 2006 16:23
růst řízené ekonomiky

Jasně, že i takto řízená ekonomika roste, ale to nemůže mít takové výdobytky jako 8 hod. pracovní doba, lidské pracovní podmínky a ještě sociální jistoty včetně zdravotnictví... taková moderní forma otrokářství - všichni jsou si rovni. Vládnoucí, armáda a obdobné složky, šlechta a pak zbytek = otroci...

0 0
možnosti

Martin x.

15. 8. 2006 17:59
Re: růst řízené ekonomiky

Víte, že některé profese jsou v Číně v přepočtu na dolary už lépe placeny, než jsou u nás? Ono to s tím otrokářstvím možná nebude tak, jak si u nás občas přečteme. Já znám jednoho manažera, který tam působil 2 roky. Podmínky, které tady vykreslujete, v zásadě popřel, ač jsme se ho na to výslovně ptali. Tak nevím, komu mám věřit, jestli novináři, který si o Číně přečte na internetu, nebo tomu známému. Co mi poradíte?

0 0
možnosti

E

15. 8. 2006 12:11
pane, a pak že státem řízená ekonomika neroste :-DD

0 0
možnosti

Radek

15. 8. 2006 12:00
To je tím

že se tam nedostali k moci disidenti a amaterští ekonomové typu Klause, dlouhého, Dyby apod. Ale třeba jer to teprv čeká.

0 0
možnosti

freeman

15. 8. 2006 11:56
Katastrofa

Tý bambusáci vyžerú celý svet do sucha. Som zvedavý akú vysokú cenu ropy akceptujú čínania. Zatial nakupú ako bohovia.

0 0
možnosti

dezzo

15. 8. 2006 11:58
Re: Katastrofa

Shori jako papirek... :-/

0 0
možnosti