Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Tak zlé žně nepamatujeme, naříkají zemědělci

Prudké deště z počátku srpna znamenaly pro české zemědělce pohromu. Tvrdí to alespoň šéf Agrární komory Jan Veleba. Podle současných odhadů bude letošní úroda obilí o milion tun slabší než loni. Tehdy farmáři sklidili 6,9 milionů tun obilovin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Huffnagell

Tak Jirko

včera zase kolchozníci oznámili, že bude nejhorší úroda brambor za posledních 20 let. To je k vzteku, že? Mimochodem dnes začalo pršet, kterou plodinu to smrtelně ohrozí?;-)

0/0
25.8.2006 6:22

jirkaZ

Re: Tak Jirko

Kytku na hrobě.A ty umýš poručit větru dešti.Mimochodem ,kde nás zase měští podnikatelé okradou.Nejsi taky namyšlený zloděj a z městskej korunovaný vůl a lenoch.Zdar chudejduchem podle předchozího příspěvku.;-D;-D;-D

0/0
2.9.2006 20:55

jirka

Kam přišli promrhate naše daně -to nikomu nevadí_

PS:Nejsem vysokoškolák,ale obyčejný dělník ani zemědelec.Jenom chtěl vědět kdo je omozenější.Ale vim co zemědelství obnaší,protože od malička v něm dělal. Tedˇbydlím také ve mestě ale lidi si z vesnice važím.Proto sohlasím s podporou zemědělců kolik ůž peněz z daní stát prošustroval a nikomu to nevadí. Že jsem omezenej a vi ne,když vám slušnost,skromnost a Shopnost lidský přemyšlet chybi.Ješte lidská rukama dělaná prace.To ti zemědělci maj. Vy jenom premyšlite v nadzařenosti a to se ukazalo,že. TAK ZLE´ LIDI NEPAMTUJEME!!! A co platí zemědelci z daní taky pláčou a to lidem z města a co mají zato. zdravím městaci.Tak aspoň ukažte vi,že nemrhate našimi daněmi.které vám platim:zdravím JIRKA.!!

0/0
23.8.2006 22:01

-Huffnagell-

Re: Kam přišli promrhate naše daně -to nikomu nevadí_

Dle tvých příspěvků jsi patrně idiot.

0/0
24.8.2006 14:47

Correction

Re: Re: Kam přišli promrhate naše daně -to nikomu nevadí_

;-D

0/0
24.8.2006 15:08

jirka

Re: Re: Kam přišli promrhate naše daně -to nikomu nevadí_

Já idot? Ty né,když reaguješ. ;-€

0/0
24.8.2006 18:20

jirka

Re: Re: Kam přišli promrhate naše daně -to nikomu nevadí_

Dle tvých reaugujicich přispevku jsi patrně osel a to korunovanej. Práce jestě nikdo nezbohatl. Čau městkej lenochu!!

0/0
24.8.2006 18:29

socka

Re: Kam přišli promrhate naše daně -to nikomu nevadí_

Jirko jenže oni mě nepracujícímu vezmou mé dávky. Nebo né? Již několik let nepracuji a začíná sem mi dařit. Nechci se s nějakýma zemědělcama dělit o peníze!! Oni si mohou jídlo vypěstovat na poli.

0/0
24.8.2006 15:27

-Huffnagell-

Zrušit dotace!

Tak zlé zemědělce nepamatujeme,

říkají daňoví poplatníci...

8-o;-€8-o;-€

0/0
23.8.2006 13:31

babacek

Tak zlé žně nepamatujeme.

To slýcháme pokud vím již s periodickou pravidelností.Vyjímkou byl snad jen jeden rok kdy bylo obilnin naopak nadbytek.No nakonec proč neplakat když dotace lze tak dostat.

0/0
23.8.2006 6:36

Correction

Re: Tak zlé žně nepamatujeme.

Když byl nadbytek, tak dotace nevraceli, nemýlím-li se:-)

0/0
24.8.2006 15:13

babacek

Re: Re: Tak zlé žně nepamatujeme.

Nemýlíš. Oni pořád zapomínají,že zemědělství je podnikání jako kterékoliv jiné.Každé odvětví má své stinné stránky.

0/0
24.8.2006 15:25

jirka

Chudáci městaci (kravatkaři)!!!???

Váženi přatelé,kdo nadavá na zemědělce,že chcou dotace a že neumi pěstovat nic.Tak těm bych chtěl řící naco vy jako města potřebujete statni dotaci,kterou zaplatíme všichní i když se jedná třeba jen o Prahu.Jestli přemyšlím,tak kdyby nebylo obilí nebyl by chleba,který jime všichni.A co soukromým firmam tam davá EU penize,které by mohli zlepšit třeba silnice.A na zapadě odkutˇ se dováží,ta to plati danoví poplatnici a neremcaj.Protože ví,že musi něco papat.Život zemedělce neni tak pohldlný jako u bankovího uřednika,který stisknutím tlačitkaENTER má víděláno několik milionů(nakradeno).Když se nato vykašlem tak co byste jedli. PANELÁK VÁM ZATEMNUJE MOZEK ŽE CHUDACI!!!!

0/0
22.8.2006 19:31

AllOs

Re: Chudáci městaci (kravatkaři)!!!???

Kdyz je zemedelec debil a zije dobrovolne zivot, ktery pro nej neni pohodlny, je to jeho vlastni blbost, ale nic mu nebrani dosahnout nejakeho vzdelani a jit delat lepsi praci. Ale soude podle prispevku vyse mu v tom prece jen neco brani. Jeho bezmezna tupost.

0/0
23.8.2006 0:29

Huffnagell

Re: Re: Chudáci městaci (kravatkaři)!!!???

...a omezenost. Pánové ve špinavých holinkách, viz. výše nedokážou pochopit, že se dá obilí nejen vypěstovat, ale i koupit - a ve výsledku levněji, než od českých kolchozníků.

0/0
23.8.2006 9:33

jirka

Re: Re: Re: Chudáci městaci (kravatkaři)!!!???

CHACHA!!! tak se ukazuje jak jsou městaci slušný a poctivý že. Někdo chodí do zaměstnaní někdo do práce. Po vyšování nad vesnicemi vám jde dobře.Kdyby všichni seděli u počitače kdo bude dělat? Mám vysokou školu.ale slušnost apoctivost všech městkých mně odradilo dělat tu prácí na kterou mám školu a jednak mně přijde rozumné se živit prací než seděnim u počitače a chovat se jak dovyco nedělam za zaměstnaní. My ve špinavých holinkách máme o protivám slušnost a schopnost si navzajem pomoct a to ve městě jsem postradal.Přoč mám já platit nějakou přestvbu namestí.když město neumí hospodařit. Tak by toto mohl řici vuči vám. Jenom jsem chtěl řict že povyšovani z lenosti (zaměstnaní)nemám rád!!

0/0
23.8.2006 12:48

-Huffnagell-

Re: Re: Re: Re: Chudáci městaci (kravatkaři)!!!???

Vysokoškoláku, nauč se psát. Pak si umyj ruce od hnoje, když tě to tak baví. Pak si znovu přečti ten článek a piš k věci. Čeští a potažmo evropští velkozemědělci jsou vyděrači, kteří neumí hospodařit a rok co rok škemrají o dotace. Bohužel je v prostředí socialistické Evropy stále dostávají. Mně je jedno, jestli jím chleba, který byl upečen z české mouky nebo z ukrajinské, bulharské... Já jen nechci, aby daně, které platím schlamstl někdo, kdo svou neschopností krachuje. O tom je článek a diskuze.

Pšenici zdar!

0/0
23.8.2006 13:18

jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Chudáci městaci (kravatkaři)!!!???

Zaplatíš všechny naklady co bych ti vyučtoval bez dotací? To by si ani nezaplatil kor v evropě. Ty ani nevýš jaky jsou naklady ve skutečnosti.Ty jsi viděl práci z rychliku a kravu na obázku.

0/0
23.8.2006 17:10

jirka

Re: Re: Re: Re: Re: Chudáci městaci (kravatkaři)!!!???

Chtěl bych videtˇjak vy vši chní umyte hospodařit.Kdo říka že jsou zemědělci neschopní a proto krachuji tak asi umý poručit větru desti.Ani dotace to nezaplatí jednak naklady jednak škody. Tak neplate dotace. A vetšina podnikatelé jsou také vyděrači protože jejich marže jsou na úkor jinych velké.Jim nestačí jedna nebo dvě koruny,ale hned deset.To podle mně není schopnost,ale zlodějina.Tak se mame chovat i my? A ta práce,kterou ostatni chcou draze zaplatit je zde nezaplatitelna. Všem bych vám dal práci do ruky.Kdo si mysli,že zasadí kytu a vyroste prase je chudák.Remcalové vy rozumíte hospodaření?Vy všichni by jste uměli 24h a 7 dní v týdnu svátek pátek rucně dělat. To není jak prodávat rohliky. Obili přece dlouhodobě zraje. Nevíte nic o hospodařeni na farmě.Tak do zdaní neplate.ale rovnou při nakupu.

0/0
23.8.2006 18:47

Huffnagell

Toto téma

mě VŽDY dokáže totálně vytočit!!! Naši zemědělci jsou zvláštní nadlidé, kterým musí být neustále něco dopláceno a kompenzováno. Neumí pěstovat nic jiného než obilí a pak se diví, že přijde sucho, přijde vlhko, přijde zima, přijde moc velké vedro, přijde plíseň, přijdou škůdci, přijdou státy s levnějším obilím.

TAK SE NA TO VYSE/RTE!!!!! ;-€

pěstujte řepku, mák, bylinky - prostě něco jiného než to, co tady nejde, nebo jde, ale není na to odbyt. Proč by na vás měli neustále daňoví poplatníci doplácet. Copak nějaká jiná soukromá firma dostane kompenzace za to, když se jí nedaří?

0/0
22.8.2006 12:09

AllOs

Re: Toto téma

Mam UPLNE stejny nazor, uz nekolik let nemuzu prijit zdejsim zemedelcum na jmeno. Kdyz je mala uroda, je to spatne, potrebujou kompenzace, kdyz je velka uroda, je to spatne, hnije jim uroda, ktera se neproda, potrebujou kompenzace. Tak se pridava k vyse uvedenemu zvolani: Tak se na to vyser.te! Kdyz nejste konkurenceschopni, nemate v trznim prostredi co delat.

0/0
23.8.2006 0:26

netsurfer

Ceska blbost

Aspon nemate problemy s uskladnenim a nemusite obili palit;-PCesti zemedelci budou mit problemy porad,kdyz je velka uroda-problem,mala uroda-taky problem;-D

0/0
22.8.2006 10:02

eso

pametnici

je zde prosim nejaky pametnik, ktery pamatoval rok, kdy si zemedelci nestezovali na pocasi? holt kdo vic krici, ten vic dostane (od statu). trhnete si!

0/0
22.8.2006 9:24

Huffnagell

Re: pametnici

Přesně!!

0/0
22.8.2006 12:10

manek

Zemědělci opět pláčou.

Zemědělci opět pláčou.To zas budou chtít po vládě dotace(z našich daní).NASRAT.Vážení zemědělci-nikdo vás nenutí to dělat.>->-

0/0
22.8.2006 9:21

jirka

Re: Zemědělci opět pláčou.

Když nás nikdo nenutí to dělat tak vás nikdo nenutí jít do supermarketu na nákup jidla,vždyt vy nemusite jist.On to podle vás ENTER u počitače vyřeší. To je vidět,že mate blízko rychle zlodějně k penězům,ale daleko k rukama dělanou praci.Tak jsem zvědav jak si poradite,když by zemědelci nebyly a nebyly dovozy ze zahraniči. TAk si uvědomte kdo ko potřebuje !!

0/0
22.8.2006 18:36

AllOs

Re: Re: Zemědělci opět pláčou.

Pane, vy blbe - clovek preci musi jist, aby prezil. To jste opravdu nevedel? Zemedelec oproti tomu dela svou "praci" dobrovolne. Situace, kterou popisujete, nemuze nastat. Pokud by se rozhodli zemedelci, ze prestanou delat zemi a zacnou pracovat poctive (bez cekani na penize z nasich dani) a stejne by se rozhodli i zemedelci v zahranici (nebo by se zakazaly dovozy), tak by se stejne objevili inteligentni lide, kteri by si spocitali, ze pokud ted zacnou delat zemi, tak budou mit prakticky monopol a sli by do toho s vidinou velkeho zisku. To by prilakalo dalsi lidi ke stejnemu kroku (kdyz by videli, jak vysoke zisky zemedelci maji) a najednou by tu zase bylo stare dobre zemedelstvi. A verte, ze to cele by probehlo v radu pouhych dni, pokud by soucasni zemedelci skoncili ze dne na den. No a to bychom nejak uzasobovali.

0/0
23.8.2006 0:39

Huffnagell

Re: Re: Re: Zemědělci opět pláčou.

...nech ho, to je zbytečný. Na stylu jeho psaní je myslím dostatečně zjevné, s kým máme tu čest...

0/0
23.8.2006 9:36

holkazdaleka

..

Za to bude ale vyborne vino. Lepsi nez 2003. :-)

0/0
22.8.2006 0:17

german

Re: ..

cesi potrebujou chlast a jen se ochlasatat R^zapomenou na to jak sou pozadu ;-D;-D

0/0
22.8.2006 0:24

pt

Re: Re: ..

nevim jak v GERMANii, ale tady se oslavuje hospodarsky rust! a nejsou to 2%

0/0
22.8.2006 11:58

fruko

sladovnicky jecmen

nejvic me desi nedostatek sladovnickeho jecmene, aby pak nebyl problem s pivem:-D:-D:-D

0/0
21.8.2006 23:54

kingtommy

Re: sladovnicky jecmen

neboj, v těch pivech za 1.90 z kauflandu co piješ ho moc není;-)

0/0
21.8.2006 23:57

Uko Jesita

Vylizte si.......hroudy

tak se neurodilo no...blby...kazdy mame riziko podnikani. Tak  se chybejici obili doveze ze zahranici. A kdyz vas to nebavi tak se na to vykaslete, ale nevim proc vam sponzorovat vase podnikani tak nechutnym zpusobem jako se dela v Evrope. Vzdyt vy dostanete slusnej balik jenom za to, ze nehnete ani prstemRv

0/0
21.8.2006 23:45

v.

Re: Vylizte si.......hroudy

nehnete ani prstem? to snad nemyslis vazne

0/0
22.8.2006 15:06

lobo

hmm

 zase sa tento rok objavili hlavni  nepriatelia polnohospodarov: najprv zima, potom necakane jar a zrazu leto....predpovedam ze sa prida aj jesen

0/0
21.8.2006 23:35

Huffnagell

Re: hmm

:-D

0/0
22.8.2006 12:24

drek

Zvláštní....

od doby masívního přidělování dotací jsem nezažil rok, kdy by byla dobrá úroda.

0/0
21.8.2006 23:32

Baghira

Re: Zvláštní....

Přesně tak, posledně se naopak fňukalo, že se urodilo moc.

0/0
22.8.2006 0:19

Mirek od lesa

14 dní superpočasí

kdo přijde později, přijde o to nejlepší!

Na sv. Markétu se začínají v Čechách žně!

Ten den připadá na 13. červenec.

0/0
21.8.2006 23:26

alinek_2002

Re: 14 dní superpočasí

ono je to jinak... dlouhá zima pomohla zmrznout ozimým obilovinám, které se v červenci sklízí... byl výsev nový a ten právě naklíčil v klasech...

Pokud tomu nerozumíte, tak do toho aspoň nikdo nekecejte...

a to nejsem zemědělec...

0/0
22.8.2006 9:15

Dan

Kdo pozdě chodí...

Mají sklidit včas! Přezrálé obilí už u nás vypadávalo z klasů 14 dní před příchodem dešťů. Ono shrábnout dotace je asi výhodnější.

0/0
21.8.2006 23:20

krabi

méně zemědělství zdravější příroda

Kdo není schopen se uživit bez dotací, tak ať nepodniká. Pak nemá to jeho podnikání smysl. Aspoň bude zdravější příroda. :-P

0/0
21.8.2006 22:22

prdka

hnojáci

plakaj a řvou, zemědělci jsou spokojeni. Tady na Šumavě obilí krásné, brambor dostatek. Na pole se jede Zetorem a ne super cizí károu, doma v garáži dobrá Šáde, ne offroad, atd.atd.atd.

0/0
21.8.2006 22:17

Franta Vomáčka

???

Furt si stěžujte, zima špatně, teplo špatně ...

0/0
21.8.2006 22:01

Bennu

Re: ???

Vis Franto, tvuj soustruh je umisten v hale, kde odola ruznym vlivum pocasi, ale na poli pocasi neporucis.;-)

0/0
21.8.2006 22:06

krabi

Re: Re: ???

každé podnikání je riziko. I těch oborů závislých na  počasí je mnoho - stavebnictví, doprava, cestovní průmysl, plovárny, ...ti všichni investují a pokud je špatné počasí mají ztráty

0/0
21.8.2006 22:20

Bennu

Re: Re: Re: ???

Mily krabi, ve stavebnictvi mas dneska takove materialy, o kterych se ti pred 20 lety ani nesnilo, da se pomalu bez problemu stavet i v mrazech. Ale v mrazu psenici nevypestujes. A co se tyce plovaren a cestovniho prumyslu? Kdyz nebude otevrena plovarna, tak nechcipnes hlady.Rv

0/0
21.8.2006 22:46

xnarusitel

Re: Re: Re: Re: ???

A tak vám to všem máme jako dotovat? Proč jako? Na ceně mouky se dotace nijak neprojeví, a jestli vzroste a my vás budeme ještě dotovat, tak proděláme dvakrát ;-P. Nejste vy tak trochu vyčůraní páni zemědělci? Tak jděte stavět, když se vám to nelíbí...

0/0
21.8.2006 22:57

saya

Re: Re: Re: ???

áááha, jenomze zde jsou rizika ponekud vetsi a nedaji se nijak ovlivnit. Proste neni pocasi, neni uroda, a muzes makat jak barevnej celej rok a je ti to ho... platny

0/0
21.8.2006 22:52Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.