Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Východ je líheň boháčů, patří k nim i Kellner

Země střední a východní Evropy bohatnou a o místních miliardářích to platí dvojnásob. Majetek sta nejbohatších lidí původem ze zemí bývalého socialistického bloku činí dohromady 257,5 miliardy dolarů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

vývrtka

za ty miliardy by se mohla aspoň oholit

kdo se na to tunelářské kuře má pořád dívat Rv

0/0
5.9.2006 12:17

_Aleister_

Re: za ty miliardy by se mohla aspoň oholit

Nemyslíš, že ta stará fotka je tam schválně, aby ho nikdo nepoznal, ať zvědavci nebo protivníci. Jestli to je vůbec on, a ne figurant.

0/0
5.9.2006 12:27

Jerry Seinfeld

Re: Re: za ty miliardy by se mohla aspoň oholit

Nedelejte z toho kovbojku.

0/0
5.9.2006 13:53

mpixel

...a dál.

a dál třeba takto vytunelovaný kapitál použil k nákupu akcií v České Pojišťovně od státu. A tehdejší ministr ODS a bývalý člen komunistické strany Kočárník. Pověřil PPF vedení ČPojišťovny.

0/0
5.9.2006 10:34

_Aleister_

Každé takové podnikání je vykoupeno velkým stresem.

Neříkejte mi, že nemusí k získání takového majetku alespoň obcházet zákony a bát se finančního úřadu obchodní inspekce apod.

0/0
5.9.2006 10:26

Mark

Re: Každé takové podnikání je vykoupeno velkým stresem.

Myslím, že tito lidé se bojí úplně jiných věcí než je jednání s úřady. - Na to mají týmy špičkových odborníků, kteří pro ně všechny tyto záležitosti řeší.

0/0
5.9.2006 10:30

cb

Re: Každé takové podnikání je vykoupeno velkým stresem.

To snad kazde podnikani v nasem state. Vzdycky musis jeden zakon obejit nebo porusit, abys druhemu vyhovel.

0/0
5.9.2006 10:42

VláďaK

Netáhlo,

které jistě přišlo ke svým miliónům ,,poctivě".

0/0
5.9.2006 10:15

Jerry Seinfeld

Nezlob, Vladiku!

Vladiku, uz zase chcete otravovat svymi tradicnimi zavistivymi vykriky?

0/0
5.9.2006 11:03

pepa

kde to vzal?

Kellner zbohatnul proto, že šetří na žiletkách ;-D!

0/0
5.9.2006 9:56

eso

Re: kde to vzal?

to by se musel neholit aspon 100000x denne.

0/0
5.9.2006 9:59

Mark

Re: kde to vzal?

A taky nekouří!

Tak, kuřáci! Vemte si z něj příklad! Každá nevykouřená krabička vás o krůček přiblíží ke Kellnerově bohatství!;-D

0/0
5.9.2006 10:10

Mirek

Re: Re: kde to vzal?

Každý nechce tak zbohatnout...:-D

0/0
5.9.2006 10:19

Mark

Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

Obrovské majetky a s nimi spojená moc a také průměrnému smrtelníkovi nedostižené radovánky, které tyto majetky sebou přinášejí, je jen jedna stránka mince.

Druhá stránka mince je nutnost denně se pohybovat v prostředí těch největších světových dravců, stále se bát o svůj život,  mít obrovskou zodpovědnost, nebýt pánem svého vlastního času, atd..... Takový život, styl života, bych žít nechtěl.

Já vidím své "bohatství" v práci, která mě baví natolik, že bych ji snad dělal i zadarmo, když je navíc docela dobře placená, tak je to o to lepší...... Bohatství je pro mě také moje rodina - žena, děti, atd..... "Bohatství" pro mě představuje možnost přečíst si zajímavou knihu, využití možnosti naučit se další cizí jazyk, atd....  Netoužím mít své vlastní dopravní letadlo, týmy nohsledů a denně bojovat o ještě větší kus moci s těmi největšími světovými dravci,... Jak se říká - každému co jeho jest!:-)

0/0
5.9.2006 9:40

mpixel

Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

když to nechceš, tak to je tvoje věc. On to ale určitě chtěl.

0/0
5.9.2006 9:42

Mark

Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

Přesně tak. On to chtěl a hlavně na to má schopnosti, tak to má.

Já to nechci. - Nemám Kellnerovy schopnosti a ani je mít nechci.;-)

Lidem jako je pan Kellner nic nezávidím a neděsí mě - oni jen chtějí ovládat majetky a mít moc, a mají schopnosti na to, aby těchto svých tužeb dosáhli.

Mě děsí úplně jiná sorta lidí - Děsí mě ti, kteří by moc rádi žili obdobným životem jako pan Kellner, ale na rozdíl od něj jim k tomu příroda nenadělila žádné schopnosti. Tito lidé se pak užírají závistí, která ničí jejch okolí a je samotné...... V "usazených" poměrech tito lidé, tato lůza, nepředstavuje žádné větší nebezpečí, protože je nejen hloupá, ale i zbabělá. V "usazených" poměrech je tato lůza jen směšná. Problémy mohou nastat, když tato lůza dostane možnost projevit se ve větším měřítku - celé 20. stol s tím má bohaté zkušenosti.....

0/0
5.9.2006 9:55

mpixel

Re: Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

A jak to víš, že chce ovládat majetky a mít moc? Já myslím že měl pouze informace a byl na správném místě. A kdybys je měl také, tak uděláš to samé. Když uvidíš miliardy, které můžeš mít zcela bez práce, tak po nich skočíš. Protože bys byl úplně blbej, kdybys sebe, své děti i manželku nezabezpečil.

0/0
5.9.2006 9:59

Mark

Re: Re: Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

Kdyby to nechtěl, tak by to zřejmě nedělal.;-)

Na světě neexistují žádné náhody. I takové "náhodné" postavení na správném místě ve správný čas, se musí umět správně rozpoznat a využít. Lidové rčení říká "štěstí přeje připraveným". Ono je prostě třeba být připravený "náhody" správně rozpoznat a náležitě využít tak, jak to potřebuji. Kolem vola by mohla projít jakákoliv "náhoda" a přesto by mu to bylo houby platné. ;-)

0/0
5.9.2006 10:04

mpixel

Re: Re: Re: Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

ano, štěstí přeje připraveným. Zvláště v dobách komunismu. Hlavně neprotestovat proti režimu a budovat si kariéru. Opravdu není co závidět. A pak díky těm co protestovali a svobodu mu vybojovali, přijít k velkému majetku.

0/0
5.9.2006 10:17

mpixel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

lidi kterým jejich úspěch přeji, jsou lidé jejichž úspěch nezáležel na kontaktech. Ale na vědomostech a znalostech. například vlastníci společnosti Google.

0/0
5.9.2006 10:20

Mark

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

Jste zapšklý člověk. Dělejte s tím něco. Snižuje vám to kvalitu života a jistě i otravuje vaše okolí.;-)

0/0
5.9.2006 10:25

mpixel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

Potrebný kapitál získali ze Sklo Union Teplice, které v té dobe šéfoval a tuneloval Štěpán Popovič, clen ÚV KSČ a elitní agent komunistického StB, pozdejsí prezident Svazu průmyslu. Spoluzakladatel PPF Vinkler byl v roce 1994 zatcen, protoze falsoval smenky za půl miliardy korun a byl po 2 roky ve vazbe

0/0
5.9.2006 10:28

Mark

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

A?

0/0
5.9.2006 10:31

mpixel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nechtěl bych patřit mezi tyto lidi!

A po získání minoritního podílu v ČPojišťovně, jim vedení a správu svěřil člen ODS a bývalý komunista Kočárník jako ministr financí.

0/0
5.9.2006 10:37

Jerry Seinfeld

Vy znate Kellnera?

Vy osobne znate Kellnera, ze tak zasvecene hovorite o jeho tuzbach, o jeho motivaci...? ;-) No ale jinak se shodneme v tom, ze nejhorsi jsou frustrovani zavistivci. :-/

0/0
5.9.2006 10:03

Mark

Re: Vy znate Kellnera?

Jen se snažím uvažovat logicky.  ;-)Kdyby pan Kellner netoužil po tom, co dělá, tak by to prostě nedělal. A kdyby po tom netoužil strašně moc, nevyplňovalo by to celý jeho život, tak by se jistě rychle našli jiní dravci z jeho okolí, kteří by jej už dávno zničili.....;-)

0/0
5.9.2006 10:07

mpixel

jaká pak závist ????

Nejdřív chci říci, že mám pravicové myšlení. Ale takový úspěch je spojen čistě jen s komunismem. Po pádu komunismu, totiž měli výhodu ti co měli informace, byli u žlebu, ve straně, nebo alespoň režimu neodporovali a spolupracovali. A tak všechny podniky se v privatizaci prodali těm co měli informace. Například pekáry ředitelům, nebo tehdejšímu managementu, který měl ty informace a mohl si spočítat kdy se jim snadno půjčené peníze v bance vrátí. Mohl to snad udělat nějaký antikomunista? I kdyby byl sebeinteligentnější a sebeúspěšnější tak ne. Jedině sebevychccanější, pokud to nebyl komunista.

0/0
5.9.2006 9:40

Mark

Re: jaká pak závist ????

Komunismus představoval vypjaté rovnostářství. Po ekonomickém krachu a následném rozpadu impotentního východního bloku se pochopitelně ke slovu dostali nejrůznější dravci. Jistě je mezi nimi dost konfidentů KGB, StB, různých aparátčíků, atd.... Taková je prostě skutečnost a nevidím nejmenší důvod, proč se nad tím rozčilovat. Ty, kteří jsou neschopní, jejich spolu-dravci sežerou, a těm schopným nechť je přáno. Někdo stát na vrcholu pyramidy musí a vždy se tam vyškrábe jen člověk s povahou dravce. ;-)

0/0
5.9.2006 9:46

mpixel

Re: Re: jaká pak závist ????

Ano ale s poctivostí, férovostí a morálkou to bylo po pádu komunismu naprosto neslučitelné. Nyní ale jsou lidé kteří se dokáží vyškrábat až nahoru z nuly, ale takovým nikdo, kdo byl propojen s privatizací po pádu komunismu nebyl.

0/0
5.9.2006 9:52

Mark

Re: Re: Re: jaká pak závist ????

Nezlobte se, ale to co píšete, jsou jen závistivé bláboly.

Máte snad nějakou indicii o tom, že konkrétně pan Kellner není férový a morálně konzistentní člověk? Jistě je mezi dnešními východními miliardáři řada swiní, ale také řada lidí morálně konzistentních.

Víte kolik nemorálních swiní se nachází např. mezi lékaři? - Je ale mezi nimi také velké množství lidí, kteří jsou slušní. Je tedy logické škatulkovat plošně všechny lékaře jako swině?;-)

0/0
5.9.2006 10:01

mpixel

Re: Re: Re: Re: jaká pak závist ????

Říkám nikomu nezávidím. On využil akorát kontaktů, mezer v zákonech a dostal se k majetku který nebyl jeho. To by udělal každý. Ale ani ho nevyzdvihuju jako tady v diskusi někteří jako poctivého a úspěšného podnikatele.

0/0
5.9.2006 10:05

Mark

Re: Re: Re: Re: Re: jaká pak závist ????

Pročpak jste to neudělal stejně jako pan Kellner a už dávno také nepatříte mezi východní miliardáře, když to všechno bylo tak jednoduché?;-)

0/0
5.9.2006 10:09

mpixel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: jaká pak závist ????

Já v tu dobu ještě studoval, a rodiče byli antikomunisté. Nějaká chyba?

0/0
5.9.2006 10:13

Mark

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jaká pak závist ????

Kellnerovi je 35 a jeho rodiče nebyli žádní straníci, Bakala je bývalý emigrant a antikomunista - přesto jsou miliardáři. Je to prostě jenom a pouze o schopnostech a touze "mít to". Bohužel na celém světě většina lidí touží po tom "mít to", ale nemají k tomu žádné schopnosti jak tyto své touhy realizovat.... A na průšvih je zaděláno.

Jinak, i dnes kolem vás denně projde řada výborných příležitostí - stačí je jen umět rozpoznat a náležitě využít ve svůj prospěch. Možná byste se z nich už nestal přímo miliardářem, ale aspoň multimilionářem jistě ano. Jste jím?;-)

0/0
5.9.2006 10:22

mpixel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jaká pak závist ????

Tak mi popiště jak k penězům přišel ? Nedokáži si představit jak člověk dokázal přijít k tomu majetku jinak než tunelem.

0/0
5.9.2006 10:26

Mark

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: jaká pak závist ????

Že si nedokážete vy něco představit přece zdaleka neznamená, že to není možné...

Každý má mejetek jen v dimenzích své vpředstavivosti.;-)

0/0
5.9.2006 10:29

mpixel

Re: jaká pak závist ????

...a navíc podle mě nemá nějaké problémy s bohatstvím a stracem o svůj život. Si myslíte jako že se chovává někde ve své vile a nevylézá z ní a tvrdě pracuje? NE! Ten žije s rodinou někde na nějaké pláži v cizině, kde jeho zjev vůbec nikdo nepozná. A do čech přijede tak maximálně vyměnit management, když nevydělává a neřídí firmy podle jeho představ.

0/0
5.9.2006 9:49

good_luck!

Re: jaká pak závist ????

ty jsi trouba, co třeba rok 1620, to byl taky následek komunismu? A přerozdělování majetku bylo obdobné jako po r. 1989...

stejně tak r. 1945-50...., 1939-45.

Buď máš málo informací a nebo jsi hlupák.;-P

0/0
5.9.2006 9:54

mpixel

Re: Re: jaká pak závist ????

Co bylo v roce 1620 nevím. Ale fandím schopným lidem kteří svůj majetek nezprivatizovali a ani jinak nedostali zadarmo. Například vlastníci firmy Google neprosto z nuly a bez privatizace cizích majetků. Takovým fandím.

0/0
5.9.2006 10:01

Swooppy

Re: jaká pak závist ????

Proboha Mpixeli...co takhle zapnout mozek a když už tam nemáš vypínač na jeho zapnutí,tak aspoň někdy něco přečíst.To co popisuješ je nejenom 17 staré,ale ani to takhle neprobíhalo,u tebe je to spíš přání otcem myšlenky.Mimochodem,p.Keller je 35 ník a uhlobaron p.Bakala /toho nechutného chlapa co si nejdřív vzal ošklivou ale bohatou Bostoňačku,do medii publikoval težký život emigranta alá číšník,pak ji spestřoval žití bitím a když utekla zpátky,tak rozvedl a hurá na miss Maláčovou a dnes má plnou hubu svého úspěchu-emigrant z Brana/ ačkoliv starší,leč k majetku přišel díky bohaté rodině z Bostnu,ne díky komunistům.Jediný známí komouš,který vydělal,byl p.Junek /Chemapol/ později odhalený STB.A mimochodem,Bakala je velký antikomunista.

0/0
5.9.2006 10:04

mpixel

Re: Re: jaká pak závist ????

No tak to je to samé, dosáhnout úspěchu přes ženskou, není co závidět.

0/0
5.9.2006 10:12

Mark

Re: Re: Re: jaká pak závist ????

No vždyť jo. Pro tebe je takovýto způsob pod tvou úroveň a proto to také neděláš, opd Bakalovu úroveň to nebylo a tak to holt udělal. Někde nějaký problém?;-)

0/0
5.9.2006 10:27

ettienne

...

http://www.globalresearch.ca/index.php?context=viewArticle&code=ENG20060827&articleId=3082

proti tomuhle jsou Kellner i s ruskými oligarchy žabaři :))

0/0
5.9.2006 9:39

ettienne

ettienne

0/0
5.9.2006 9:37

pancho10

Závist je jedna z nejhorších vlastností.

;-PNo coment.

0/0
5.9.2006 9:34

FastDriver

Je zajímavé

že v roce 1989 jsme měli (až na pár bolševiků a jejich přisluhovačů) všichni stejné ho*no. A pak najednou po privatizacích jsou zde miliardáři. A za copak si ty majetky nakoupili? A jestlipak ty úvěry zplatili? Anebo perou něčí špinavé peníze?

0/0
5.9.2006 9:24

maniacc

Re: Je zajímavé

prostě zavidíš, na nic jiného se nezmůžeš, nebereš v uvahu, že to dokonce "poctivě" vydělali.

0/0
5.9.2006 9:30

FastDriver

Re: Re: Je zajímavé

to jsi teda na omylu, fakt nezávidím. Má vše co potřebuji, netrpím nedostatkem ničeho. Mám se dobře.

0/0
5.9.2006 10:34

kardzi

uspěch vs kriminalita

nevím co je na tm pravdy, ale říká se, že hodně úspěšní podnikatelé si počáteční kapitál získávají ilegalní cestou. Většinou je v tom trochu černota.A vězte, že i když má hafo peněz, tak si sice koupí co chce, ale to ho štastným neudělá.Musí se hodně otačet a makat od bevidim do nevidim.Já jdu ve 2 dom, jedu na kole, zasportuji, jedu na výlet...on asi těžko...každopádně je to spíše kriminálník než běžný businness man.

0/0
5.9.2006 9:12

jolly72

..

je zvláštní, že toho Kellnera pořád tlačí do popředí a dělají z něj málem svatýho, vždyť je stejnej jako Krejčiř a jiný:-)

0/0
5.9.2006 9:00Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.