Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Malá firma bojuje s ČEZ o zásuvky

Vypadá to trochu jako boj Davida a Goliáše. Malá a zatím neznámá firma Bohemia Energy se rozhodla pustit do boje s energetickým gigantem ČEZ, a to o místo na trhu s elektřinou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Zdeněk P.

Podvodníci

Je to banda podvodníků, aktivační a deaktivační poplatky no prostě katastrofa.

Tahle firma tady dlouho nebude.Rv

0/0
2.7.2008 11:41

mfVčera

Trh s elektřinou v rámci EU by se měl zrušit!

Každý stát EU má si dělat vlastní energetickou politiku, protože smrad z tepelných elektráren a jaderný odpad zůstává tam, kde je energie vyrobena!  :-©  Je nepředstavitelné, abychom za těchto okolností zásobovali EU elektrickou energii!!!

0/0
31.3.2008 6:27

Petr Podroužek

Bohemia Energy - drašší elektřina

Mám podobné zkušenosti. Naslibovaly lacinejší elektřinu, přitom platím 4,028 Kč /kw. U E-ON jsem platil 3,644 Kč/kw. Již jsem podal žádos o ukončení odběru el. energie a vrátím se k E-ON.  

0/0
30.3.2008 21:49

Mladá Fronta nositel Řádu prác

Další "alternativec", tentokrát v energetice

Chování  Bohemia Energy velmi připomíná chování "Volny.cz". Agilní akční dvojky zaměřující se především na staré občany... a prémie pro nespokojené "odchodné" ve výši několikaměsíční útraty.

Kdyby stát místo kravin nedávno nepředal ČEZu distribučky a doly (obojí bez výběrového řízení za "znalecko" cenu) a své dílo nezavršil tím, že do křesla úřadu na ochranu hospodářské soutěže posadil Pecinu z orgánů společnosti ČEZ...

Ale to né, volby byly drahé, ČEZ má bohaté fondy na sponzoring a partajní štrajchpudlíci milují "motivační program".

0/0
22.11.2006 16:12

danny44

Ad: nespokojení zákazníci

Jak může někdo kupovat elektřinu "dráž, než mu slibovali".. 8-o 8-o Stačí jen a pouze - říct, ukažte mi všechny poplatky, co vám budu platit. Jenže to by nesmělo "podepisovat něco, co ani nevidím" - to se u nás vyplácí pouze (ex)ministrům.

0/0
22.11.2006 11:35

Mladá Fronta nositel Řádu prác

Re: Ad: nespokojení zákazníci

Sory, ale v právním státě by smlouvu podepsanou někde v šeru na chodbě, kde prodejce zjevně kupujícího podvedl,  mohl prodejce použít pouze k vytření zadnice.

Ne tak v naší jakoliberalistické rozvinuté klientelistické společnosti.

To se sejdou liberálové z leknutí a vysvětlí penzistům, "že si za to můžou sami".

0/0
22.11.2006 16:15

zakaznik

Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

Z těch příspěvků je zřejmé, že si je píší sami zaměstnanci ČEZu:)

Díky za každou novou konkurenci která příjde, nakonec to sníží náklady na elektřinu všem. Taky jsem zůstal u telecomu, ale nebýt konkurence, zametali by s námi jeko dřív. To je ekonomický fakt, který je ověřen tržní ekonomikou na celém světě, tak se nesnažte mlžit vážení zaměstnanci. ČEZ musí propustit pár tisíc zbytešných lidí, přestat rozhazovat peníze a začít se chovat k zákazníkům slušně a nebude mít problém:-D  

0/0
22.11.2006 9:50

sluncevsobe

Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

Nevíš, o čem mluvíš! ČEZ žádnou elektřinu !neprodává!!, pouze ji vyrábí a nabízí na evropském trhu.:-P

0/0
22.11.2006 10:33

pamětník vlastních blbostí

Re: Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

Kdybych Vás bral za "slovo" tak bych se zeptal z čeho tedy ČEZ žije když elektřinu neprodává? Z výroby asi těžko.

Ale myslel jste to jinak. Ano, berete elektřinu od distribuční společnosti. Ale pokud to nevíte tak většina distribučních společností patří ČEZu. Je pár vyjímek. Jako v Praze, na jižní Moravě, ...

0/0
22.11.2006 10:42

sluncevsobe

Re: Re: Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

Obráceně. Je dodávána elektřina distribuční společnosti. Je nabízena na trhu a pro velkoodběratele je to čistě obchodní otázka nabídky a poptávky. Naštěstí je to tak, že co se vyrobí, to se prodá. A v současné době je po elektřině v Evropě hlad. Pro maloodběratele to hlídá Energetický regulační úřad. Tam je cena limitována rozhodnutím toho institutu. Je to cca procentuelní polovina  navýšení pro velkoodběratele.

0/0
22.11.2006 11:29

Delfínek

Re: Re: Re: Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

ERU reguluje pouze cenu za prenos.

0/0
22.11.2006 12:03

Mladá Fronta nositel Řádu prác

Re: Re: Re: Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

Plkáš. Prodeje ČEZu "na Evropském trhu" jsou x let konstantní. Dlouhé roky ČEZ do SRN vyvážel pod cenou, kterou požadoval po domácích zákaznících (v EU byla levnější silová energie). Argumentoval přitom "národními specifiky".

Dnes, kdy cena v EU roste, zapoměl ČEZ na "národní specifika" a operuje "cenou na evropských trzích".

Paradox je o to větší, že , ani kdyby se ČEZ pokakal, nebude schopen zvýšit vývoz do SRN - nemá totiž kudy - chybí přepravní kapacity.

ČEZ je stát ve státě. Když chce, argumentuje tržními cenami v EU. Když se mu trh nehodí, dostane jako nacionální šampion 40 miliard slevu na nákup distribuček, nebo Severočeské doly za třetinu tržní ceny bez výběrového řízení.

Co by politici neudělali proto, aby si občané mohli užít blaha monopolního dodavatele. A politici štědrého "motivačního programu".

0/0
22.11.2006 16:25

Mladá Fronta nositel Řádu prác

Re: Re: Re: Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

Slunceti: jasně ČEZ výrobce s podílem 2/3 nabízí ve "volné soutěži" vyrobenou elektřinu na trhu, přičemž cca 2/3 nakoupí jeho dceřiné společnost "ČEZ prodej", která jej prodává maloodběru.

Určitě je to hodně "tržní" hra. Představte si pro zajímavost, že "ČEZ prodej" jako kupce, potáhne cenu v dražbě nahoru. Vzhledem k jeho podílu na tom nemůže prodělat, může jen zvýšit cenu.

Za elektřinu na rozdíl třeba od pevné linky žlutého ďábla, nemáte alternativu.

Nečekejte, že se na trhu objeví alternativní výrobci - největší doly předal Paroubek ČEZu, spolu s největší kvótou na CO2 odpustky. Alternativec by si musel "někde" sehnat uhlí a za CO2 odpustky platit, třeba zrovna ČEZu, který jich má přebytek.

ČEZt vaší socialistické práci soudruzi. Novinářům zdar.

0/0
22.11.2006 16:31

prazakm

Re: Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

Co to plácáš ty troubo? A komu patří distribuční společnosti? ;-€

0/0
22.11.2006 10:48

sluncevsobe

Re: Re: Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

Trouba jseš Ty! Ujasni si, co je ČEZ,a.s. a Skupina ČEZ.Rv:-D

0/0
22.11.2006 11:20

Mladá Fronta nositel Řádu prác

Re: Re: Re: Re: Pracovníci ČEZu v pracovní době píší příspěvky

ČEZ a.s. je majitelem podílů v x různých dcerách, mateřskou a řídící společností Skupiny ČEZ. Než začnete nadávat, podívejte se na stránky například cez.cz.

ČEZ není IPB, tam se na privatizaci "zevnitř" a vytvoření obdoby IPB Group teprve pracuje.

0/0
22.11.2006 16:36

a

Bohemia Energy Entity

Byli u mé 75 let staré matky, tak jsem stáhla z internetu ceník ČEZ a ceník Bohemia Energy. Na první pohled je ceník téměř shodný, rozdíl v ceně nebyl ani těch 30 kaček, ale asi 12 Kč za rok, zato 500 Kč aktivační poplatek a 2.500 Kč odchodné. Oblbují staroušky tím způsobem, že tvrdí, že jim jim budou účtovat jen cca 1,20 za KWH, ale o poplatku za distribuci a dalších složkách konečné ceny taktně pomlčí.

0/0
22.11.2006 9:23

ArneFarin

Re: Bohemia Energy Entity

Samozřejmě, pro starší lidi s malou spotřebou v paneláku to smysl nemá, počítal jsem to pro mého otce, který má spotřebu cca 700kWh ročně a to nemá smysl. Na chalupě mám sice akumulační bojlere, ale roční spotřeba nula nul anic, takže by se mi spíše vyplatilo vyhodit hodiny na dvojí proud. Doma mám spotřebu kolem 3500kWh a tak jakmile najdu starou fakturu tak si tu smlouvu k BE udělám. Viz také níže...

0/0
22.11.2006 10:12

Mladá Fronta nositel Řádu prác

Re: Re: Bohemia Energy Entity

Ano, 3,5 MWh při úspoře 50 Kč/MWh to těch 250 "aktivační poplatek" máte zpátky za pár let.

A pak už budete jen spokojeně vydělávat a vydělávat, hádat se že nechcete mít 2x větší zálohy než spotřebu a doufat, že se alternativec nepoloží před jejich vyúčtováním, nebo že nezavede jinou poplatkovou žeň.

V ČR nemá smysl o alternativních dodavatelích energií pro retail uvažovat.

Poděkovat za to můžete Paroubkovi a jeho koníkům. Zatímco vy jste se doma rozhorlovali nad jeho bradavicí a dalšími podstatnostmi tak jak na ně upozorňoval kolektiv soudruhů MF nositele řádu práce, Paroubek se postaral o vaše problémy s elektřinou na několik desítek let dopředu.

0/0
22.11.2006 16:44

ArneFarin

Re: Re: Re: Bohemia Energy Entity

Za dva roky. Při odhadované úspoře 118 Kč a poplatku 235 Kč. A k tomu 15 korun jako provize za spotřebu. Snad se to v budoucnu vyplatí ;-P

0/0
22.11.2006 22:00

collage classic

David a golias podruhe

Hodne mi to pripomina boj Telecom a alternativci...pocitam, ze to bude probihat uplne stejne. Velky se bude branit k tomu pouzije veskere metody a kontakty, maly to bude resit u regulatora...a urad pro jistotu nebude delat nic.Rv

Konkurence je jiste dobra vec. Nicmene stejnea otazka jako v telekomunikacich zni. Zde zakaznik, zde firma, jak to k nemu dostat?R^

0/0
22.11.2006 8:52

Mladá Fronta nositel Řádu prác

Re: David a golias podruhe

Ano, pokud máš na mysli "alternativce" ála Volny.cz, tj. "operátory bez sítí", pak je ten boj velmi podobný. Tedy až na to, že stát nenařizuje ČEZu pronajímat svůj majetek za ceny, které by alternativcům umožňovali přiměřený zisk.

Naopak Paroubkův stát v posledních letech ČEZu prodal distribučky a Severočeské doly bez výběrového řízení s řádnou slevou. Jak známo, slevy nejsou zadarmo:-)

0/0
22.11.2006 16:47

CubA21

To jsou ceny.

"Bohemia Energy podle Růžičky nabízí lidem levnější proud, v průměru o 50 až 58 korun za megawatthodinu."

Tak to nechápu že od nich ještě nebere škodovka a další podniky, protože tahle cena je asi nejnižší v celé Evropě.

0/0
22.11.2006 8:29

ArneFarin

Re: To jsou ceny.

A jak to víš od koho bere proud Škodovka ?

0/0
22.11.2006 10:00

prazakm

Re: To jsou ceny.

Asi netušíš, že velkoodběratelé mají už dávno smluvní podmínky. Ti berou od ČEZu za úplně jiných podmínek.

0/0
22.11.2006 10:51

ArneFarin

Re: Re: To jsou ceny.

A samozřejmě mohou brát i u BE také za úplně jiných podmínek.:-)

0/0
22.11.2006 13:17

Halafik

Bublibubli

Konkurence na trhu s elektrinou je velka, navic velka cast (distribuce) z celkove platby je regulovana ERU CR a tak to i zustane. Takze nikdo nemuze ocekavat, ze usetri destiky % za elektrinu, jen diky jinemu dodavateli, jako treba pri nakupu zbozi pres internet. Usetrite jen par kacek a to jeste s rizikem, ze budete tratit nekolikanasobne vic na nejakem drobnopismovem usneseni ve fikane napsane odberatelske smlouve s temito 1kancelarskymi firmami.

Myslenka typu pomsty "CEZ me nasral - tak budu odebirat od nekoho jineho!" je taky zcela mimo misu, protoze stale budete muset chte nechte jednat se svym stavajicim "dodavatelem" (CEZ, PRE, E.ON) - protoze jen ten a nikdo jiny vam bude zajistovat prepravu a odecet elektriny (byt tentokrat te cizi) az k vam do baraku/bytu. Tzn. ze uvidite stale stejne ksichty, stejne uniformy.:-P

0/0
22.11.2006 7:49

pitrpitr

Re: Bublibubli

...a ČEZ a jeho souputníci smlouvy s všelikými drobnopísemnými ustanoveními nemají...? Já myslím, že to je prokletí moderní doby a dokud všichni obchodníci nebudou nějak omezení v tvorbě všeobecných obchodních podmínek ve vztahu k spotřebitelům a malým odběratelům, tak je to zbytečné vůbec komentovat.;-€

0/0
22.11.2006 10:22

kulisák

Už jen kvůli jednání ČEZu a PRE

bych k nim přešel a o ceně to až tak není.

0/0
22.11.2006 7:34

Halafik

Re: Už jen kvůli jednání ČEZu a PRE

Nech se vysmat. Kdyz budes napr. resit rozporovany stav elektromeru nebo zpusob pripojeni tvyho bytu - kdo si myslis, ze to bude resit a prijede k tobe domu? Bohemia Energy ci PRE?:-D

Hadej 2x.

0/0
22.11.2006 7:53

Jana

Jo, u nás taky byli....

Klasický podomní prodej, tlačí na pilu, aby zákazník hned podepsal. Řekla jsem jim, že si to promyslím, ať se staví odpoledne a samozřejmě již nikdo nepřišel. Nejspíš tak uloví staré lidi, kterým, stejně jako mně, tvrdí, že ČEZ jim to prodává za 3Kč a oni za pouhou cca 1 korunu. Lžou. Spočítala jsem si to a přechodem k nim bych ušetřila asi 30Kč/měs. Vzhledem k tomu, že platím 1600, je to o ničem.

0/0
22.11.2006 7:28

Jerry Seinfeld

Horsi situace

To jeste neni tak hrozne. Horsi by bylo, kdybyste na zmene tratila.

0/0
22.11.2006 7:32

ArneFarin

Re: Jo, u nás taky byli....

Úspora proudu od BE je závislá na stávajícím dodavateli. Bohužel, nejnižší je u E.ONu - tam to začíná být výhodné u odběru cca 1500kWhRv za rok, u PRE asi 600kWhR^, u ČEZu asi 800kWh. Samozřejmě je to výhodnější u větších odběrů - akumulačky, přímotopy a pod. !!Nepočítal jsem náklady na přechod - ty se mohou rozpustit časem, případně snížit nějakým provizním bonusem od BE.

0/0
22.11.2006 9:58

ArneFarin

Re: Re: Jo, u nás taky byli....

Jo, ještě u firemních odběrů, tam je pořadí jiné - E.ON a ČEZ asi 200kWhR^, PRE asi 600kWh ročně. U firem je ale nutno uvážit vyšší aktivační poplatek. Vždy jsem počítal se základním tarifem "02".

0/0
22.11.2006 10:05

ArneFarin

Re: Jo, u nás taky byli....

ještě k tomu vašemu případu. Ten výpočet mi nesedí - polde toho platíte 19200 za rok, tomu odpovídá spotřeba přes 5000kWh. Tady mi ta úspora vychází rozhodně přes 100Kč, závisí to ale na tarifu - soudím, že máte nějaký akumulační a to se špatně odhaduje rozložení spotřeb. V každém případě, i kdyby byla úspora jen 30Kč, tak  to zaplatí poplatek za přechod a pak už jsem jen ziskovej.

0/0
22.11.2006 13:25

ArneFarin

Re: Re: Jo, u nás taky byli....

sorry, trochu jsem v prvních větách míchal úsporu za rok a za měsíc, já mám kalkulačku na roční platby. Jestli jste uvedl měsíční, tak stejně platí poslední věta.

0/0
22.11.2006 13:32

rudlanka

Působnost firmy

Kde všude může působit?

0/0
22.11.2006 7:01

Delfínek

Re: Působnost firmy

Jedna se o obchodnika - takze vsude.

0/0
22.11.2006 7:18

Bariq

Další zlatokop na trhu?

nechejme se překvapit ale další zlatokopové asi šanci na trhu nemají

0/0
22.11.2006 6:10Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.