Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Tendr na Státní pokladnu se bude opakovat

První část soutěže na vybudování obřího informačního systému s názvem Státní pokladna, který by měl zprůhlednit hospodaření státu po roce 2010, bude zřejmě zrušena. Podle informací MF DNES nařídí antimonopolní úřad zrušení tendru kvůli porušení zákona.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

danny44

Otázka.....

Nesmí tam být konkrétní značka..... Otázkou je, zda existuje jiný takový systém, který je ověřený, má požadované funkce a je schopen spolupráce se stávajícími systémy ? ? 

0/0
1.2.2008 6:58

Milan Tomeš

Re: Otázka.....

No nejhezčí na tom je, že SAP není nejvhodnější pro systémy státní správy / samosprávy a bohužel se tam snaží i tímto způsobem procpat. V ČR existuje několik dodavatelů, kteří se specializují na dodávky SW pro státní správu a jsou v tomto oboru tisíckrát lepší než SAP. Koneckonců právě jeden z těchto dodavatelů to zadání napadl u ÚOHS a já s tím zcela souhlasím. SAP ať si zůstane u podnikových řešení a do státní správy ať se necpe.

0/0
1.2.2008 8:15

Luboš

Re: Re: Otázka.....

Ono to vždycky nějak půjde, ale vím o případu,kdy se SAP nacpal do velké firmy, a teď se ukazuje, že to bylo velké sousto. SAP má spoustu kamarádů, ale souhlasím že je vhodný tak pro střední firmu - něčemu ho přizpůsobit je obrvoský problém a SAPáci rozhodně nedělají za drobné :-))

0/0
1.2.2008 8:25

Pepa

Re: Re: Re: Otázka.....

???;-D;-D;-D Koukam, ze se v SAPu vyznate ;-D;-D;-D Vetsina nemeckych top spolecnosti ma SAP implementovany a nerekl bych, ze jsou to stredni firmy. V Cechach na tom stoji RWE, Skoda auto, CEZ atd. Jestli tohle jsou stredni firmy, tak me ukazte ty velky.

0/0
5.2.2008 17:51

pedro

Re: Re: Otázka.....

Z čeho pramení váš názor? Jedině z neznalosti, protože nejste zřejmě schopen uvažovat nad rámec ČR. Kdyby tomu tak bylo, tak byste věděl, že řada vyspělých zemí ve světě nasazuje SAP i do státní správy. A nasazuje zde systémy, které jsou již přednastaveny na procesy státní správy, např. řešení SAP for Public Sector. Příště si informace nejprve zjistěte a ověřte, než se ztrapníte hlubokou neznalostí.

0/0
1.2.2008 13:52

Luboš

Re: Re: Re: Otázka.....

A to je ten problém! SAP má nějakou základní instalaci, kterou je velmi těžké upravit na požadavek zákazníka!Pokud ho neznáte v praxi (a taky pokud jste v praxi nejednal se SAPákama) tak pomlčte. O metodice ASAP a transportech se mě už zdá i ve snu, jaký jsou s nimi neustále problémy.

0/0
2.2.2008 9:14

Kecub

Re: Otázka.....

A co treba overeny Access?;-)

0/0
1.2.2008 10:21

Mařík

Re: Otázka.....

Souhlasím s Milanem. Systémů, které by to zvládly je víc. Důležitá je v této souvislosti zejména metodika, a to metodika specifická pro veřejnou správu. SAP podle dostupných informací takovou metodiku nezná a neumí. Je to vidět nejen z rutinního provozu SAPu na několika málo městech, v ČR dokonce asi jen třech, kde nejsou dodnes schopni vystoupit datovým výstupem, který požaduje kraj. To vím z vlastní zkušenosti. SAP tak devalvuje hodnotu provázanosti účetnictví na rozpočet, aby se dal použít jejich model pro komerční sféru. Pokud jde o státní pokladnu, tak jsou také země, odkud je vypoklonkovali. Tohle mají dělat firmy, které se na to specializují. Jsou takové, které tuto problematiku umí řešit a rutinně to dělají na tisících organizací ve veřejné správě dnes a denně. Pokud si dobře vzpomínám tak na prezentacích firem GORDIC, OK System a PVT padali čísla od 6000 po 2500 organizací veřejné správy. To SAP se svými 3-7 instalacemi proti nim nevypadá jako specialista na rozpočtovou sféru.

0/0
1.2.2008 14:22Najdete na iDNES.cz