Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Daňový skandál banky LGT začal chamtivý informatik

V roce 2002 si při převádění citlivých dat z papírové podoby na disky počítačů pořídil jejich kopie. Uložil je na čtyři disky DVD, které o šest let později rozpoutaly největší daňový skandál v poválečné historii Německa a strašit začínají také boháče v USA, Británii, Francii, Kanadě a v Austrálii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jasssněéé!

Počestný je Čunek, daně jsou nepočestné?!

Re: ODS a jejich konto ve ŠvýcarskuAz na to, ze tohle bylo o Lichtenstejnsku a ne o Svycarsku. Svycarske bankovni tajemstvi nastesti stale funguje.. pro vsechny slusne lidi, kteri se nenechaji statem okradat na danich.

27.02.2008 08:58 hnedka_zdrapana

0/0
27.2.2008 16:32

In-The-Know

ODS a jejich konto ve Švýcarsku

Televize Nova v roce 1996 informovala, že ODS má na kontě ve Švýcarsku pěkných pár milionů. Tak se nabízí otázka, jestli to vyšetřování v Německu tuto informaci konečně potvrdí, když ji ODS v čele s Klausem neustále odmítají. Myslím, že to bude ještě hodně zajímavé.

Zajímavé je i to, že po oné reportáži v roce 1996 (nebo už to bylo v roce 1995?) se vztahy mezi Novou a Klausem mimořádně rychle zlepšily....a Nova pak přestala s tím kontem otravovat. Sám o sobě je to skandál jako hrom, pokud by ho někdo prokázal. Tak snad se konečně dočkáme a Klaus bude mít hodně na pilno, aby se šel schovat za defraudantem Koženým na Bahamy.

0/0
27.2.2008 0:43

hnedka_zdrapana

Re: ODS a jejich konto ve Švýcarsku

Az na to, ze tohle bylo o Lichtenstejnsku a ne o Svycarsku. Svycarske bankovni tajemstvi nastesti stale funguje.. pro vsechny slusne lidi, kteri se nenechaji statem okradat na danich.

0/0
27.2.2008 8:58

Anonym

Re: Re: ODS a jejich konto ve Švýcarsku

;-D;-D;-D

Ty jsi se zbláznil. Myslíš, že např. UBS bude krýt daňový únik, když vyšetřující orgány ČR požádají o odkrytí transakce?

Problematické je spolupráce s Lichnštejnskými nebo Lucemburskými finančními institucemi. Nikoliv se Švýcarskými.

Že ty jsi volič ODS? A víš jak jsem to poznal?

0/0
27.2.2008 11:40

Anonym

Re: Re: Re: ODS a jejich konto ve Švýcarsku

Lichtenštejnskými

0/0
27.2.2008 11:40

Němec

Zrušíme německý stát ?

Zásadní problém německého veřejného rozpočtu je neustálé zadlužování. Nedivím se, že tolik lidí uniká placení daní, aby nemuseli v důsledku tlačit peníze německým bankám, které úvěrují stát. To je jádro problému, ne výše daní. Nýbrž to, že 60 procent vybraných peněz jde tak nebo onak na zaplacení úroků (!!!)

Bylo by dobré, kdyby se tomuto aspoň český stát mohl vyhnout.

0/0
26.2.2008 11:40

Leo

Re: Zrušíme německý stát ?

A za to jako tedy mohou ty banky a ne ten stát, ti politici, kteří si na dluh kupují hlasy voličů ???

0/0
26.2.2008 11:49

Ach jo (bls1)

No jo, zrušíme stát

Někteří diskutující jsou jak dospívající děti, které si myslí, jak je rodiče ve všem omezujou. Vůbec si neuvědomují, co jim stát poskytuje, jen to samozřejmě čerpají.

0/0
26.2.2008 11:22

hnedka_zdrapana

Re: No jo, zrušíme stát

Ja dobre vim, co mi stat poskytuje, jen o to:

1) nestojim (duchodove pojisteni, zemedelske dotace, dotace na vetrniky, podpory v nezamestnanosti a miliony dalsich veci)

2) stojim, ale nehodlam to platit povinne a monopolnimu poskytovateli (treba zdravotni pojisteni)

0/0
26.2.2008 11:26

65c02

Re: No jo, zrušíme stát

Vždy je samozřejmě vše otázkou míry - mezi naprostým zrušením a mezi přebujelostí, která už požírá sama sebe....je třeba hledat nějaký rozumný kompromis.:-)

0/0
26.2.2008 11:29

hnedka_zdrapana

Re: Re: No jo, zrušíme stát

Ano, presne tak. Ja bych byl treba pro minimalni stat a statu ponechal takove funkce jako je policie, armady, soudy apod. Ale opravdu nevim, proc bych si mel prostrednictvim statu sporit na duchod nebo proc by stat mel mit monopol na poskytovani zdravotnixctvi, skolstvi apod.

0/0
26.2.2008 11:31

Leo

Re: Re: Re: No jo, zrušíme stát

Bohužel pokud mu přenecháme policii, armádu a soudy, tak si zase časem vezme všechno.

Ani současný stav (přestože je tristní), není definitivní a stát se z principu bude vměšovat do stále větší oblasti činností.

A jakým právem si vlastně přisvojuje jakoukoli činnost? Z čeho plyne jeho legitimita? Podle mne z ničeho!

0/0
26.2.2008 11:34

65c02

Re: Re: Re: Re: No jo, zrušíme stát

Naopak plyne z něčeho velmi reálného. Plyne z jediného skutečně reálného práva - práva silnějšího.:-)

0/0
26.2.2008 11:38

Leo

Re: Re: Re: Re: Re: No jo, zrušíme stát

No to ale není PRÁVO, ale násilí. Pak tedy nazývejme věci pravými jmény a nehrajme si na legitimitu danou volbami, "společenskou smlouvou" a podobné nesmysly.

Pokud by byla pravda co říkáš, tak úplně stejně legitimní jako naše úžasná sociáldemogracie je jakákoli jiná diktatura, nacismus, komunismus, atd... A vlastně pak s tebou souhlasím.

Nezbývá tedy než čekat na změnu, která přijde až:

1) Se najde někdo silnější

2) Současný socialismus neodvratně zbankrotuje

0/0
26.2.2008 11:48

Leo

M A F I E

Stát je mafie (teritoriální monopol na porušování vlastnických práv) a používá mafiánské metody. Vnucuje lidem "ochranu" a když nezaplatí, potrestá je.

Nejvíc mne štvou "páni redaktoři", když o případu referují jako o bohatých manažerech, kteří okradli stát.

Ne, naopak, oni se jen snažili, ABY STÁT NEOKRADL JE !

0/0
26.2.2008 9:19

hnedka_zdrapana

Re: M A F I E

Presne tak. Ale nevice me desi lidi, kteri tuto demagogii zerou a povazuji obranu pred kradezi za kradez samotnou. Je to stejne jako kdyby Tesco chytlo zlodeje, co ukrad dva parfemy, a ten pak argumentoval, ze mu Tesco dva parfemy ukradlo.

0/0
26.2.2008 11:05

Leo

Re: Re: M A F I E

Souhlas. Jen problém je v tom, že i ty si myslíš, že:

Stát má právo tě poslat chcípnout do války, nebo alespoň má právo tě okrást a za ukradené peníze poslat do války žoldáky.

Stát má právo tě nutit, abys své spory řešil jen před jeho monopolním soudem, neuznáváš, že mám právo si zvolit jinak - a třeba do nájemní či předmanželské či pracovní smlouvy si dát, že případný spor vyřeší Franta Wopršálek (a následně neplatit na státní soudy).

A bohužel i ty si myslíš, že stát má mit monopol na udržování pořádku, že bezpečnost a pořádek není věcí majitele (nemovitosti, obchodního centra, ulice, obytného bloku, parku, lesa), protože jinak by mu tam nikdo nechtěl bydlet či podnikat.

A bohužel díky takovému nekonzistentnímu postoji si stát myslí, že má právo nás okrást, aby zajistil onu bezpečnost, ale nakonec cokoli, co uzná za vhodné.

0/0
26.2.2008 11:45

Leo

Re: Re: Re: M A F I E

Problém je totiž principiální a spočíva v existenci entity (podle mne mafie), která si osobuje právo porušovat vlastnická práva - tedy odebírat majetek za účelem, který sám prohlásí za "důležitý".

Bohužel reálně třetí cesta (minimalistický stát), něco mezi kapitalismem a socialismem, není a být nemůže. Buď budeme pokračovat na cestě k socialismu, nebo se vzdáme k němu vedoucí demokracie, která jedněm dává možnost hlasovat o životě a majetku druhých a pokusíme se o svobodnou společnost, spontánní řád. Ale nic eci neexistuje, resp. je to nestabilní - každá forma státu, a tuplem ta demokratická (lůzovláda, preference nezodpovědnosti a neprozíravosti), prostě vždy bude směřovat k socialismu.

Minimální stát už kdysi měli v USA (bohužel s rovným hlasovacím právem). A tak teď budou zavádět zdravotní péči zdarma pro všechny a další socialistické výdobytky.

0/0
26.2.2008 11:45

Leo

Re: Re: M A F I E

Něco ke konzervativní či neoliberální (a podle mně naivní) myšlence, že stát by měl zajišťovat jen své základní funkce:

http://www.libinst.cz/etexts/hoppe_omyly.pdf

http://www.libinst.cz/osobni/sima/data/sima_konzervatismus.pdf

0/0
26.2.2008 16:23

John

nejvetsi zodeji je stat

Nejvetsim zlodejem je ten stat, ktery zdima sve danove poplatniky tak, ze tem jiz nezbyva nic jineho, nez dat cast svych vydelanych a jiz jednou zdanenych penez do bank v zemich, kde jim nehrozi, ze jim je nekdo ukradne v ramci dalsich nesmyslnych danovych poplatku. Nemeckemu statu chybi penize a ma jich stale mene a mene. Kapital se jim stehuje do levnych zemi vychodu a v Nemecku chybi stale vice a vice danovych poplatniku, kteri musi sami z 75% zivit nesmyslnou EU. Proto se vymysleji v Nemecku dalsi nove a nove danove zakony a narizeni,  pro ktere nemecky stat uz nemaji ani dost slov. Od pristiho roku prichazi v platnost tzv. "Abgeltungsteuer", ktera v sume bude cinit ca. 30% z vynosu pri obchodovani na burze, z uroku, nebo vyplaceni zivotni pojistky atd. a bude hned bankami strhnuta z konta a poslana na financni urad. Ztraty pri obchodovani na burze muze dotycny uplatnit az na prezpristi rok formou ruznych zadosti a vyplnovani nesmyslnych formularu.

0/0
26.2.2008 8:46

John

nejvetsi zodeji je stat

...

Neni divu, ze ten kdo v Nemecku jeste vubec penize ma, tak je ulozi radeji za hranice Nemecka. Dalsi narizeni a zprisneni kontrol a policejni razie tuto situaci nezlepsi, spise naopak a uprk kapitalu z Nemecka se jenom urychli.

0/0
26.2.2008 8:48

jiří

Re: nejvetsi zodeji je stat

naprosto souhlasím. podnikání néní sranda, je to tvrdá práce a nevím proč musíme odevzdávat státu tolik peněz. určitě proto, že musí zaplatit lenochy, lidi, kterým se nechce dělat, většinu romů a taky státní výstřelky poslanců, kteří něco svojí nedůsledností podělají a stát to musí zaplatit. je zajímavé, že nikoho netlačí fakt, že ty data někdo ukradl. zloděj dostal peníze a policie ho kryje, super. všem kdo něco tvoří, budují a tvrdě makají přeji co nejvíce peněz mimo daně.

0/0
29.2.2008 21:14

slina

Mám takový pocit

že "chamtivý" informatik byl výrazně méně chamtivý než ti, co služeb banky LGT využívali. A mnoheéééém méně chamtivý, než daňové zákony zemí, z nichž pocházeli klienti LGT.

0/0
26.2.2008 6:58

Pryč s modrou lůzou

Re: Mám takový pocit

Takže když mě okrade cikán, tak je to v pořádku, protože já kradu v práci, což je také v pořádku, protože můj zaměstnavatel určitě okrádá stát o daně, což je také v pořádku, protože stát okrádá na daních poctivě pracující jako jsem já ?

0/0
26.2.2008 8:20

..........

Re: Re: Mám takový pocit

Modří jsou možná modrá lůza a okradaj tě na daních, ale alspoň jdou do státní kasy. Socani tě na daních okradou a ještě je rozdaj sockám těm co tě pak okradou jinde....vol komanče....ty ti vemou všechno a budeš mít klid...

0/0
26.2.2008 9:11Najdete na iDNES.cz