Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost kvůli reformám

Českomoravská konfederace odborových svazů vyhlásila stávkovou pohotovost. Na mimořádném jednání se na tom shodla většina předáků všech 32 odborových svazů. Odbory tak chtějí protestovat proti dopadům reformy a dalším chystaným reformním krokům ve zdravotnictví a v penzijním systému.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Radek

Kalousek

Vážení, uvědomte si jednu věc při inflaci 7,5% nedostali hasiši policajti a zdravotníci přidáno ani korunu. To samé se plánuje na další dva roky. Zajímalo by mě o kolik víc má pan Kalousek tento rok!

0/0
4.3.2008 18:19

Stev

Re: Kalousek

Nejen hasiči, policajti a zdravotníci, ale nikdo ze zaměstnanců státních organizací a organizací veřejné správy.

0/0
4.3.2008 19:08

SergeS

Re: Kalousek

a umis pocitat ? jen na reforme cisty plat stoupl o ~6-7%

0/0
6.3.2008 21:18

mickey

DEFINICE ODBORÁŘE

ODBORÁŘ JE ČLOVĚK KTERÝ SEDÍ V HOSPODĚ NEBO NA SCHŮZI LEJE LEVNÉ PIVO, LEVNÉ PANÁKY, HULÍ LEVNÝ CÍGA A NADÁVÁ, ŽE HO OKRÁDAJÍ, KDYŽ MÁ NIŽŠÍ PLAT NEŽ TEN KDO VE STEJNOU CHVÍLI JEŠTĚ MAKÁ, JE VZDĚLANÝ, UMÍ JAZYKY A POD.

ODBORÁŘ = ZAPŠKLÝ ZÁVISTIVEC

0/0
4.3.2008 14:40

mickey

Odboráři nemají odpovědnost za stav země, tak ať drží ústa

Odboráři nemají odpovědnost za stav země, tak ať drží ústa. Je to jen banda řvounů bez mandátu a bez odpovědnosti. Ohrožují provoz této země (např. železničáři). To by za chvíli mohli o daních a fiskálu rozhodovat fanoušci cestou domů z fotbalu - to jsou taky hlasití na ulicích.

Jsem zaměstnanec ale do odborů NIKDY nevlezu. Kvůli tomu jak se chovají kvůli tomu i kvůli těm bafuňářským týpkům, který se tam dycky proderou. A je to stejné u nás v Německu, Anglii i ve Francii. Je to svoloč a basta

0/0
4.3.2008 14:30

Karelur

lkůlk

0/0
4.3.2008 11:03

kOUTNY

Začarovaný kruh

Zleva dopraKva nebo opačně je to jedno,stále  jsme jim lhostejní samé fráze rozbory a uvahy.Shrnuto a podtrženo jsme stádo ovcí .

0/0
4.3.2008 9:38

artur

Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

Přečetl jsem diskusi a je smutné, jak je u nás obecně vnímána stávka. Podle mě je to legitmní prostředek zaměstnanců, jak prosazovat svoje zájmy. Tak to chápe celá západní Evropa (vím o čem mluvím, neboť jsem tam žil). To jen u nás jsme zblblí zoufale neobjektivní masáží v pravicově zaměřených médiích, po degradaci odborů za komunismu je to pravda snadné.

Reforma, která výrazně sníží zátěž zhruba 2 procent poplatníků s nejvyššími příjmy, a zaplatí to všichni ostatní, je přinejmenším problematická. Kdyby šlo o snížení veřejného dluhu, proč by se na něm neměli podílet všichni rovnoměrně?

Proč nezačít výdajovou stranou? Navíc, v okamžiku rostoucí inflace zhoršovat situaci ještě skokovým zvýšením v důsledku zvýšení DPH? 

Přece nelze veěřit tomu, že se všem sníží daně, vybere se více peněz, a bez reformy výdajové strany klesne deficit? Kdo tomu věří, čti kdo věří modrým, není příliš bystrý.

Se sedmiciferným ročním příjmem na tom moc neprodělám, nejde mi o pár tisíc navíc, ale o princip.

0/0
3.3.2008 23:09

Petr

Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

"Kdyby šlo o snížení veřejného dluhu, proč by se na něm neměli podílet všichni rovnoměrně?" Právě o to jde, do teď to vubec rovnoměrné nebylo.

0/0
4.3.2008 6:18

nox

Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

Ano začneme na straně výdajů. Co je na straně výdajů největší položka ze státního rozpočtu? Sociální dávky, důchody a zdravotnictví. Takže důchodci nedostanou žádné peníze navíc a co jim to rovnou zdanit? Nezaměstnaný na dlažbu a rodiny s dětma hurá na pastvu.

Proč má někdo kdo je schopnější než druhej bejt trestanej vyším zdaněním? Co to je za nesmysl? A argument že má bejt solidární je kravina.

Výdajová strana se začala regulovat třeba zavedením poplatků a co na to odbory a občani? To je nespravedlivé já nemůžu mít o pivo víc než soused, já jsem si všechno platil a teď musim znova... Kdyť je to trapné i s celejma odborama. Hlavně že jásali jak je naše země zadlužovaná.

 

0/0
4.3.2008 7:57

Pracující

Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

milý chytráku, věřím pevně, že se ti v našem státě vede dobře, když píšeš podobné pitomosti. Pokud se ti nelíbí, že tady žijí lidé, kteří pracují a vydělají si tak akorát na nájem a dojíždění do práce, tak s tím zkus, místo těch keců, něco udělat. Existují dokonce i lidé, kteří o práci z různých důvodů přišli. Takže pokud ty si žiješ nad poměry, znamená to, podle obecného zákona zachování energie (ani peníze se neobjevují z ničeho nic), že žiješ právě na úkor těch, kterým se vede velmi špatně. Velikost konta nezaručuje, že jsi lepší člověk.

0/0
4.3.2008 9:46

kle

Re: Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

Ano!

správně, jako za komunistů - všem stejně. Jenže ono to moc nefungovalo....

0/0
4.3.2008 11:39

hnedka_zdrapana

Re: Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

Zakon zachovani energie v ekonomice neexistuje, protoze pak by ekonomika nikdy nemohla rust a ty by jsi dnes lovil mamuta, sbiral korinky a bydlel v jeskyni :-P

Takze ne, pokud si nekdo polepsi nebo zije nad pomery neznamena, ze nekdo jiny kvuli nemu zije hure.

0/0
4.3.2008 11:45

Pracující

Re: Re: Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

Pokud vím, tak ekonomika vždy rostla na něčí úkor, jinak to ani nejde. A vždycky se našli jedinci, kteří to dokázali zneužít, většinou tak, že z toho pro sebe něco vytěžili. A někdy takovým lidem dělá potíže oddělit profit od okrádání. Také vím, že většina odsouzených není z řad nepracujích povalečů, jak je nazýváte, ale z řad takzvaných "podnikatelů" a to převážně za daňové a finanční delikty, i když se většinou jedná "jen" o podmínečné odsouzení. A teď machrujte, frajeři

0/0
4.3.2008 13:06

prazakm

Re: Re: Re: Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

"ekonomika vždy rostla na něčí úkor, jinak to ani nejde!"... Tak větší pitomost jsem v životě neslyšel.

0/0
4.3.2008 14:59

Pracující

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

a od čeho se teda podle tebe odvíjí ekonomický růst ? Ekonomický růst udávají zisky a zisk = cena - náklady. náklady, t.j. mimo jiné i práce zaměstnanců. Takže pokud by zaměstanaci byli náležitě odměňování, poklesly by zisky a tobě podobní aroganti by museli začít taky pracovat a né profitovat z práce jiných.

0/0
4.3.2008 15:23

SFS

Re: Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

To jsou ale keci. Kazdy ma tolik kolik si zaslouzi. Za nejakou praci dostane nekdo vic, jiny za jinou dostane min, protoze cena te prace je proste nizsi. Reci, ze kdo zije "nad prumer" zije vlastne na ukor tech, kteri maji "pod prumer", se hodi maximalne tak do nesmyslu obsazenych v hojne mire v kdysi "popularnich" skriptech vedeckeho komunismu.

A nesnazte se do toho montovat fyziku - zjevne nevite, o cem mluvite..

PS: Ohledne argumentu, ze existuji duchodci a postizeni - k tem solidarni byt pochopitelne musime - verte ale, ze to co ted ve snaze o socialni spravedlnost provozujeme v Evrope, je od proste (a nutne) solidarity s praci neschopnymi na hony vzdalene.

0/0
4.3.2008 12:35

mickey

Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

souhlasím, odboráři se vyjadřují k věcem, které naespoadají do jejich poslání a navíc jim nerozumí. Jen pito.mci jim skočí na lep. tahle banda dokáže z plezíru potopit ekonomiku, ale vykládajte to někomu jehož nejvyšší vzdělání je kurz marxismu-leninismu[>-] 

0/0
4.3.2008 14:34

expert

Re: Re: Re: Přemýšlet a nevěřit tomu, co se píše v novinách

No hlavně že ty tomu rozumíš experte :-p

0/0
4.3.2008 18:15

hopatrop

stavka

Ale jo, bude zase zadarmo gulasek, pivinko a nebudeme muset jit do prace. Ja bych stavkoval az bych brecel :-)

0/0
3.3.2008 22:33

Medved72

Odboráři všech zemí...

Čím více budeme stávkovat, tím lépe se budeme mít. To dnes ví už každé malé dítě. Přístě doporučuji stávkovat proti větru a dešti.

0/0
3.3.2008 22:28

sujamik

reforma

Jsem předseda nevelké odborové organizace a vysluvuji nesouhlas se stávkou a podporuji započaté reformy. Myslím, že jsou správné a vláda ví co dělá. Věřím tomu, že je to nutné proto, aby se konečně začalo hospodařit s tím, co skutečně vyděláme a ne s tím, co si kde půjčíme. Je nutné vyrovnat státní rozpočet a reforma je první krok k tomu aby se to povedlo. Mě osobně mzda stoupla o deset procent a pokud chce někdo víc, tak ať se vzdělává a pracuje na sobě. Za nic mít víc nebude. Reforma ve zdravotnictví je velmi potřebná a správná. Nevidím důvod stávkovat, naopak.

0/0
3.3.2008 22:10

helmutt

Re: reforma

presne tak.naprosty souhlas,kdyz se chce mit clovek lepe musi na sobe pracovat a vzdelavat se..zadarmo ani kure nehrabe

btw:samo ze rudy nemakancekove vzpominaji na stare casy jak bylo vse zadarmo.etc );-D

0/0
4.3.2008 9:27

VláďaK

Je třeba dát najevo modrým šmejdům,

nesouhlas.

0/0
3.3.2008 21:28

Datel

Re: Je třeba dát najevo modrým šmejdům,

Docela k vzteku ze uz ty smejdy nemuzete zavirat, jako za starych dobrych casu, co? ;-D

0/0
3.3.2008 22:22

Iggy

Úředníci

Pro modrásky:

Úředníci jsou tu díky zákonům, zjednoduště zákony a lze vyházet úředníky. Můžete leda nadávat své ODS vládě.

Jinak je potřeba aby úředníci byly slušně placeni, ale nebylo jich zbytečně moc. Je jasné, že bez nich to nejde, ale je tak potřeba, aby za svou kvalitní práci dostali zaplaceno. Ať se to někomu líbí či ne, hodně úředníků odvádí kvalitní práci a odměnu si zaslouží....:-) Takže zjednodušte zákony a můžou se úředníci propustit, kdo myslíte, že by dělal jinak zápisy do katastru a povoloval řížení? Vydával řidičáky, ověřoval na matrice? Vyplácel dávky, staral se o registraci živnostníků? Či dokonce dělal přestupky?

KAždej je tak chytrej, ale ví kulové.

Ale nepřidat všem ani korunu je výsměch! Stejně tak jako nepřidání učitelům, hasičům a policistům - bez nich to holt nejde.

0/0
3.3.2008 20:29

pujcovnaprivesu

Naprosto správné

je potřeba ukázat modrým zlodějům nesouhlas s jejich jednáním.

0/0
3.3.2008 19:40

hnědka

Re: Naprosto správné

A nastoupi oranzovi a rudi megazlodeji. Dekuji nechci.

Navic kroky ODS jsou vesmes rozumne, pouze malo razantni.

0/0
3.3.2008 19:48

VláďaK

Re: Re: Naprosto správné

Z hlediska zlodějů,tunelářů,nemakačenek a jim podobných je jednání ODS opravdu rozumné,protože jenom tahle zlodějská strana jim zaručuje jejich beztrestné chování.

Pro slušné,poctivé a pracovité lidi je zlodějské chování a jednání ODS zcela nepřípustné.

0/0
3.3.2008 21:30

kalamar

Re: Re: Re: Naprosto správné

Ty nebudes slusnej, poctivej ani pracovitej. Ty si proste jen blbej a tak potrebujes aby se o tebe ostatni starali a zivili te.

0/0
3.3.2008 22:27

wo_co_go

Re: Re: Re: Re: Naprosto správné

;-D;-D;-D 100% souhlas R^

0/0
3.3.2008 22:36

Martin Kostera

Odboráři,

založte si politickou stranu a pak bude vše v pořádku. Odbory tu nejsou od toho, aby dělali státní politiku. To už se můžete rovnou zrušit, nebo transformovat v politickou stranu...;-ORv

0/0
3.3.2008 17:44

ČeStNý PřEdSeDa

Re: Odboráři,

To už jsem někde slyšel.

To nic, to je jenom další modrý papoušek.

0/0
3.3.2008 18:47

Martin Kostera

Re: Re: Odboráři,

A nějaký argument, byl by, čestný papoušku?

0/0
3.3.2008 18:49

Honza

Re: Re: Re: Odboráři,

Jakej chceš argument (od soudruha) ? ...  Proletáři všech zemí spojte se ...  :-)))

0/0
3.3.2008 19:13

Qak

Re: Re: Re: Re: Odboráři,

Stejné, jak "Modří supi, ohlodejme zbytky ČR."

0/0
3.3.2008 20:27

Pilad

Re: Odboráři,

Německý odbory na naší vládu,to už by byla generální dávno.

0/0
3.3.2008 20:36

Martin Kostera

Re: Re: Odboráři,

A myslíte si, že by to tak bylo lepší?

0/0
3.3.2008 23:56

SergeS

sem obycejny "delnik"

a nestezuji si , nevimkde sebrali ze jimr ealna mazda klesla , ja sem si prilepsil o ~15% na ciste mzde .... tkz ja jsem proti stavce

0/0
3.3.2008 17:06

barumkoudopatniku

Tak hezky internacionálně

Proletáři všech zemí JDĚTE DO PRÁCE

0/0
3.3.2008 16:55

obyčejný loser

Hurá! Bude stávka! Nebude se dělat! Bude se protestovat!

Bude taky rabování?:-)

0/0
3.3.2008 16:52

VláďaK

Re: Hurá! Bude stávka! Nebude se dělat! Bude se protestovat!

Rabování v podání ODS a její zlodějské a tunelářské politiky probíhá.

0/0
3.3.2008 21:31

mickey

Re: Re: Hurá! Bude stávka! Nebude se dělat! Bude se protestovat!

a kde ty pako? ;-D

0/0
4.3.2008 14:36

Mefi

Jaksi nerozumím

Pokud se dožívají 57 let, tak jim může být jedno jestli by teoreticky šli do důchodu v šedesáti nebi šedesátipěti. Stávkuji tedy pouze za zájmy svých funkcionářů(nemakačenků). Ti by ale odchodem do důchodu přišli o takové výhody, že by jim mělo vyhovovat odcházet do důchodu až po smrti. V západní Evropě a severní Americe se,ale dříve do důchodu neodchází. Takže pouze zviditelňování kandidátu odborářů-ČSSD, před volbami.

0/0
3.3.2008 16:32

__XXXX___

Re: Jaksi nerozumím

to je fakt R^R^

0/0
3.3.2008 17:52

nausp

jinak mzdy ve státním nejsou zrovna nic moc

po 20ti letech 16 čistýho.... kdybych neměl další 3 příjmy, těžko bych rodinu uživil a to nemluvim o blížících se VŠ pro děti 

0/0
3.3.2008 16:30

KROKODYL

Re: jinak mzdy ve státním nejsou zrovna nic moc

Tak si chytraku ve statnim zajdi na magiostrat,  za 1000 korun si udelej zivnostak a muzes s chuti zacit v mimostatnim.  A uvidis jaky to je... Tyhle kecy mam nejradeji...

0/0
3.3.2008 16:45

Realista

Re: Re: jinak mzdy ve státním nejsou zrovna nic moc

;-DR^R^R^

0/0
3.3.2008 16:54

Yaroukh

Re: jinak mzdy ve státním nejsou zrovna nic moc

A na kolik let seš v tom "státním" odsouzenej? Obrať se na ombudsmana, aby tě z toho pekla vysvobodil.

0/0
3.3.2008 16:47

[eT]

Re: Re: jinak mzdy ve státním nejsou zrovna nic moc

;-D R^

0/0
3.3.2008 17:07Najdete na iDNES.cz