Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Jsem v osobním bankrotu, říká žena z Ostravy

"Jsem pravděpodobně první v republice, kdo vyhlásil osobní bankrot," říká šestatřicetiletá Lucie Vrbková z Ostravy. Možnost udělat něco takového platí teprve od ledna. Bankrot Lucie Vrbkové soud schválil minulý týden.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JFK

tleskam

Najit  v sobe dostatek sily na tento jiste nelehky krok potrebuje silnou osobnost. Osobne si myslim, ze to bez problemu zvladnete a po 5 letech zacnete zase poradne zit Vas zivot bez blbych dluhu. R^ Preji hodne uspechu...

0/0
14.3.2008 13:33

ja

a manzela aspon zmlatit

A manzelovi namlatit kazdy den hubu, kdyz zenu nezabezpeci a jeste k tomu ji uvrhne do pruseru

0/0
9.3.2008 19:40

Mydlovary

Také existuje druhá strana mince

Přečetl jsem pozorně všechny příspěvky, ale mohu jen reagovat tak, že dobře se filozofuje, když člověk není znalý věci a něco takového osobně neprožil. Podrobně jsem si přečetl celý článek i podání návrhu v insolvenčním rejstříku a myslím si, že musí být v té ženě hodně odvahy veřejně takto vystoupit, protože nás existuje hodně, kteří mají takové problémy, ale buď se bojí nebo stydí, obojí je špatně a zde je možno získat radu jak se těmto problémům vyhnout, případně, když už jsou tak jak s co nejmenšími ztrátami ven a tím může být touto ženou navrhovaná publikace i když bude jen v brožovaném vydání(najde se vydavatel?), ale  její případné vydání bude na základě vlastních zkušeností a těch není nikdy dost.Protože jít do insolvence není jednoduché, protože soud může rozhodnout, že se celá věc překlopí do konkurzu a případný majetek bude prodán v konkurzním řízení, ale dluhy i s penále a úroky zůstanou a také opravdu musí být mzda na to, aby to člověk mohl celou dobu platit.Přeji štěstí!

0/0
8.3.2008 12:16

Lucie

Reakce na diskuzi

Přečetla jsem celou diskuzi a děkuji všem, kteří mi vyjádřili podporu, dává mi to sílu. Děkuji.

komentář k diskuzi :

- soud pečlivě zkoumá, zda je návrh spekulativní a tím pečlivě myslím pečlivě - doslova Vás "svléknou do naha", nepatřím k těm dlužníkům, ketří si půjčili loni na podzim a v lednu na sebe vyhlásili bankrot - a divte se nebo ne takoví jsou

- je naprostý mýtus myslet si, že zaplatíte jen 30% - blbost! Platíte do výše nezabavitelného minima po dobu 5-i let všem přihlášeným věřitelům a až po pěti letech se ví kolik dlužnák skutečně zaplatil - hranice 30% ( a může být i nižší ) je pro institut odpuštění dluhů, o které po 5-i letech rozhoduje soud! Nikoli dlužník. Můžete být všichni klidní - z mého platu za současných podmínek zaplatím věřitelům 100%.

- částka 8.tis je pro celou rodinu - ráda bych některé přispěvatele viděla, jak by dobrovolně po dobu 5-i let žili za tyto peníze, a já za tyto peníze díky exekucím žiji už 3 roky

0/0
8.3.2008 10:24

Michal

nepřihlášené pohledávky

Tak včera jsme byli s kolegou, který vyhlásil osobní bankrot u insolvenčního správce, chudák toho taky moc neví no :-)

Jinak jsme dospěli k názoru, že pohledávky, které se do insolv. řízení. nepřihlásí, mají prostě smůlu a věřitelé je nedostanou ? Máte někdo na to jiný nebo stejný názor ?

Díky za reakce

0/0
5.3.2008 9:05

opportunity

Re: nepřihlášené pohledávky

Tak je to přece i u konkurzu...

0/0
8.3.2008 10:35

konkurz

Re: nepřihlášené pohledávky

můžete je žalovat jako každou jinou pohledávku, pouze musíte vyčkat, až skončí konkurz popř. můžete následně vyvolat další

0/0
10.3.2008 15:38

vymrzovac

a už někdo prověřil.......

....jestli skutečně brala těch 30tisíc?  Nebo to byl jen podvod napsanej ve smlouvě o půjčku?   Možná by se na to orgáni dívali jinak;-).......zavání v tom falešné údaje o přijmech

0/0
5.3.2008 7:41

Lojza

Co když je konkurs zrušen pro nemajetnost?

Když není povoleno oddlužení, přichází konkurs, ten bude pro nemajetnost zrušen... co pak zbývá věřitelům?

0/0
4.3.2008 16:33

Leo

Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnost?

To, že někdo kritizuje tento nový zákon ještě neznamená, že současný stav je v pořádku.

 

I v případě "insolvence" by věřitel měl mít nástroje, jak dluh z dlužníka dostat. Například nám chybí vězení pro dlužníky, resp. nástroj, který by DONUTIL dlužníka se opravdu silně snažit dluh splatit - tedy něco jako "nucené práce".

 

Samozřejmě vždy existuje možnost, že se dlužník a věřitel dohodnou. Tedy že věřitel bude ochoten stanovit realistické splátky, aby dostal alespoň něco (a zbytek odepsat). Ale každé řešení MUSÍ BÝT SE SOUHLASEM VĚŘITELE a ne že si byrokrati něco vymyslej, budou plkat, jak je to výhodné pro všechny a prosadí to silou, tedy i proti vůli věřitele (po aplikaci zákona v podstatě POŠKOZENÉHO).

0/0
4.3.2008 17:40

65c02

Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnost?

Zákon o "osobním bankrotu a oddlužení" už dlouhou dobu existuje prakticky ve všech zemích na západě - vč. USA. Takže to zřejmě bude dobrá cesta, když ji přijalo tolik zemí.  :-)

.

Ad. vězení pro dlužníky - vždyť to existuje, pokud spácháte podvod, něco ukradnete, či provedete něco podobného, tak se dostanete do vězení. A věznit za pouhý fakt nevyrovnání dluhu? - V tom případě by v první řadě musely jít do vězení managementy všech zkrachovalých firem, které zanikly a zanechaly za sebou nějaké dluhy.:-)

0/0
4.3.2008 18:25

Leonardo

Re: Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnost?

No že něco funguje "ve všech zemích na západě" opravdu není argument dokazující, že je něco dobré. Obávám se, že v posledních letech u zaváděné negislativy spíše platí opak.

A já bych nezavíral kvůli úmyslnému podvodu, ale kvůli ochraně věřitele, aby se zvýšila šance, že dostane zpět svůj majetek. To by mělo být zcela prioritní.

Jinak pokud zavedeme legislativu takto nevýhodnou pro věřitele, ti to nenechají bez reakce. Při každé půjčce například budou vyžadovat směnku na částku několikanásobně převyšující půjčenou částku (pokud možno od jiné osoby - ručitele)a podobně. Ostatně již dnes toto některé banky dělají a i u firemního úvěru chtějí po jednatelích podepsat OSOBNÍ směnku několikanásobně převyšující výši úvěru.

0/0
4.3.2008 18:49

Leonardo

Re: Re: Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnost?

 

 

V neposlední řadě za takovouto expanzi (rizikových) půjček a úvěrů může i stát takzvaným pumpováním likvidity do ekonomiky (v podstatě padělání peněz). To v důsledku nutí (nebo přinejmenším motivuje) banky půjčovat kdekomu. A ten samý stát, místo aby odstranil příčinu, pochybně lepí následek.

Kam toto vede dnes vidíme na příkladu hypoteční krize v USA - jelikož FED tisknul zelené papírky jak pominutý (taky nám $ spadnul ze 40ti na 17Kč - holt naše ČNB nemá tak rychlé rotačky), dosáhla na hypotéku kdejaká socka, která při zreálnění úrokových měr logicky najednou nemá na splátky.

0/0
4.3.2008 18:49

65c02

Re: Re: Re: Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnos

Ale vždyť ano. Klidně požadujte směnku třeba na několikařádově vyšší částku než půjčujete. Pokud se najde nějaký vůl, který bude vaše podmínky akceptovat a dobrovolně na ně přistoupí, budiš to jemu i vám přáno.:-)

Jinak, jistě uznáte, že na uzavření každé půjčky jsou třeba dvě strany - ten kdo si půjčuje a stává se z něj dlužník a ten, kdo půjčuje a stává se z něj věřitel. Pokud je věřitel ochoten půjčovat každému vágusovi, který na 100 honů smrdí korunou, tak je to jen jeho problém a jeho riziko, že z váguse pak nedostane všechno vč. úroků nazpátek. Holt si věřitelé budou musel lépe rozmyslet komu půjčují. Na tom nevidím vůbec nic špatného.

0/0
4.3.2008 19:00

Leonardo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnos

A jakej vliv na to má ten zákon?

Vágusovi nepůjčej tak jako tak.

Ale po aplikaci tohoto zákona věřitelům vzrostou náklady, které přenesou na své dobré klienty.

Ale celá věc nemá jen ekonomicko věcný aspekt, ale i morálně právní. A ten je prostě hrozivý: stát říká, že někdo, kdo si půjčil peníze, je nemusí vracet. Co se do toho stát montuje? Pokud by po podobném pravidle věřitelé i dlužníci toužili, dali by si ho do smluvních podmínek sami a dobrovolně.

0/0
4.3.2008 23:25

65c02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro ne

Ale vždyť tohle už dávno stát (zdaleka nejen ten český) říká v případě podnikatelských subjektů, které mohou zkrachovat a oddlužit se sami svým zánikem. Po řadě těchto subjektů zbyly mnohamiliardové dluhy. Jak to, že lidé, kteří tyto "špatné podnikatelské záměry" realizovali a dluhy zapříčinili už dávno nesedí ve vězení a osobní majetky jich i jejich rodin nejsou použity na sanace dluhů, které za sebou zanechali?  Tam žádný morální rozměr nevidíte?

0/0
5.3.2008 0:27

Leonardo

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro ne

Jenže na to ani stát není třeba. Pokud nějaká společnost (sro) dluží do výše základního kapitálu a zkrachuje, je logické, že věřitelé mají smůlu. Ta společnost prostě přestane existovat a tak už ani nic splatit nemůže. Ale u fyzické osoby tomuto okamžiku odpovídá SMRT a ne nějaký byrokratický výmysl.

0/0
5.3.2008 9:50

65c02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co když je konkurs zruše

Mám dojem, že často nejsou problémem ani tak dluhy jako takové, ale hlavně různá pekelná penále, úroky zprodlení.... díky kterým se může klidně přihodit, že dlužník  svůj původní dluh už dávno splatil, ale částka, kterou po něm někdo vymáhá mu přesto stále narůstá.... z dluhové pasti ho pak opravdu může osvobodit jedině smrt, protože dlužník nemá žádnou reálnou naději, že takto rostoucí "dluhy" bude schopen  někdy ve svém životě splatit.... pak má před sebou pro společnost (pro jeho spoluobčany) i pro svého věřitele jen samé špatné možnosti - "hodit si mašli" - věřitel pak nedostane nic, nebo ze sebe udělat socku a na všechno kašlat - nechat se živit státem, dobročinnými organizacemi, pracovat načerno.... padnout mezi podsvětí a živit se kriminální činností..... všechny tyto možnosti jsou obecně  (nejen pro dlužníkovy spoluobčany, pro stát, ale také i pro samotného věřitele) méně výhodné než oddlužení takového člověka.

0/0
8.3.2008 16:48

65c02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co když je konkurs z

Pokrač:

.

Tak to prostě je. Riziko oddlužení pro profesionálního věřitele znamená

jen jedno z mnoha dalších podnikatelských rizik. Nic víc nic míň.

0/0
8.3.2008 16:49

Inverted Cat

Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnost?

Věřitelům zbývalo za 5 let třeba shrábnout dědictví po babičce, "dar od obchodního partnera" atd... mohli. Po oddlužení nemůžou.

0/0
4.3.2008 19:03

65c02

Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnost?

Po oddlužení nemůžou...... proto se to také nazývá ODDLUŽENÍ, že?!:-)

.

Prostě se smiřte s tím, že takový zákon existuje, vemte ho jako realitu a buď se mu přizpůsobte, nebo podnikejte v oboru, kde s tímto zákonem nepřijdete do styku. Nic víc vám neumím poradit. Emigrace do jiné země by vám nejspíš taky nepomohla, protože zákony o oddlužení má dnes v nějaké formě naprostá většina vyspělých zemí a do země nevyspělé by se vám nejspíš nechtělo.:-)

0/0
4.3.2008 19:32

Leonardo

Re: Re: Re: Co když je konkurs zrušen pro nemajetnost?

To jste říkal vždy i o jiných zákonech? O těch norimberských? Nebo o těch komunistických? Prostě se máme smířit s tím, že existují??

0/0
5.3.2008 9:51

65c02

Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankrotu.

Když zbankrotuje podnikatelský subjekt a zůstanou za ním mnohamilionové, občas i miliardové pohledávky - třeba od dodavatelů energií, za dodávku zboží, za nevyplacené mzdy, na zdravotním a sociálním pojištění, atd.... kdo tyto způsobené škody zaplatí? Kdo uspokojí všechny věřitele zbankrotované firmy/podnikatele?

.

Je tedy možnost "bankrotu" podnikatelských subjektů nemravná a je třeba tuto možnost zrušit?

.

Kde je nějaký filosofický rozdíl mezi "bankrotem"  firmy a fyzické osoby?

0/0
4.3.2008 15:49

Inverted Cat

Re: Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankrotu.

Tak naposled už dnes:

1) bohužel se tady všude pletou dohromady pojmy bankrot / konkurs / úpadek a oddlužení. 2) detaily příšernosti právní úpravy v insolvenčním zákoně asi neoceníte takže se o to ani nebudu pokoušet. 3) většina kritiky (většinou) směřovala proti oddlužení - tj. proti smazání všech dluhů výměnou za nějaké splátky. Nuance tady toho níže vám asi unikly takže to zjednoduším:

To jestli dlužník má nebo nemá majetek to je jedno - oproti dřívější úpravě je situace stejná - kde nic není ani smrt nebere to platilo předtím i teď . Když vám někdo dluží 1 200 000,- Kč a má splácet 10 000 měsíčně po 10 let (bez úroků) tak předtím nikdo nemohl říct bez vašeho souhlasu - tak plaťte 6 600 po pět let a bude to dobrý - vždycky vám zůstala možnost podívat se mu na majetek... teď prostě ne a vy jako věřitel s tím nic nenaděláte (a co je horší má to více v rukou dlužník). To že díky tomu přijdete i o některá zajištění a berete na sebe jistá rizika s účastí v řízení už zapomenu.

0/0
4.3.2008 16:13

65c02

Re: Re: Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankrotu.

Stále jsem přesvědčen, že jedinou "postiženou" skupinou zde zůstávají exekutoři. Jinak ten nový zákon bude ku prospěchu úplně všem - jak dlužníkům, tak i věřitelům.

0/0
4.3.2008 16:38

65c02

Re: Re: Re: Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankrotu.

Pokrač. Nástin situace bez zákona o oddlužení:

.

Pokud se vžiju do role dlužníka, kterému dluhy přerostly totálně přes hlavu a který nemá šnaci, že je někdy v životě splatí, tak vidím situaci jednoznačně - něměl bych žádné "světlo na konci tunelu" a tak bych prostě začal kašlat na jakýkoliv (nebo aspoň ten viditelný - legální) výdělek, přestala by mě zajímat jakákoliv kariéra a začal bych v životě hledat jiné cesty, jak si život udělat příjemným a zábavným bez peněz - v mém kokrétním případě bych se rád třeba vrhnul na studium jazyků, začal participovat na projektech vývoje software pro GNU (např. Linux, OpenOffice, GIMP, apod), možná bych zcela opustil republiku, apod.... prostě bych způsob svého života přizpůsobil reálným podmínkám.

0/0
4.3.2008 16:39

65c02

Re: Re: Re: Re: Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankrotu.

Pokrač II

.

Pro věřitele by z toho plynulo jediné - moje "komerční nesnaha" by pro něj znamanala, že by ze mě vyrazil leda kulový. Pro stát by to zase zanmenalo, že by mi vyplácel nějakou sice minimální ale přesto nějakou almužnu a přitom by ze mě nikdy neměl lautr nic, protože bych byl ekonomicky dokonale neaktivní..... Sečteno a podtrženo - byli by zde pouze poražení - věřitelé, stát a nakonec i já jako dlužník.

0/0
4.3.2008 16:40

65c02

Re: Re: Re: Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankrotu.

Pokrač. Nástin situace v případě, že existuje zákon o oddlužení:

.

Pokud ovšem existuje reálná možnost oddlužení a nového počátku, tak je to jiná - já se svou pobvahou bych si řekl, že kvůli pěti  rokům si nebudu ničit životníperspektivu a začal bych makat a splácet. Po pěti letech bych byl "osvobozen".... světlo na konci tunelu by zde bylo. Sečteno a podtrženo - byli by zde pouze vítězové - věřitelé by ze mě během pěti let dostali aspoň něco, stát by si také přišel na své protože bych byl ekonomicky činný a nakonec i já jako dlužník bych na tom vydělal.

0/0
4.3.2008 16:41

Leo

Re: Re: Re: Re: Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankrotu.

To, že někdo kritizuje tento nový zákon ještě neznamená, že současný stav je v pořádku.

I v případě "insolvence" by věřitel měl mít nástroje, jak dluh z dlužníka dostat. Například nám chybí vězení pro dlužníky, resp. nástroj, který by DONUTIL dlužníka se opravdu silně snažit dluh splatit - tedy něco jako "nucené práce".

Samozřejmě vždy existuje možnost, že se dlužník a věřitel dohodnou. Tedy že věřitel bude ochoten stanovit realistické splátky, aby dostal alespoň něco (a zbytek odepsat). Ale každé řešení MUSÍ BÝT SE SOUHLASEM VĚŘITELE a ne že si byrokrati něco vymyslej, budou plkat, jak je to výhodné pro všechny a prosadí to silou, tedy i proti vůli věřitele (po aplikaci zákona v podstatě POŠKOZENÉHO).

0/0
4.3.2008 17:39

65c02

Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankr

Zákon o "osobním bankrotu a oddlužení" už dlouhou dobu existuje prakticky ve všech zemích na západě - vč. USA. Takže to zřejmě bude dobrá cesta, když ji přijalo tolik zemí.:-) Ad. vězení pro dlužníky - vždyť to existuje, pokud spácháte podvod, něco ukradnete, či provedete něco podobného, tak se dostanete do vězení. A věznit za pouhý fakt nevyrovnání dluhu? - V tom případě by v první řadě musely jít do vězení managementy všech zkrachovalých firem, které zanikly a zanechaly za sebou nějaké dluhy.:-)

0/0
4.3.2008 18:24

Inverted Cat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz pro bojovníky proti osobnímu bankr

Myšlenka oddlužení (zrušení dluhu) pro fyzické osoby je celkem v pořádku. Provedení v insolvenčním zákoně je bohužel velmi nešťastné. Myšlenky, které jsou zapracovány do insolvenčního zákona jsou rozhodně hodnotné, ale bohužel opět velmi špatně provedeny. Nehledě, že z pohledu právní vědy je to zcela nesystémový kus textu - vytržený z kontextu právního řádu.

Oproti předchozímu zákonu o konkursu a vyrovnání: nejsou odstraněny staré praktické nedostatky ZKV, naopak jsou zavedeny nové problémy. Řízení je daleko složitější a přináší rizika pro věřitele, jeho zmocněnce a statutární orgány vyplývající přímo z řízení (hmotné (peněžní) odpovědnosti za procesní záležitosti). Ale statutární orgány dlužníka za hmotný dluh většinou neodpovídají (a když tak ne díky tomuto zákonu).

Příklad: věřitel (což může být kterýkoliv Franta Novák) je za určitých okolností povinen vykonávat některé funkce v řízení "s odbornou péčí" a odpovídat za to celým svým majetkem. To vám přijde normální?

0/0
4.3.2008 19:02

65c02

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotaz pro bojovníky proti osobní

Myslím, že to chce nechat tomu zákonu pár let čas aby s ním vznikly nějaké zkušenosti a pak se může postupně novelizováním vylepšovat. Avšak, kritizovat něco, co existuje teprve pár měsíců, to mi připadá dost mimo.

0/0
5.3.2008 0:31

hmmm

hmmm

To jsou bláboly tady....že stát někomu krade majetek???? pokud vím, tak s tím musí všichni věřitelé souhlasit...a co podnikatelé v bankrotu? co korupční nákup stíhaček za miliardy???

0/0
4.3.2008 15:21

hmmm

Re: hmmm

asi věřitelé vědí, že tohle je jediná možnost, jak získat peníze.......jinak ten člověk ztratí motivaci cokoliv splácet a bude na podpoře

0/0
4.3.2008 15:22

Inverted Cat

Re: Re: hmmm

a asi po 125 ... k tomu aby bylo povoleno oddlužení není nutný souhlas věřitelů.

0/0
4.3.2008 15:29

65c02

Re: Re: Re: hmmm

A? To je snad špatně?

Vyhlašuje-li úpadek podnikatel, tak na to musí mít souhlas věřitelů?

0/0
4.3.2008 15:34

Inverted Cat

Re: Re: Re: Re: hmmm

Začíná to být únavné:

1) úpadek je jedna věc, oddlužení věc druhá (oddlužení je forma řešení úpadku).

2) úpadek si klidně vyhlašuj nebo o něm rozhoduj soude jak chceš... o tom žádná

3) ale vadí řešení, kdy si dlužník sám nastaví splátky (tak, aby dosáhly min 30% uspokojení za 5 let tím, že bude odevzdávat vše až na minimum) - (přitom se ani nemusí zpeněžit majetek dlužníka(!)), a po 5ti letech takového placení veškeré dluhy zaniknou a dlužník je čistý a svěží pro další nabírání dluhů / užívání si majetku z nezaplacených dluhů (zaplacených jen z jedné třetiny na pět let bez úroku).

4) zánik pohledávek je ten pravý problém... jsou tam záležitosti, které jsou prostě nedotažené a u kterých nikdo nepřemýšlel o následcích... (a dále víte třeba, že když ten dluh zanikne takhle, tak zanikají i ručení atd? přestože díky rychlosti našich soudů to z ručitele nedostanete včas? (klidně už může být i ručitel v exekuci pro tohle a stejně) a to jsou jen příklady

0/0
4.3.2008 15:46

65c02

Re: Re: Re: Re: Re: hmmm

No a?

1. Možnost oddlužení má každý jen jednou v životě.

2. O způsobu oddlužení rozhoduje soud. Soud snad rozhodne optimálně ve prospěch všech zainteresovaných stran dle toho, co umožňuje konkrétní situace - holt se musíme smířit s tím, že demokracie je do značné míry "soudcokracií" (jak to nazývá náš pan prezident :-)

.

Já to vidím tak, že zákon o osobním bankrotu nejvíc vadí leda exekutorům, jinak je ku prospěchu všech - věřitelů i dlužníků.

0/0
4.3.2008 15:55

Inverted Cat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: hmmm

1) A bohužel oddlužení jen jednou v životě - toto omezení není 100%....

2) Bohužel tady dostává více práv dlužník než věřitel (poškozený)...

3) Pro exekutory se nic nezmění - naopak - pohledávky se budou vymáhat daleko agresivněji - protože riziko tady téhleté zhůvěřilosti bude nutit věřitele důsledněji vymáhat své pohledávky dřív než dojde k úpadku.

0/0
4.3.2008 16:23

hmmm

hmmm

Nevidím důvod, proč by neměl být osobní bankot i pro normální lidi, když je pro podnikatele.....podnikatel si může taky koupit luxusní služební auto, vybavení kanceláře, kancelářskou techniku atd.

0/0
4.3.2008 15:16

Inverted Cat

Re: hmmm

1) oddlužení (o které tady jde) - laicky a zcela nepřesně "osobní bankrot" - se na podnikatele NEVZTAHUJE. U podnikatelů se prostě úpadek (bankrot) řeší tak jako dosud - konkurs a konec (jsou výjimky, kdy se použije restrukturalizace... ale to jsou skutečné výjimky).

Ani u nepodnikatelů (nemusí se nutně jednat o fyzickou osobu) nemusí být úpadek řešený oddlužením přes splátky, jde ještě oddlužení přes prodejem majetku podobně jako u konkursu, a nebo prostý konkurs.

0/0
4.3.2008 15:28

Peet

studium na VS-pekne

Je hodne zajimave ze zena je v osobnim bankrotu, chodi do zamestnani, stara se o dvě děti a jeste stiha studovat na VS. [>-]poklona;-D

0/0
4.3.2008 14:44

hnusil

Bankrot

Osobni bankrot je postaven presne pro takove podvodniky, jakym je pani v clanku.

0/0
4.3.2008 13:08

Pepek

Re: Bankrot

......rekl clovek, ktery o tom vubec ale vubec nic nevi a dotycnou nezna. :-/.....

0/0
4.3.2008 13:41

freezer

Re: Re: Bankrot

pokud nekdo opousti zamestnani s platem 30tis cisteho v zone s vysokou nezamestnanosti a nizkymi platy, je bud idiot, nebo lze.

0/0
4.3.2008 14:51

dodad

Re: Re: Re: Bankrot

No tak ji treba vyhodlili nebo odesla po dohode. To na situaci moc nemeni. Do dluhu se sama nedostala a snazi se s tim neco delat aspon. To minimum na dalsich pet let ji opravdu nezavidim...

0/0
4.3.2008 15:05

Inverted Cat

Re: Re: Re: Re: Bankrot

To je ale pěkná hovadina... na tom, že dlužíš máš vždycky nějaký (většinou 100%) podíl.

Takže jaképak "do dluhu se sama nedostala".

0/0
4.3.2008 15:12

65c02

Re: Re: Re: Re: Re: Bankrot

Co třeba manžel/ka? Máte-li SJM, tak do dluhů můžeš spadnout i vinou partnera.

0/0
4.3.2008 15:35

Inverted Cat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bankrot

Trvám na tom co sem řekl.

1) riziko manželství - má zvážit zda se chce ženit/vdávat + může to ošetřit už dříve

2) má vědět koho si bere, když už si ho/ji bere

3) může se bránit proti "neodpovídajícímu přebírání závazků pro SJM"

0/0
4.3.2008 16:26

65c02

Re: Bankrot

Co firemní bankrot? Ten je postaven pro koho?

0/0
4.3.2008 15:23Najdete na iDNES.cz