Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Fischer zaútočil na bývalé právníky

Podnikatel Václav Fischer pokračuje v právní bitvě za očištění svého jména v Česku. Jeho kroky by mohly bolet i některé české právníky. Fischerovi se nelíbí, že advokátní kancelář Císař, Češka, Smutný a spol. zastupovala nejprve jeho a posléze i naftařského magnáta Karla Komárka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

eva

nedejte se!

Nedejte se!! Vypadá to,že tady slušní lidé nemají šanci, PROTO BOJUJTE! Všichni

vám držíme palce a rádi s vámi opět vyjedeme k moři!!! Eva s rodinou

0/0
16.7.2008 13:22

Vratislav

Souhlas

Také já souhlasím. Jméno Václav Fischer je velkým pojmem v evropském cestovním ruchu. V Česku ho okradli a ještě ho - za pomoci českých soudů - zostouzejí.

Pane Fischer držte se nedejte se. Váš boj tady sledují všichni slušní lidé a podporují Vás.

[>-]

0/0
21.3.2008 17:56

Jirka

Re: Souhlas

Naprosto souhlasím. Držte se pane Fischer - v ČR funguje mafie, proto se nedejte!!R^

0/0
16.7.2008 13:24

tomaskrizek

souhlas

Takových ekomických emigrantů bylo mnoho, pan Fischer toho však uměl maximálně využít a nakaonec dělá ukřikdděnéhp - klasický tunelář 

0/0
20.3.2008 23:30

Jan

Re: souhlas

(Y)ty svejku zasranej dej si masli

0/0
21.3.2008 21:52

Charly

Držíme palce

Pane Václave nedejte se !!!

0/0
20.3.2008 22:16

Eva Plachá

zájezdy od Václava Fischera byly a jsou nejlepší

Já jsem na dovolenou jezdila v době , kdy jsem žila v Mnichově , jen s Fischer Reisen. Od poloviny 90. let jsem na dovolenou létala jen s CK FISCHER a musím říci, že jsem byla vždy velmi spokojena. Nyní žiji s manželem a dětmi v Berlíně a velmi se těším na otevření německé Tomi Tour, které je zde oznamováno na začátek dubna. Tak konečně pane Fischere, zas ebudou jezdit i Němci na zájezdy s Vaší tradicí,  i když  pod jinou značkou. Slogan Tomi Tour, to jsou zájezd s tradicí od Václava Fischera je zdařilý ( slyšela jsem na Frekvenci ). Přeji hodně štěstí.

0/0
20.3.2008 16:21

dsf

G,RAZL KOMÁREK KDYBY NEMĚL ROPU TAK NIC NEUMÍ.JEN K.RÁST..

ffff

0/0
20.3.2008 16:14

Radim Buršík

je někdo překvapený?

kdo se nad tím pozastavuje, nemá zkušenost s právní suitou v České republice.

Radim Buršík

0/0
20.3.2008 15:07

Eva

držím palce

Václave nedej se jim !!!!!

0/0
20.3.2008 12:33

Helmut

Fischer je v Německu nadále velmi úspěšný

Co to tady meleš o krachu v Německu. Fischer nezkrachoval nikde, jen se ho přes český soudy snažili v Česku do konkurzu dostat a to Nejvyšší soud právě zatrhnul.

Václav Fischer nadále velmi úspěšně působí v mezinárodní turistice a jeho jméno je v Německu pojmem. Na rozdíl od těch neumělů, kteří nyní vedou jednu z nejlepších evropských cestovek od deseti k pěti. Ještě, že se tady na nás Véna směje z reklamy TOMI TOUR a že řídí i turistické firmy v dalších evropských zemích a my tak můžem nadále využívat " jeho " služeb.

0/0
20.3.2008 12:32

Karamba

Re: Fischer je v Německu nadále velmi úspěšný

Děláš si z nás srandu, Helmute?! Fischer je v Německu v konkursu - právě to, že na něho v Německu prohlásili konkurs dřív než v Česku, bylo důvodem zrušení konkursu v Česku Nejvyšším soudem. Takže žádný úspěšný obchodník, ale bankrotář a to dokonce i v Německu. Jeho jméno v Německu pojmem je, ale rozhodně ne pojmem pro úspěšného byznysmena v turistické branži.

Jinak aby obešel konkursy a exekuce samozřejmě dělá to, co mnoho jiných - na oko je chudý jako kostelní myš a ve skutečnosti se skrytě podílí na podnikání jiných cestovek. Třeba TOMI TOUR. A dělá pro ně navenek jen tak zadarmo nebo za pár peněz, aby se mohl dál smát do xichtu svým věřitelům. Je to opravdu odporné a zblivné.

0/0
20.3.2008 12:52

Ach jo (bls1)

Re: Re: Fischer je v Německu nadále velmi úspěšný

Vaše řešení je jaké? Komu pomůže když bude sedět doma? Když máte takovou starost o věřitele, proč se neptáte, proč nechali stát jeho letadla na letišti? Kdo se teda těm věřitelům vlastně vysmívá?

0/0
20.3.2008 13:05

Karamba

Re: Re: Re: Fischer je v Německu nadále velmi úspěšný

Nějak jsem nepochopil, cos chtěl říct. O to, zda letadla byla či nebyla Fischera, byl  veden soudní spor (který inicioval Fischer). Do jeho skončení se nesměla prodat. JInak o tom, zda někde stojí nějaká letadla skutečně nerozhodují věřitelé. Nebo si snad myslíš opak? Z čeho vycházíš?

0/0
20.3.2008 13:09

Ach jo (bls1)

Re: Re: Re: Re: Fischer je v Německu nadále velmi úspěšný

Vycházím jen z informací v tisku. Já si dost dobře nedovedu představit, že by měl dvě velká dopravní letadla v osobním vlastnictví a už vůbec nechápu, co v tom může být nejasného. Tím postupem nedošlo k ochraně práv věřitelů, ale ke znemožnění pana Fischera.

0/0
20.3.2008 14:43

Karamba

Re: Re: Re: Re: Re: Fischer je v Německu nadále velmi úspěšn

V daném případě je skutečně možné, že obě letadla byla v majetku Fischera jako fyzické osoby. Zdali tomu je nebo ne, bylo nejasné a musel o tom rozhodnout soud, který nakonec řekl, že ne. Cílem tohoto postupu těžko bylo znemožňování Fischera (znemožnil se něčím úplně jiným), ale maximalizace výnosu z konkursu. Ku prospěchu věřitelů. A správce konkursní podstaty, samozřejmě...

Jinak celá "operace letadla" byla dle dostupných informací od počátku docela podezřelá, letadla nakoupila Fischerova zahraniční společnost a prý je pronajímala/leasovala české CK Fischer za nikoliv standardních podmínek. Jeden by skoro řekl, že se jednalo o takový penězovod - CZ Fischer si půjčila u banky a penízky cestou (prý předraženého?) pronájmu/leasingu vesele mizely do zahraniční společnosti. Docela to připomíná  takový hezký český tunýlek do vlastní kapsičky. Pokud sem někdo napíše přesnější údaje, bud jen rád, tay by mě zajímalo, jak to všechno vlastně bylo. Spoléhat se na informace v médiích je ošidné...

0/0
20.3.2008 15:05

Petr Michal

To je ale hnus!

všechny bych je zavřel až zčernají!!!!

0/0
20.3.2008 11:38

frankie51

Re: To je ale hnus!

Fischer už zčernal dávno. Bukvice mají rády černou.

0/0
20.3.2008 14:41

tomík

Spravedlnost po Česku

Pan Fischer byl docela normálně odrbán, jak je v Česku milým zvykem. Tady se ničeho nedovolá. Musí to hnát do Štrasburku!

0/0
20.3.2008 10:54

Víťa

Re: Spravedlnost po Česku

Ale no tak, pan Fischer krachoval i v Německu. K nám přišel prakticky s holým zadkem a velkým haló a začal podnikat úplně stejně jako v Německu - na dluh.

Jenže ono to nejde donekonečna nakupovat a neplatit. Už v době kdy kandidoval na senátora o tom věděl kde kdo v obchodním ruchu jak na tom p. Fischer je. Je to obyčejný grázlík, stejně jako spousta jiných. Taky v okamžiku kdy to s ním začalo jít s kopce tak že už to zakrýt nešlo začal klasicky mlžit. Jediný rozdíl proti spoustě jiných je že tomuhle to lidi žrali a žerou mu to dál.

0/0
20.3.2008 12:21

Karamba

Re: Spravedlnost po Česku

Jen ať to žene do Štrasburku, kde to slavně prohraje. Konečně se snad lidem rozsvítí, co je zač - jen další dlužník, který nechce platit své dluhy.

0/0
20.3.2008 12:53

eva

Re: Re: Spravedlnost po Česku

 To není pravda,je to poctivý chlap a každá rekreace s jeho kanceláří byla nvelmi

  vysoké úrovni  a za nízkou cenu.Co se děje dnes  v této cestoce je  neuvěřitelné!!

0/0
16.7.2008 13:26

Petra

Fischer na Hrad

Proti Václavovi se tady všichni spikli, protože zrovna tento deník přinesl v roce 2003 průzkum, že by v případě přímé volby prezidenta volby vyhrál. A to se neodpouští. Proto bylo umožněno rozkradení jeho majetku a byl uvrhnut do potupné situace.

Fischer je pro mě jednička v podnikání i politice a ty neustálé kecy o jeho dluzích jsou skutečně směšné. Každý . kdo má trochu rozumu přeci vidí, o co tady kráčí. Je to zkrátka mafie na úrovni Berky, která se Fischera pokusila oloupit v konkurzu. Ten je nyní zrušen a mafiáni budou voláni k odpovědnosti, což je nadějné.

Sleduji to dál a doufám ve spravedlnost.

:-)

0/0
20.3.2008 10:46

Karamba

Re: Fischer na Hrad

Každý, kdo má rozum, ví, že Fischer jako fyzická osoba dluží stamiliony. Že to nějaká blboučká Petra s mozkem vymytým mediální masáží nechápe, na tom nemůže nic změnit. Jsem rád, že budou mafiálni voláni k zodpovědnosti, protože mi to dává naději, že Fischer bude za tu napáchanou paseku konečně pykat. Dokud nebude pykat a místo toho se bud edrze vysmívat svým věřitelům, spravedlnost bude brečet v koutě.

0/0
20.3.2008 12:56

Ach jo (bls1)

Re: Re: Fischer na Hrad

Nemusíme nic vědět o jeho podnikání, stačí znát tu politickou rovinu. Lehce porazil v Praze(!) kandidáta ODS do Senátu a když se podíváte na letošní volbu prezidenta, tak vám musí být jasné, že musel být znemožněn a že byly k dispozici všechny prostředky.

0/0
20.3.2008 13:01

Karamba

Re: Re: Re: Fischer na Hrad

Ona na světě existuje země, kde by se prezidentem mohl stát zkrachovalý podnikatel, dlužící stamiliony?! No já pevně doufám, že zas takový banánistán ČR není. Z tohoto pohledu mi přijde, že Fischer si na nějaké politicky motivované znemožnění skutečně stěžovat nemůže. A nebo může - ale podobně důvodně jako třeba Kožený, Stehlík, Soudek a spol.

0/0
20.3.2008 13:12

Zdena

Fischerův boj je obdivuhodný

Panu Fischerovi držím palce.

O všechno ho v naší krásné zemi okradli a mně se jeho boj, který vede s českou mafií líbí. Má můj obdiv nejenom za jeho skvělé úspěchy v mezinárodním cestovním ruchu, ale také pro sílu, se kterou í o své jméno a majetek bojuje.

0/0
20.3.2008 10:41

Karamba

Re: Fischerův boj je obdivuhodný

Žádné úspěhy nemá, je to zadlužený neúspěšný podnikatel, který využívá mediální manipulace, aby nemusel platit své dluhy. Vždyť zbankrotoval dokonce i v Německu, kam snad prsty české mafie nesahají....

0/0
20.3.2008 12:57

Marie Kosová

Bankrotář Fischer lže jako když Rudé právo tiskne !!

Prohospodařil co mohl ještě předtím, než do jeho "podnikání" začaly téci peníze od Komárka. Chtěl od Komárka peníze, Komárek ovšem za svoje prachy chtěl také podíl na rozhodování a průhlednost účetnictví. Na to nakonec Fischer kývnul, protože svoji vlastní neschopností řádně podnikatelské záměry propočítat a svoji lidskou arogantností a nesmírnou nadutostí (není von homosexuál-tedy něco jako nadčlověk??) dostal svoje firmy do takových dluhů, že už to žádná banka nechtěla zafinancovat. Proto Komárkovi - aby nepřišel o všechny svoje prachy, které do té cestovky už nalil ze svého - nezbylo nic jiného, než Fischera z vedení cestovky odstavit. Fischer o penězích rozhodoval naprosto voluntaristicky a "od boku". Tvrdil, že má "čich". Jo, prdlajs, prostě mu jeho velikášství a pochlebování od homo-kámošů zatemnilo úsudek a firmu málem potopil i s Komárkovými penězi v zádech.

Je to nebezpečný člověk.

0/0
20.3.2008 10:19

Karamba

Re: Bankrotář Fischer lže jako když Rudé právo tiskne !!

Ono se stačí zamyslet nad tím, proč tu údajně skvělou CK Fischer koupil Komárek a to za cenu v řádu jednotek Kč (AFAIK to nebylo více než 3 Kč - tři koruny české). Tedy ani za tuto cenu ji nechtěl koupit nikdo z oboru včetně velkých zahraničních cestovek, které o koupi původně zájem měly...

0/0
20.3.2008 10:22

Hufner

Mafie

Justiční mafie je nepostižitelná. Ruka ruku myje. Držím Fischerovi palce v jeho boji s hydrou;-D;-D;-D

0/0
20.3.2008 9:41

Karamba

Re: Mafie

Taky mu držím palce. Aby konečně svým věřitelům zaplatil to, co jim dluží, a přestal kličkovat jak malej Jarda.

0/0
20.3.2008 10:08

Advokát

Fischer má pravdu

Jednání  právníků je skutečně neetické. Odborně se tomu říká zrada strany a té se tito pánové v oblecích zajisté dopustili. Na to je trest nejvyšší - trvalý zákaz činnosti v advokacii.

A hlavně jména Císař, Benešová, Hála, Smutný a další z této proslulé kanceláře v Dlouhé ulici byste si měli dobře zapamatovat a dělat kolem nich velký oblouk. Co kdyby Vám měli třeba rozvést a nakonec byste zjistili, že vlastně zastupují Vašeho partnera nebo partnerku. Nebo by Vás zastupovali ve sporu o dědictví a nakonec zamávali nad svými hlavami vlajkou Vašich soků.

Václavovi Fischerovi držím palce. Je to však boj tuhý a obtížní, vždyť v té české advokátní komoře ( jsem také jejím členem) sedí dobří přátelé výše jmenovaných právníků. Čest naší komory, která je způsobem vyřizování stížnosti pošlapávána, by však měla být na prvním místě. Jak se píše v článku chce Fischer podat stížnost další, což je správný krok.

0/0
20.3.2008 8:39

Karamba

Re: Fischer má pravdu

Advokáte, ty o té věci něco víš, nebo jsi jen přejak propagandu páně Fischera, protože ho máš rád? Možná bys mohl zdůvodnit, proč je podání další stížnosti správný krok. Vypadá to, že přes svou profesi netušíš, co je psáno v zákonu o advokacii a stavovských předpisech.

0/0
20.3.2008 9:28

advokatus_magorus

Re: Re: Fischer má pravdu

Karamba seš vedle jak ta jedle. Etický kodex čl. 6 odst. 4 a taky § 19 zákona o advokacii. To, že jednou byla klientem právnická osoba a pak fischer jako fyzická osoba nehraje roli. S největší pravděpodobností skutečně při poradě Fischerovi (jako PO, nebo FO) mohli nabýt info, které mohli zneužít při službě KKCG.

Je OSTUDA, že komora nestíhá podat kárnou žalobu za 6 !!! měsíců ...

0/0
20.3.2008 9:39

Karamba

Re: Re: Re: Fischer má pravdu

A co tím chtěl pan chytrý čtenář předpisů říci? Já samozřejmě vím, co to je konflikt zájmů. Ale nechápu důvod nové stížnosti, protože už musí být promlčeno. Jinak to zdůvodnění taky nechápu. Pokud advokáti poskytovali právní služby CK Fischer jako právnické osobě, těžko je může Fischer napadat za to, že mu jako fyzické osobě špatně radili při prodeji této právnické osoby. Je to typický problém tuzemských podnikatelů - já (fyzická osoba) a firma (právnická osoba) jim splývá v jedno. Ale ono to jedno není.... Netvrdím, že bylo všechno košer, ale základ problému je na straně Fischera, který při prodeji právnické osoby (opět) udělal chybné obchodní rozhodnutí a teď za něho odmítá nést odpovědnost a svaluje ji na všechny okolo.

0/0
20.3.2008 10:01

Petr Michal

Re: Fischer má pravdu

přesně tak, s touto obskurní kanceláří nechce nic mít už ani Komárek! vykopl je z jeho baráku a všechny právní věci jim vzal!!!

0/0
20.3.2008 11:43

MiK

vimr dal gól

Před rokem touto dobou zahanbovala Zuzana Paroubková se svým;-D

0/0
20.3.2008 4:30

hawlinoff

Znicit pravniky!

 Jen jim dej Vasku!!!Pravnici jsou vetsinou uplatne verbez!!

0/0
20.3.2008 1:31

George

Re: Znicit pravniky!

Ne je zničit. Je jich potřeba. Problém je někde jinde, jelikož většina naší advokaci má dosti pokřivenou etickou úroveň. Nehledě na to, že ač klientovi pomůžou či výsledně uškodí, na své si přijdou vždy a v drtivé většině případů i beztrestně.

Když většina populace způsobí škodu, je za ni též odpovědná a nese s tím spojené

následky.

0/0
20.3.2008 7:15

Honya007

Re: Re: Znicit pravniky!

Ale tak je tomu stejně i v jiných oborech., kde se neodměňuje výlučně za výsledek a posouzení, zda byla práce vykonána lege artis vyžaduje odborné znalosti.

0/0
20.3.2008 7:31

Merk

Re: Re: Znicit pravniky!

"Když většina populace způsobí škodu, je za ni též odpovědná a nese s tím spojené následky." - a právě tohle Fischer nechápe, kope kolem sebe nožičkama, odmítá nést následky svého neúspěšného podnikání a svaluje vinu na všechny okolo. Teď zrovna na právníky. Trapas.

0/0
20.3.2008 8:07Najdete na iDNES.cz