Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Auditorské firmy loví mezi absolventy, studenti na ně velmi dobře slyší

Odborníky si vychováme sami. Takové heslo by mohlo viset nad vchodem do české pobočky auditorské a poradenské firmy KPMG. Stejně jako její konkurenti z tzv. velké čtyřky (Ernst & Young, Deloitte a PricewaterhouseCoopers) hodně sází na čerstvé absolventy univerzit, v Česku především Vysoké školy ekonomické.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Padrtic

Re: Zkušenost s Klynveld Peat Marwick & Goerdeler

Jsem u zmíněné společnosti již 5 let a můžu říct, že jsem se s něčím takovým, alespoň v našem oddělení (daně), zatím vůbec nesetkal. Nechápu, proč si tu konkurence ohřívá polívčičku a je mi z toho, co se tu šíří za polopravdy, na :-© Samozřejmě se u nás tvrdě maká, ale o lidi se tu snaží starat dobře, protože odborníci mají svoji cenu. Asi hodně záleží na jednotlivých odděleních, takže doporučuji se vždy předem u známých informovat i o ostatních odděleních.

0/0
20.3.2008 9:32

Lukáš

Co jiného???

...tak kromě další kritiky jsem se teda nedověděl o jiné alternativě pro absolventa VŠE. Díky :)

0/0
20.3.2008 9:26

eso

Re: Co jiného???

pokud jsi delal 1. fakultu, tak mas cca nasledujici moznosti: nejaky urad (bernak,...), nejaka banka (treba i CNB), audit, ucetni ci financni oddelni v jakekoliv firme, cokoliv jineho... :-)

spise bych se orientoval podle toho co te bavi, co chces dosahnout a jak si predstavujes zivot, v cem jsi dobry. protoze jsi tohle nenapsal, tak je tezke radit.

0/0
20.3.2008 9:44

lysol

zamyšlení

Četl jsem tu mnoho reakcí a nedá mi to, abych taky nepřispěl svou troškou do mlýna. Mám zkušenost s takovou firmou. Ale rozhodně to není tak černobílé, jak tu někteří píšou.

1. Všechno to jsou soukromé firmy - tedy žádná charita. Cílem soukromé firmy (každé) je zisk. To je prostě fakt.

2. Nabrat abslventy je jednoduché - naučíte si je postupy, které vy samy potřebujete.

3. Pokud dáte člověku hned po škole (s nulou praxí) nástupní plat 30-35 tisíc (nadprůměr ČR), nemůže takový člověk čekat, že bude odvádět průměrnou/podprůměrnou práci (viz bod 1.)

Někdo tu psal, že jsou to 25 leté děti s 30 letou praxí - měla to být dehonestace - ale ona to je pravda. On totiž ten člověk neřekl, že v takových firmách jsou 4-5 úrovní "šéfů". To, co potkáváte ve firmě - to jsou dělníci - stejně jako na pásu ve škodovce. Znamená to snad, že auta, která opouštějí výrobní pás jsou špatná? Vždyť byla vyrobena nějakým horko těžko vyučeným ukrajincem?

0/0
20.3.2008 4:00

lysol

zamyšlení 2

Nejsou taková auta špatná - protože kromě těch dělníků na nich pracují i další lidé.

A stejně to je s auditem. Kromě těch dělníků - tedy, těch dětí - které sbírají a třídí data  - na každém auditu pracují opravdu zkušení lidé. Navíc v těchto velkých firmách fungují centrální (evropské/americké...) centrály, které vyvíjí postupy, software, .... Je to docela složité - věřte mi.

Takže, když to 25 leté dítě přijde k vám a začne vás poučovat - věřte tomu, že si to to dítě nejdřív ověřilo a vám z 98.85% radí dobře.

Navíc, někdo tu zmínil, že taková praxe vypadá dobře v CV - proč asi? Opravdu si myslíte, že celý svět je tak hloupý, že práci auditorů z velké 4 považuje za něco podřadného, ale zároveň lidi s touto zkušeností oceňuje? Probuďte se (viz bod 1).

0/0
20.3.2008 4:05

lysol

Re: zamyšlení 3

Samostatnou kapitolou je vzdělávání. Tyhle firmy investují hodně peněz do vzdělávání lidí. Navíc - většinu se lidé naučí způsobem "learning by doing". Tohle většinou lidé ocení až když odejdou do jiného zaměstnání. Najednou zjistí, že toho ví víc než ostatní. Že rozumí víc věcem. Navíc, tím, že poznají velké množství firem/systémů získávají zkušenosti rychleji. Naučí se rychle učit. Kdo je pak lepší? Někdo, kdo 5 let piloval znalosti v jednom jediném systému/oboru - nebo ten, kdo sice nemá tolik detailní znalosti z jednoho oboru, ale dokáže analyticky myslet, srovnávat, porovnávat? No, po pěti letech praxe volím jednoznačně bé.

Jak už tu jednou někdo řekl - každého volba - ale chytrý člověk, kterému jde o vlastní kariéru/úspěch - rozhodně tyhle firmy nebude obcházet obloukem. Je to symbioza - vy makáte na firmu (viz bod 1) - tvrději, než průměr. Firma vám to vrací - víc než průměrně. Kdo má oči otevřené a využije každou příležitost - ten se neztratí.

0/0
20.3.2008 4:11

lysol

Re: Re: zamyšlení 4

kdo ale čeká, že bude brát velký prachy, celý dny surfovat po netu. chodit do práce v devět, dvě hodky na oběd a ve čtyři domů - ten pak plive a kope kolem. Názor at si každý udělá sám. Nic není černý, nic není bílý. Jak jsem už řekl na začátku.

a ještě jedna poznámka - tyhle firmy účtujou z asvý služby většinou desitinásobky toho, co by za stejnou službu účtovala "lokální" firma. Přesto dělají stále dobrý business... proč asi? Jsou skutečně tak špatné? Nebo na té jejich práci přece jenom něco bude? aha?

a neargumentujte známostma - však ti "lokální" určitě taky znají šéfy firem - tak proč nejsou tak úspěšní? Možná proto, že mají jen tu tlupu 25 letých dětí - bez zkušeností. Nebo proto, že mají jednoho dva s 50 letými zkušenostmi :D Svět je dynamický. Vyvíjí se rychle.

0/0
20.3.2008 4:16

Moi

Re: Re: Re: zamyšlení 4

Vidim to stejne. Kdo chce pracovat, ten ma dvere otevrene. Podminky v B4 jsou hodne nadstandardni.

0/0
20.3.2008 9:05

Alenka

Zkušenost s Klynveld Peat Marwick & Goerdeler

Znám pár lidí, kteří to u Klynvelda a spol. (KPMG) zkoušeli a sice po určité dobře platí dobře, ale prvních pár let je to strašně náročná práce. Jejich personální politika je dosti krutá, buď pracuj 10 hodin denně a víkendy a nebo letíš, však my si najdeme jiného. Mají takový přísun lidí, že s nima bohužel zacházejí jako s dobytkem.

Proto bych doporučila zkusit absolventům třeba BDO, které si lidi vybírá samo a rozhodně ne s tím, že by je hnedka zase vyhodili. Nástupní plat je jen jedna složka, dle které je třeba si vybírat zaměstnavatele. Další jsou zaměstnanecké výhody, pracovní prostředí a přístup zaměsntavatele. Dobrého přístupu se u těchto velkých firem jako PWC nebo KPMG nedovoláte.

0/0
20.3.2008 0:32

Auditor

Něco o absolventech

Po sedmi letech práce v auditu jsem si udělal jasno o absolventech. Jsou tací, kteří chtějí něčeho dosáhnout, makají obětují hodně i ze svého soukromí. Nestydí se za to, že chtějí vydělávat peníze a kariérně vyrůst. Dostanou se na vyšší pozici. Když odchází oni, je to proto, že hledají nový impuls - rodina, změna práce, stačí jim poznání, že by na to měli dostat se až nahoru.

Potom jsou takoví, kteří hledají pokračování bezstarostného vysokoškolského žívota. V auditu dostanou slušný nástup, rok dva vegetují, jsou průměrní a pohrdají těmi, kteří na sobě pracují. Při odchodu všem řeknou, že jdou na místo se stejným platem, ale půlkou práce. Že na to místo jdou proto, že hledají hlavně pohodlí, to se stydí přiznat. Právě Ti potom plivou na svého bývalého chlebodárce, protože jim bylo doporučeno, aby z auditu odešli.

No a třetí skupinou jsou ti, kteří neví, o čem ta práce je, co mají čekat. Nenajdou se v ní, nesnáší zdravotně dobře stres a cestování a odcházejí v klidu.

0/0
19.3.2008 18:46

df

Re: Něco o absolventech

Co to vlastně je, ten "auditor"? Co konkrétně dělá? Jakou má náplň práce? Omlouvám se za, nejspíš hloupé dotazy, ale já vážně netuším co si pod touto profesí mám představit. Z okruhu mých známých z VŠ (ČVUT FEL), příp. ze spolužáků ze střední, kteří absolvovali nějakou VŠ, nikdo auditora nedělá. Dělají kde co, ale auditora neznám ani jednoho, ani v práci (v mém dosahu) se žádný auditor nikdy nevyskytnul. Sem tam někdo, kdo si říká "konzultant", to ano, ale auditor nikoliv. Fakt zvláštní. :-P

0/0
19.3.2008 20:20

Auditor

Re: Re: Něco o absolventech

Auditora, kterým jsem já, si najímá každý rok vlastník firmy. Mým úkolem je zjistit, jestli výsledky firmy tj. např. zisk, který management ukazuje ve výkazech nebo ve výroční zprávě, jsou v pořádku. Je to určitě o znalosti účetnictví (to ale není žádná věda), ale taky o uvažování, jestli některé transakce, které management provedl, mají ekonomické opodstatnění nebo ne. Kontrolují se významné obchodní transakce, ale také vnitřní kontrolní systém v obasti finančního řízení. Auditor často nachází chyby v nastavení procedur, které by mohly usnadnit například zpronevěru apod. Je to práce konfliktní, protože šlapeš managementu na paty a nepřímo rozhoduješ o tom, jestli ho vlastník vymění nebo ne.

Konzultant je většinou přizván např. pro optimalizaci procesů, posouzení změn v zaměření nebo organizaci firmy apod.

0/0
19.3.2008 21:23

df

Re: Re: Re: Něco o absolventech

To zní jako dost zajímavá náplň práce. To by nejspíš dotyčný auditor, který takto kontroluje chod firmy a do tohoto chodu provádí zásahy, měl mít nejspíš dost zkušeností..... např. by se na to hodil někdo, kdo už za sebou má vytvoření úspěšné firmy, kterou založil, uvedl na trh, udělal z ní zajímavého hráče a následně ji s výrazným ziskem dokázal prodat.... něco jako je ku příkladu Grisoft (vyvíjejí AVG).  Takový člověk by nejspíš byl kvalitním auditorem, který by mohl druhým radit co mají dělat. Nebo se mýlím?

0/0
19.3.2008 22:19

eso

Re: Re: Re: Re: Něco o absolventech

je NUTNO odlisovat financni audit a ostatni druhy auditu. konzumenty vystupu financnich auditoru je financni verejnost. zjednodusene receno, financni auditor potvrzuje, ze ucetni vykazy firmy splnuji pozadavky, ktere jsou na ne kladene. tedy ze verne a nezkreslene zobrazuje skutecnost atd. financni auditor rozhodne NEradi managementu firmy co a jak delat lepe.

prace financniho auditora je VELMI nudna a monotonni. kreativita je VELMI nezadouci. je treba se drzet presne dannych postupu.

nicmene po nekolika letech prace financiho auditora v big 4 ma clovek vetsinou otevrene dvere do managementu financnich oddeleni ruznych firem. u tech nejprestiznejsich je to vetsinou podminkou pro prijeti.

naproti tomu je treba si uvedomit, ze financni auditor je odbornikem jen a temer vyhradne na ucetnictvi a finance. behu firem rozumet nemusi a take vetsinou nerozumi. pro ostatni oddeleni krome financi je, bez jinych zkusenosti, prakticky nepouzitelny.

0/0
20.3.2008 9:33

ABCD

Re: Re: Re: Něco o absolventech

K te konfliktnosti - jsem v teto oblasti laik, ale porad nechapu princip, ze si nekdo nekoho zaplati a ten clovek mu ma neco kontrolovat a najit tam chyby. Kdyz auditor najde chybu, tak je to neprijemne. Pro vlastnika je lepsi zaplatit nekoho, kdo tu chybu nenajde (on prece muze rozhodnout koho si vybere) - pokud by se chyba mela objevit, muze auditorovi pohrozit, ze si ho pristi rok uz nenajme... A tak dale... Vlastnik firmy je vlastne klientem, a klient ma pravo rozhodnout, jake chce sluzby, kdyz uz za to plati tak silene penize. Asi je to dost zkreslene a jednostranne, ale proc by to tak nemohlo byt?

0/0
21.3.2008 8:20

Anonymní

Re: Re: Něco o absolventech

Klasický finanční auditor dělá to, že chodí do firem a kontroluje, jestli správně zaúčtovali věci, jestli správně ocenili atd. V těch firmách je moc milují, protože jednak tu firmu to stojí nemalé peníze (vynucené direktivami státu) a za druhé auditor působí v roli takového buzeranta, který všechny otravuje a po každém něco chce.

0/0
19.3.2008 21:52

df

Re: Re: Re: Něco o absolventech

Tzn. finanční auditor je v podstatě účetní provádějící totéž co  kontrola z berňáku. Chápu to správně?

0/0
19.3.2008 22:12

lysol

Re: Re: Re: Re: Něco o absolventech

ne - to je úplně něco jinýho. Kontrola z berňáku jde po daňovém přiznání - čísla. Auditora zajímá účetnictví jako celek - čísla jsou jenom jedna část.. Tedy absolutně rozdílné věci.

0/0
20.3.2008 4:20

lysol

Re: Re: Re: Něco o absolventech

buzeranta? On něco chce? Auditor to nedělá protože by měl radost z buzerování. Ale pokud máte bordel ve firmě - a nesplňujete zákonné předpisy - tak se nedivte, že vás buzeruje. Naštěstí takový přístup je v menšině. Ten opačný (a většinový) je, že vás firma vnímá jako poradce, který přichází z venku - netrpí provozní slepotou.

0/0
20.3.2008 4:24

eso

Re: Re: Re: Re: Něco o absolventech

rozlisuj financni audit a ostatni audity. neznam cloveka, ktery by mel rad financni audit. je to neco jako revizor v tramvaji. kdyz mas tramvajenku, jsi v pohode, ale stejne je otrava tu tramvajenku hledat a zdrzovat se jejim prokazanim.

0/0
20.3.2008 9:38

Adam

Re: Re: Re: Něco o absolventech

Navsteva auditora mozna ve vetsine firem nevzbuzuje nadseni, ale ze by auditori buzerovali, to ani nahodou. Pokud je v necem binec, pozaduji vysveteleni a napravu.

Jinak audit neni sluzbou pro management firmy, ale primarne pro jeji vlastniky. Zarucuje, ze co se vykazuje, je opravdu spravne. Uz z oficialniho nazvu auditoveho oddeleni "assurance" vyplyva, ze je to o ujisteni, ze vse na papire je skutecne i v realite.

0/0
20.3.2008 8:36

Lukáš

...a co teda!!!???

Když pominu všechny pochybnosti o názorech diskutujících...

...co navrhujete studentovi, respektive absolventovi třeba VŠE s pár slušnýma zkušenostma v CV, kterej vlastně ale vůůůbec nic neumí :)

Rád se přiučím!

PS: konkrétně obor finance, oceňování

0/0
19.3.2008 16:52

Lukáš

Re: ...a co teda!!!???

...ještě bych doplnil třeba zájem o konretní zkušenosti ne z B4, ale z konzultantských firem jako třeba accenture, mckinsey...

0/0
19.3.2008 16:53

abraxas

Re: Re: ...a co teda!!!???

a co chces poradit? zalezi, kde chces pracovat. Pokud chces jit do konzultantskejch spolecnosti, tak, bejt tebou, zajdu si na assessment centra techhle firem, a vybiram si spis podle sympatii. Protoze hlavne s tema lidma pak budes pracovat. Ptej se a ptej se. Z.

0/0
19.3.2008 17:01

Lukáš

Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

...právě mám v accenture nastoupit na poloviční jako student do konzultantský části...AC jsem udělal :-), nicméně by mě zajímalo víc názorů lidí, kteří tam pracují opravdu třeba pět let a víc a evidentně takový jsou.

Že prostě někdo to tempo nevydrží a po dvou, třech letech balí je asi normální a těžko to někomu zazlívat, na druhou stranu, ale co stojí za tím, že někdo tam vydržel...?

0/0
19.3.2008 17:36

abraxas

Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

Delas porad novou a zajimavou praci, aspon v consultingu, jak rekl jeden manager :"Aspon delam praci, ktera ma smysl.";-) Odborne nestagnujes, resis nove problemy, i takove, na ktere si jako lokalni poradce nebo auditor proste nemuzes sahnout, s mezinarodnima firmama. Penize jsou dobre, pracovni prostredi prijemne, lidi jsou fajn. Muzes dosahnout vzdelani, ktere Ti umozni praci na soukr. noze, at uz je to poradce, auditor nebo znalec. Platis za to soukromym casem, a nekdy toho mas plny kecky, je na kazdym, jestli ta cena je moc vysoka nebo ne. Odejit muzes vzdycky, zasada je, ze Te nikdo nedrzi. Ja osobne mam tohle zamestnani za zatim svou nejlepsi investici, krome rodiny.

0/0
19.3.2008 17:46

eso

Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

;-D "Aspon delam praci, ktera ma smysl."

za 5 let v consultingu jsem na takovou nenarazil!

ja doplnim druhy/negativni pohled na vec: nezastavis se, neodpocines si. ztloustnes - nejspis. naucis se prd, protoze na uceni nebudes mit cas. naucis se jen jak veci okecat a praci zfusovat. cestovat nejspis budes, ale po par mesicich ti to zacne lezt na mozek. cestovani zacnes nenavidet. poznas prostredi jinych firem, ale sneses ten pohled, ze se na tebe vsichni divaji jako na prizivnika, ktery neprinasi zadnou hodnotu? ja to za cas nenavidel. stydel jsem se za svou praci. budes 24 hodin denne v obleku, at bude vedro nebo zima. pokud budes v office, budes zavreny v open space s nejmin 50 podobnymi zoufalci.

0/0
19.3.2008 18:02

eso

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

ale nemuz mluvit za financi audit. tam jsem nebyl, jenom vim neco od lidi, kteri z financniho auditu utikali. da se to pry charakterizovat jednim slovem: NUDA. nejnudnejsi prace pod sluncem. proste ucetnictvi... ale pokud to nekoho bavi, tak proc ne. nekdo to delat musi. ;-)

0/0
19.3.2008 18:04

eso

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

a financni stranka veci: 30 nastup. po dvou letech 50. po peti mozna 100.

penize, to je vec, kvuli ktere tam vetsina lidi zustava. ale delaji chybu, stejne a leckdy i lepsi penize jsou i jinde. (ne vsude)

0/0
19.3.2008 18:08

abraxas

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

Hmm. tak jeste zareaguju na tohle a jdu domu. Takhle by to dopadnout nemelo. Ja osobne se drzim zasady, ze dokud mi prace neco dava, zustavam. Za svoji praci se rozhodne nestydim, a troufam si rict, ze jsem klientum prinesl pridanou hodnotu - asi tim, ze delam v danovem poradenstvi. Nastesti ted tolik necestuju, i kdyz na zacatku jsem si taky uzil. Open space mame maly, sedim v kanclu. Nerikam, ze je to vzdycky med, ani ze tu budu vecne, ale proste asi mam vetsi stesti na firmu nez eso. Jo, a ja osobne pri stresu hubnu;-)

0/0
19.3.2008 18:12

eso

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

jojo, danari aspon delaj neco konkretniho, s tim souhlasim. trochu jsem jim v tomhle zavidel. :-) ja delal spise management consulting plus jeste neco.

0/0
19.3.2008 18:18

eso

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

pokud jde o kvalitu prace a proc jsem se stydel. ne ze bych veci neumel udelat poradne. ale bohuzel na to NIKDY neni cas! budget je malej, nasmlouvanych hodin malo a pocet stran a prezentaci, ktere je potreba udelat a odevzdat je mnoho. na to, premyslet, jak to udelat dobre, vetsinou neni kdy. dela se to takl, ze se opraskne nejaky podobny projekt a co na tom, ze to je uplne jina firma, jiny obor... kdyz se udelaji barevne grafy, kazdy to prehlidne.

firma se chce dostat na spicku ve svem oboru? najme konzultanty. konzultanti prijdo na uvodni prezentaci s pojmem "best practice" (nevim jestli se to jeste pouziva nebo je ted nejaky mene zprofanovany a vice marketingove sexy pojem) a nekolikrat ho zopakuji. management firmy je uneset oblekem a vyjadrovanim konzultanta. poradci projekt vyhraji a operou postupy a procesy, jak je znaji z jinych firem (v lepsim pripade dokonce ze stejneho oboru jako je obor zadavtele)...

0/0
19.3.2008 18:14

eso

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

... best practice se nakonec degraduje do obycejneho prumeru na trhu... nasledne poradci zkasnou miliony, maji dalsi referenci jako firma i jako jednotlivci v CV, neuspesny management v zadavatelske firme se vymeni, vse je zapomenuto a jede se znova.

0/0
19.3.2008 18:17

blabla

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

taky jsem si nevsimla v consultingu prace ktera ma smysl, sedis na prdeli u notebooku a radoby vymyslis nove postupy a kreslis flow charty a grafy aniz vis detaily o potrebnych procesech a pak to prezentujes tem, co to maji pouzivat, ale nejlepe do toho nekecat.

0/0
19.3.2008 18:55

Tantalan

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

HAHAHAHA. No tak to naprosto souhlasim. Mam bohuzel take tento negativni pohled. Jedine co vidim na consultingu pozitivni je to, ze mam notebook (coz je fakt mizerna vyhoda) a slusny penize, ale stale vice si mysli, ze bych je dostal i jinde. Jinak hruza. Pracovni doba na prd, prescasy, do ciziny ani nahodou protoze tu jsou dravejsi zkusenejsi kolegove. Delas otroka.

0/0
10.6.2008 18:15

abraxas

Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

posledni poznamka, pak uz toho necham - mas sanci pracovat s lidmi, kteri jsou ve svem oboru spicka, at uz jsou na strane konzultantskych spolecnosti, nebo na strane klientu, a to v zasade od zacatku. To je v kostce vse. Negativni veci mas nize.

0/0
19.3.2008 18:02

Anonymní

Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

Tak to je dobrej fór. V B4 jsem dělal a to v consultingu. Odešel jsem dobrovolně, protože ta práce byla totání brak. Jestli říkáš šmudlení PPT prezentací, telefonování, vyplňování tabulek a buzerování nebohých zaměstnanců klienta "zajímavá práce", tak to asi máme trochu jiné představy. Totální bullshitting, hlavně uchlácholit klienta na vizualizaci a nenést za nic odpovědnost. Kvalita výstupů otřesná. Ostatně co by se dalo čekat od čerstvě vylezných vysokoškoláků, kteří nikdy žádnou odpovědnost neměli a nikdo z nich ani nikdy nepodnikal a neumí v českém businessu chodit. A vzdělávání? Žádná kvalitní školení se nekonala, jen neurčité blbosti bez jakékoli odbornosti. Možnost specializace vesměs žádná. Manažeři byla jen tupa pitomců, kteří jediné, co opravdu uměli, bylo tvářit se na klienta a mazat mu med kolem huby. Pokud se střetli s odborníkem, třeba účetním, tak se rychle snažili svést hovor jinam, aby nebylo hned zřejmé, že tomu rozumí jen povrchně nebo dokonce vůbec.

0/0
19.3.2008 20:19

Adam

Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

prace v konzultanstvi vyzaduje urcity typ cloveka - musi te bavit reseni problemu, prace s inteligentnimi lidmi a musis byt ochotny se porad neco ucit.

ja jsem zacinal v auditu a dalo mi to super zaklad, po par letech muzes jit delat cokoliv spojeneho s financemi...

0/0
19.3.2008 17:57

Anonymní

Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

Když děláš v daních, tak to se nediv, že máš tyhle představy. V daních je specializace a tam fakt potkáš ty nejlepší lidi. Stejně tak v auditu můžeš potkat špičkové lidi. Ale co se týče klasického consultingu, tak tam potkáš leda tak tragédy. Například v tebou zmíněných financích často člověk, který přijde zvenku a se specializací, je o několik let ve znalostech dál než manažeři. A to nemusí být ani žádná hvězda. Kdo chce dělat finance, tak ať jde dělat účetnictví, daně, audit, asistenta finančnímu řediteli, treasury, controlling, řízení rizik nebo něco podobného. Ale v consultingu se nic nenaučí a pak bude akorát tak pro smích.

0/0
19.3.2008 20:24

Anonymní

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

A k té zálibě v řešení problém - víš, ono je potřeba ty problémy řešit dobře a pokud nikdo z consultingu nemá žádné praktické zkušenosti a nikdy neměl za nic odpovědnost (typický stav), pak budeš sice řešit něco zajímavého, ale vymyslíš asi tolik, co trochu chytřejší středoškolák. Pak se, pokud seš aspoň trochu slušnej, budeš stydět za to, kolik za takový brak vyfakturují.

0/0
19.3.2008 20:24

eso

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...a co teda!!!???

tohle klidne podepisu! :-)

0/0
20.3.2008 10:05

Tantalan

Re: ...a co teda!!!???

Muzes delat uplne vsechno. Zkusenosti ziskas a nezamestnanost je velka. Muzes jit do HR, financnictvi, obchodu do cehokoliv!!!!!

0/0
10.6.2008 18:12

Padrtic

Hlavne v klidu

Ahoj, je mi 30 let, jsem 5 let u KPMG, jsem Workoholik a léčím se :-)  No, to byl samozrejmě žert. Práce je tu v pohodě a kdo není odolný na stres, tak by to ani neměl zkoušet. Spousta zoufalců odchází či jsou odejiti po 2 letech, protože si to neumí zorganizovat nebo prostě nestačí. Pak píšou good-bye maily, kde si chválí zkušenost a práci s kolegy, píší, jak to bylo u nás super a nyní si tu zřejmě na fóru léčí mindráky. Určitě jsou oddělení, kde to stojí za h. Ale minimálně já jsem měl štěstí a jsem tu s fajn lidma a mám zajímavou práci a beru slušný prachy. Zdravím Olfuschu, ať se jí zahojí noha a ať jí služební notebook při surfování v době nemoci dobře slouží V

0/0
19.3.2008 15:13

r

Re: Hlavne v klidu

Je to workoholik, nedela si legraci;-)

0/0
19.3.2008 15:14

bondgirl

Re: Re: Hlavne v klidu

Bezte uz konecne neco delat!!!!

0/0
19.3.2008 15:16

Didus Ineptus

Re: Hlavne v klidu

Padrtiči, nejmenuj mě, prosím Tě, na veřejných fórech a když už, tak mi nenič jméno spojením toho pravého a slovesa fušovat, které Tě zjevně v souvislosti se mnou okamžitě napadne ;-€ Já se totiž už brzy vrátím ;-)

0/0
19.3.2008 15:25

r

Re: Re: Hlavne v klidu

Vrat se, nebo PaDrtic uplne zesili laskou k praci (a k Tobe:)) PS Ten Nick name je gut

0/0
19.3.2008 15:32

Padrtic

Re: Re: Hlavne v klidu

Už vím, co je to Didus Ineptus ( i když původně jsem si myslel, že se jedná o Dilduse). Takže Didus Ineptus je druh ptáka - takže jsem se moc nemýlil.

Těším se na shledanou, Rote Falke ;-)

0/0
19.3.2008 15:35

abraxas

Re: Re: Re: Hlavne v klidu

bacha Didus nema jak utyct;-D

0/0
19.3.2008 15:36

Didus Ineptus

Re: Re: Re: Hlavne v klidu

Hoši, hoši. Na shledanou se určitě těšte, ještě koneckonců dlužím dortany. Ano, dortany a jeden marcipánovej suk - možná bude ale lepší marcipánovej obušek, protože zlobíte ;-)

0/0
19.3.2008 15:59Najdete na iDNES.cz