Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Student Agency chce s Francouzi do regionálních vlaků

Student Agency chystá společný podnik s třetím největším evropským dopravcem, francouzským Keolisem. Nová společnost, ve které by měly obě strany poloviční podíl, má proniknout do kraji dotované železniční dopravy na regionálních tratích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

JirkaBek

Jancura 4 ever ... diky iDnes

... nevim kolik to Jancuru stalo, ale tyto "PR" clanky a prostor, ktery dostava na iDnes a u MF, je naprosto ... rekneme unikatni ... a znechucujici.

Nechce se mi verit, ze v redakci iDnes neni jeden jediny clovek, ktery by dokazal napsat OBJEKTIVNI clanek o "Zlute firme" ...

0/0
30.5.2008 19:38

Muf007

Už jsme byli dlouho bez SA

tak děkujeme za další PR článek. Věřím, že i příští týden se dozvíme něco nového co Radim chystá a kdo mu zase překládá stéblo přes cestu.;-(;-(

0/0
16.5.2008 16:24

Vysmátý nádražák

Jančura's over

Chudák Jančura nakonec skončí jako majitel soukromé železnice s rozchodem TT.;-D

0/0
13.5.2008 20:27

Jenda

Re: Jančura's over

No dovol, nepodceňuj... před pár lety se pokoušel holky balit na to, že jim v kanceláři ukazoval internet. Tak přece nepůjde ještě nazpátek. ;-D

0/0
13.5.2008 20:38

Vysmátý nádražák

Re: Re: Jančura's over

Když nemá nic jiného, co by holkám ukázal...;-D Jóó, nemá to holt Radim lehké.;-D

0/0
13.5.2008 20:40

Stone_Pilot

Jančura fakt vzbuzuje emoce

Šikll, nádražák, Doktor - co vám tak strašnýho Jančura udělal? To už není kritika z vaší strany, ale nějaká patologická nenávist.

0/0
13.5.2008 20:04

Rudá záře nad Kladnem

Re: Jančura fakt vzbuzuje emoce

Jančura a jeho pochlebovači jsou k smíchu. A Jančura dává ke smíchu hodně podnětů.

0/0
13.5.2008 20:09

Stone_Pilot

Re: Re: Jančura fakt vzbuzuje emoce

Ale jo, já bych nějaký vtípek ocenil. U těch mnou jmenovaných pánů jsou to ale akorát žlučovité výlevy. (tebe jsem nejmenoval, jak jsi si snad všimnul)

0/0
13.5.2008 20:15

Jenda

Re: Re: Re: Jančura fakt vzbuzuje emoce

No a u těch přitakávačů to jsou nablble jásavo oslavné výkřiky. Tak si vyber. ;-D

0/0
13.5.2008 20:35

Starda

Vlaky ČD

Tak já už nevím. Nejprve všichni kafrají, že ČD jezdí se starými, špinavými, hnusnými a pomalými vlaky. Stát se konečně rozhodne zvýšit úroveň přepravy tím, že dá ČD peníze na nákup nových strojů a rázem je zde spousta lidí jako p. Jančura a jeho přikyvovači, že se tím narušuje podnikatelské prostředí. Tak co vlastně chcete? Jančura stejně chtěl jezdit až za dva roky (a kdo ví jestli), tak co?

I já osobně mu fandím, ale měl by se zdržet svých velkohubých prohlášení typu "do roka a do dne..." a "chcete-li nás podpořit, kupte si u nás letenku". Fakt už nevím, s čím příjde příště! Ještě je na trhu místo pro provozování říční dopravy expres žlutými čluny po Vltavě, Labi a Moravě...

0/0
13.5.2008 19:47

Stone_Pilot

Re: Vlaky ČD

Já osobně bych byl nejspokojenější, aby se stát netentoval do dopravy vůbec. Ať se stará o infrastrukturu a samotnou přepravu (vagony, autobusy atd.)  at si každý cáluje sám. Čili žádné dotace- ani státním podnikům, ani soukromníkům, nic.

0/0
13.5.2008 20:03

Rudá záře nad Kladnem

Re: Re: Vlaky ČD

Vždycky je dobré se podívat jak to dělají naši západní sousedé. Deutsche Bahn si pořizovaly ICE na vlastní náklady?

0/0
13.5.2008 20:08

Stone_Pilot

Re: Re: Re: Vlaky ČD

Socialismus v německém vydání můj sen není.

0/0
13.5.2008 20:16

Vysmátý nádražák

Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

Tvé sny zajímají zainteresované lidi asi tolik jako ty Jančurovy.;-D

0/0
13.5.2008 20:25

Stone_Pilot

Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

No jistě. Tvůj sen tipuju na režijku a deputátní uhlí.

0/0
13.5.2008 20:31

Rudá záře nad Kladnem

Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

ty vzhlížíš k současnému ukrajinskému a ruskému liberalismu, že? ;-D

0/0
13.5.2008 20:27

Stone_Pilot

Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

Si děláš srandu? V rusku je polovina hospodářství polostátní.

0/0
13.5.2008 20:33

Vysmátý nádražák

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

A ta druhá polovina státní, že Temple?;-D 

0/0
13.5.2008 20:35

Stone_Pilot

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

Hm, seš znalec, oceňuju.

0/0
13.5.2008 20:49

Majkyho_pupik

Re: Re: Re: Vlaky ČD

a na ci jine naklady by si meli DB porizovat ICE?

0/0
13.5.2008 20:30

Rudá záře nad Kladnem

Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

ICE byly nakoupeny za státní peníze, modroblbe. V celé civilizované evropě jsou vagóny a ucelené jednotky státního dopravce nakupovány za státní peníze.

Chápu, že průměrný iqáč pohybující se na diskusi IDNES si myslí, že v evropě lze provozovat osobní železniční dopravu bez dotací.

0/0
13.5.2008 21:08

Stone_Pilot

Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

No tak když to jde v USA jako Amtrak, tak by to mohlo jít i v Evropě. Jen by socani a odboráři přišli o vejvar a to by je štvalo, že jo.

0/0
13.5.2008 21:11

Stíhací bombardér Havel

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

Amtrak je dálková doprava!

0/0
13.5.2008 21:16

Stone_Pilot

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

Komunista mluvil o osobní přepravě bez dotací a to Amtrak je, ne?

0/0
13.5.2008 21:39

Rudá záře nad Kladnem

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

To je zvláštní že za posledních 60 let na způsob jak provozovat osobní železniční dopravu bez dotazí nepřišel. Ale sláva, jsi tu ty a tvé vizi o Amtraku! Takže můžeš směle začít!

Jen tupé, vylízená, d e b i l n í, k r y p l o v s k é prase co volí ODS se může ohánět výrazy jako "socani a odboráři přišli o vejvarů" Ale co od Vás čekat, že? Chlapče potkat tě někde na ulici tak ti omlátim palici o chodník, třeba by se ti rozsvítilo.

0/0
13.5.2008 21:18

Tomas

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

Během posledních 60 let by taky každý tvrdil, že provozovat dálkovou linkovou autobusovou dopravu ve stylu SA nelze a ono to funguje dokonce i jinde než na páteřní trase Praha-Brno. Takže nikdy neříkej nikdy, chce to jen nápad.

K poznámce o socanech a odborech jen tolik:

a) jestli socani nebo modré straky, je úplně jedno, pokud jste si nevšiml - jedni jdou zleva, druzí zprava ale každému z nich jde jen o vlastní kapsu, jen na to jdou rozdílnými cestami. O zelené barvě raději nemluvím vůbec

b) odbory v českém, postkomunistickém podání, to jsou opravdu odbory na úrovni... tam jde také jen o jejich vlastní kapsu a občas trochu zařvou, aby běžný odborář měl pocit, že za sebou někoho má.

Takže ten co psal o vejvaru, měl nakonec pravdu.

0/0
13.5.2008 21:37

Stone_Pilot

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

Doufám, že tě trefí šlak, komunisto! ;-D

0/0
13.5.2008 21:37

Majkyho_pupik

Re: Re: Re: Re: Re: Vlaky ČD

jednotky ICE byly nakoupeny za penize DB ketere dostala v dotacich za provedene sluzby a z trzeb. takze to byly penize patrici DB nikoliv statu...

0/0
13.5.2008 21:47

starda

Re: Re: Vlaky ČD

No tak jednoduchý to zas není. Proč se stát montuje do dopravy?

1) veřejná doprava je ekologičtější než individuální a vzniká při ní méně negativních externalit

2) doprava přispívá k rozvoji venkova a odlehlejších částí (bez veřejné dopravy by se těžko místní dostávali do práce).

Cílem tedy je, najít kompromis mezi státem "sponzorovanou" aktivitou a zájmy jednotlivce (platit nižší daně a očekávat za to méně veřejných služeb).

Podle mého názoru situace měla být dávno taková, jaká se rýsuje až teď - tedy že koleje budou patřit státu (Správa železniční a dopravní cesty - SŽDC) a provozovat vlaky budou soukromí dopravci (mezi nimi ČD). MD nebo kraje budou vypisovat výběrová řízení na provozovatele, přičemž kritérium bude cena dopravy a požadovaná dotace. Ale zase tolik firem by se do toho nehrnulo - ona dotace na km cesty vlakem je u nás pořád o polovinu nižší (63 Kč/km) než na Slovensku (okolo 100 Kč/km) nebo v Německu (okolo 240 Kč/km). Přitom nafta a elektřina je drahá všude stejně...

0/0
13.5.2008 21:58

Stone_Pilot

Re: Re: Re: Vlaky ČD

Ale no tak, ekologie je hit poslední doby. Bod 2 beru. Pak ovšem jen velice cílené dotace a ne hodit x miliard ročně drahám na osobní dopravu "an blok".

0/0
13.5.2008 22:04

Nikoli

Schvalne, jestli pri sve inteligenci poznas, odkud to je

Ambice firmy konkurovat pendolinu oslabily také změny v v zákoně o

železniční dopravě. "V návrhu se objevila možnost odepřít přístup k

trhu dopravci v případě, kdy by jeho komerční spoje významně ohrozily

provoz dopravy ve verejnem zájmu," uvedl Simral. 

0/0
13.5.2008 18:51

Nikoli

Re: Schvalne, jestli pri sve inteligenci poznas, odkud to je

"V takovéto nejistotě se projekt dobře nespouští. Obáváme se toho,

že to rozjedeme a za rok nám řeknou ´Jezdí s vámi příliš mnoho

lidí,´takže vám v příštím roce nepřidělíme kapacitu´," uvedl Šimral.

0/0
13.5.2008 18:52

Nikoli

Re: Re: Schvalne, jestli pri sve inteligenci poznas, odkud to je

Mela to byt reakce na Jendu Anonyma, nicmene to skoncilo v novem vlakne

0/0
13.5.2008 18:57

Jenda

Re: Re: Re: Schvalne, jestli pri sve inteligenci poznas, odkud to je

Sakra, vy se u Jančury musíte učit takový dlouhý věty zpaměti a oni vás z toho zkoušejí?  Ale nenech se zblbnout, to nemá s inteligencí moc společného. ;-D

0/0
13.5.2008 19:08

Stíhací bombardér Havel

pan Jančura

nějak polevuje. Ze superexpresu Praha - Ostrava za 5,5 miliardy tady máme lokální dopravu s motoráčky a ještě za finanční injekce ze zahraničí. Copak? Ale hlavně, že pan Vančura "vyhrožoval", že půjde na Slovensko. Pan Vančura zjistil, že to nikdy finančně neutáhne, a nemůže vlak dotovat z letenek jakou busy, tak prohlašuje, že on nic, to ten zlý stát a ČD.

0/0
13.5.2008 18:30

Nikoli

Re: pan Jančura

Snazi se zbortit myt, ze CD jsou jedine, kdo mohou provozovat dotovane spoje. A TO JIM KRYJE ZADA, protoze pak nelze podle zakona pustit za zeleznici konkurenci CD. Timto krokem by se mu mohlo podarit narusit status quo. 

Mimochodem, v autobusovych spojich uz daaavno nevladne CSAD, ale zahranicni spolecnosti. Spocitaly si, ze si ty dotovane spoje naramne vyplati.

0/0
13.5.2008 18:39

Jenda

Re: Re: pan Jančura

to je krásné. Nejenže pracuje pro blaho lidu, ale navíc boří mýty!;-D

Sakra, najměte si do toho PR oddělení někoho méně slepicózního!

0/0
13.5.2008 18:45

Vysmátý nádražák

Re: Re: Re: pan Jančura

Já to docela kvituji. Jeden se alespoň zdarma pobaví.;-D

0/0
13.5.2008 20:29

Martin

Tak to bude paráda

Tak to se budeme muset objednávat týden dopředu nejenom na Praha - Liberec, ale už i na Pardubice - Hradec Králové. Jízda veřejným dopravním prostředkem se tak stane jakousi exotickou atrakcí, asi jako Disneyland.

0/0
13.5.2008 17:32

Tomas

Re: Tak to bude paráda

Co je to veřejný dopravní prostředek? Ono něco takového existuje? Vždyť hromadná doprava je těžký byznys, ve kterém jedou velké nadnárodní firmy a pár bývalých čsad, která dřív nebo později taky někdo koupí - dálkové linky kromě SA už prakticky nikdo moc neprovozuje a u konkurence jich stále ubývá (např. Connex).

Je to prostě jistý byznys za státní dotace (které jsou samozřejmě v "horní dolní" potřebné, aby tam někdo jezdil). Pokud to není dotovaná linka, tak hold si budete muset zarezervovat jízdenku, nevidím na tom nic divného. Je nabídka nedostačující? Pak je prostor pro konkurenci (např. na Liberci).

0/0
13.5.2008 18:47

Vysmátý nádražák

Tak nějak...

...vypadá noční můra ODS.;-D

http://www.tensionnot.com/images/images/Desi227.jpg

0/0
13.5.2008 17:09

Zdeněk Šikl

Tak mne napadlo pane Sůro...

..., co kdyby si Vás vzal pan RJ do svého žlutého "cirkusu" jako tiskového mluvčího?

Už jste mnohokrát dokázal, že předpoklady pro psaní PR článků máte více než dokonalé!!:-)

0/0
13.5.2008 17:01

Radim Jančura

Re: Tak mne napadlo pane Sůro...

Sakra, já toho Sůru tak draze platím a ono to ani není znát! ;-€

0/0
13.5.2008 17:22

Vysmátý nádražák

Re: Re: Tak mne napadlo pane Sůro...

A kosovští Albánci vám víc nepřidají, to je hrůza...;-D Tady je něco pro pozvednutí nálady neúspěšného podnikavce.;-D

http://www.youtube.com/watch?v=Bym9Zds93rA&feature=related

0/0
13.5.2008 17:29

Stíhací bombardér Havel

Re: Re: Re: Tak mne napadlo pane Sůro...

Rád bych viděl, jak to vypadalo ve stanici na výhybkách! ;-D

0/0
13.5.2008 18:14

pir2@seznam.cz

jenom ne s Francouzi

Francouzi jsou magoři, obecně.

0/0
13.5.2008 16:34

Karel Veliký

Re: jenom ne s Francouzi

jak píšu dole, Portugalce, jedině Portugalce! Ti to mají i u oceánu, takže dalším logickým krokem v mé expanzi je transatlantická lodní doprava. Vy mi rozumíte, nezávidíte.

[>-]

0/0
13.5.2008 16:47

Vysmátý nádražák

Re: Re: jenom ne s Francouzi

Samozřejmě, jedině Caminhos de Ferro Portugueses.;-D

0/0
13.5.2008 16:52

a8nn

Které

Jeden z krajů bude určitě Ústecký, ale který je ten druhý? Mimochodem letos jsou krajské volby a ani Šulc už po nich hejtmanem být nemusí.

0/0
13.5.2008 16:15

Karel Veliký

Jančura je čučkař.

To já plánuju linku Praha - Brno stíhačkou, lístek za 50 Kč a kafe zadarmo, časem i wifina.

Vím, že se najde hodně závistivců a vláda mi bude házet klacky pod nohy, ale já, jako úspěšný podnikatel, jsem na to zvyklý.

Normální lidé mi fandí, protože vědí, že mi jde jen o zlepšení komfortu cestování.

[>-]

0/0
13.5.2008 15:57







Najdete na iDNES.cz