Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Student Agency seškrtala na léto spoje, lidé se nevejdou do autobusů

Nepříjemné překvapení přichystala cestujícím společnost Student Agency. Od 15. června platí její nový jízdní řád na léto, ze kterého vypadla řada spojů. Autobusy jsou přitom beznadějně vyprodané a řada lidí má problém dostat se například do práce. Problém se týká hlavně linek z Prahy do Liberce, Plzně a Brna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Míla

srovnani ČD/student

jezdi hodne casto Brno/Praha, mam in kartu a za jednu cestu platim rychlikem a EC 75 kč (koupeno rano na nadr - stastna eliska), u pendolina + mistenka 85 kc. klid, bez zpozdeni, s WC, da se tam pracovat.... co chtit vic :-)

0/0
25.6.2008 16:38

pepe

Re: srovnani ČD/student

v autobuse, máš taky klid, video, kafe, časopis a WC taky,

0/0
7.7.2008 8:58

fayed

Student Agency seškrtala na léto spoje, lidé se nevejdou do

No a?????Ty busy maj kufr jako kr@v@ :-P

0/0
17.6.2008 22:23

Kulatá Krychle

Stručné vysvětlení

Stručně, příčiny omezení provozu jsou dvě:

1) Léto = vyšší frekvence na mezinárodních linkách. Je jasné, že se SA víc vyplatí poslat autobus přes půl Evropy než ho nechat pendlovat mezi Prahou do Libercem. Jenže vůz na letní posilu do ciziny nelze po zbytek roku nechat hnít v garáži, takže se vezme z jiných linek, třeba z té liberecké.

2) Leckdo se tady obouvá do Jančury, že nezná kalendář, protože prázdniny začínají až za 14 dní. Omyl, pro dálkové autobusy prázdniny tradičně začínají první týden  v červnu. Na začátku června totiž začíná na vysokých školách zkouškové období a výrazně poklesne počet studentů, kteří tvoří na dálkových linkách hodně početnou skupinu cestujících. Takže pro dopravce je nejjednodušší se podívat, kdy začínají termíny přijímaček na VŠ, protože to znamená, že skončil semestr a začalo zkouškové období. A od toho dne frekvence cestujících poklesne, čili je možno osekat počty spojů. A samozřejmě obzvlášť těch, kterými jezdili hlavně studenti.

0/0
16.6.2008 23:03

LITVIN

Re: Stručné vysvětlení

Důvodem jsou spíš megalomanské plány SA a nedostatečná kapacita. Nové autobusy zatím SA nemá a technický stav těch stávajících je k pláči! Bezpečnost dopravy je až na posledním   místě.    

http://aktualne.centrum.cz/clanek.phtml?id=515071    Student Agency zaútočí luxusem (28.11.2007) Na konci října jsme ve Španělsku objednali dvacet čtyři nových, ještě luxusnější autobusů. - R.J.   Kde jsou???  Problém s financováním???

 

 

 

0/0
18.6.2008 9:57

Václav Bajer

SROVNÁNÍ ČD A STUDENT AGENCY

Tak jsem zapátral a zjistil jsem zajímavé zjištění - počet spojů mají ČD a STUDENT AGENCY skoro stejný takže tady nějaký jeden dva spoje nebudu řešit. Druhé co Vás asi bude zajímat je cena - u ČD pokud si koupíte jízdenku minimálně den dopředu tak můžete uplatnit akviziční slevu a cestu máte za 175Kč jak vlaky typu R, Ex tak i EC a IC které jsou již dlouhou dobu bez příplatků pro ty co to neví. No a v den jízdy se dá koupit šťastná eLiška dokonce i za méně než 100 Kč.  Studen Agency nabízí cenu 130 ale tak platí jen u 3 spojů denně. Za zbytek zaplatí normální cestující 200. Poslední co Vás bude zajímat je jízdní doba - vlakem do centra Prahy cca 2:30(můžou nastat zpoždění do cca 10 minut z důvodu výstavby na koridoru - Břeclav a Horní Heršpice v Brně)nemůžeme brát v úvahu mimořádnosti na trati jako výpadek proudu atd. Autobus má sice jízdní dobu na Florenc 2:30 ale v případě nehody na dálnici D1, kde je to na denním pořádku se může stát že se cesta protáhne o desítky minut. Toť vše

0/0
16.6.2008 22:56

k.m

Výběr

Praktiky SA jsou opravdu unfér a když potom vypudí konkurenci a seškrtaj spoje,tak to jsou normální xxxxx.Naštěstí si člověk může vybrat a já v poslední době volím vlak a to i z Phy do Lbc je to sice o hodně delší a s přestupem,ale tuto trasu SA absolutně nezvládá.

0/0
16.6.2008 19:31

Mr. Dance

poslední zkušenosti s ČD

Jezdím Brno - Praha a zpět. Měl jsem špatné zkušenosti s mezinárodními vlaky - velmi častá zpoždění. Teď si vybírám "Expresy", co jedou jen Praha-Brno a nutno uznat, že zatím maximální zpoždění 2 minuty. S Pendolinem to bylo i 10 minut. Cesta trvá 2:42, což je stejně či líp než bus. Hlavní důvod pro vlak je ten, že měřím skoro 2 metry a bus je pro mě mučírna...

0/0
16.6.2008 18:47

jouda

nejvyssi cas

zdrazit, levne sluzby stoji za exkrement

0/0
16.6.2008 17:43

Rickr

Nepoučitelní

Teď bych chtěl najít ty záběry z doby války dopravců na trati do Liberce. Určitě by tam spousta dnešních nespokojenců nastupovala do busů SA za korunu s úsměvem na tváři, jak to těm Česádníkům nandali :-))

0/0
16.6.2008 16:35

Trymero

SA

Taky mi plno věcí na SA vadí, vyřazené autobusy na lince Praha-Liberec, jejich žlutý slovník, prakticky nefunkční wifi na trase Praha Brno, zpožděné odjezdy z důvodu doprodeje jízdenek po odjezdovém času. Nefunkční služby jako TV, kávovar a hajzl mi jsou ukradené. Nicméně oproti době, kdy se dalo do Prahy jet jen s čsad je to pořád pokrok a ta cena je také pořád levnější, sice je stejně vysoká jako dřív, ale jsme o několik let jinde. Ale vstupu konkurence na trasu Liberec Praha opravdu brání.

0/0
16.6.2008 14:54

B.Ga

jezdit x nejezdit

Jezdím poměrně často se žlutými busy a není problém místo sehnat-když někdo nepřijde, místo zůstane volné pro doobsazení. Komu se nelíbí kultura cestování nabízená společností SA, ať cestuje jinak...

0/0
16.6.2008 14:34

Mapl

jezděte vlakem

Doporučuji jezdit zejména mezi Prahou a Brnem vlakem - existuje plno slev a čd jezdí relativně načas - naopak 50 % spojů SA bývá zpožděných z důvodů nehod na dálnici nebo nedodržování časů!!!! Takže jezděme s ČD - již za 2 a čtvrt hodiny !!! A až do centra... R^

0/0
16.6.2008 14:18

Pavel

Re: jezděte vlakem

A za to může SA, za neprůjezdnou dálnici?? Viděl jste někdy, že by právě autobus Sa blokoval dálnici??? Obvykle to je nějaké pako, co si plete D1 s masarykovým okruhem...

0/0
16.6.2008 14:55

Lojza

Re: Re: jezděte vlakem

promiň, ale prostě mi to nedá:

... a např. za to, že někomu rupne v bedně a skočí pod vlak, za to můžou dráhy?

vem si, kolik možností cesty do Brna z Prahy má autobus jedoucí po D1 (např. se vyhnout místu s nehodou) s dobrou spoluprací s kolegy. a teď mi řekni, kudy může jet vlak?

0/0
16.6.2008 19:24

kačaba

Re: jezděte vlakem

:-D   zrovna jsem chtěl jet do Brna... hledám si spoj, a ejhle ČD mě jako zákazníka který nejezdí pořád diskriminuje... pro mě slevy neplatí, a jízdné převyšuje TŘISTA korun...   ale nabídli mi slevu - koupit si za 600 "slevenku... při mých šesti jízdách které ještě letos potřebuju absolvovat tedy bude jízdné už na 400  + náklady 100 na fotografa na jejich nějakou průkazku. Kde jsou rozpuštěné ty miliardy co platíme na dráhy z našich daní? Když to rozpočítám, tak to jízdné stojí víc než pětikilo, ne???....  je tohle normální?  Kde jsou ty časy, kdy jsem s SA ve vybraných spojích jezdila i za 50,-  8-o(Y) ČD je prostě zlatej důl  Rv

0/0
16.6.2008 15:34

Chytrák z knajpy

Re: Re: jezděte vlakem

Akviziční sleva Praha Brno stojí Kč 175,-. Nepotřebuješ na to žádnou slevenku.

Navíc zákaznická karta stojí Kč 600,- ale platí tři roky.

0/0
16.6.2008 16:00

p555

Re: Re: Re: jezděte vlakem

pridam, ze s jizdenkou eLiska je to za 140, nekdy i mene... to se tech 600 na tri roky vrati celkem rychle...

0/0
16.6.2008 16:24

dw

Re: Re: Re: Re: jezděte vlakem

Jojo, české dráhy jsou opravdu naprostý luxus. Jezdil jsem s nima 12 let a jednou jedinkrát se mi nestalo, abych přijel načas. Navic v kazdym druhym vagonu smrad z hajzliku, za by v tom prkno stalo. To kaleni na koleje je taky dost velkej luxus. Vsude spina, topeni vetsinou netopi, nebo topi porad ( v lete hodne uzitecny), pruvodci jsou vetsinou prijemni lide hehe. CD jsou proste banda vyzirku, kteri by zaslouzili par pres drzku. Ale zase to cloveka potom nerozhazi kdyz jede nekam do rozvojovych zemi, tam se to cestovani od CD moc nelisi.....R^[>-]

0/0
16.6.2008 17:06

Rudá_záře_nad_Kladnem

Re: Re: Re: Re: Re: jezděte vlakem

přes držku bys zasloužil ty a tobě podobné proletářské špíny. Když jedu vlakem 177 tak cestuji evropskou kvalitou. ;-D Ale divákovi TV Nova to nemá cenu vysvětlovat.

0/0
16.6.2008 18:25

Tomas

Re: jezděte vlakem

Prosím o uvedení, jak často za den se dá dostat za 2 a čtvrt hodiny z Brna do Prahy. Pokud nebudu brát ostatní dopravce, tak jen SA nabízí daleko častější spojení než vlak.

O kolik levnější než autobus (nejen SA, ale např. Eurolines, Tourbus atd.)  to bude pro běžného cestujícího, který si nehodlá pořizovat nějakou kartu za 600 Kč výpalného českým drahám? 50% spojů bývá zpožděných, jak jste na to přišel? A ne každý potřebuje nutně do centra, Praha není jen v centru. A v Brně má SA stanoviště vedle vlakového nádraží, takže tam je to jedno.

Co mi nabídne vlak navíc kromě "plno slev" a "relativně načas"?

Hold někteří ČDfilové budou obhajovat vlak i kdyby ho museli sami tlačit, že.

0/0
16.6.2008 21:35

Mapl

SA = ODPAD!!!!!

SA je strašná firma - bere si cestující jako rukojmí a její řeidtel je pako!!!(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y) Hrůza - zlaté ČD!!!

0/0
16.6.2008 14:13

zapvit

Re: SA = ODPAD!!!!!

Evidentne ti hrabe a zavidis firme. Priste zkus trosku premyslet cco je to za firmu a proc s ni lide jezdi radeji nez vlakem..

0/0
16.6.2008 14:43

kačaba

Re: SA = ODPAD!!!!!

ČD je strašná firma - bere si cestující jako rukojmí a její řeidtel je pako!!!(Y)(Y)(Y)(Y)(Y)(Y) Hrůza - zlaté kolo!!!  na něm si dojedu kam chci, a nehrozí mi stávka, bezdomovec v kupé, ani totálně předražené jízdné....  humus tyhle ČD

0/0
16.6.2008 15:36

Vanguard

Moje zkušenost

S SA jsem jel služeb Vaší společnosti čtyřikrát, jednou cca před dvěma lety a podruhé ve čtvrtek  29. května 2008, ve všech případech šlo o trasu Praha-Brno a zpět. Konkrétně ve čtvrtek 29.května jsem jel spojem v 6.00 z Prahy do Brna a v 17.00 z Brna do Prahy.

 Vždy jsem se nechal nalákat na reklamu, slibující dopravu luxuními autobusy, bohužel jsem byl vždy zklamaný. Ve všech čtyřech případech jsem jel tzv. náhradními autobusy dost ubohé kvality, přičemž jako kompenzace  mi byla nabídnuta sleva ve výši 10,- Kč.

Konrétně spoj z Brna do Prahy byl zajišťován rozhrkaným, cca deset let starým a místy prorezivělým autobusem. Řidič navíc na dálnici musel zastavit kvůli tankování, DVD v autobuse nefungovalo a neustále se zasekávalo. 

Vzhledem k tomu, že se nejednalo o posilové, ale o tzv. standardní spoje,  mám pocit, že reklama na "luxusní" autobusy má pouze za cíl nalákat klienty za každou cenu a potom se s nimi vypořádat poskytnutém bezvýznamné slevy.

0/0
16.6.2008 14:11

Chytrák z knajpy

Re: Moje zkušenost

Hm. V 17:07 jede z Brna SC Smetana. Pokud máš zákaznickou kartu, tak máš lístek za Kč 261,- (175,- akviziční sleva + 86,- za místenku).

0/0
16.6.2008 14:14

Vanguard

Re: Re: Moje zkušenost

Jednak zákaznickou kartu nemám a hlavně jsem potřeboval být v 8:30 v Brně, což by znamenalo jet z Prahy v pět ráno. Autem se mi nechtělo, a i když vlakem obvykle jezdím, řekl jsem si, že zkusím SA... 

0/0
16.6.2008 14:24

o

Re: Re: Re: Moje zkušenost

:-DDD  buď 10let starým autobusem, nebo 50let starým prorezivělým a špinavým vagónkem...

0/0
16.6.2008 15:38

Chytrák z knajpy

Re: Re: Re: Re: Moje zkušenost

ty jsi vlakem nejel dlouho.Víš jak jsem to poznal?

0/0
16.6.2008 16:01

R-Man

Re: Re: Moje zkušenost

Jeste jinak...pokud by mel zakaznickou kartu a koupil si listek pres internet, cena je 140,- plus 86,- za mistenku do SC (Pendolino), a dokonce ted existuje nejaka last minute Eliska, ktera stoji jen 70,- plus tech 86,-, da se ale koupit az primo v den jizdy.

0/0
16.6.2008 14:55

Mapl

Re: Moje zkušenost

Ano, tak tomu je - SA je firma s podvodnými praktikami a po tom, co předvádí na tuzemském trhuz, nejel bych s ní nikam za hranice ani čirou náhodou. A vám to doporučuji také - VYUŽÍVEJTE JINÝCH DOPRAVCŮ!! ;-ORv

0/0
16.6.2008 14:14

xxx

Re: Moje zkušenost

jezdím SA často, a cesta byla v naprosté většina v pořádku, jednou byla na D1 havárka, tak jsme jeli po okresní silnici. vlakem - po pár naprosto tragických zkušenostech (smrad, otřesné WC, neustálé zpoždění brané jako samozřejmost, a k tomu ty ceny...) - opravdu ne.

0/0
16.6.2008 14:35

o

Re: Re: Moje zkušenost

R^  přesně tak...  ale nejde jen o "nekulturu" cestování...  když je dálnice ucpaná, tak se sjíždí a zpoždění jde docela dobře eliminovat. Po minulé bouřce co jsme jeli obchvatem a nabrali zpoždění 6hodin - ano, opravdu 6HODIN!!!  to jsem tedy na silnicích za svůj život ještě nezažil (když nepočítám Ukrajinu, kde záplava strhla silnici... ale koleje tam nebyli vůbec, takže pěšo :-/ )

0/0
16.6.2008 15:42

Lib

Praha - Brno

Na lince Praha Brno jezdí spousta "levných" firem ne jenom student agency a to jsou jako všechny přesycené jo,nebo si ten pán prostě neumí najít jiný spoj a nebo je líný si koupit spoj od jiné firmy který ho vyjde stejně ba dokonce levněji? SA je pro typického čecháčka který dá na reklamu a nemumí si vybrat sám..

0/0
16.6.2008 13:59

Jenda

PR oddělení Student Agency

už zase v diskuzi věci uvádí na pravou míru. ;-D:-©

0/0
16.6.2008 13:50

kolábrš

Re: PR oddělení Student Agency

no, já tady zase čtu jen samou propagaci ČD, a přitom je to asi takový rozdíl mezi silnicí a kolejemi, jako mezi našimi ČD a japonskými ponorkami...  proč tady horda mamlasů (imitovaná několika málo jedinci měnícími si nicky) srovnává naprosto odlišné způsoby dopravy?  Že by nějaký mentální error?

0/0
16.6.2008 15:45

musky

Zjisti si fakta a nedej na jedna paní povídala.

Tak tento článek opravdu stojí za to. Mám za to, že nějaká rozlobená osoba, co si neumí nic nastudovat, zavolala do redakce, že jí zrušili autobus a ona musí jet o 30 minut dřív. Redaktor si samozřejmě ani nezjistí, co je pravda. Jak jsem na to koukal, tak problém s místem by ten, kdo jezdí každý den do práce mít neměl.

Pokud si někdo stěžuje na rezervační systém, pak je to určitě osoba, která je zvyklá přijít na autobusák minutu před příjezdem spoje, předběhnout celou kolonu a nastoupit pokud možno první. Ale co se nestane, přijde si nějakej Student Agency a ona si najednou tu kolonu předběhnout nemůže a pokud si nerezervuje lístek, tak se třeba ani nedostane do spoje. To si pak přijde strašně ponížená.

O monopolu pane redaktore ani nemluvím.

Asi tady opravdu existuje určitá kampaň proti úspěšnému podnikání Rv

0/0
16.6.2008 13:40

Jan Sůra

RE

Dobrý den, jelikož jsem na lince Praha - Liberec opravdu velmi často, tak si troufám tvrdit, že velmi dobře znám i rezervační systém SA. A tak vím, že nejvyšší čas bukovat pondělky bývá čtvrtek pátek. Tentokrát vše vyprodané. Neva, během neděle se obvykle něco uvolní, zejména tak po desáté dost lidí ruší spoje, protože mají více rezervací. Nicméně včera jsem u toho proseděl celý večer a nic..prostě jediné, co se na minutku uvolnilo, bylo 5:30..a to jsem fakt nepotřeboval. A aby bylo vyprodáno pondělí z liberce až do 12 hodin, to jsem ještě skutečně nezažil:-)

0/0
16.6.2008 13:46

gebra

Re: RE

A co z toho jako plyne? Znamena to sand ze SA ma monopol? To snad ne?

0/0
16.6.2008 13:58

Jan Sůra

Re: Re: RE

Jestli znáte na trase Liberec - Praha jiného dopravce, dejte mi prosím vědět:-)kromě ČD:-)

0/0
16.6.2008 14:08

Mistr

Re: Re: Re: RE

Můžete si, prosím, otevřít učebnici ekonomie pro střední školu a nastudovat si, co je to monopol. Monopol je, když mají ostatní konkurenti ZNEMOŽNĚNÝ VSTUP NA TRH! Tady vám nikdo nebrání koupit si autobus a začít SA konkurovat! Akorát matete lidi!

0/0
16.6.2008 14:13

Jan Sůra

Re: Re: Re: Re: RE

wikipedia: Monopol je jedna z forem nedokonalé konkurence, při které na straně nabídky existuje pouze jedna nabízející firma

0/0
16.6.2008 14:18

Mistr

Re: Re: Re: Re: Re: RE

Aha, takže idnes čerpá z wikipedie. To nemáte v redakci nějakého ekonoma, kterého byste se zeptal! Ono v té wikipedii to taky trochu je, kdybyste četl dál, ikdyž pěkně kostrbatě popsané. Vlak jako blízký substitut vás taky nezajímá, no nic tak si to tady užijte, půl roku sem tu nebyl a zase půl roku sem nevlezu.

0/0
16.6.2008 14:25

Mr_R

Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE

Nashledanou R^

0/0
16.6.2008 14:28

Jan Sůra

Re: Re: Re: Re: Re: Re: RE

pokud je pro vás substitut hodinové jízdy tři hodiny vlakem s přestupem, lze za substitut asi považovat i autostop:-)

0/0
16.6.2008 14:31

musky

Re: Re: Re: Re: Re: RE

Divil bych se, pokud by Vám pan Skála na Technické univerzitě v Liberci řádně nevysvětlil, co je to monopol. Že zrovna Vy, jako novinář ekonom máte zapotřebí tahat věci z wikipedie.

0/0
16.6.2008 14:39

Mr_R

Re: Re: Re: Re: RE

Prostudujte nejprve celou kauzu od počátku a teprve potom nás tady poučujte o ekonomii...

0/0
16.6.2008 14:25

musky

Re: Re: Re: RE

A můžu se zeptat, se kterým dopravcem jste jezdil, když jste si v jednu dobu mohl vybrat mezi ČSAD Liberec, Hotliner a Student Agency? Mnoho lidí nadává, ale plno z nich tehdy přešlo k od ČSAD k SA jenom proto, že nabízeli levnější dopravu. Nebyl to SA, kdo vyhnal ČSAD a Hotliner z této linky, byla to volba lidí.

0/0
16.6.2008 14:30

musky

Re: Re: Re: RE

A kdo může za to, že zde jiný dopravce není? Jedině lidé, ti si SA zvolili. Čím všichni jezdili, když na této lince byly tři dopravci? S SA! Proto odešlo ČSAD a Hotliner. Teď se většina lidí diví, že tu nikdo jiný není, ale před těmi třemi lety šli všichni jak stádo ovci k SA.

0/0
16.6.2008 14:33

jeste asocialnejsi grupa

Re: Re: Re: Re: RE

a to se ti zakaznici meli zachovat jak ? jeeeee, tadyhle je nova firma, jezdi zapolovic/zakorunu/zadarmo/dopln dle vlastniho uvazeni, muzu na tom usetrit, ale ja s nima just nepojedu, jak by k tomu prisla jejich konkurence, ktera nabizi stejne (pripadne horsi) sluzby za dvojnasobek/proste draho ... ? takhle to ale na trhu nefunguje, kazdy chce predesim svuj vlastni prospech, a pokud se vyse uvedenym zpusobem ridite v beznem zivote vy, tak gratuluji k probuzeni v 21. stoleti ...

0/0
16.6.2008 14:38







Najdete na iDNES.cz