Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Další akcionáři IPB chtějí po státu odškodné

Nedávno prohraná arbitráž Česka s japonskou bankou Nomura kvůli osm let staré kauze prodeje IPB do rukou ČSOB rozpoutává vůči státu další kolotoč žádostí o peníze. Odškodnění se po úspěchu Nomury domáhají i zbývající akcionáři. A je jich zhruba sedm tisíc.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

mazánek

kontakt na sdružení

můžete mi poslat kontakt na sdružení akcionářů IPB?

Díky Číža

0/0
10.12.2008 15:42

Rejpal

Je třeba tlačit na ČSOB !

V našem státě neexistuje vymahatelnost práva, zloděj se směje do tváře okradenému. Nezbývá, než zahájit boj o odškodnění akcionářů IPB ze strany ČSOB, která získáním IPB si dopomáhá k neuvěřitelným ziskům.

Sdružení akcionářů by mělo vyzvat ČSOB k džentlmenskému jednání s tím, že by měla  drobným akcionářům IPB zaplatit alespoň nominál za  akcie IPB. Pokud se k tomuto požadavku ČSOB nepostaví vztřícně, měli by bývalí akcionáři IPB vyzvat firmy a občany k bojkotu této banky. O tom, že banka může postupně ztrácet klienty a jít do útlumu svědčí i její neetické chování vůči směnárníkům, kteří začali jako první této, na české poměry velkobance, jako první komplikovat život. Výsledkem jsou již první úbytky klientů a jejich přesun třeba ke KB.;-€

0/0
8.9.2008 20:43

jku

Dvojí metr vůči akcionářům.

Státní úředníci placení daňovými poplatníky jednostranně zvýhodňují zahraniční investory před občany ČR. Jedná se o korupci, nebo jen bezmeznou aroganci státního aparátu vůči voličům …? Proč by jinak zahraniční investoři měli daňové úlevy, když tuzemský poplatník je bezohledně "zkásnutý". Občan si koupí akcie ze zdaněných peněz a ze zákona mají představitelé ČNB, dohlížet na činnost bank. Nejde jen o případ IPB. Po té co si člověk na základě klamných informací vypuštěných do éteru koupí akcie, tak pan ministr Mertlík nažene do IPB příslušníky URNY a okrade tím tuzemské akcionáře. Likvidační zůstatek velkoryse předá jako dárek Obchodní bance a tváří se jako velký zachránce. Jací  strategičtí investoři, když konečným důsledkem činnosti je krach ústavu. Nomura si ovšem nenechala líbit standardní jednání české vlády a vynutila si arbitráž. Najednou existuje zůstatková hodnota, která by se správně měla rozpustit mezi všechny akcionáře a to včetně drobných.

0/0
23.6.2008 13:17

Krťas

Souhlas!Třeba

by se to mohlo zkusit u M.Zemana a jeho vládního kolegi Mertlíky jako ministra financí.Mohl by v tom pomoci v tom vymáhání i pan Tlustý, jako předseda vyšetřovací komise ohledně nucenéí správy IPB a odprodeje ža 1 kč ČSOB.Jednou by se to mělo spustit, aby si politici nemysleli , že jsou nedotknutelní!

0/0
20.6.2008 11:32

Brutus

všechny škody vzniké našemu státu

by měli především zaplatit ti politici, kteří odsouhlasili prodej Nomuře!

Varování a informací, že Nomura je zločinecká organizace, měli před prodejem dost, jenže "oldomáše" do vlastní kapsy byly asi přednější a dnes za jejich průser platíme všichni!;-€;-O(Y)

0/0
20.6.2008 10:08

skrbling

Držím palce

Akcionářům fandím a věřím, že stát pořádně podojí (i když mě to bude stát nějakou kačku na daních).

Prachy by ovšem měl vysolit Mertlík, Zeman a ta jejich tlupa, která do IPB vyslala pistolníky, ze svého. Je nutné, aby si papaláši už konečně jednou provždy uvědomili, že stát nemá do ekonomiky co strkat své nenechavé pracky, protože už z definice nikdy nemůže udělat nic lépe než trh a místo toho by se měli raději starat o to, aby se člověk nemusel práva dovolávat až ve Štrasburku.

0/0
20.6.2008 1:27

Ledovec@

Re: Držím palce

Naprosto souhlasím, stát měl soukromé bynky nechat být, nechat všechny špatné banky krachnout a ne do nich nálevat peníze. Teď by se nevím na kom hojili ti co tam měli uložené peníze. Vivat bankovní kapitalizmus? od ODS.

0/0
20.6.2008 8:20

chemba

Re: Držím palce

letní vedra ještě tu ani nejsou a někteří už mají halucinace.K těm 32 mld kladného jmění se přišlo tak, že se uvedla hypotetická částka, kterou měl stát zaplatit IPB ( v majetku privátní  japonské banky Nomura ). Arbitři prostě usoudili, že pokud se sanovaly české státní banky, tak se měla stejným způsobem sanovat i tato privátní japonská banka. Protože stát nenalil další prachy do bezzedné studny IPB, tak jsme prohráli arbitráž. Jinak auditorská firma J.P.Morgan po pádu IPB zjistila že jmění vytunelované IPB je mínus 68 mld.[>-]

0/0
20.6.2008 9:33

frajava

Re: Re: Držím palce

S tím minusem máte asi pravdu,ale tato částka byla pak v dalším období částečně vymahatelná a tak i sanovaná.Tragedie je ,že se mnohdy pouze konstatuje, že něco je nevymahatelné a přitom nebyl ani učiněn poikus o exekuci. Dále bych měl dotaz , zda by nebylo řešením opět začít s akciemi IPB obchodovat a tím by se drobní akcionáři k nějakému zisku také dostali? A také mne napadá jedna lidová moudrost-Když se nechce , tak je tp horší neý když se jen nemůže! A tak jde o to dotlačit efektivně potřebnou instituci, aby se chtělo.Život je založen na kompromisech a nejen pouze na právních kličkách.

0/0
20.6.2008 10:18Najdete na iDNES.cz