Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nejdelší čas v důchodu stráví lidé, kteří šli do penze nedávno

Nejdelší dobu v penzi stráví ti, kdo šli do důchodu teprve nedávno. Bezdětné ženy, které odešly do penze v letech 2002 nebo 2006, si jí budou průměrně užívat 23 let. Ještě o dva roky déle stráví na odpočinku ženy se dvěma dětmi, které se staly důchodkyněmi v roce 1997 a na přelomu tisíciletí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

bara

duchody

komu to tak vadi

0/0
22.7.2008 11:39

Ach jo (bls1)

Reforma špatným směrem

Tržní přepočítávání všeho na peníze ztrácí souvislosti. Já jsem například trávil dětské prázdniny s babičkou když jí bylo 58-68 let. Kdyby chtěl dnes někdo pokrýt stejné období a přizpůsobil tomu početí jednoho dítěte, dostal by se při nejlepším na věk 63-73. Dá se tedy očekávat, že prázdniny u prarodičů se stanou minulostí. To je další komplikace pro už tak přetížené rodiče.

0/0
7.7.2008 12:58

vymrzovac

Re: Reforma špatným směrem

minulostí už se staly,protože k babičce do paneláku ti nikdo jezdit nebude. Já taky jezdil k babičce,která byla celý život v domácnosti,a ani za toho sociku si nežili špatně. Dnes je to samá hysterie,když se zadaří,tak máš prachy i na důchod,když se nezadaří,máš P R D

0/0
7.7.2008 13:12

Zed

Re: Re: Reforma špatným směrem

Tak tak, já jako dítě jezdil za babičkou na venkov. Za tou druhou do paneláku vždycky jen na chvíli a nikdy se mi tam nelíbilo...

S těmi penězi to ale není pravda - ted se mají lidi lépe (akorát ty energie jsou pořád dražší, ale co nadělat, když suroviny dochází)

0/0
7.7.2008 15:41

vymrzovac

HLAVNÍ DUVOD.....

....proč jsou lidi tolik let v důchodu je ten,že v 60ti letech už je nikdo nechce a neseženou práci! (Y)[>-] Tak nemelte kraviny a říkejte pravdu! Zeptejte se lidí odcházejících do důchodu,zejména ve státní správě,ale i jinde,proč nedělají déle. Spousta lidí na kancelářských pozicích(ekonomky atd.),by rádo ještě dělalo,ale jsou povinně odcházeni do důchodu,většinou se zdůvodněním nějaké zeštíhlující reformy. než něco takového příště napíšete,sežeňte si fakta od lidí,kterých se to týkáRv

0/0
7.7.2008 12:56

Vanislav

Re: HLAVNÍ DUVOD.....

kdyz mas houby kvalifikaci tak se nediv ze o tebe nikdo nestoji.

0/0
7.7.2008 13:22

vymrzovac

Re: Re: HLAVNÍ DUVOD.....

to není o kvalifikaci,hňupe! Je to tzv. reformách státní správy. Na jednu stranu udělají tzv. reformu,na druhé straně je to ve skutečnosti tak,že ty starší pošlou do předčasného důchodu a samozřejmě jim něco zaplatí. Ekonomicky nula od nuly pojde,ale vláda si udělá čárku,protože "snížilaů počet státních zaměstnanců.Snížila ho ovšem tím,že lidi poslala do důchodu

0/0
8.7.2008 8:30

tridvaraz

27 let v důchodu

by bývala strávila moje máti, pokud by  4 roky "nedělala na procenta".  Takhle to tedy bylo "jen" 23 let, ale ty procenta se jí sakra vyplatily.

Nárok na důchod jí vznikl v roce 1980

0/0
7.7.2008 11:48

nika

Tak to je fajn,

zustanu chudym zamestnancem,to se vyplati ;-)

0/0
7.7.2008 11:06

Jirka

Zvyšování věku odchodu do důchodu

je největší hloupost současné i předchozích vlád. Do důchodu jsem měl jít v 62 letech, ale v 58 jsem byl odeslán na ÚP a v 59 do důchodu. Tak brzo by se mě komouši nezbavovali. Pracovat jen do 60 let, ale všichni je pro stát nesrovnatelně výhodnější.

0/0
7.7.2008 10:41

vymrzovac

Re: Zvyšování věku odchodu do důchodu

souhlasR^  ještě bych dodal,že stát nechá mladý flákat na zcela neproduktivních školách! kdyby tento proces zkrátili o dva roky,všichni by platili pojištění o dva roky déle,a hlavně by makali,když jsou zdraví. Což se,vzhledem k úrovni našeho vyspělého zdravotnictví, o lidech v předdůchodovém věku říci nedá

0/0
7.7.2008 13:03

indza

Stejně nemám šanci

Komunisty nemusím, ale na rozdíl od komunistické éry myslím, že při dnešním pracovním stresu, nejistotě dobrou práci do 65 let vůbec mít a nebo ji zvládat , stejně nemám šanci se důchodu dožít, tak je celkem jedno kolik by mi ten důchod spočítali.

0/0
7.7.2008 8:21

j.

Re: Stejně nemám šanci

A proto se prumerna delka doziti eustale zvysuje, ze? ;)

0/0
7.7.2008 11:33

Miloslav Šimek

aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

Za sociku se flákali a tím bojovali proti režimu, který jim na oplátku umožnil levné a dotované bydlení a potraviny skoro zadarmo. Teď držkujou že vajíčka stojí 2,50 a máslo 25, a že na dovču do itálie se dostanou jen dvakrát do roka. Hrdinská to generace ... tak alespoň že ten důchod bude dost dlouho. (Y)

0/0
7.7.2008 7:36

sedova

Re: aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

Vážený pane, tím, že starší lidé, do kterých se tu velmi nevhodně opíráte..protože oni také kus své práce odvedli,což Vy jste dosud nestačil..vycházím z toho, že důchodce dosud nejste...ze svých odvodů..což v té době byla daň ze mzdy /převedeno na dnešní dobu, bylo to složeno, ze SP,ZP a daně/také platily důchody svým rodičům..Vašim dědečkům a babičkám. A nikdo jim to nevyčítal.Také si nemůžu odpustit poznámku..pokud jste se narodil byť jen o 1rok dříve, než v roce 1989, tak jste si také užíval.jak říkáte.tzv. levného bydlení,levných potravin, zdravotní péče zadarmo atd./jak jste právě vyčetl svým rodičům a prarodičům/.Doba byla taková jaká byla..a už to, že jste se narodil.vypovídá o tom, že, Vaši rodiče si Vás mohli dovolit..což v dnešní době si mnoho mladých lidí rozmýšlí mít 2 a více dětí..uznávám je to zodpovědné,pokud jim chtějí pomoci se studiem a bydlením.Je potřeba přehodnotit sociální dávky ,a nevyplácet je tomu,kdo nikdy pracovat nebude a nechce. Tam je obrovský únik peněz.

0/0
7.7.2008 7:54

Miloslav Šimek

Re: Re: aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

Tím, že se budete vyjadřovat uhlazeně, na věci nic nezměníte. Já se nevyjadřuji k Vám, nebo k někomu konkrétnímu, ale ke generaci, která je zparchantělá socialismem, nebo co to ve skutečnosti bylo. Bohužel se ta doba na nich podepsala více, než by se mohlo prvním náhledem zdát.

0/0
7.7.2008 8:00

Dana

Re: Re: Re: aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

Tak tohle může psát akorát "blb", který ještě nic neprožil a nemá žádné  životní zkušenosti. Patřím ke generaci, která část svého produktivního věku pracovala v minulém režimu a pokud si myslíte, že se tehdy všichni mohli tzv. flákat. tak to jste na velkém omylu. Nevím čemu  říkáte využívání sociálních výhod levného bydlení a levných potravin, když tehdy lidé pracovali za průměrný hrubý výdělek cca 2000,- Kč.

Tak to asi všechno tak levné nebylo. V dnešní době pracují v některých oblastech republiky za minimální mzdu, která jak asi netušíte činí 8000,- a zatuto mzdu si toho asi moc nekoupí. Tak tady tak hloupě a arogantně netlachejte.

0/0
7.7.2008 9:05

erben3

Re: Re: Re: Re: aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

R^

0/0
7.7.2008 9:59

Daniel

Re: Re: Re: Re: aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

Plkas ty. Ja pracoval taky za komunismu a to byla porad nejaka oslava, nejaky nebo neci svatek atd.

Makalo se jedine na melouchu / u znameho / doma na chate.

Takze se nenech vysmat. Ostatne je to porad to same - kdo maka, ma, kdo nemaka, jen cumi a prska.

0/0
7.7.2008 10:06

Rejpal

Nemelte hlouposti a nekoukejte do zpětného zrcátka.

Z minulosti byste se měli poučit a ne se hádat co bylo či nebylo lepší. Vývoj půjde dopředu a pokud se moc opotřebujete v produktívním věku (přečtěte si něco o japoncích), pak Vám i vysoký důchod z privátních fondů nebude nic platný.;-D

0/0
7.7.2008 10:22

jl

Re: Re: Re: Re: aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

Ono jde trochu o to ci Ti lidé za sociku dělali - vzhledem k tomu, že se zde vyráběly tak akorát tanky a jiná užitečná technika je práce generací do konce bolševika  úplně k ničemu protože její využitelnost pro dnešní generace je spíš záporná (např. placení sanací za zničené živ. prostředí)  . Tedy otázkou je nakolik se práce lidí z doby 48 - 89 zasloužila o obecný rozvoj ?  Něco málo ano , ale moc to není.

Uznávám, že to je drsné, ale myslím, že fakticky to tak je.

0/0
7.7.2008 12:23

sprav

Re: Re: aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

Nezlobte se, je to generace i mých rodičů, ale obecně platí, že BY ODVEDLI KUS PRÁCE OCHRANOU NAŠÍ ZEMĚ PŘED PODRUČÍM KONUNISMU, což neudělali, tedy je jim to právem vyčítáno.

0/0
7.7.2008 8:21

Já bych ty výhody

Re: aneb další hrátky dějinné spravedlnosti

klidně bral znova a dovolené v zahraničí klidně oželím.

0/0
7.7.2008 8:37Najdete na iDNES.cz