Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rostoucí provize finančníků zdražují pojistky

Nevybíravá honička pojišťoven a penzijních fondů za novými klienty, kteří jsou ochotni podepsat smlouvu o životní pojistce nebo penzijním připojištění, se přestává líbit České národní bance.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Petr Honsa

Neprofesionální

RvDobrý den paní Špačková.Jmenuji se Petr Honsa a pracuji osmým rokem pro ČP a.s..Dovolte,abych Vás opravil.Investiční pojištění na mladého člověka trvající do šedesáti let je s vyšším pojistným padesát procent roční platby.Takže při platbě 1.000Kč je provize cca 6.000kč,a tří roční storno v následném pořadí 100% 80% a 60%.

Odečtěte si náklady,telefon,naftu,dárky pro klienty,daň,sociální,zdravotní,kancelář,potřeby apod.  a dostanete se kam???Tento Váš článek(a Vašeho pana kolegy)beru jako nepravdivý,zavádějící a smyšlený.Nedotáhla jste to dokonce a svelkým třeskotem vtrhla do tisku.Bohužel jste si asi neuvědomila,co můžete svou polovičatou prací způsobit.Ještě budu zvažovat další kroky i s dalšími kolegy vůči Vám i panu Maškovi,např.omluvu ve vašich novinách.

0/0
18.7.2008 13:52

Tomáš B.

To si dělají legraci!

Dělám pojišťovacího agenta makléře a to že je provize za sjednání investičního pojištění 24x násobek měsíčního pojistného rozhodně popírám. Je několikanásobně nižší! Každopádně tato práce je tak náročná, že ji NIKDO nechce dělat! Moji partneři sháněli na tuto práci pracovníky, a za 2 roky nalezli 2 lidi!!! Proč tuto práci nechce nikdo dělat, když tedy bereme miliony??????

Nikdo nevidí taky náklady, pojišťovací agent, makléř musí mít pojištění odpovědnosti za zhruba 50-100 tis Kč ročně! Dále registrace, kapitola sama o sobě, Čnb si vezme 20.000,-Kč poplatek za to, že vám vydá 2 bílé listy A4 s jedním razítkem, že jste agent makléř a to je vše! za 20tis to je tedy nášup. Na to si Čnb nestěžuje, to je zajímavé. Další náklady, jako telefon, kancelářská technika, soft, hardware, doprava, atd. ani nezmiňuji, ty má totiž každý živnostník, ovšem při dnešní byrokracii mám spotřebu všeho cca 5000,-Kč měsíčně, a to jsem sám.

Řeknu to takto, snížit provize, jdu dělat něco jiného.

Mějte se...

0/0
10.7.2008 16:39

terminal

Re: To si dělají legraci!

No, já si myslím, že si ČNB nestěžuje...  To jen autor nevěděl co psát, tak sebral plky stylu "jedna pani povidala" a sesmolil článek. Jinak si to neumim vysvětlit takovýhle paskvil. Asi ani autor neví co je to investiční ŽP a kapitálové, když kapitálové řadí do tabulek pod investiční...  A ty provize, ty mě fakt pobavily... Nevím, kde vzal těch 24 tisíc za 1000 pojistného měsíčně. Za takovou pojistku je provize +- 6000 a to musí být mladý člověk a pojištění alespoň na 25 let. A milý autore, provize není tabu. Každý klient se má právo zeptat toho kdo s ním uzavírá pojistku na výši provize a ten je povinen ze zákona o pojišťovnictví mu to sdělit. Ach jo...  Už aby skončila pro novináře okurková sezona a přestali si vymejšlet kraviny...

0/0
11.7.2008 8:42

jouda

vase chyba

je to vase blbost, ze za sve penize nechcete odpovidajici sluzby, resp. jste ochotni platit parazitum za nic

0/0
10.7.2008 10:58

cuc

Plkáte a nevíte co

1/ Nikdo si u zprostředkovatelů nemusí pojistku uzavírat. Ovšem nebýt jich, třeba dodnes o pojištění nezavadíte a o svůj důchod se nepostaráte.

2/ Mnoho lidí neví a zřejmě ani pisatel článku, že zprostředkovatelé mají vracet často celou provizi do dvou až tří let v případě vypovězení smlouvy klientem. Takže pak jeho práce nule od nuly pojde. Dělali by jste to za těch podmínek vy?

4/ Proč stoupají náklady pojišťovnám? No to je přece jednoduché. V pojišťovnickém slengu je to tzv. kanibalismus pojistek. Nesolidní zprostředkovatel pracující pro pojišťovnu po uvedené lhůtě tří let přemluví klienta ke zrušení pojistky a uzavření novější ,, údajně modernějšího produktu" a vyinkasuje další provizi. Ovšem poškozen je velice klient. Problém je, že se pojišťovny takových darebáků nejsou schopny zbavit. Kdyby jim na návrh pojišťoven při kanibalismu ČNB definitivně zrušila licenci,nemohli by již nikdy v pojišťovnictví pracovat. Ovšem pak by pojišťovna přišla o budoucí zisky z nových klientů.

0/0
10.7.2008 8:33

Tomáš Marný

Re: Plkáte a nevíte co

"Problém je, že se pojišťovny takových darebáků nejsou schopny zbavit." - ale pojišťovny se jich ani zbavit nechtějí, pro ně jsou to největší borci, ktaří mají nejvíce klientů...

0/0
10.7.2008 8:44

cuc

ČNB dělá pouze formální dohledy. Hlavně že na to má

armádu lidí. Nečas by měl zařídit přísný dohled nad pojišťovnami v ČNB, stejně tak nad kapitálovým trhem, pokud chce dělat důchodovou reformu. Nějací chytráci nařídili licencování pojišťovacích makléřů. Nic proti tomu, kdyby to nebylo jenom o poplatku 2000Kč, který chtěl stát vybrat. Kdyby totiž dělala důsledný dozor a nechala si od pojišťoven vytáhnout storna a nově uzavřené pojistky až na jednotlivého makléře a při počtu větším, než 50% storen mu licenci definitivně zrušila, ubylo by mnoho nespokojených klientů. Už nikdy více by nesměl pracovat ani u penzijních fondů, ani u pojišťoven a jinde ve finančním sektoru, bankách apod. U penzijních fondů , stavebního spoření, je situace podobná. Velmi špatný dozor je i u kapitálového trhu, kdy emitenti porušují ustanovení obchodního zákona a ČNB hlídá jen často jen § 183 odkupech či § 183 o cenách odkupů, ostatní ji nezajímá, které provádí  nedostatečně formálně tak se pohodlně u emitentů tuneluje, porušuje § 196 a 200 atd. Dlouhá písnička.

0/0
10.7.2008 8:57

briza

Re: ČNB dělá pouze formální dohledy. Hlavně že na to má

Necas? :-/ Ten se radeji necha zlobovat pojistovnami a naklady hodi na jejich klienty. Staci se podivat na navrh, ktery ma umoznit fondum vice rizikove investice - ti co zustanou ve starych fondech ponesou naklady i za ty, kteri prejdou k vice rizikovym fondum.  Snazil jsi se nespolehat na stat a zridil sis uz pred casem penzijni pripojisteni - budes potrestan pokud nebudes skakat jak my chceme.;-€

0/0
10.7.2008 9:51

briza

Re: Plkáte a nevíte co

Neslo by to sem jeste parkrat okopirovat? Abychom se dozvedeli neco noveho. ;-D

0/0
10.7.2008 9:53

k

Re: Plkáte a nevíte co

Mám jen takovou rétorickou otázku......dokáže mi někdo s čistým svědomím odsouhlasit, že když si klient sepíše stejnou pojistku přes internet, nebo přímo na přepážce banky, že to bude mít levnější? Já si soboně myslím, že rozhodně ne! Provize akorát padne do chřtánu představenstvu v ČR a dalšímu vedení v zahraničí. Takže....jsou produkty přez finanční poradce opravdu tak nevýhodné?????????????,Rv

0/0
10.7.2008 16:27

Gandalf

Paraziti

V současném systému vydělávají nejvíce paraziti, tedy lidé, kteří se nenápadně zařadí do již funkčního řetězce a za svou činnost si ke konečné ceně produktu přirazí svou provizi. Ať už si říkají externí prodejci, zprostředkovatelé, poradci, výhradní dovozci ... apod. Nebo z jiného soudku, vždyť živnost typu nákup za účelem dalšího prodeje spláchne kde co, stačí objíždět diskonty s extrémní slevou a zboží pak se 100-200% přirážkou prodávat v obchůdku na vesnici nebo maloměstě. Koho zajímá, že akce v diskontech tím ztrácejí smysl a člověk na vesnici to zaplatí, protože mu to přijde jednodušší než cestovat autem do vzdálené obchodního centra...

0/0
10.7.2008 8:03

Eso Rimmer

Re: Paraziti

Ve vyspělých zemích je 70% HDP tvořeno "službami", z čehož minimálně polovina jsou služby typu bankovnictví, pojišťovnictí, pronájem nemovitostí, no prostě přerozdělování všeho druhu, bez vyvtáření jakýchkoliv reálných hodnot. Tak to bude brzi i u nás. Boty koupíte za 100 Kč, holič vás ostříhá taky za 100 Kč, ale bankám, penzijním fondům, pojišťovnám atd. dáte za poplatky 1000 Kč měsíčně.

0/0
10.7.2008 8:15

Tina

Re: Re: Paraziti

ano ve vyspelych zemich je opravdu terciarni sektor nejvyznamnejsi tvurcem HDP, ale pridana hodnota u nasich radoby financnich poradcu je temer nulova!!!

0/0
10.7.2008 8:25

jouda

Re: Re: Re: Paraziti

bohuzel pridana hodnota se meri penezi nikoliv realnym prinosem

jinak receno, je hloupost klientu, ze plati za nic

0/0
10.7.2008 10:56

CUC

Je vidět, že komentujete něco čemu absolutně nerozumíte.

1/ Nikdo si u zprostředkovatelů nemusí pojistku uzavírat. Ovšem nebýt jich, třeba dodnes o pojištění nezavadíte a o svůj důchod se nepostaráte.

2/ Mnoho lidí neví a zřejmě ani pisatel článku, že zprostředkovatelé mají vracet často celou provizi do dvou až tří let v případě vypovězení smlouvy klientem. Takže pak jeho práce nule od nuly pojde. Dělali by jste to za těch podmínek vy?

4/ Proč stoupají náklady pojišťovnám? No to je přece jednoduché. V pojišťovnickém slengu je to tzv. kanibalismus pojistek. Nesolidní zprostředkovatel pracující pro pojišťovnu po uvedené lhůtě tří let přemluví klienta ke zrušení pojistky a uzavření novější ,, údajně modernějšího produktu" a vyinkasuje další provizi. Ovšem poškozen je velice klient. Problém je, že se pojišťovny takových darebáků nejsou schopny zbavit. Kdyby jim na návrh pojišťoven při kanibalismu ČNB definitivně zrušila licenci,nemohli by již nikdy v pojišťovnictví pracovat. Ovšem pak by taková pojišťovna přišla o budoucí zisky z nových klientů.

0/0
10.7.2008 8:30

CUC

Breptáte a nevíte co.

1/ Nikdo si u zprostředkovatelů nemusí pojistku uzavírat. Ovšem nebýt jich, třeba dodnes o pojištění nezavadíte a o svůj důchod se nepostaráte.

2/ Mnoho lidí neví a zřejmě ani pisatel článku, že zprostředkovatelé mají vracet často celou provizi do dvou až tří let v případě vypovězení smlouvy klientem. Takže pak jeho práce nule od nuly pojde. Dělali by jste to za těch podmínek vy?

4/ Proč stoupají náklady pojišťovnám? No to je přece jednoduché. V pojišťovnickém slengu je to tzv. kanibalismus pojistek. Nesolidní zprostředkovatel pracující pro pojišťovnu po uvedené lhůtě tří let přemluví klienta ke zrušení pojistky a uzavření novější ,, údajně modernějšího produktu" a vyinkasuje další provizi. Ovšem poškozen je velice klient. Problém je, že se pojišťovny takových darebáků nejsou schopny zbavit. Kdyby jim na návrh pojišťoven při kanibalismu ČNB definitivně zrušila licenci,nemohli by již nikdy v pojišťovnictví pracovat. Ovšem pak by  pojišťovna přišla o budoucí zisky z nových klientů.

0/0
10.7.2008 8:31

Eso Rimmer

Tady máte tu vaši důchodovou reformu ...

... provize zprostředkovateli, provozní náklady fondu, nečekané výdaje při hypotéční krizi - a zjistíte, že supr-hyper-mega-výhodné penzijní připojištění má daleko nižší výnos, než obyčejný spořící účet v bance.

Například letos budou mít penzijní fondy výnosy kolem 1%, zatímco spořící účty nabízejí kolem 3% a inflace bude 6%. Čili ať spoříte jak spoříte, reálná hodnota peněz vám klesne. Ano, na penzijní připojištění dostanete příspěvek od státu, takže v součtu se to nakonec vyplatí, ale uvědomte si, že ten příspěvek od státu si platíte sami z daní.

Jediné, co letos "vydělává", jsou komodity a stavební spoření (a to zase jen díky státnímu příspěvku).

0/0
10.7.2008 7:51

Alex

Re: Tady máte tu vaši důchodovou reformu ...

Lzes nulo ;-€

http://ipoint.financninoviny.cz/porovnejte-si-vynosy-penzijnich-fondu-za-rok-2007-prehled.html

POd 2,3 % vynos neklesl nikomu....

0/0
10.7.2008 10:38

jamming

Re: Re: Tady máte tu vaši důchodovou reformu ...

co se rozcilujes. pointa je v tom, ze se nevyplati davat svoje uspory do penzijniho fondu. zivis tim jen portfolio manazery a lidi kolem. samotnymu ti zbyde malo. nedivim se, ze lidi sou neduverivy. ja si svoje penize taky radsi investuju sam nez temhle vydriduchum

0/0
10.7.2008 12:59

terminal

Re: Re: Re: Tady máte tu vaši důchodovou reformu ...

No, pokud si tak věříš, tak samozřejmě přímé investice jsou nejvýhodnější - když se daří. Nicméně je zde hodně lidí, ktřeí mají z investic jako takových strach a raději volí konzervativnější metody. A u těch penzijních fondů přeci nejde jen o výnos, ale také o státní příspěvek ne? Takže u 500 platby jde o 150 kaček st.př., což je v podstatě pravidelné zhodnocování 30% - a takové zaručené zhodnocení vámnikdo na našem trhu nedá nemyslíte? A stemi portfolio manazery - pokud investujete (předpokládám na akciových trzích, pokud mluvíte o INVESTICÍCH) tak myslíte, že žádné manazery neživíte? 

0/0
11.7.2008 8:53

Ach jo (bls1)

Reforma

"Loni pojišťovnám náklady na pořízení smlouvy meziročně vzrostly téměř o osmnáct procent a penzijním fondům o třicet procent. Podle ČNB to může v budoucnu zatížit celý systém pojištění." Zatížit systém? Chacha, klienty to zatíží, koho jiného? Ale heslo dne zní: odebrat penze státu a vrhnout je do soukromého sektoru. Kapitalismus nebo smrt.

0/0
10.7.2008 7:48

Eso Rimmer

Re: Reforma

V Polsku činí pod důchodové reformě celková provize penzijního fondu 9% z měsíční ukládané částky. Kolik to bude po důhodové reforměu nás ? Nečas i penzijní fondy mlčí ...

0/0
10.7.2008 7:53

viktor

Makléři?

99 % lidí by se zřejmě hodně divilo, kdyby zjistili, kolik platí člověku, se kterým uzavírají pojištění a jaký servis jim tento rádoby makléř za jejich peníze poskytuje

0/0
10.7.2008 6:08

Martin Jirousek

Haha

Jakou hodnotu makléř uzavírající pojistky vlastně vytváří, když dostává za sepsání smlouvy tolik peněz a to od klienta. Ode mě dostane každý takový příživník maximálně pěknou držkovou. ;-D

0/0
10.7.2008 1:50Najdete na iDNES.cz