Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Majitelé padlé kampeličky vyhráli ve Štrasburku nad státem, chtějí půl miliardy

Kampelička Pria byla nezákonně v nucené správě. Dnes o tom rozhodl Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Stát má teď tři měsíce na to, aby se se záložnou dohodl na urovnání. "Budeme požadovat minimálně 540 milionů. Částka se však může dostat až přes miliardu," říká advokát Družstevní záložny Pria Marek Nespala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rejpal

Viníkem zlodějen je Úřad pro dohled !!!

V záložnách, ve kterých zjistil nedostatky měl svolat valné hromady a nechat vyměnit představenstva a dozorčí rady, podat trestní oznámení na stávající členy  těchto orgánů a dát čas na odstranění závad. Ukrást záložny družstevníkům a dosadit tam zloděje mohli jen kreténi a zloději ze Zemanovy ožralecké stáje.

Problémem byli i důchodci, kteří měli v záložně peníze a nebyli schopni se na ničem dohodnout. Nakonec stejně dostali alespoň pojištěnou částku, ale za zásadně špatný postup Úřadu pro dohled nebyl nikdo potrestán.Rv(Y)Rv

0/0
2.8.2008 11:37

Arton

Komunisté kradli a krást budou!!!

Ale kdo pochybení soudů Parlamentu Senátu zaplatí?? Utahovat opasky si budou muset zákonodárci a soudci. Za velké odměny vytváří a možná úmyslně zmetky. Pokud vím tak se soudí minimálně 4 záložny Horácká družstevní záložna, Moravské Budějovice a Ostravská. []

0/0
1.8.2008 22:04

mstuch

Re: Komunisté kradli a krást budou!!!

Pleteš si komunisty a ODS.

0/0
2.8.2008 8:56

Mertl

Re: Re: Komunisté kradli a krást budou!!!

Hlava chobotnice je KSČM s KGB a GRU v pozadi. Jejich chapadla jsou komunistická ODS, zrádci národa ČSSD, patolízalská ČSL a jako poslední rudí zelení teda to je tedy 5!!!

0/0
3.8.2008 10:49

plesl

Pravda je následující

V kampeličkách skutečně slehal státní dohled. Samostatný úřad, který to měl dělat ,byl odborný jako všechno u nás - kamarádíčkové, neschopní looseři atd. v některých kampeličkách nezasáhli včas, když měli, pak už to brali s nucenou správou šmahem - bez ohledu na to, zda ta záložna byla schopna se z problému dostat sama - to bude asi ten Zoubek, i když jeho hospodaření jistě nebylo také zrovna podle představ auditorů.  Ale je dobře, že ve Štrasburku prokázali, jak u nás funguje státní správa. By the way - i jeden český soud již pochopil, jací dementi vedli úřad pro dohled a úplně jiné záložně přiznal náhradu škody asi dvěstě milionů korun - ale o tom se zatím moc neví.

0/0
1.8.2008 13:12

lolek77

Re: Pravda je následující

Je to klasický komunista-defraudant. Jenže státní úředníci tu nucenou správu špatně zúřadovali. To byl i problém Vovky, který za tichého přihlížení televizní rady ukradl amíkům jejich investice do NOHY. Nebo třeba IPB. Marně říkal Klaus Zemanovi ať se na to vyprdne. Vlítli tam samopalníci a dnes klopíme jak blbí.

0/0
1.8.2008 16:45

mstuch

Další příklad toho,že

si ten,kdo má peníze může dělat co chce a ostatním se smát do ksichtu.

0/0
1.8.2008 13:08

poškozený

Langře zvyš důvěru občana ve stát

Jako řádný a disciplinovaný daňový poplatník odmítám, aby z našich daní byly placeny zájmové excesy kohokoliv bez přímé odpovědnosti zúčastněných na těchto excesech, ať už to jsou kampeličkoví představitelé, kteří museli zaplatit drahé advokáty i soud ve Strasburku určitě z výnosů kampeliček, či státních policejních, zastupitelských, soudních atd. pracovníků už jednou financovaných z našich daní. Věřím, že Langer či jeho náměstkové urychleně utvoří vyšetřovací skupinu s určením jmen a výší jimi způsobených škod a s návrhy trestního stíhání.

0/0
1.8.2008 10:15

Picolik

Kdo to zaplatí?

A kdo ty peníze zaplatí? Ti co problém způsobili, nebo občané ze svých daní? Bohužel asi všichni víme jaká je odpověď. Zajímalo by mne jak se proti tomu mám bránit. Také se mohu obrátit na soud ve Štrasburku?[>-]

0/0
1.8.2008 9:42

Mejla

Malé banky a záložny byly zlikvidovány

záměrně proto, aby nikdo nemohl připravovat o bezpracné zisky tzv. velkou pětku bank, které bez omezení diktují úroky a připravují klienty o peníze nehoráznými poplatky. V žádné vyspělé zemi nejsou finance lidí koncentrovány do tak úzké skupinky velkých bank, které ovládají celou zemi, jako v ČR.

0/0
1.8.2008 9:40

frandus

Likvidace byla objednaná

Konkurz kampeličky PRIA byl na politickou objednávku. Nemyslím si, že v PRIA bylo vše v pořádku.Ale tak jako na začátku 90. let, když bylo třeba zlikvidovat zemědělská družstva bylo nutné nejdříve zlikvidovat nejúspěšnější, tedy Slušovice - viz známe kauzy. Stejně tak bylo nutné zlikvidovat nejúspěšnější kampeličku, aby potom mohla ERSTE Bank koupit Českou spořitelnu a téměř bez konkurence spravovat peníze drobných střadatelů.

0/0
1.8.2008 9:00

babacek

Kampelička.

To je dobré, lidé za vidinou snadného zisku někam dají peníze aniž by se zajímali o to jak chce Kampelička takového zhodnocení dosáhnout a když o peníze následně přijdou zaplatí to stát potažmo poplatníci.

No možná příště soud ve Štrasburku uzná odškodnění pro sázkaře kteří své úspory prohráli a pro bursovní spekulanty.

0/0
1.8.2008 7:28

Mak1

Re: Kampelička.

To je pravda - kdo nabízí víc, než naše největší banky je určitě lump a podvodník.:-/

0/0
1.8.2008 8:08

babacek

Re: Re: Kampelička.

No nutně nemusí, ale opatrnosti není nikdy dost. Získat dnes informace přece není až tak těžké a pokud vidím, že se tam něčím mlží tak do toho přece nepůjdu.

Tohle je však nějaký Český zvyk, blbě investovat a pak vinu dávat jinému.

0/0
1.8.2008 8:17

Borri

Re: Re: Re: Kampelička.

Jste mě pobavil Vaší větou: "Získat dnes informace přece není až tak těžké" Máte pravdu, ale přečtěte si článek, na který reagujete. a stačila by i věta:

"Pria vznikla v roce 1996." V té době přístup k informacím (především tedy přístup k internetu) nebyl rozhodně tak snadný. Jen pro přiblížení já měl v té době svůj první PC, což alespoň v mém okolí jsem byl spíše vyjímka (rozuměj PC neměl každý). A připojení k internetu v roce 1996 pro mě byla ještě utopie.

0/0
1.8.2008 11:28

babacek

Re: Re: Re: Re: Kampelička.

Ano souhlasím, že ne každý jsme měli stejné možnosti.

Budiž tak přece i Kampelička musela mít své bankéře které by případné dotazy zodpověděli, nebo ne?8-o

Jinak doména cz. Je od roku 1993. Internetový portál ATLAS.CZ vznikl v roce 1997. Centrum.cz je český internetový portál, který vznikl 7. září 1997. Společnost Telekom Austria Czech Republic vznikla 1. října 2007. NIX.CZ je zájmové sdružení právnických osob, založeno roku 1996!

0/0
1.8.2008 14:06

Rejpal

Re: Re: Re: Kampelička.

Nechci být vulgární, ale jen blbě kecáte, Rodinná záložna měla účetnictví v pořádku, rozdíl mezi vyplácenými a vybíránými úroky byl 5 až 8% a audit jen potvrzoval zdraví záložny. A ze dne na den se objevila výhodná koupě Doprastavu Bratislava, který zrovna dostal státní zakázky na výstavbu dálnic na Slovensku. No a ředitel v představě obrovského výdělku vzal všechny volné peníze a akcie koupil. Ovšem, zrovna v té době začal run na záložny a povinné rezervy disponibilních prostředků však okamžitě nebyly k dispozici a  Úřad pro dohled toho využil a uvalil nucenou správu. A zloděj - nucený správce obratem akcie prodal za polovinu aby ještě téhož dne byly prodány dále za 4 násobek. Nuceny správce nejen si objednal ochranku a nejdražší advokáty a začal rozprodávat kámošům. Po jeho několikaletém úřadování tam z 1,9 miliardy zůstalo necelých 300 mil., které už obhospodařuje do nekonečna jiný, dnes správce konkurzní podstaty.

Viníkem krachu je hlavně Úřad pro dohled, měl svolat VH !!!

0/0
2.8.2008 11:30

babacek

Re: Re: Re: Re: Kampelička.

Ty budeš jistě patřit mezi ty postižené. Nucená správa byla nařízena když Kampelička dělala operace na která neměla ze zákona právo a to je souladu ať se ti to líbí nebo ne. Ono se právě lehce pak svádí vlastní hloupost na ty druhé než si jí přiznat sám ,co?

0/0
2.8.2008 15:43

dudi003

Nechápu

Přiznám se že to moc nechápu. Já u toho tenkrát byl a ty dokumenty jsem viděl. Zoubek si skutečně nějaké peníze vzal a ta záložna byla předlužená.

To asi bude oblíbené procesní pochybení našich úředníků, za které teď zaplatíme.

Mimochodem Fio tenkrát zkrachovat nemohlo. Věděli co se na ně řítí a měli všechny peníze na hotovosti, nebo lehce dostupné. Také došlo ke snížení vkladů o 35 % za 1/2 roku, což normálně banka nemůže ustát.

0/0
31.7.2008 22:12

Queribus

Některé reakce na článek

mi připomínají výpotek jistého doktora o tom, že v případě přímé volby předsedy ČSSD, může tuto zmanipulovat ODS.

0/0
31.7.2008 21:21

babacek

Re: Některé reakce na článek

Nebyl to náhodou článek o přímé volbě předsedy strany?;-D

0/0
1.8.2008 7:30

rudastraka

socani

kdo byl na prelomu tisicileti u koryta??

co kdyby ste se socani slozili??

0/0
31.7.2008 17:53

AnčaS

Spravedlnost zvítězila

Konečně!!! Jupííí!!! Spravedlnost zvítězila.  Bohužel ne tady v Čechách. Jen tak dál, držím Zoubkům palce R^

0/0
31.7.2008 17:45

Ari

Re: Spravedlnost zvítězila

Však už bylo na čase. Zajímavé bylo, že když většina členů byla ochotna vyplatit menšinu shromážděnou kolem jednoho štváče i ze svých vkladů, protože věřila Zoubkovi, zástupce ÚDDZ to nedovolil. Přitom by tím stát ušetřil. Stejně se tehdy hodně mluvilo o tom, že ty pády spořitelen byly často /a PRIA k tomu patřila/ vyprovokovány na přání nejmenované zahraniční záložny, která se chystala spolknout Spořitelnu a potřebovala zlikvidovat soupeře. Zoubka si pozvali do Prahy a než se vrátil, byl v nucené správě. Zabírali Priu a přišel tam nový zákazník, tak musel být ještě přijat.

0/0
1.8.2008 7:15

antikomunista

opravdu nepřekrucujte historii, pamatujeme si ji

Pravidla nastavily ještě federální vlády, převzaly je vlády ČR, licence rozdala ČNB pod velením Tošovského, agenta StB jak je již známo. Ten byl mimo jiné po tzv. sarajevském atentátu prezidentem Havlem jmenován premiérem tzv. úřednické vlády. dozor nad kampeličkami měla dělat taky ČNB. Buď ho nedělala a věděla proč nebo naopak byla přehnaně přísná - viz rozsudek ze Štrasburgu. Rozdaných 95 bankovních licencí a spousty kampeličkových navíc dostali komunisti druhé vlny, různí bývalí náměstci, pracovníci ČNB, polistopadoví ředitelé státních podniků, prostě komouši kariérní, co včas převlékli kabát. Krást uměli, v zákonech se pohybovali jako ryba ve vodě. Tak, aby se neušpinili. Stát pak na obejdnávku zemanových vlád, následně špidly a grosse, tlačil různými nezákonnými prostředky na vedení bank a kampeliček aby je zlikvidoval. Viz prohrané arbitráže a narovnání s Nomurou. To ale nemá s právem nic společného. JENŽE SOUDRUHY NOVÝM KOUSKŮM NENAUČÍŠ, BOHUŽEL bývalý komunista = bývalý černoch

0/0
31.7.2008 17:21

briza

Re: opravdu nepřekrucujte historii, pamatujeme si ji

No, koukam, ze si z te historie pamatujes taky jen to co se ti hodi (o prekrucovani ani nemluve). :-/

0/0
31.7.2008 17:41

Modrá lůza

Re: opravdu nepřekrucujte historii, pamatujeme si ji

To že jseš modrej bezmozek a nemáš rád lidi, to je hnus ale to že jseš ještě k tomu rasistický prase, to už je na přesdržku.

0/0
31.7.2008 17:58

Queribus

Proč rasista?

Vy jste někdy viděl bývalého černocha, paroubkovče?

0/0
31.7.2008 21:10

sfp

Re: Proč rasista?

Michael Jackson?

0/0
31.7.2008 21:55

Brutus!

Re: opravdu nepřekrucujte historii, pamatujeme si ji

;-D;-D;-D;-DR^R^R^

0/0
31.7.2008 18:23

Brutus

Veškerou škodu by, měli zaplatit

jen politici, kteří se tehdy na povolení takové činnosti podíleli a nezajistili důkladnějšími zákony, aby se tunelování v kampeličkách nedělo. Po vzoru jedné ty ostaní byly jen řetězovou reakcí a tedy plánovaným tunelem na státní pokladnu, jako například LTO, když to stát musí dnes zapatit z našich daní! Měl by jim být zabaven majetek a z toho by měly být uhrazeny vzniklé škody, aby si příště "volení zástupci lidu" dali větší pozor na to, jaké zmetky pouští do společenského systému! Jsou za to placeni a ne malým penízem!!!;-€;-O(Y)

0/0
31.7.2008 17:16

emilhacha

k příspěvkům

1. psát nesmysly bez znalosti kontextu, nebo aspoň bez vyhledání si zdrojů, to nám opravdu jde 2. když dostal 6 let natvrdo, byli tady tací, kteřího chtěli věšet 3. v konkurzu bylo uspokojeno 99% přihlášených pohledávek (!!), což mě příjde jako opravdu špatnej tunel 3. ...někde bude asi chyba, že? Ale není nad to bejt ze vším hned hotovej ...

0/0
31.7.2008 17:04

Brutus

Re: k příspěvkům

Kolik % přihlášených bylo z celkového počtu klientů?

0/0
31.7.2008 17:18

emilhacha

Re: Re: k příspěvkům

Jakou bude mít toto číslo vypovídající hodnotu? Zákon o konkurzu a vyrovnání snad platí pro všechny, tudíž kdokoliv se cítil být poškozeným a měl oprávněnou pohledávku se mohl a měl přihlásit.  

0/0
31.7.2008 17:25

Brutus!

Re: Re: Re: k příspěvkům

No že se mohli přihlásit taky jen tři, protože ostatní to mohli považovat za ztrátu času...;-D

0/0
31.7.2008 18:25

dudi003

Re: k příspěvkům

99 % bylo uspokojeno, ale od státu ne z konkurzu. Je potřeba to číst celé.

0/0
31.7.2008 22:05

Charles Boner

.

Nadšení příznivci politických stran se do krve hádají a věrchuška si zatím nacpává nácka ;-D;-D;-D

0/0
31.7.2008 17:03

Rejpal

Rozsudek vyráží ODS argumenty z ruky.

Před několika měsící poslal parlament do druhého čtení návrh předsedy parlamentu na odškodnění klientů padlých kampeliček do výše 2 mil. Kč a 100% vkladu. Ukazuje se, dohled nad družstevníma záložnama místo aby kontroloval a pomáhal při potížích se v žoldu velkobank podílel na jejich likvidaci. Poslanci jako Doktor a pod. argumentovali proti. Dnes je zřejmé, že jsou asi také podplaceni. Přitom ve fondu pojištění vkladů a v likvidovaných záložnách je peněz dostatek, tedy bez nároku na státní rozpočet. I když socany nemusím, tak Ti Vlčku držím palce !

0/0
31.7.2008 16:59

Rejpal

Pravda vyjde najevo i jinde !

Likvidační nucené správy nejen v Pria, ale i v jiných záložnách a bankách. Dílo mezinárodního zločince Tošovského  a diletantských Zemanových vlád.

Rodinná záložna rozkradena nuceným správcem a prvním likvidátorem. Ruka ruku myje. A Merlík se nám občas chechtá do obličeje.(Y)

0/0
31.7.2008 16:50

antikomunista

Re: Pravda vyjde najevo i jinde !

Levičáci to zpackali, pravicové vlády to zaplatí. Ach jo. ;-€

0/0
31.7.2008 17:14

Ach jo (bls1)

Re: Re: Pravda vyjde najevo i jinde !

No jo, chudánek pan Topolánek. Založil novou rodinu, partnerka teď byla několik týdnů na směšné nemocenské a on ještě bude muset ze své kapsy platit za levičáky. Až to zfilmují, tak jedno oko nezůstane suché.

0/0
31.7.2008 18:01

Dejv

Re: Re: Re: Pravda vyjde najevo i jinde !

a to mu ještě krachla firma na prachy, beztak kvůli levičákům, určitě v ní měl taky nucený dozor ;-D

0/0
1.8.2008 1:16

petr

jakou má soudce odpovědnost?

Dělník,když vyrobí zmetek musí ho zaplatit. Kdo zaplatí tohle?  Stát?!  Soudce? (měl by ) .    (Obdoba Novy a Berdychova  klanu).

0/0
31.7.2008 16:46

antikomunista

Re: jakou má soudce odpovědnost?

Kluci z lihového domu by měli, to oni jsou podepsáni pod akcemi typu čisté ruce apod., které na příkaz vlády vyráběly kriminálníky. (Y)

0/0
31.7.2008 17:15

Jana

ironie

Laik žasne, odborník se diví. Všichni straní darebákům.:-©

0/0
31.7.2008 16:43

PetrRi

Co dodat

takze zase danovy poplatnici budou nekomu platit dluhy? doufam tedy ze pripadne z tech penez dojde k vyplaceni vsech kdo v te kampelicce meli penize.

0/0
31.7.2008 16:38

nojono

čssd

prosím Vás, už ty lajdáky nevolte, zase jen další dluhy po socanech;-O(Y)

0/0
31.7.2008 16:15

Dejv

Re: čssd

kampelička je skvělý tunelovací nástroj a vynález ods z čehož plyne, nebýt ods, bylo by po problému, z leváren a lajdactví ods se budeme vzpamatovávat ještě roky

0/0
31.7.2008 16:21

nojono

Re: Re: čssd

měně chápavým, jako jste vy, znovu doporučuji, pokud tak již udělali, přečíst si článek a případně si jej nechat vysvětlit, nestačí-li jejich mozková kapacita na pochopení rozhodnutí štrasburského soudu

-

kampelička nebyl vynález ODS

-

ODS nikdy žádnou kampeličku nemělo, takže asi těžko se můžeme vymluvat na lajdáctví ODS

0/0
31.7.2008 16:30

Dejv

Re: Re: Re: čssd

troubíku, doporučuji ti podívat se, kdy byla záložna založena, která vláda stanovila  podmínky pro jejich fungování a jaké se tam prováděli operace. lidi, co přišli o peníze v kampeličkách odškodňujeme ještě dnes! ty už laskavě nikoho nevol

0/0
31.7.2008 16:38Najdete na iDNES.cz