Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rodiče těžce nemocných by mohli dostávat rodičovskou až 15 let

Rodiče těžce nemocných dětí by od ledna mohli začít dostávat rodičovský příspěvek až do 15 let věku svého potomka. Nyní ho mohou pobírat do jeho sedmi let. Počítá s tím novela zákona o státní sociální podpoře, kterou dnes schválila Sněmovna.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jbroz50

proč?

Už dnes dostávají takové množství sociálních dávek, že tohle je nesmysl.

Většinou takové rodiny dostávají kompletní přídavky, příspěvky na bydlení, na dopravu, příspěvek na opatrovnictví atd.. a mnohdy ještě i další sociální přídavky. Také se změnil způsob vyplácení dávek pro neschopné a nedostávají je ústavy, ale přímo ten, kdo je neschopný - a v případě dítěte rodiče. Pokud se zavede tahle dávka a bude se počítat do příjmu rodiny, pak taková rodina automaticky přijde o jiné dávky, které dostává. A pokud ne, pak asi budou mít rodiče vyšší příjem, než kdyby těžce nemocné dítě neměli - což je velmi nebezpečné a vede to jen a jen ke snaze o zneužívání.

0/0
25.8.2008 11:16

0100

K čemu je diskuze, když se příspěvky vymazávají?

Byť se někomu nelíbí? To není demokratické.. Tak tedy jsme tady v táboře, jsme tady rádi, chceme tu zůstat aspoň deset let...;-(

0/0
23.8.2008 20:46

Petr

Konečně něco pro občany

Konečně udělala sněmovna něco pro občany.Nejhorší ale pro mně byla poznámka p. ministra Nečase,že toto bude stát 5 mld. sociálních dávek.100x raději zaplatím daně a pojištění na tento účel,než na předražené státní zakázky,ze kterých politici na všech úrovních profitují ve formě úplatků.Možná to p. ministr myslel tak,že je těch 5 mld. mohlo jít na jiné účely a z těch mohly být právě ty úplatky.Z těchto prostředků nebudou.Doufám,že senát znění nezmění a zákon bude odsouhlasen.Ze sociální politiky p. ministra Nečase se mi opravdu dělá nevolno-občane plať daně,sociální a zdravotní pojištění,ale šetři si na důchod,postarej se o staré a nemohoucí rodiče,příp. i děti.K tomu zavedeme školné,které budeš platit,kup si byt na hypo,pořiď hodně dětí,aby měl kdo platit v budoucnu daně atd.Moje otázka je stále stejná,nechtějí toho politici po nás trochu moc?Nebo jsou již tak odtrženi od reality,že jim toto již nedochází?Ono starat se o postižené dítě je opravdu úvazek ne na 8,ale 24 hodin.

0/0
22.8.2008 21:39

Joj

Re: Konečně něco pro občany

R^

0/0
23.8.2008 10:37

Vlaďka

Re: Re: Konečně něco pro občany

Děkujeme paní Páralové za statečnost mezi vlky! V televizi byl Nečas úplně bledý vzteky. Ať ho trefí, horší ministr nebyl co on!!!![>-]

0/0
23.8.2008 12:26

b.k.

Re: Konečně něco pro občany

Hlavně že každoročně porcuji medvěda, támhle na golf, támle hříště.

Paní páralová je super poslankyně, že na nás myslí a Nečas=....Rv

0/0
24.8.2008 19:44

oddTom

tak jak

Prosím o objasnění, na základě čeho má být "rodičovská" (rodičovská CO?) významově shodná s pobíráním rodičovského příspěvku.

0/0
22.8.2008 16:05

jsi

To už je snad i příliš...?

Rodiny příspěvek na péči nedostanou (taky nejsou nemocné rodiny ale ony děti), ale je-li mi známo, mohou dostat příspěvek na opatrovnictví, různé úlevy, slevy a dotace apod.

0/0
22.8.2008 15:58

monika

Re: Rodiče těžce nemocných

Něco tak ubohého a hnusného jsem už dlouho neslyšela! Každý člověk má právo na život, a mimochodem, lidský život začíná početím, to se učí už na základní škole. Bohužel mnozí z toho nevyvodí důsledek úcty k člověku od početí. A výsledek svévolného přístupu k nakládání s životem druhých lidí je výše uvedený příspěvek.

0/0
22.8.2008 15:32

jbroz50

Re: Re: Rodiče těžce nemocných

tolik nesmyslů v jednom komentáři jsem už dlouho nečetl.

Každý člověk že má právo na život je první blbost. Nemá, nikdy neměl a nikdy nebude. Je to naprosto nerealizovatelné. A že lidský život začíná početím - další hovadina. Nebo snad můžete stanovit, kdy přesně byl kdo počat?

Nikdo nechce nikoho o život připravovat. Ale každý má být primárně zodpovědný za svůj život a život svých dětí sám a ne se snažit to hodit na ostatní. Jinak se budou různý "rodiny" jen a jen množit a žít na úkor ostatních - jen mě všichni zabezpečte.

0/0
25.8.2008 11:10Najdete na iDNES.cz