Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pražský soud zahájil insolvenční řízení v Bohemia Crystalex

Městský soud v Praze zahájil dnes na žádost vedení společnosti Bohemia Crystalex Trading (BCT) insolvenční řízení. Důvodem je prý nepředpokládaný vývoj trhu v podnikatelské oblasti, a tím způsobené hospodářské ztráty. Informaci zveřejnil insolvenční rejstřík na www.justice.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nomedam

Crystalex

Je to tunel od Květa a Součka. Když s nima začínal ing. zamrzla tak to ještě šlo. Ale pak je pro kouk a raději s toho spolku vycouval. Už to bylo jisté a tak dal Porcele vale. Jeden z mála co to asi myslel dobře. Kolik má pan Květ jmění - odhad prý 20mld , tak aˇto zatáhne ten dluh a nebo ať prodá Crystalex N.Bor ten se uživí když nebude muset dávat finance na opravu Puppu. Květa zajímá hotel Pupp ve Varech kde hostil ODS a zao mu prodali Crystalex Nový Bor za hubičku. a teď na něj ODS kašle. Květ a Souček před soud a do vězení.

0/0
26.9.2008 22:17

Pacin

nechápu hospodaření

Problémy jim nezpůsobila jen silná koruna, nýbrž asi jejich hospodaření. Nevím jak to přesně je, ale pracuji taky ve firmě, která 90% své produkce prodává do zahraničí. Tedy je pochopitelné, že i naše firma má díky silné koruně ztráty... Ovšem nechápu, že nás to nepoložilo a to máme obrat přes 4 miliardy a Crystalex ano....   Možná si jen neumějí poradit s financemi.

0/0
24.9.2008 18:29

.

Re: nechápu hospodaření

Nejsem žádný ekonom ale vím že když sedlák nedá kravám nažrat a bude je jen dojit, tak mu to jeho stádo pojde hlady. Tak že nás pořádně podojili a teď předstírají, jak za to může nelítostná konkurence a tvrdá koruna.

0/0
25.9.2008 15:50

znalec

Konec Poděbrad.

Poděbrady vypustily vanu. Výroba tam definitivně končí. 

0/0
24.9.2008 14:18

Ll

Re: Konec Poděbrad.

Ing. Seifertovi to vyšlo pěkně ne - už je v důchodu?

0/0
24.9.2008 15:27

sklář

Re: Re: Konec Poděbrad.

pan  bývalý soudruh generální ředitel Skláren Bohemia šikovně zprivatizoval, stal se majitelem závodu 1, dobře ho prodal a ještě podporoval tuneláře. Teď dostane zlatého padák a bude z něj bohatý důchadce. O tom se mu při generální stávce v roce1989 (stál při ní 2m ode mne) ani nesnilo. Nebo už to bylo tenkrát v plánu??? Jsem zvědav kolik dostane v Novém Boru soudruh ředitel Šebesta odstupného. Má to chudák  do důchodu ještě daleko a nevím jak dlouho vydží u koryta. A co ostatní soudruzi ve Světlé, Hostomicích, Vrbnu ..... jak se jim povede? Nechci malovat čerta na zeď ale těmhle lidem bylo dobře za bolševika, je ji dobře dnes a bylo by jim dobře i za samotnýho Adolfa!

0/0
24.9.2008 16:55

sluníčko

Snad.......

Věřím v to, že to dopadne dobře.Držím palečkyR^

0/0
24.9.2008 13:17

neznámý

Výplaty

Chudáci lidi co jsou závisli na výplatách.To aby si začli hledat novou práci určitě mají i děti a za chvíli jsou vánoce.Nezávidím.Pan ředitel má pěnez určitě dost,ale tomu to nevadí asi co se děje;-O

0/0
24.9.2008 13:14

zaměstnanec v porcelánce

Naděje umírá poslední

Pracuju v porcelánce v Klášterci.Vypli nám na hodinu proud-neni zaplaceno,ale posezení v hotelu PUPP se před pár měsíci,jakože pro "obyč."zaměstnance uskutečnit muselo.A k čemu,jenom aby se lidi dověděli,že musejí přidat ve výrobě,aby ne, že nebyly výplaty pozdě,ale aby vůbec mohly být!Tak co je to za přemýšlení.To je zase "špinavý triko" pana generálního ředitele Karlovarskýho porcelánu;-O.Makáme jak ďasy,aby se vedení Porcely mělo dobře a mohli mít svoje předem schválené,dost tučné prémie.Kdyby se ty premie za ten rok,co tyhle problémy "prosakujou" daly na hromadu,tak by se,myslim zaplatili dluhy Čezu.Aspoň co se porcely týká.Je mi líto sklářů,tam to podle těch zpráv asi vypadá ještě hůř než u porcelánu.Doufám,že se z toho všichni dostaneme a dudeme mít aspoň na vánoce dětem a vnoučatům na malý dárek.

0/0
24.9.2008 1:00

Neni potřeba

Prémie

Já si myslím že by se reportéři mohli zeptat vedení Skláren Kavalier Sázava na to proč si minulý rok dávali STATISÍCOVÉ prémie. To by mě zajímalo kde na to vzali když sami dluží.(Y)

0/0
23.9.2008 13:56

míra

Re: Prémie

Kéž by "jen" statisícové, bohužel, šlo to do milionů, možná, že se z peněz na odměny managerů mohla zaplatit část dluhu.

0/0
26.9.2008 20:36

bob1

management

Konečně na ně taky došlo,

zavírali jednu sklárnu za druhou a teď jsou v řiti. Alespoň, že některé z těch PRODĚLEČNÝCH skláren, které zavřely se postavily na vlastní nohy a jsou konkurence schopné. Čím to asi je??, mají jinačí kurz na korunu??8-o

0/0
23.9.2008 11:00

prasak1

Crystalex nepoložila silná koruna, ta to jenom urychlila,

Crystalex fungoval jako dojná kráva, klasický tunel bývalých vexláků a komunistů ...

0/0
23.9.2008 10:00

Radši ne nebo mě vyhoděj

Po bitvě je každý generál

Silná koruna je děs pro každého exportéra, ale když jsou neschopní prodejci tak to fungovat nemůže.Spoléhat na to, co BCT prodá a kolik dá peněz na provoz to byla naivita od začátku.Bohužel v Kavalieru se toho moc za posledních deset let nezměnilo až na stovky propuštěných lidí a mezi nimi byli ty schopní.Pánové korytáři se o svá místa bojí nejvíce ,je to na nich vidět a my kavalírští ,skoro, podlidi máme starosti, ale máme větší pravděpodobnost, že si polepšíme.Kéž by těm šmejdům Součkovi a Květovi mohl někdo na jejich konta a vybrat je a dát tam kam patří, tak by asi takové potíže nenastali. Přejme si, aby to dobře dopadlo a nepropadejme stresům a bezmocím, zdraví a život nám nikdo nenahradí a máme pro co žít.Vždyť život není jen o Kavalieru, život je jedna velká změna, byť starostlivá.Buďme trošku sebevědomí a ne hned poražení, to přece za to nestojí.R^

0/0
23.9.2008 0:18

míra

Re: Po bitvě je každý generál

Tleskám Tvému názoru a jako jeden z kavalírských se k němu připojuji.R^

0/0
26.9.2008 20:39

beda

jak to vede novi reditel

Tose dalo cekat pan reditel to vede jak kriminal  ;-) delal jsem tam znam ho osobne.Jeto hovado a jrivej clovek schopne lidy vihodil a blbce tam nechal a pokud vim tak ho hodne lidy nesnasi i ve crystalexu.Ale jete firmy skoda a mrzy mneto vudci lidem ktere znam a znal jsem.Ludva

0/0
22.9.2008 23:23

šmelcíř

Konec českého a moravského sklářství.

Jako bývalému skláři je mi ukrutně líto,kam ta líná a přeplacená sebranka dotáhla naše sklářství, to sklářství,které vždy přežilo světové války,komunismus a které bylo naší národní pýchou.

Začalo to Rázlovou a končí Květem a dalším odpadem.

Dílu zdař mistři.;-(R^

0/0
22.9.2008 20:08

zaměstnanec

naděje

věřím,že to dopadne dobře

0/0
22.9.2008 18:34

taky zaměstnanecCx.

Re: naděje

Vany se budou vypouštět - fáma. Vany se nebudou vypouštět - je to rozhodnutí vedení, buďte v klidu. Vany se budou vypouštět - jde se do konkurzu! Čemu mám věřit? Mám čekat na výpověď a odstumné, nebo dát výpověď a jít pracovat jinam. Jestli někdo rozežene zaměstnance kteří pracují (skutečně pracují rukama), tak už se Crystalex nikdy nepostaví na nohy. Důvod: tento podnik už nebude mít nikdy důvěru abych se do něj já a sposta lidí  vracel!;-€

0/0
22.9.2008 19:12

To teda nevím.

Super zpráva.

Citace z článku.

Do dvou měsíců se rozhodne, zda firmy problémy vyřeší reorganizací, nebo půjdou do konkurzu. Do té doby budou normálně fungovat.

  Ta věta .Do té doby budou normálně fungovat. Je skvělá zpráva, protože to fungování do teď stálo za h......a ty dva měsíce budou super.

0/0
22.9.2008 17:58

To zas bude den

Silná koruna a americká krize?

To je alibismus, který nahrál současné situaci.Vliv těchto skutečností je zřejmě zásadní, ale nikoliv vedoucí k problémům takového charakteru.Ono golfové hřiště a Hotel PUPP také něco koštuje.Rvát dlouho peníze do neziskových porcelánek je také divné, ale pračka peněz dobrá.Řetězec zainteresovaných firem je také prapodivný.Je to špína propojená s politikou a pánové Květ a Souček se můžou vesele smát a mít radost z toho jaký je v této republice bordel.Chtěl bych mít alespoň 0,01% finačních prostředků jednoho zmíněného pána a dopřál si cestu kolem světa pětkrát tam a zpět.

  Dále neschopnost prodejců a profesní neodbornost, rádoby, manažerů je také zoufalá.Ty staré struktury, co nedávno tahaly hladítka na pecích a úhledně natíraly zábradlí by mohli mít v sobě trochu ctnosti a předat svůj píseček odborníkům, kteří by pojaly svou profesi jinak než oni.Nehledě na to, že jejich profesní význam na některých postech je zbytečný.Je pravda, že někteří, rádoby, manažeři by se asi jinde nechytli.

0/0
22.9.2008 17:45

Sam

duvody

stale stejny cesky alibismus svadet vsechno na nepriznive podminky. Zprava by mela znit: "Vedeni spolecnosti nezvladlo rizeni financnich a obchonich rizik a proto  ...."

0/0
22.9.2008 17:29

To zas bude den

Re: duvody

....máme tučná konta a zbytek je nám u prdele.

0/0
22.9.2008 17:48

Nespokojený

Děkujeme-odejděte

Kdyby se odporoučelo to obrovské množství administrativních lehkoživků co pobírají

tzv.smluvní superplaty a vyměnilo se vedení současných"kamarádíčků"za schopné

odborníky(kteří mimochodem byli donuceni např.ze skláren Kavalier odejít)určitě by

se ekonomická situace podstatně zlepšila!

0/0
22.9.2008 17:01

Ali

Re: Děkujeme-odejděte

ty jsi ale blb.. Sklárny položila privatizace a koruna..rovným dílem

0/0
22.9.2008 20:15

Zed

Re: Re: Děkujeme-odejděte

Ale prd. Ty položilo chybné řízení...

0/0
22.9.2008 21:22

Nespokojený

Re: Re: Děkujeme-odejděte

Jestli je tady někdo blb,tak jsi to ty a to tak,že kapitální!Když tomu nerozumíš,tak

radši sklapni a ty přiblblý kecy o silný koruně si nech pro někoho,kdo ti to bude žrát !

Nejsi náhodou jeden z těch volů z vedení?(Y)

0/0
23.9.2008 12:06

Zoufalý zaměstnanecCx.

Proboha co mám zízra dělat

Mám jít zítra vůbec do práce? Co tam budu proboha dělat? Dostanu za to vůbec zaplaceno nebo budu dělat zadarmo na nějakého věřitele! A co ti ostatní, máme se jít pást nebo žebrat.

0/0
22.9.2008 16:47

beda

Re: Proboha co mám zízra dělat

Mas pravdu ja jsem tam makal asi rok take ho znam osobne.Jeto byvalej reditel veznice kterej se dostal ke koritu.A pokud se tika konkurzu tak budes asi makat zadarmo dokud se nenazerou veritele pak mozna dostanes zaplaceno.Take mneto mrzy us kvuli vam jamam teple misto v kanclu ale co vi poradim hodte ho pri vitahovani panve do ni at jemu teplo aspon jednou.Zdravi Luda

0/0
22.9.2008 23:35

pohodář

fígle

Kdyby místo tohodle řízení udělali hloubkovou kontrolu finančních přesunů, myslím, že by dohledali pěkný bago, ale to by se asi namočila i ODS se svým přímým prodejem za hubičku Porcele. Prodávalo se na posledním zasedání vlády než to Klaus jako premier "položilů. Do vlády to přine Kočárník ani to v tom zmatku nestudovali a odklepli za něco přes 300MEGA. Zájem měla i britská investiční skupina Flow EAST, byla ochotná dát cca dvojnásobek ...

0/0
22.9.2008 15:40

ll

Re: fígle

To je pravda, využili zmatků "po Sarajevu" a na rychlo prodali za cenu, která by jinak asi neprošla. a pak si triumvirát IPB - Porcela - Charouz holding dělal co chtěl. Květovi a Součkovi radila finační šedá eminence Mírek. Po pádu IPB Porcele přituhlo, Charouz vypadl ze hry. Tunel opatrně pokračoval dalších 10let. V Crystalexu se struktura výroby vracela do starých kolejí pod vedením Arnošta a všeho schopného spolupracovníka STB Mokříže. Prachy mizely, čas utíkal, úvěra se navyšovaly - reálné mzdy s tichým souhlasem odboráře Kurice stagnovaly. Tohle vše je důsledek. Slovenská RONA, která neměla takový potenciál vzkvétá - aspoň že tak.

0/0
22.9.2008 19:59

III

Re: Re: fígle

Slovenská Ron vzkvéta? To, čo ste popísali vyššie, sa ta, deje tiež, od nekompet. rozhodnutí, šetrenia, či plytvania na nesprávnych miestach, atď, atď. Je to hrozné, potom, čo sa stalo v Crystalexe každý čaká, kedy to rachne aj tu. Čaká sa na euro ako na spasenie kvôli kurzom, otázka bude na čo sa budú vyhovárať potom, keď nie na kurzové straty. To znechutenie, pasivita a sklamanie zamestnancov by sa dalo krájať.

0/0
22.9.2008 21:08

Ll

Re: Re: Re: fígle

Dobře, asi tam taky budou problémy, ale asi ne úvěr ve výši 4miliardy Kč na 7000 zaměstnanců jako v Porcele. Je pravda, že jsem v roně byl naposle asi před 7 lety, ale měl jsem pocit, že to Peter Vačko má pod kontrolou. Ale i v jiné diskuzi - snad na Ihned.cz se psalo, že je RONA OK. Možná je ti jinak, tak sorry...

0/0
23.9.2008 13:03

Znalec

Re: Re: Re: Re: fígle

Rona je dle mého názoru jedna z nejlepších skláren v Evropě. To vím na 100 %.

To je bez diskuse. Problémy mají všichni, kdo něco dělají, ale v BCT je to opravdu vytunelovaný. A 6000 lidí bez práce. Koho to dneska zajímá. Květa, Součka, Šebestu

nebo Lepku? To nejde myslet ani trochu vážně. Dneska není problém vyrobit, ale

prodat a díru na světových trzích zalepí, Čína, Polsko, Rona. A politika, kam tekly

prachy od toho dá ruce pryč, protože už není nic, co by teklo.

0/0
23.9.2008 13:36

Ll

Re: Re: Re: Re: Re: fígle

Samosebou, těch 300 mil, za které to vláda ODS bez sotěže prodal Porcele (ta v té době uváděla základní jmění pouze 2milKč !!!) bylo směšných. Jen nevýrobní nemovitosti mělo podobnou hodnotu, sklo na skladech za 500mil, výrobní závoda a technologie min za miliardu!!! A co know how zaměstnanců, v Novém Boru, kde jsem dělal určitě špičkové. Jo hoši jsou za vodou, na PUPP ano Golf resort ve Varech a konta a další majetek jim nikdo nešáhne - tak o co jde??? Ale vono nalevo je to to samý, dyť jak hlopej Standa k akciím za 100Mega přišel je ze stejného soudku.

0/0
24.9.2008 15:38Najdete na iDNES.cz