Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Stát chce smazat Rusku miliardový dluh

Stát chce Rusku odepsat drtivou většinu jeho zbylého dluhu vůči Česku ještě z dob socialismu. Jde o více než miliardu korun, z toho do státního rozpočtu, když všechno dobře dopadne, dojde necelá třetina. Splácená navíc po dobu příštích šesti let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kenitsok

dejte pokoj s Rusákama

na ně  a na komouše se pořád vym louvat nejde. Prostě ná s zastupují zkorumpované úplatné svině, schopné rozkrádat jen pro sebe. Takže jedině nesametov+ě je vyházet nebo do tepláků s nima. Všechno ostatní jsou jenom kecy a lži, jimiž se oblbují lidi. Nejsme přece tak pitomí, že bychom si to věčně nechyli líbit a dělali na ty lehkoživky.Dříve jsme měli pohledávky  a plno jich už bylo splaceno a zmizely v nekonečné díře této nové administrativy. Teď jsme jenom samé dluhy.Rv

0/0
7.11.2008 19:03

Štvavá vysílačka

Od kdy si dlužník

vybírá s kým bude jednat?  Klasická ukázka pozice síly "milovaného" Ruska.

  Ať to státu zaplatí KSČ a pak si to vyjedná u samovaru s Putinem.

0/0
7.11.2008 18:43

packa1

Re: Od kdy si dlužník

Vladne nam tusim ODS a ne KS. Nebo je to jedno? Rotny Topolanek ma porad vrouci vztah k marsalum? ;-D

0/0
7.11.2008 18:46

Štvavá vysílačka

Re: Od kdy si dlužník

Ten dluh vznikl za vlády KSČ a KSSS. Měl by to za Rusko zalepit s.Grebeníček a pak si to domluvit po stranické linii v Moskvě.

0/0
7.11.2008 19:05

Hrdý Budžes

Re: Od kdy si dlužník

Dluh vznikl za vlady KSC a jeho vetsi cast odpustila rusku vlada CSSD. To oc ted jde jsou paberky a drobty.

0/0
8.11.2008 22:48

Los Losos

Hmm

Pochopil bych, kdyby odpustili takovýto dluh třeba Botswaně, nebo Burkina Faso, ale Rusku?? Chápu, že v to hraje učitou roli fakt, že se jedná o starý dluh z dnes již neexistujících zemí, ale i tak se mi to nezamlouvá. ;-O

0/0
7.11.2008 17:54

spydy

...

Takže za to, že na nás namířej rakety jim my odpustíme dluh,  přidhodíme celej Karlovarskej kraj.. ať se u nás soudruzy maj hezky... začínám přemýšlet kam tahle "Republika" spěje...

0/0
7.11.2008 15:52

zeto

Hm...

Tak proč ho nesmazat, že jo? Máme tady dost pracujících lidí a ty už nějaká další daň na jeho uhrazení nemůže rozházet. Však on to někdo zaplatí. A kdo to asi bude? Mohli by to být třeba dárci krve, stejně jsou to hajzlove sobecký.:-/

0/0
7.11.2008 14:24

Tutti

je tu trochu rozdil

Rusko se svemu dluhu smeje, protoze je na to dostatecne silne a protoze neuznava evropsky soud.

Na druhou stranu my svoje dluhy platit musime (bez ohledu na to co placa Paroubek).

Rusko si ropu a plyn klidne proda nekomu jinemu.

Za to nemuze zadna soucasna vlada (dokonce ani CSSD), za to proste muze sila a politika Ruska.

0/0
7.11.2008 10:19

mtis

Re: je tu trochu rozdil

Ale houby - jedna věc je, že dluh z takového státu, (který o sobě mimochodem tvrdí jak je solventní, bohatý a vyspělý a chlubí se svou prosperitou a připraveností krýt své závazky) dostat a druhá věc je jim ho věnovat.

0/0
7.11.2008 12:26

packa1

Re: je tu trochu rozdil

Jaky evropsky soud?

0/0
7.11.2008 18:44

briza

At padouch nebo hrdina ...

Nejak v clanku zaniklo, ze Ustavni soud (jeste za minule vlady) uznal zatajovani smlouvy o vyrovnani ruskeho dluhu za protizakonne. Tento nalez US ovsem okazale ignorovala jak minula vlada CSSD tak vlada soucasna. Je dobre si na vzpomenout pokazde kdyz nam bude nejaky vladni papalas kazat o dodrzovani zakonu.

0/0
7.11.2008 9:44

tojsouveci

Já to nechápu

Já nechápu, kde stát pořád bere prostředky na své fungování, když neustále na všech stranách přichází o miliardy. A koruna je silná. Lidi se mají v převážné většině také celkem dobře. Krize nás postihne prý méně než západní země, tak jsem z toho blázen. To mně řekněte, jak by to tady vypadalo, kdyby nebyly ty kauzy s Novou, Nomurou, Diag Humanem, něco s izraelskou firmou při výstavbě dálnice a mnoho dalších, nak které si momentálně nevzpomenu, jelikož je jich prostě hodně a jsou poměrně často. To bychom žili snad jak ve Švýcarsku8-o

0/0
7.11.2008 9:43

ac97c

Re: Já to nechápu

Je to nepochopitelné. Hlavně, že zdroje jsou, to se to rozdává, utrácí a promíjí dluhy, když se nejedná o vlastní peníze. Jo když ty erární peníze nikomu nechybí, nikdo nenese za ně osobní zodpovědnost, naopak se mnoho vyžírek z nich nahrabe do vlastní kapsy. Nevím jaká páka by musela zapůsobit, aby se tohle změnilo a zavedla se osobní zodpovědnost trestní i finanční za špatné nakládání se státními prostředky. Ale sami si zodpovědní pod sebou podřezávat nebudou. Proto se jde cestou menšího odporu, místo ucpání děr ve státním rozpočtu, se zavedou nebo zvýší další poplatky a daně. Je to bezmocnost.

0/0
7.11.2008 10:55

jafis

No to je pěkný bordel

Zánikem CCCP dluhy zanikly. Co kdybychom tedy zrušili Česko, přejmenovali se posléze nějak jinak a stávjící dluhy by zanikly?

0/0
7.11.2008 9:39

mtis

Re: No to je pěkný bordel

Navrhuju Paroubkistán. A rovnou se může začít točit nové kolo.

0/0
7.11.2008 12:27

tojsouveci

Proč firmu?

Proč "dovolíme" našemu státu, aby o dluzích nevyjednával mezivládně, tzn. úředníky, které platíme z našich daní někde na ministerstvech apod. a místo toho si najme nějakou mnohdy pochybnou firmu, která dokáže dluh stlačit na ce nejmenší čast a i tu je mnohdy těžké dostat zpět. Dočkáme se časem toho, že si každý úředník na svoji práci zjedná nějakou firmu, kterou samozřejmě zaplatí stát a úředník bude v klidu sedět a pobírat svůj plat? Nezdá se vám to postavené na hlavu?8-o

0/0
7.11.2008 9:28

krajinář

to snad není pravda

Na jedné straně se tvrdě vymáhá, když někdo jede na černo tramvají a teď tohle! Vláda se chlubí, jaká dělá úsporná opatření a na druhou stranu rozhazuje z cizího, tj. majetku občanů tohoto státu. Někdy mi to připadá, že půlka vlády a parlamentu jsou agenti cizí mocnosti a druhá půlka se kouká napakovat, jak to jen jde. Opět jsem ztratil kus důvěry.

0/0
7.11.2008 9:25

tojsouveci

Re: to snad není pravda

Důvěru nemám už téměř žádnou. Náš stát všechny kauzy pravidelně prohrává a vyplácí spokojeným firmám či jednotlivců různé náhrady, smluvní pokuty atd. A zároveň nikdy nečtu o tom, že by byl potrestán odpovědný člověk, který špatnou smlouvu uzavřel. Takže co si má o tom občan myslet? No jedině to, že smlouva byl sepsána špatně úmyslně a to proč asi, že?:-©

0/0
7.11.2008 9:31

celim

Re: to snad není pravda

Jedna věc je mi záhadou, proč na ministerstvech úřadují v právních odborech regimenty právníků a výsledkem jsou prohrané spory?! Já bych je z jejich teplých místeček vyházel a ponechal tam jen malou skupinu, která by sjednala smlouvy s nějako AK, která by za kvalitu jejich smluv opravdu zodpovídala pod sankcemi!

0/0
7.11.2008 9:39

tojsouveci

Re: to snad není pravda

Proč to tak je? Protože si to necháváme líbit. Velká většina lidí (voličů) se dokáže dohadovat jen o tom, zda je lepší ČSSD nebo ODS, pozornost lidí je tříštěna velkým množstvím různých kauz a masa se pak oreagovává sledováním nekonečných seriálů, superstr, X-faktorů, sportovních zápasů apod. A takto ubíhá den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem rok za rokem a nic se nemění. Nahoře se maximálně prohodí ti samí lidé a v den voleb nám dají alespoň pocit, že o něčem spolurozhodujeme. Naivní představa.  Nahoře protékají černé miliony a my se  dohadujeme, zda u doktora třicet korun zaplatit, či ne.

0/0
7.11.2008 10:02

G_G

Re: to snad není pravda

To sou pekny kecy proste tam neni jedinej pořadnej čestnej a zaroven ne idiot a proč tam neni, protože ho tam nepusti, aby jim kazil kšefty našim užasnym politikum

0/0
7.11.2008 10:29

celim

Re: to snad není pravda

Bohužel je to pravda pravdoucí! Tady jsou sice různé stranické alternativy, ale jakmile se někdo dostane k moci, tak ho to semele, přizpůsobí se a začne hrabat ať chce, nebo nechce - okolí ho to naučí. No a kdyby se začal prosazovat nějaký čestnější politik, tak ta parta "hochů co spolu mluví " ho rychle vyštípe, aby nepřekážel. Já to vidím na takovém Čunkovi. Ať má máslo na hlavě, nebo ne, tak on do té party nezapadl a tak si do něj každý kopne, protože je to beztrestné(a vůbec neřeším, jestli opravdu něco provedl, nebo ne - ostatně to byly akce jen okresního formátu!). Obdobné to bylo při volbě presidenta před pěti roky, kdy kandidoval Jan Sokol, kterému dle mého názoru klaus nesahá ani po kotníky, ale měl zásadní vadu, je to křesťan a to se v tomto státě neodpouští!

0/0
7.11.2008 10:38

celim

Re: to snad není pravda

Po převratu jsem zaslechl prohlášení, že ekonomické škody, které nám komunisti způsobili jsou zanedbatelné oproti škodám morálním! Ty se budou napravovat několik generací! Já osobně volím středovou KDU, protože doufám, že tam je o ždibec (ale opravdu jen o ždibec!) větší naděje, že budou trochu méně hrabat a jejich program ctí konzervativní hodnoty, ale nezapomíná na sociální aspekty. Bohužel takový Kalousek jejich obraz dost kazí. Tomu příliš nevěřím.

0/0
7.11.2008 10:39

ac97c

Re: to snad není pravda

R^

0/0
7.11.2008 10:57

poděs

To se mi snad jen zdá.

Rusko na nás otáčí rachejtle kvůli US radaru a my mu odpouštíme dluhy. Navíc dluh vymáhá ruská firma!(i když je registrovaná u nás), pracující na principu zpravodajské služby nebo mafie. Ptám se: kdo konečně pozavírá ty darmošlapy pracující na ministerstvech? Až budou parlamentní volby, uspořádal bych je v Rusku, abychom ještě více usnadnili infiltraci ruské mafie a ruského vlivu. Langr zrušil ÚOOZ personálně a nasadil tam neználky, kterým bude trvat roky, než zmapují zločinecké praktiky ouřadů a jejich zahraničních ředitelů. Opět se utvrzuji v tom, že žádná revoluce neproběhla, akorát pár lidí s čistou duší dostalo na Národní od policajtů přes hubu, aby se oblbnul národ a začal chřestit klíčema.

0/0
7.11.2008 9:09

poděs

Re: To se mi snad jen zdá - pokračování.

V tom chřestění klíčů asi mělo zaniknout zločinecké šuškání novodobých tunelářů a mafiánů. Děkuji všem "postkomunistickým" vládám za tuto lekci demokracie a zvednutí mého adrenalinu.:-©

0/0
7.11.2008 9:09

dropa

Re: To se mi snad jen zdá - pokračování.

Bohužel je to tak! A co na to občan? :-©:-©:-©[>-]Rv

0/0
7.11.2008 9:22

poděs

Re: To se mi snad jen zdá - pokračování.

Občan bude v pohodě až tady bude vládnout datašované pracoviště ruského parlamentu. To budou všechny zlodějiny uzákoněny a nikoho nic nepřekvapí.

0/0
7.11.2008 9:29

První z posledních

vlastizrada

ten křupan co vyměnil do Polska Migy-29 za zcela nepoužitelné vrtulníky měl jít sedět za vlastizradu. Migy -29 mohly dodnes létat, nemusely se brát Gripeny a rusáci mohli splácet svůj dluh součástkama na tyto éra. To by ale nesměli být politici úplatné svině :-©

0/0
7.11.2008 9:05

Radek101

Re: vlastizrada

Raději by měli zaplatit ropou nebo plynem. Na letadla jim s...e bílej tesák

0/0
7.11.2008 9:09

Tutti

Re: vlastizrada

" rusáci mohli splácet svůj dluh součástkama na tyto éra"... Tady jsou vsichni chytri jak lampion.

Skus zajet do Ruska a navrhnout jim, aby ti dali vojenske soucastky za stary dluh.

Pokud to reknes s usmevem, tak to budou brat jako vybornej vtip.

Pokud to reknes s vaznou tvari, tak te rovnou poslou do blazince.

Rusko na nas proste s.re, a za starej dluh na zadne veci ktere maji dnes velkou cenu neda.

0/0
7.11.2008 10:27

Martin Kostera

Re: vlastizrada

Vrtulníky byly nové a jsou zcela použitelné. Nepište nesmysly a podívejte se na Slovensko, jaké má problémy s udržováním provozu Mig-29.

0/0
7.11.2008 9:11

celoush

Re: vlastizrada

přesně tak R^

0/0
7.11.2008 9:14

budějce

Re: vlastizrada

nevím, neznám celou situaci na Slovensku, ale proč si je nechávala Německá armáda ? Myslím, že MIG 29 byl a je srovnatelný letoun ve své kategorii.

0/0
7.11.2008 9:26

Martin Kostera

Re: vlastizrada

Nechali si je jen několik let. Zlí jazykové tvrdí, že proto, aby si je pořádně proklepli v simulovaných soubojích. Pak je v podstatě zdarma darovali Polsku. Snižovali náklady...

0/0
7.11.2008 9:31

indnes

Re: vlastizrada

No tak nás pouč, aké že to máme s nimi problémy ? Podľa mojich informácií boli zmodernizované a prešpikované elektronikou na štandard NATO a kľudne a bez nejakých problémov slúžia.

Myslím, že takéto riešenie je pre štát ďaleko lepšie, ako nové stroje, na ktorých sa nabalia politici, ich strany a im spriaznení poskoci.

Čo myslíš, aké provízie lietali pri gripenoch a čo myslíš, kto tieto provízie v konečnom dôsledku zaplatí ? Že štát, ale to si vlastne ty a ostatní platiči D A N Í !

0/0
7.11.2008 18:39

poděs

Re: vlastizrada

Ten dluh bych těm našejm hňupům a vychytrálkům nechal odmakat v ruských trestnicích a prac. táborech bez šance návratu.

0/0
7.11.2008 9:21

dropa

Re: vlastizrada

R^

0/0
7.11.2008 9:23

briza

Re: vlastizrada

Kecy. Pri deleni federace dostali Slovaci polovinu MiGu 29 a z nich nedavno letaly uz jen dva. A stejne by to dopadlo u nas. Sice by nejakou dobu slouzily, ale stejne bychom uz ted museli mit za ne nahradu.

0/0
7.11.2008 9:41

qualcom

Re: vlastizrada

a nevíš na co potřebujeme letadla co lítají 2Machy, když amíci na Ramsteinu, který je 200km od Šumavy mají 150 F-16, stačí jim dát nějakou cash a oni bez problému budou monitorovat náš letecký prostor 

0/0
7.11.2008 12:01

Hrdý Budžes

Re: vlastizrada

A nebude se pripadny zasah USAF ve vzdusnem prostoru CR povazovat za agresi a  okupaci? :)

0/0
8.11.2008 22:51

packa1

Re: vlastizrada

A ted jich leta 12 rekonstruovanych. A budou jeste nejmin 10 let v bezgeneralkovem rezimu.

0/0
7.11.2008 18:48

e-mann

ať to splácejí ropou nebo plynem...

proč se tak rychle zbavujeme dluhu? Budou dodávat ropu do té doby, až dluh zaplatí...

0/0
7.11.2008 8:50

oId fashioned Vince III..

Re: ať to splácejí ropou nebo plynem...

kvůli dvou dnům dodávek tolik humbuku?8-o

0/0
7.11.2008 8:54

e-mann

Re: ať to splácejí ropou nebo plynem...

proč humbuk? Kdo vám stát odpustí? Nic ! Tak proč Rusku? I jen třeba dva dny! Sice o tom pochybuju, že by dva dny dodávky ropy stály 1 mld....

0/0
7.11.2008 9:16

klimoš

Re: ať to splácejí ropou nebo plynem...

Toto slibovali před převratem, že za velké československé investice na ropovodech, plynovodech na stavbách v Karačaganaku v Kazaschtánu a Krivom Rogu nám budou na oplátku dodávat 30 let plyn zadarmo. Byly na to vládní dohody, že budou takové kompenzace a něco by mělo snad platit, co vlády podepíšou.

0/0
7.11.2008 14:16

0100

Jasně, oni nám nedodávají ropu v nasmlouvaném

množství a my místo abychom je hnali přes arbitráže k zaplacení dluhu, jim je odpouštíme přes pochybné společnosti. Kdepak je ta flotila lodí, kterou tehdy vykšeftoval Zeman? A to se zase hrne do vlády? Vždyť za řešení ruského dluhu a sanaci bank, prodej IPB a neomezené záruky patří spíše za mříže! ;-O

0/0
7.11.2008 8:38

dropa

Re: Jasně, oni nám nedodávají ropu v nasmlouvaném

:-©

0/0
7.11.2008 9:25

jbroz50

ještě si dobře vzpomínám,

jak se Zeman všude vytahoval, jak vyjednal splacení Ruského (Sovětského) dluhu. Nyní je to tedy zpět - vyjednal a odpustil, ale nikdy nikdo nedostal zaplaceno.

Další zpackanou smlouvu uzavíral - špidla? Gross? - se Škoda exportem. A zase nikde nic. Tak pokud by se snad podařilo alespoň něco z nich dostat, tak by to byl obrovský úspěch této vlády.

0/0
7.11.2008 8:31Najdete na iDNES.cz