Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Náchodská opozice navrhla „čistý prodej“ místního pivovaru

Opoziční zastupitelé za ČSSD a SNK-ED v náchodském městském zastupitelstvu v pátek odevzdali na radnici v Náchodě svou představu způsobu případného prodeje pivovaru v Náchodě. Chtějí výběrové řízení, které by zaručil "čistí prodej" pivovaru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Chargy

stát je nejhorší možný vlastník

s tím naplno souhlasím, ostatně v jakém stavu tady zbyla ekonomika po komunistech vypovídá o všem, nicméně u pivovarů (nejenom tohoto ale i další, třeba Budvar) bych udělal výjímku, ty bych neprodával, zahraniční vlastník v něm začne vařit své europivo a dopadne to tak, jak to dopadlo se všema pivama kde je zahraniční vlastník - prakticky se nedají pít - gambáč, krušovice, staropramen, ty všichni jsou toho důkazem, furt se chvástáme jaké se u nás vaří pivo, ale poctivé české pivo vaří už už jenom minipivovary, velké vaří europivo a to nemá s našim původním pivem nic společnýho

0/0
8.11.2008 10:16

pppqqq

Re: stát je nejhorší možný vlastník

Pokud zjišťujeme, že stát porušuje zájmy jím vlastněné organizace, je naivní spokojit se s tvrzením "stát je nejhorší možný vlastník" a příslušný subjekt prodat bez ohledu, zda je to výhodné pro vlastníky státu (občany). Pokud toto přijmeme, pak nutně platí i tvrzení "stát je nejhorší možný hospodář s veřejným majetkem" a tady už končí veškerá legrace. Já si prostě přeji, aby s se státními (částečně i mými) penězi bylo zacházeno hospodárně - ať již jde o daně nebo cokoli jiného.

0/0
8.11.2008 11:07

Tomáš Nemravný

Re: stát je nejhorší možný vlastník

Tady jde hlavně o to, prodat cokoli komukoli a za jakoukoli cenu, ale hlavně hned, aby z toho vláda/posranci/zastupitelé něco měli, když se to prodá za 5 let, nebo nedejbože neprodá vůbec, tak by z toho neměli vejvar, že...

BTW je zvlášní, že v Německu jsou firmy zajišťující např. zásobování obyvatelstva teplem nebo vodou obvykle městské... Modrobolševici mně jistě vysvětlí, že v Německu mají komunismus a správné je všechno zprivatizovat.

0/0
8.11.2008 12:13

Chmelař

Re: stát je nejhorší možný vlastník

je VELKÝ rozdíl mezi vlatsníkem státem a vlastníkem městem.

0/0
8.11.2008 12:17

barbudo

Re: stát je nejhorší možný vlastník

... a v čem?

0/0
8.11.2008 16:35

Chmelař

Re: stát je nejhorší možný vlastník

město se obecně o svůj majetek stará daleko lépe, regionální politici jsou víc pod tlakem občanů, navíc většinou sami z města vzešli. kdyby pivovar v Náchodě patřil státu, asi by to nějakýho pražskýho úředníka moc nevzrušovalo, ale přece jen komunální politici to vidí jinak. Obecně platí, že čím nižší administrativní jednotka, tím lepší hospodář. Tj. Obec lepší než kraj, kraj lepší než stát.

0/0
8.11.2008 19:38

barbudo

Re: stát je nejhorší možný vlastník

... rozkošné povídánky z nástěnky, že ...

0/0
8.11.2008 20:18

Tomáš Nemravný

Re: stát je nejhorší možný vlastník

To jo... Když jsme kdysi dělali nabídku rekonstrukce jistého zařízení v jistém městě, pravil šéf  "přihoďte na to 15%, tam je zastupitelstvo nenažraný"... Bývalý starosta tohoto města je teď na vysokém postu na jistém ministerstvu, takže na státní zakázky  jím zajišťované se teď dle této logiky nejspíš přihazuje 25% (Y)...

0/0
8.11.2008 22:32

Chmelař

Re: stát je nejhorší možný vlastník

jenom poznámka- pivovar v Náchodě, o kterém je řeč, nepatří státu, přečti si ještě jednou článek a uvidíš, že stát nemá v Primátorovi žádný podíl.

0/0
8.11.2008 12:15

hnedka_zdrapana

Re: stát je nejhorší možný vlastník

Mesto je stat v malem provedeni.

0/0
9.11.2008 1:28

ptiger

no ty ses fakt povedl

no města měla majetek od založení a pivovary s vlastním právem várečným také, konzervativní mysl velí neprodat to, co nese zisk a neprojídat peníze z prodeje, ale musím uznat, že ve dnešním světě se jendoduché bolševické myšlení nosí.....

0/0
10.11.2008 7:14

WIFI

Re: stát je nejhorší možný vlastník

jo, není nad to, zbavit se pod tímto heslem všeh podniků (nebo podílu v nich), které vydělávají a pak jako řešení schodků rozpočtu zvyšovat daně.

P.S.: Např. banky v soukromých rukou se ted ukazují, jak ta nejlepší cesta, že ? :-)

0/0
10.11.2008 7:05

Joooudas

"Čistí prodej"?

Kdo čistí? Koho čistí? Čím čistí?

0/0
8.11.2008 1:06Najdete na iDNES.cz