Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vláda schválila páteční celoroční zákaz jízd kamionů

Víkend bez kamionů na silnicích získává jasnější obrysy. Celoroční zákaz jízd v pátek od 15 do 18 hodin a v neděli od půlnoci do 22 hodin dnes schválila vláda. Nebyla však odsouhlasena varianta s 26 výjimkami, které plánovalo ministerstvo dopravy, ale návrh ministra životního prostředí Martina Bursíka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

landysCZ

Pryč s vládou dementů

Fakt mám pocit, že v té naší vládě jsou kromě zlodějů a populistů čím dál víc i dementi. Asi nikde jinde se nelze setkat tolik s podvody, s úplatky, s korupcí, ale bohužel už ne s rozumem. Proto vzniká spousta nařízení, která nemají nikde v Evropě obdoby, jako jsou třeba příkazy zimních gum, zákazy jízd nákladních vozidel, a spousta dalších. V zahraničí jsme kvůli tomu terčem posměchu a někdy se až stydím přiznat, že jsem Čech.

Blíží se termín našeho předsednictví v EU, asi by byla ostuda vzdát to a oznámit, že na to nemáme, ale pokud se o to pokusíme a Evropě to "osolíme", bude ostudy víc. Klid je v naší zemi jen když vláda nefunguje, jakmile se zabere do práce, padají z ní nesmysly a pustit nesmysly i do Evropy, to by byla katastrofa!

Takže za tento nápad má ode mě vláda Rv a doufám, že se po volbách už ODS, Zelenými a KDU nesetkám, i já tomu poprvé přispěju!

0/0
15.11.2008 11:57

mstuch

Rozumné rozhodnutí

vlády.

0/0
13.11.2008 11:42

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: Rozumné rozhodnutí

hlavně ten čas od 15 do 18 to dává smysl a hlavně že je to kvůli ekologii ;-D;-D;-D

0/0
13.11.2008 18:01

stev

Re: Rozumné rozhodnutí, ale pořád nedostatečné

Tak je zřejmé, že v pátek odpoledne to opatření má přinést odlehčení dopravy, kdy se mísí auta obyvatel mířících na víkend s nákladní dopravou.

Osobně bych ovšem přivítal zákaz nákladních vozidel v noci od 22 do 6 ráno, a to každou noc, protože hluk z kamionů je obrovský, u dálnice v Brně např. průběžně překračuje zákonem stanovených 60 dB (velmi měkká norma, ještě komunistická, pro tzv. starou hlukovou zátěž). Obyvatelé v pražských a brněnských sídlištích se prostě nevyspí, nákladní tranzit ve městech přináší obyvatelům sídlišť negativní externality, zejména těžké zdravotní následky - stress, chronické bronchitidy, kardio a onkologické nemoci, vysoký tlak, nespavost, a dokonce kožní projevy jako následek stressu atd. Proto omezení kamionové dopravy pořád vnímám jako naprosto nedostatečné.Rv

0/0
15.11.2008 1:25

dtc

Stacilo by kdyby meli ridici kamionu mozek

Situace na D1 se nevyresi ani jejim rozsirenim. Kdyby meli ridici kamionu v hlave mozek, tak by se dalo jet i po dvouproudy.

Tenhle patek kdy jsem vecer potkal kamiony  v kopci ve trech pruzich najednou, kdy si kazdej z nich mysli ze je rychlejsi nez ten druhy a musel jsem jet za nima 5 minut na jednicku. Vsichni jsou frajeri a nikdo nikoho nepusti zpatky.

Zakon by mel upravovat predjizdeni kamionu navzajem, a hlavne by to musel nekdo hlidat.

0/0
13.11.2008 10:54

individual

Re: Stacilo by kdyby meli ridici kamionu mozek

Zakon to upravuje, to bys jako ridic mel vedet. Problem je v absolutni necinnosti policie.

0/0
13.11.2008 11:20

Honza.Z

Re: Stacilo by kdyby meli ridici kamionu mozek

v tom souhlasim, kdyby jim za tyhle excesy napalili svestky nekolika tisicovou pokutu tak by to ty polaky drzy razem preslo.

0/0
13.11.2008 18:32

J i ř í

Re: Stacilo by kdyby meli ridici kamionu mozek

Mozek by měli mít i lidé, kteří kupují ve velkém balenou vodu, která se často neliší od té z vodovodu. Pak by ubylo kamionů. Mozek by byl zapotřebí i k tomu, aby více zboží chodilo po železnici a méně po silnicích. Toto omezení kamionů každopádně vítám.

0/0
13.11.2008 11:30

Honza.Z

Re: Stacilo by kdyby meli ridici kamionu mozek

na jednicku? zas neblazni...

0/0
13.11.2008 18:26

tom206

Zákaz jídy kamiónů

Zákaz jízdy kamiónů od pátku 14.00 do pondělí 2:00 a byl by klid. Navíc ještě hodně zdražít míto, aby to co je tranzit, šlo po koleích a nebo nás to objelo. Rakušáci pěkne osolili mýtné, takže Rumuni a Bulhaři jezdí přes nás a přitom zvýšený mýtný nemělo na ceny v Rakousku vliv. Je tam draho a něco i levnější jak u nás.

0/0
13.11.2008 10:09

Mak1

Neděle od půlnoci do 22 ??

to jsou -2 hodiny ....;-D;-D;-D

0/0
13.11.2008 8:30

individual

Re: Neděle od půlnoci do 22 ??

Fakt tak blbej nebo jen snaha bejt CHAAA CHAAAA ftipnej...?

0/0
13.11.2008 8:54

milivoj2

pryč s kamiony

Já bych povolil jízdu kamionům po dálnici pouze každý den od půlnoci do 4 do rána. A byl by od nich klid:) Když vidím ty zoufalce, jak jeden kamion předjíždí druhý o 1 km /hod rychleji, tak nevím jestli z nich mám zvracet nebo mám pro ně zavolat psychiatra

0/0
13.11.2008 8:20

dislektik-idnes si na mě zasedla

Re: pryč s kamiony

podle vyjádření tvého psychouše potřebuješ ty 8-o

0/0
13.11.2008 18:02

Honza.Z

Re: pryč s kamiony

zvracet? to ja mam chut jim prostrilet pneumatiky, blbeckum

0/0
13.11.2008 18:28

1N7RUDER

Re: pryč s kamiony

Koukam, ze jsi taky jeden z tech vyrovnanych... ;-)

0/0
14.11.2008 11:55

babacek

Stanislav Penc odchází ze Strany zelených

Jsem přesvědčen, že smysl vstupu do veřejných aktivit a zvláště do volených politických struktur musí být podpořen jasnou vizí a programem. Loajalita ke společnému dílu, k úspěchům i prohrám má být základ společné práce v politické straně nebo hnutí. Tento fenomén jsem si hodně uvědomoval během parlamentních voleb a mého vstupu do Strany zelených před dvěma roky. Teď už tento dojem bohužel nemám.

Jelikož smysl mého politického angažmá ve SZ nebyl motivován zištně, musím veřejně vyjádřit svoje rozhodnutí odstoupit z čela Krajské organizace SZ v Královéhradeckém kraji, odejít z pozice poslaneckého asistenta Martina Bursíka a ukončit svojí činnost ve Straně zelených. Tento pocit ve mě převládá již delší dobu. Protože jsem se Stranou zelených již skoro tři roky bytostně spojen, dal jsem na žádosti některých spolustraníků, kterých si vážím a svoje rozhodnutí jsem odložil na dobu po sjezdu a po volbách.

0/0
13.11.2008 5:38

babacek

Re: Stanislav Penc odchází ze Strany zelených

Vím, že nemohu být loajální k ambicím některých Zelených legitimizovat KSČM v politickém prostoru, k populisticému odmítání snahy o ozdravení stavu státní pokladny nebo k ukázce snahy neschopných spolustraníků změnit Stranu zelených jako převodovou páku k získání jejich vlastní moci a pozic. Nedělám si iluzi o dalších politických subjektech na naší scéně, v tomto srovnání vycházejí Zelení asi nejlépe, přesto vidím svoje místo více v rámci občanských iniciativ než v politické straně. I nadále budu aktivní ve věcech veřejných, budu vstupovat zejména v Královéhradeckém kraji do správních řízení ohledně staveb "na zelené louce", kácení stromů a jiných zásahů do přírodních krás. Budu nadále upozorňovat na aroganci moci a porušování lidských práv a svobod. Ostatně mám co napravovat.

0/0
13.11.2008 5:40

babacek

Re: Stanislav Penc odchází ze Strany zelených

Během mého angažmá poslanecká sněmovna i díky poslancům SZ přijala např. policejní zákon, který neúměrně zvyšuje pravomoci policistů, zákon o zaznamenávání emailů a telefonů, jakožto zákon o výměně informací nebo evidence biometrických údajů pro vydání cestovních dokladů, kamerové systémy na ulicích velké části českých měst a v podstatě nefunkční systém kontroly a vymahatelnosti práva v našem státě.Jsem přesvědčený optimista a věřím v to, že se v budoucích časech dočkáme vítězství spravedlnosti a pravidel nad naplňováním osobních ambicí jednotlivců. Pro vytváření pravidel a kontrolních mechanizmů jsem v budoucnosti připraven znovu ve volbách kandidovat, nabídnout tak své zkušenosti   a vizi ve prospěch celku.

0/0
13.11.2008 5:40

pakunc

Re: Stanislav Penc odchází ze Strany zelených

... policejní zákon, který neúměrně zvyšuje pravomoci policistů, zákon o zaznamenávání emailů a telefonů, jakožto zákon o výměně informací nebo evidence biometrických údajů pro vydání cestovních dokladů, kamerové systémy na ulicích velké části českých měst a v podstatě nefunkční systém kontroly a vymahatelnosti práva v našem státě ...

Co z výše uvedeného souvisí s ekologií? Nic, ovšem asi se to neshoduje s programem někdejší ODA resp. US DEU. Kam se to SZ dostala?

0/0
13.11.2008 8:37

babacek

Re: Stanislav Penc odchází ze Strany zelených

No nevím zda je policejní zákon dostačující k poměru pachatelům a obětím. Bohužel po 11 září je to co zmiňuješ na ochranu obyvatel i když to někdo může chápat jako jakési omezení své svobody. Myslím však kdo nic nezákonného nedělá nemusí se obávat odposlechů ani jiného. Ano s ekologií to nemá skutečně nic společného, ale může to být i součástí strany zelených která by jinak měla ekologii prosazovat. Penc odchází především proto, že SZ otevřela náruč komunistům.

0/0
13.11.2008 14:01

VYMÍTAČ BOLŠEVIKŮ

KUŽEL MÁ PRAVDU

"Vláda by se místo omezení jízd kamionů měla spíše věnovat stavu českých silnic, zejména situaci na D1, která je dnes naprosto katastrofální, dálnice je téměř neprůjezdná," dodává Kužel. BTW v ČR jsou momentálně 4x vyšší ceny za benzín a naftu, než v U.S.A. Je to príma, sponzorovat český a evropský absurdistán.

0/0
13.11.2008 0:30

packa1

Re: KUŽEL MÁ PRAVDU

A presto jsou plne silnice. Kdyby byl benzin levnejsi nikam by ses nedostal  :-)

Imho vis o kolik je v USA vyssi dan z nemovitosti?

0/0
13.11.2008 0:54

babacek

Re: KUŽEL MÁ PRAVDU

Ty silnice, ale ničí nejvíce právě kamiony a zácpy, to jde zase z větší části na jejich vrub. Tohle je zase stejně řešení aby se vlk …Rv

0/0
13.11.2008 5:32

Pinocheat

Re: KUŽEL MÁ PRAVDU

To je nesmysl, všiml sis, že by třeba v Německu byly dálnice v takovém stavu jako tady? A jezdí tam úplně stejné kamiony...

0/0
13.11.2008 8:01

babacek

Re: KUŽEL MÁ PRAVDU

A nebude to tím, že se v Německu staví silnice ( a ne jen ty ) trochu kvalitněji než u nás?

Dnes za dopoledne další zabitý řidič kamionu a to je teprve začátek víkendu.:-/

0/0
13.11.2008 14:04

individual

Re: KUŽEL MÁ PRAVDU

Situace na D1 neni zpusobena jejich technickym stavem, ale blbosti mnohe ceskych ridicu.

0/0
13.11.2008 8:55

lukyyn

Zeleni at jdou k sipku !

At se nedivi, ze jejich preference klesaji ... "přizdisráči"

0/0
12.11.2008 23:36

cejkis

Co udělá dopravce ?

Když jeho kamion zákazník nesloží včas ?

A) Řidič pojede domu na kole

B) Řidič bude nocovat celý víkend

Proč nemůže být dražší mýto v tuto dobu automaticky? Každý dopravce by si dal do smluvních podmínek, že musí být kamion složen včas a pokud ne, klient bude platit více za drahé mýto.

Jednoduché jako facka, néééé u nás v banánistánu to musí být zase jako u dementů.

0/0
12.11.2008 23:22

tom206

Re: Co udělá dopravce ?

Si to má řidič naplánovat tak aby to stihl  :-)  Na každý druhý avii je napsáno, že dělaj logistiku, ale přitom logicky moc neuvažují  :-)

0/0
13.11.2008 10:10

individual

Re: Co udělá dopravce ?

Clovicku, logistika a logika jsou dve docela odlisne veci...

0/0
13.11.2008 10:19

cejkis

Otázka pro zelené vypatlance

Proč nemůže jet v neděli ve 3 ráno po dálnici kamion ?

Argument zelených vypatlanců byl ten, že se překrývají špičky osobní a nákladní dopravy. Ptám se tedy vypatlaných zelených, jaká špička se překrývá např. v neděli 03h ?

0/0
12.11.2008 23:19

cejkis

Neděle v noci...z dálnice se stane závodní dráha

Ve 3 ráno po D1 jezdí osobáky jen sporadicky a teď už tam nebudou ani kamiony. Pokud někdo hledáte free závodní dráhu, našli jste ji.

Bursík má v hlavě nastláno;-O

0/0
12.11.2008 22:53

sCZECH

Re: Neděle v noci...z dálnice se stane závodní dráha

no to je opravdu argument, nastlano mas v hlave ty

0/0
12.11.2008 23:15

cejkis

Re: Neděle v noci...z dálnice se stane závodní dráha

To není žádný argument, to je skutečnost.

0/0
12.11.2008 23:17

kolyvanov

Re: Neděle v noci...z dálnice se stane závodní dráha

Mas snad pocit, ze ve tri rano kterejkoliv den, natoz v nedeli je na dalnici tak hustej provoz? Jels nekdy v noci po dalnici?

0/0
12.11.2008 23:29

kolyvanov

Re: Neděle v noci...z dálnice se stane závodní dráha

sorry, to bylo na toho pod tebou

0/0
12.11.2008 23:30

Honza.Z

Re: Neděle v noci...z dálnice se stane závodní dráha

ja jezdim v noci na D1 pravidelne a to co tam kamiony predvadej je na presdrzku jeste vic nez pres den. a nemusi bejt ani nedele. to ne ze se stane... to uz davno je, v noci je nikdo nehlida takze se predjizdej klidne tri vedle sebe.. 10km.

0/0
13.11.2008 18:31

cejkis

Proč aspoň jednou nemůže být něco normálně?

V uvedené době extrémně drahé mýto:

Pá 15-21

Ne 15-21

Proč zase musí odsouhlasit paskvil?!;-O

0/0
12.11.2008 22:50

3x pro pravdu zabanovany astatic

Re: Proč aspoň jednou nemůže být něco normálně?

Extremne drahe? Nevim,nedopadlo by to tak,ze dopravce kasle na drahe myto a zvedne ceny s oduvodnenim raheho myta? A vyrobce zvedne ceny s tim,ze doprava materialu na jeho vyrobek je drazsi... A vyrobek se musi nekdy nekam odvezt. Proc by se dopravce trapil s drahym mytnym.Vzdyt ho nauctuje a ty? Sahnes hloubeji do kapsy jelikoz se zvedla cena dopravy materialu a tim vyrobci naklady a pak se tedy zvedla cena vyrobku a jeho dopravy do velkoskladu a k prodejcum. Zdrazeni cehokoliv (myta,nafty,energii) je na houno.Vse se promitne do konecne ceny pro spotrebitele.A to jsi ty...

0/0
12.11.2008 23:30

cejkis

Re: Proč aspoň jednou nemůže být něco normálně?

A pak se najde lepší obchodník, který bude pracovat uváženě a bude moci dát lepší cenu.

Toho co popisuješ bych se opravdu nebál. Konkurence je v tomto směru vysoká.

0/0
13.11.2008 0:03

3x pro pravdu zabanovany astatic

Re: Proč aspoň jednou nemůže být něco normálně?

Nekdo to zaplatit musi. Pokud zdrazi myto a dopravce pojede,ma vyssi naklady.To je proste fakt.Zaplati vyssi cenu myta. Bud zdrazi sluzby a necha to zaplatit nekoho jineho (toho co plati dopravu), nebo nezdrazi a ma mensi zisk. Tedy nekdo to zaplati. Pokud to pada treba na vyrobce ktery si nechal privezt material,bud bude mit mensi zisk nebo zdrazi vyrobek z draze dovezeneho materialu a tim to prenese na dalsiho. Tedy to nekdo zaplati. Velkoobchod bud zdrazi zbozi ktere koupil za vyssi cenu a pada to na dalsiho,nebo bude nezdrazi a ma mensi marzi. Tedy to nekdo zaplati. Obchodnik bud necha cenu jak byla s tim,ze nakupuje draz a tim ma mensi zisk,nebo zdrazi a ty sahnes hloubeji do kapsy.Tedy to nekdo zaplati. A na 99% ten nekdo bude konecny spotrebitel.

0/0
13.11.2008 1:13

individual

Re: Proč aspoň jednou nemůže být něco normálně?

Pokud by byla pravda to, co pises, tak by po zavedeni myta muselo nasledovat citelny zdrazeni na pultech. Ale ono to s cenama pro koncoveho zakaznika nehnulo. Takovahle opatreni vedou jen a pouze k zefektivnovani prepravy.

0/0
13.11.2008 8:59

Dennys

Dobre rozhodnuti

Kdyz se v patek vracim domu, tak to, ze jsem v Bananistanu poznam uz podle statovek ucpanych kamiony.R^ 

0/0
12.11.2008 22:46

URB-Královna diskusí

Polovičaté řešení, kamiony mají mít povolenu jízdu

 jen po vyhrazených silnicích a určeném pruhu, se zákazem předjíždění. Kamion, který zdržuje plynulost jízdy, odstavit. Jízda osobním autem s kamionem před sebou a druhým za zadkem, nějakých pár desítek kilometrů, je stresující zážitek.Rv

0/0
12.11.2008 22:41

juleg

...

kdyby nasi zakonodarci premysleli trosku logicky, tak by urcite prisli na to ze kamiony spomaluji dopravu. A to si myslim ze chteji aby byli silnice bezpecne. Z toho plyne ze  nevi co vubec chteji.

0/0
12.11.2008 22:06

Fare.l

Re: ...

Takže kamiony = bezpečnější doprava?

Ty jsi ale trubka....až přestaneš jezdit na koloběžce, tak poznáš opak.

0/0
12.11.2008 22:13

juleg

Re: ...

haha nevim jak pro tebe ale pro me je mnohem bezpecnejsi jizda 90km/h nez 160km/m jak chteji nekteri politici. ale to je vec nazoru.

0/0
12.11.2008 22:20

Atila Han

Re: ...

Nevim jak tebe, ale me jizda v 90 km/h nekolikatunoveho kolosu nepripada vubec bezpecna. Mam dojem ze by sis mel zopakovat zaklady fyziky nez neco vyblejes na net :-P

0/0
12.11.2008 22:28

Fare.l

Re: ...

Není jednodušší tam dát značky max. rychlost 90 km/h;-D

To tvé řešení je trošku extravagantní

0/0
12.11.2008 22:36Najdete na iDNES.cz