Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kellner zmrazil plán na vlastní zdravotní pojišťovnu, není sám

Průtahy při prosazování reformy zdravotnictví a její nejistý osud v parlamentu znechutily nejbohatší Čechy, kteří si chtěli ještě před několika měsíci založit vlastní zdravotní pojišťovny. Podle informací MF DNES jako poslední šlápl dočasně na brzdu nejbohatší Čech Petr Kellner, který pod záštitou České pojišťovny plánoval otevřít zdravotní pojišťovnu příští rok na jaře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Brigadefuhrer Kurt Meyer

to je síla, dělaj z lidí nesvéprávné blbce ...

Než se stal ministrem, byl čtrnáct let republikánským guvernérem státu Wisconsin. „Měl jsem proti sobě demokratický parlament. Přesto se povedlo přesvědčit opozici, že reforma je dobrá. Prosadili jsme ji byť o jediný hlas. A přesvědčili jsme i lidi, ti jsou vždycky proti změnám. Mají pocit, že je ohrožují,“ říká.

To na začátku zdravotnické reformy v Česku bylo pár nadšenců kolem tehdy ještě senátora Tomáše Julínka. Pak k velkému Tomášovi přibyl malý a zrodil se symbol reforem: „velkej a malej Tomáš“. Tedy Julínek a jeho mluvčí Cikrt. První, kteří o reformě jen nemluvili, ale část z ní (naposledy tento týden ve vládě) prosadili. Získat opozici na svou stranu se jim však nepodařilo.

„Lidé nepotřebují vědět, jak funguje dieselový motor. Potřebují slyšet, že je pro ně lepší, protože nafta je levnější. Vysvětlovat reformu déle než pět minut je nesmysl. I Barack Obama vyhrál volby se stále dokola opakovaným heslem: Je nutná změna, aniž kdokoliv tušil, co tím chce říct,“ radí Thompson.

0/0
21.11.2008 12:33

Brigadefuhrer Kurt Meyer

to si zkoušejte v USA a netahejte nám to sem,

tu vaši hrobařinu ...

To je pravda. Měli jsme lidem říct jasné poselství a opakovat je dokolečka,“ přiznal hlavní architekt reforem Pavel Hroboň. Optimistou však zůstává i přes momentální politickou situaci, která další pokračování reformy v podstatě zablokovala. „V Holandsku odhlasovali zprávu o nutnosti reforem v roce 1985 a parlament ji přijal a zavedl v roce 2005 ... :-©:-©:-©

0/0
21.11.2008 12:35

emmman

alespoň nějaká dobrá zpráva

když bude zdravotní pojišťovny zakládat kdejaký šmelinář, který se chce rychle napakovat, dopadne to jako s bankama v 90. letech...

0/0
21.11.2008 11:01

superfan

zase jedna špatná zpráva

Ve zdravotnictví se u nás podnikat nebude. Kvůli neustále se měnícím podmínkám a při představě Rátha jako budoucího ministra zdravotnictví si každý rozmyslí dávat do zdravotnictví miliardy. Raději investují někde jinde. Konkurenční prostředí nebude. Místo toho budou nemocnice - tyto černé díry na státní peníze, fungovat jako doposud: Bez 30 Kč poplatku, zato s plnými čekárnami a s úplatky lékařům, kteří s radostí prošustrují všechno co dostanou - kontrola výdajů žádná. Na to ty se ale určitě ve své popletené hlavě těšíš. Vol si Paroubka s Ráthem a za takové 2 volební období onemocni.

0/0
21.11.2008 11:24

Registr9

Re: zase jedna špatná zpráva

Po pravdě pochybuji o tom, že by zmiňovaní lidé zakládali pojišťovny za účelem dávat do nich miliardy ....

0/0
21.11.2008 11:43

superfan

Re: zase jedna špatná zpráva

To je právě ten problém v naší zemi, že ty a tobě podobní tomu nevěří. Dávají automobilky peníze do vývoje modelu proto, aby se lidé pohodlněji svezli? Ne, aby vydělali. A svezeš se? Svezeš. To je zázrak, co? Dělá teplárna teplo protože je jí líto zimou se třesoucích občanů? Ne, aby vydělala. A ohřeješ se? Ohřeješ. Zase zázrak. Ten zázrak se jmenuje tržní hospodářství. Bohužel v ČR, zemi lidí pokřivených komunismem a nemakačenstvím si ty a tobě podobní myslí, že stát lépe než soukromník zajistí, aby ses svezl, zahřál nebo vyléčil. Víš jak by za pár let vypadaly auta kdyby je dělal stát? Pamatuješ si na odstávky tepla za komančů? Proč si myslíš, že zdravotnictví je něco jiného???? VĚŘÍŠ VÍC RÁTHOVI NEŽ KELLNEROVI?PROBER SE!

0/0
21.11.2008 12:52

Registr9

Re: zase jedna špatná zpráva

Kolego diskutére, osobně si moc dobře uvědomuji, jak věci fungují (tedy alespoň většina) a s většinou z nich nemám sebemenší problém. Co se týše zdravotnictví (a určitých částí v některých oblastech) tak tam si nejsem vůbec jist, co je rozumější a výhodnější. Především u zdravotnictví mám prostě obavy, aby nedopadnulo tak, jako spousta firem, bank, kampeliček, fondů a dalších .. Tedy tak, že z nich zmizely peníze, které tam lidé vkládala za účelem jejich zhodnocení, zmizely "neznámo kam". Obavy mám právě pro uvedené zkušenosti a proto, že nejsem přesvědčen o tom, že by zde bylo vytvořeno takové právní prostředí, které by tomu případně dokázalo zabránit. Pokud ty takové obavy nemáš, v pořádku, respektuji tě.

0/0
21.11.2008 13:13

Registr9

Re: zase jedna špatná zpráva

Nemohu věřit ani jednomu z nich, jelikož je osobně neznám. Moje důvěra je totiž založena na tom, že o dotyčném mám dostatek informací. Osobní životní zkušenosti mě naučily lidem spíše nedůvěřovat a když se již pro důvěru rozhodnu, tak nějakou dobu prověřuji ;)

O Rathovi mám svoji představu z jeho vystupování v mediich a o Kellnerovi určitou představu podle toho, jakým způsobem jeho podnikání začalo a jak dál několik posledních let pokračuje.

0/0
21.11.2008 13:14

RCG

PK a jeho imperium je krizi evidentne tezce zasazeno

8-o

0/0
21.11.2008 10:37

kay2

Ovce...

Vadí vám že by na tom někdo vydělal? Tak zkuste popřemýšlet nad tím jak hospodaří dnešní VZP. Ty stamiliony které zmizí v přepychových palácích, odměnách šéfů, časopisu který nikdy nikdo nečetl nebo jakýchsi programech které nikdo nevyužívá... To vám přijde normální? Uvědomte si že soukromník je vždycky stokrát lepší hospodář než stát. Zkuste si na vaší ZP nechat vyjet výpis za letošní rok. Možná se budete divit co si váš lékař napsal na vaší kartu. A tyhle hory peněz soukromník ohlídá mnohem líp než stát. Proč myslíte že nejvíc proti jsou doktoři a Rath? Protože Kellner a podobní řízci by jim rychle usekli tenhle veletok černých prachů...

0/0
21.11.2008 10:01

aloisq

Re: Ovce...

jako vtip dobre. Jinak jestli tomu vsemu veris, tak je mi te trochu lito. Nepotrebuji, aby mi strhavali desetitisice z platu pro pana Kellnera a podobne. Pokud do toho sli tihle lide, tak to znamenalo, ze ocekavali velky vyvar. Tj. ocekavali, ze jim pujde hodne do jejich penezenek. Tihle lide to nedelaji pro charitu.

0/0
21.11.2008 10:05

kay2

Re: Ovce...

Tak za prvé nevím kde jsi sebral svůj údaj o desetitisících co ti strhávají. A hlavně - kdybys četl pozorně co jsem napsal, zjistil bys že jejich motivaci vidím stejně jako ty. Jen zkouším trochu přemýšlet a nebýt ovce, kterou si Goebbels Rath vodí na provázku svých populistických demagogických keců. Ty jsi zažil že by stát někde hospodařil líp než soukromník? Přijde ti normální "nezisková nemocnice"? A co potom povede ředitele k nějaké snaze o lepší služby, o hospodárnost, o dobré výsledky? Pochvala před nastoupenou jednotkou? To už tady bylo a jaksi se to neosvědčilo... 

0/0
21.11.2008 10:23

Registr9

Re: Ovce...

Momentálně je celkem dobře viditelné, jak úspěšně hospodařily některé soukromé banky, které se s prosíkem obracejí na stát o pomoc. A malinko si dloubnu - ČEZ z většiny vlastní také stát a myslím, že výsledky má dobré (jistě, naopak to spoustě lidí vadí) .

Tím ale nechci tvrdit, že by stát byl opravdu lepší hospodář, jenom si myslím, že v některých oblastech to prostě může být z různých důvodů výhodnější či potřebnější.

Ředitel nemocnice - a proč by jeho motivace (odměna) měla záviset na výši zisku ? Copak ona se nedají definovat vůbec žádná jiná kritéria, než je zisk ?

0/0
21.11.2008 11:50

Lavet

Re: Ovce...

Jen bych doplnil, ze jsem myslel, ze bude urcena pevne mira zisku, stejne tak jak u monopolnich firem stat regulacnimi vyhlaskami stanovuje max. ceny. Charita by to rozhodne nebyla, ale uvedomte si, ze velke investory lakaji hlavne velke projekty. Pokud budete mit k dispozici treba 10 mld. nebudete zakladat sit kavaren nebo zteleniny, kde tuto sumu nezrealizujete.

0/0
21.11.2008 10:32

Brigadefuhrer Kurt Meyer

Re: Ovce...

mýlíš se. Kellner a spol by žumpu černých prachů neusekli, pouze by přesměrovali jejich odtok. Jak už jsem psal, ZP má být dle mého pouze jedna, s řádně zaplacenými (psal jsem královsky) odborníky, jejichž obměny by byli přímo závislé na hospodaření VZP. Na co mít více ZP, které rozdělují jeden koláč peněz? Takto se ušetří náklady na x poboček, x zbytečných zaměstnanců, x zbytečných systémů, x zbytečných služeb souvisejících s provozem x zbytečných pojišťoven. Včil mudruj, ty ovce na řetězu pablba Julínka, nastrčeného kašpárka, neschopného ani souvisle mluvit, natož uvažovat ...

0/0
21.11.2008 10:33

kay2

Re: Ovce...

Takže myslíš že by byla lepší jedna celosvětová automobilka, jedna loděnice, jeden dodavatel energie, jeden výrobce benzínu... No potěš, v takovým světě bych chtěl žít...

0/0
21.11.2008 10:50

Brigadefuhrer Kurt Meyer

Re: Ovce...

ale zdraví opravdu není srovnatelné ani s výrobou automobilů, či čehokoli ani s provozováním kadeřnictví, restaurace či poskytování prostituce ...

tvoje srovnání je úsměvné, zvláště při dnešním nadcházejícím krachu některých automobilek a hromadném propouštění v těch ostatních ...

0/0
21.11.2008 10:59

blbounek22

Re: Ovce...

Jak by to vypadalo, kdyby tady byla jedna ZP nám tak trochu předvedl Drath, když ministroval. Zakázky pro Zentivu jen proto, že v jejím představenstvu byla jeho známá. jinak i zdraví je o penězích - vybavení nemocnic, léky, zdravý životní styl. To že by to mělo být zadarmo je pouze totalitní blud, kterej se tady lidem vtloukal 40 let. Neplatilo se náhodou něco za recept před rokem 1989?;-D

0/0
21.11.2008 11:23

rocky_krysa

Re: Ovce...

Platila se 1 Kcs

0/0
21.11.2008 11:28

Brigadefuhrer Kurt Meyer

Re: Ovce...

špatně nastavený systém ...

0/0
21.11.2008 12:35

vlmach

Kellner zmrazil plán na vlastní zdravotní pojišťovnu, není s

A zde jsou jasné důvody poplatků a reformy zdravotnictví.

0/0
21.11.2008 9:49

BenediktSpinoza

to musi fakt bolet

:-P kdyz se  ty miliardy na uctech pojistoven uz zdaly byt na dosah ruky:-P;-D

0/0
21.11.2008 9:39

aloisq

Re: to musi fakt bolet

R^R^

0/0
21.11.2008 10:05

Brigadefuhrer Kurt Meyer

skvělá zpráva,

proč se má někdo pakovat na veřejném ZP, pouze tím, že si zaplatí změnu zákona a nastrčí koktavého joudu, neschopného vypotit dvě souvislejší věty nejen k tématu, ale vůbec ...

http://www.ceskatelevize.cz/program/detail.php?idp=10169170641&day=1227222000&time=21:35&ch=1&vso=video&opidec=205562222000038&rok=2005

0/0
21.11.2008 9:19

0100

Vždyť je to jasné jako facka.

Proč by zakládali vlastní zdravotní pojišťovny, když jim zase svítá Julinkovými zákony, že se dostanou privatizací pojišťoven stávajících k miliardovým rezervám? Proč by si nepočkali? Vždyť od toho tam Julinka mají! Jakmile se dostanou ke stávajícím pojišťovnám, jejich rezervy zmizí dle osvědčeného scénáře, tak jako majetek v jiných podnicích. ;-O[>-]

0/0
21.11.2008 9:17

tom206

to je docela

dobrá zpráva. Ač Kellnera uznávám a fandím mu, tak ČP - to je tragédie a snažím se jí vyhýbat obloukem....

0/0
21.11.2008 9:12

AKSAMIT

a to je jako

dobra,nebo spatna zprava,hihi...........;-D

0/0
21.11.2008 8:37

liberecak

proč mě to vůbec nemrzí?

až odpadne ještě Chrenek, bude zase dobře! Proč cpát zase peníze někomu dalšímu? Vidíme to u nemocnic a jejich servisních organizací dnes a denně...achjo...bývalý volič ODS :-/

0/0
21.11.2008 8:15

General-

Re: proč mě to vůbec nemrzí?

U me je to prave naopak. Proc cpat prachy do socialistickyho zdravotnictvi, kde zmizi a vlastne nikdo nevi kde. Byvaly volic CSSD :-/

0/0
21.11.2008 8:38

grimosa

Re: proč mě to vůbec nemrzí?

A proc cpát prachy nějakýmu soukromníku? Aby si jako koupil jachtu? :-)

0/0
21.11.2008 9:06

MiroTR

Re: proč mě to vůbec nemrzí?

Proč ? Třeba proto, že bych měl možná výhodnější podmínky, jako u povinného ručení.

0/0
21.11.2008 9:45

aloisq

Re: proč mě to vůbec nemrzí?

naivo, pov ruceni se kazdy rok zdrazuje. Cely system bonusu je proto uplne na nic, protoze to co odectou na bonusech ti zase prictou zdrazenim. Vse je jen o tom nalakat hejly jako jsi ty, kteri jim to vsechno uveri. Ti lide pracuji mozkem a proto vydelavaji. Ty pracujes nevim cim a proto te zajima o stovku levnejsi povinne ruceni.....:-/

0/0
21.11.2008 10:08

sluni-sluni

Re: proč mě to vůbec nemrzí?

ono srovnávat zdraví s autem je poněkud mimo.ale dle libosti -  auto si můžeš koupit nový - ale děcko, který ti onemocní - to můžeš jen uzdravit, těžko ho dáš do šrotu a jdeš si koupit nový..(Y)

0/0
21.11.2008 10:14

Kopakopa

Julínkovy reformy pro pacienty?

Jedinou starostí Julínka a jeho reforem je zajistit soukromým lékařům vyšší příjmy a podnikatelům ve zdravotnictví vyšší zisky...

A až se "ztratí" peníze ze zdravotního pojištění v "tunelu"? No, mno, víte, a tak dále, ono se nám to jaksi ty zákony nepovedly...

0/0
21.11.2008 8:13

Loubik1

Re: Julínkovy reformy pro pacienty?

ty seš ale ichtyl... :-©

0/0
21.11.2008 8:18

jirkanovaksuperchlapik

Rath ať je jakýkoliv má pravdu

Nejde o pacienta, ale o miliardy ležící na účtech zdravotních pojišťoven. A kdo je chce ukořistit je nasnadě: ODS a její kamarádi. ODS nechtěla do vlády kvůli reformám, ale kvůli tomuhle neuvěřitelnýmu balíku peněz.

0/0
21.11.2008 7:52

MiroTR

Re: Rath ať je jakýkoliv má pravdu

Vy asi nemáte moc jasno v tom, jakým způsobem pojišťovny nakládají s pojistným, že ?  Rozdělení pojistného je dáno zákonem o ZP, přečtěte si ho.

0/0
21.11.2008 9:48

jellyfish

Re: Rath ať je jakýkoliv má pravdu

Asi tak jako přidělování státních zakázek. Nejsem naivní abych věřil kecům o zákonech.

0/0
21.11.2008 11:44

jirkanovaksuperchlapik

Re: Rath ať je jakýkoliv má pravdu

Ty jsi naivní jako 13ti letá holka ;-D možná víc....

0/0
21.11.2008 11:47

vymrzovac

Kellner vlastní zdravotní pojišťovnu nepotřebuje...

....ten si může doktora zaplatit přímo,a ještě mu to vyjde levněji:-/

0/0
21.11.2008 7:32

Harry Hammer

Takže jak je vidět

nejde ani tak o blaho pacienta, ale zase šlo jen o dělbu " miliardového medvěda" a jak by v tom měly být nějaká rizika, tak to už není zajímavé.;-D

0/0
21.11.2008 5:38

MeziOci

Re: Takže jak je vidět

A ty bys investoval miliony do neceho co nevis jestli bude fungovat a v dobe kdy je na trzich kriticka situace? Dobry a rozumny investor vycka a nebo se stahne.

0/0
21.11.2008 6:36

jirkanovaksuperchlapik

Re: Takže jak je vidět

Podnikatelé, tedy hlavně ti spřátelení s ODS moc dobře ví jaká je pohodička podnikat za státní nebo veřejný prachy.

0/0
21.11.2008 7:54

liberecak

Re: Takže jak je vidět

ono to jde napříč spektrem, přečti si nejnovější vydání EKONOMU, jak funguje dělba práce a peněz na Ministerstvu dopravy a ŘSD...:-©:-©:-©

0/0
21.11.2008 8:16Najdete na iDNES.cz