Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Šumavský masokombinát Klatovy propustí většinu zaměstnanců

Masokombinát v Klatovech propustí většinu zaměstnanců. Důvodem není globální hospodářská krize, ale dlouhodobá zadluženost podniku. "Z nynějších 208 zaměstnanců převzalo výpověď na 180 lidí. S vedením firmy jednáme o dalším postupu," informoval šéf odborářů Josef Václavík.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nicanikdo30

jen maličkost

Spousta neschopných a nepoctivích ředitelů a ex členů managmentu je dnes zasáčkována v jiných potravinářských firmách po celé ČR a na rozdíl od mnoha zaměstnanců, kteří v masně pracovali a musím říci, že tvrdě a poctivě, si páni ex manageři na životní standart jistě nestěžují.

0/0
2.12.2008 1:03

Nicanikdo30

Ehm

koukám, že ani autorka článku, ani pan šéf odborů a ani někteří diskutující si nevidí na špičku nosu.

Masokombikát Klatovy byl ještě na počátku devadesátých let minulého století prosperující firma. Pak byl bohužel pohlcen holdingem Satrapa nechvalně známého "podnikatele" Chvalovského. Firma se vinou podvodů a machinací pana podnikatele dostala do velmi těžké finanční situace a nakonec byl v roce 2000 vyhlášen konkurz. Pro pohledávku za tuším 30000 korun. Managment firmy se proti konkurzu odvolala a soud nakonec rozhodl, že konkurz byl protiprávní. Bohužel v mezidobí nastal v MKKT těžký chaoz, paní Šabatová coby správce KP / v té době spravovala 25 firem plus dvě vlastní s.r.o a ano je to totožná paní jež se snažila převést 750 mil korun v Plzeňské banky so švýcarska/ zrušila veškeré smlouvy na dodávky a odběr zboží, zrušila podpisová práva v bankách atd. Po zrušení konkurzu nebyla ochotna toto předat managmentu zpět. A tady nastav bordel z něhož se již podnik nikdy nedostal

0/0
2.12.2008 0:47

Nicanikdo30

Re: Ehm

Konkurz byl následně vyhlášen znovu a paní Šabatová se znovu vrátila na místo SKP.

A nastala druhá doba temna.. rušení smluv, zdržování plateb, dodávky do mnoha řetězců pod cenou a tak dále.

Jen pro představu o morálnostit této paní... ona a její rodina /syn byl zaměstnám v MKKT a podobně/ si na víkend odváželi vzorky často až desítky kilogramů masa na osobu a můžu zaručit, že bůček to nebyl.

Pak byl podnik v hodnotě cca 370 milionů korun prodán družstvu Centrum Tábor za tuším 85 milionů. Centrum se snažilo, jenže firma sama byla rozhádaná a prostě se nedařilo jak mělo.Následoval prodej firmy společnosti Xavergen a od té doby firma stagnuje.To co se děje ted je nevyhnutelné...

Firrma dluží bankám a dodavatelům, odběratelé zejména obchodní řetzězce platí faktury klidně po 120 i více dnech... je potřeba modernizovat provoz z roku 1961 zastaralý autopark a podobně.. a to se zvládat nedá.

0/0
2.12.2008 0:53

Nicanikdo30

Re: Ehm

Na špatném stavu se podepsala i velmi častá obměna vedení jen od roku 1998 bylo na masokombinátu nejméně 15 ředitelů. A ne každý z nich byl odborník, mnohý byl šikovný v nějakém oboru ale ne jako ředitel. Některé z nich klidně nazvu zloději.

Ted k některým chytrákům tady.. jistě kupte si sajrajty v lidlu.. vy věříte tomu, že za 60 korun lze vyrobit a se ziskem prodat uzeninu?? To je extra naivní představa...

vy věříte tomu, že maso lze dovážet z německa?? Ano lze ale zaručuji vám, že na náš veterinární dohled nikdo jiný v evropě nemá. Sám sem zažil kamiony s masem ze zemí EU řádně prohlédnuté a maso pak naši veterináři nařídili zlikvidovat protože bylo zasmrádlé a s počínající hnilobou.

Masokombinát v Klatovech poslalo ke dnu několik faktorů.. neschopní ředitelé, předluženost, odběratelé jež zdržují platby a hlavně dva lidé a to sice pan Chvalovský a paní Šabatová.

A pokud jde o mě nejsem člen vedení, ani zaměstnanec, ale pohyboval sem se v MKKT dost dlouho na to, abych měl informace

0/0
2.12.2008 1:00

IJNovak

Kontrola kartelů(obchodníků) v ČR není možná

proto přes splatnost (120 dnů) potravináři budou zlikvidováni (mléko, maso, drůbež, pekárny aj.) zejména při dnešní nedostupnosti úvěrů. Klatovy dělali klasické receptury bez nahrážek a soji, proto zřejmě je zlikvidovali chemičtí řezníci.........., kteří se pořád podbízejí s cenou "pseudomasných" výrobků. Kontrola v ČR=0, pak ta rakovina tlustého střeva a jiné negativní následky. To zřejmě chceme. Vymřít za okamžitou úsporu levného nákupu párků. Tělo integruje neřesti chemiků a pak ten nárůst o 240% rak. onemocnění za posledních dvacet let. Hygienici jsou zaplaceni a mlčí. Český absurdistán=korupce ohrožuje zdraví spotřebitelů = proto jsou hygienici upláceni.Obchodník má přirážku 60% na masný výrobek a stojí-li párky 44,-Kč v regálu - tak jaká kvalita suroviny může být?!? Velmi nebezpečná!!!!!

0/0
29.11.2008 20:08

aqarista

správně všechno zavřít a zrušit

ale nebojte modrobolševičtí kapitalisti nám budou  všechno výhodně dovážet z Číny;-D

0/0
29.11.2008 18:48

aldik7

no co

.. masa z Německa a spol. bude v Lidlu pořád dost ;-D

0/0
29.11.2008 16:03

Xladi

Kam šly prachy?

Takže brali od zemědělců maso a neplatili jim, to se tam to maso někde ztrácelo nebo co? Přece když vyrábím a prodávám, tak bych za to měl mít tržby. Když to jde jinde, proč ne tady? Asi tam bylo špatný vedení.

0/0
29.11.2008 10:32

Michail

Bez masa?

Z čeho vyráběli, když jim žádný chovatel maso dávno nedodává? To vyráběj masné výrobky z mouky a soji pro Makro? Konec produkce takových výrobků bude pro zákazníky pouze velkým přínosem. :-)

0/0
28.11.2008 23:56

Kapitalista-telem-i-dusi

škoda

Pár věcí co jsem ochutnal byly dobrý. Vyrobeny dle starých receptur. A zbytek článku jsou docela kecy,  mi to tak připadá.

0/0
28.11.2008 21:50Najdete na iDNES.cz