Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Tůma: Česká ekonomika může růst méně, než ČNB dosud čekala

Česká národní banka počítá s tím, že zpomalení růstu české ekonomiky může být příští rok výraznější, než bankou naposledy odhadovaných 2,9 procenta. V rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny to řekl guvernér ČNB Zdeněk Tůma. Hrubý domácí produkt by v roce 2009 mohl vzrůst jen o půl procenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lokutus4

....

to sme nějak zvostra vyrazili po tej MODREJ :-© 

Myrku?, seš si jistej že deme správnou cestou? Mám takovej pocit že bloudíme(Y)  

0/0
29.12.2008 13:13

honzajaka

když

to bude -50 % tak to bude ještě dobrý. No USA na tom budou hůř, všechno co šlo odstěhovali do Číny nebo do Mexika apod a nechali si jenom finanční sektor, ti na tohle doplatí tvrdě

0/0
29.12.2008 11:58

kay2

Re: když

Právě z tohohle důvodu na to doplatí tvrdě, ale krátkodobě. Oni mají problém s bankami (špatné úvěry). Banky si ho za pomoci státu vyřeší a všechno se rychle vrátí do normálu. Ale Evropa bude trpět déle. Důvod je jasný - banky jsou celkem v pořádku, ale díky nedůvěře nepouští peníze do oběhu a sedí na nich. A to je průser který bude trvat dlouho, protože postihne celou ekonomiku...

0/0
29.12.2008 12:43

honzajaka

Re: když

Tohle bych jako problém neviděl, to je výborný prostor pro lepší bankéře kteří se nebojí jít do rizika, jak se do toho jeden dá, ti ostatní budou muset taky aby se vůbec uživili, ale na našem trhu je moc bank, myslím že takových 70% z nich u nás skončí

0/0
29.12.2008 12:46

IJNovak

RAND a Trilaterální komise má již jasno, jak ven z krize

šokující scénář navrhla skupina zbrojířů USA v spolku RAND a doporučila nové administrativě USA cestu z krize pořádným válečným konfliktem až třeba  s Japonci, největšími věřiteli USA.. 700 miliard chtějí na zbrojní zakázky a Carlucci to má rozdmýchat viz.: Google duch doby. Takové máme nové přátele, kteří i jaderný terč umístí na naše území.My si jenom lžeme achováme se jako troubové, kteří si myslí jak nás podrazáci v něčem podrží. Proč tak hloupě jednáme?Jsme nezodpovědní jako Tůma? Ne, je to politický styl 21.století LHÁT,LHÁT a ZAPÍRAT. TATO CESTA VEDE DO PEKEL. Tak si demokracii nezasloužíme. Pokud ji ještě máme, ptejme se i Tůmy, jaké má varianty pro další negativní dopady hosp.krize? A chtějme věrohodné odpovědi, když v SRN bude 1.pol. očekávaný propad - 15-20%, i část BASF stojí, i spotřeba sýrů poklesla o 25%,pokles objednávek stroj.výrobků 11/11-2007 - 40%. Jakým způsobem vyvolat jednání odpovědných mužů? Zatím nevím a Kalouskovo rozhovor v mfdnes dokládá hlubokou prázdnotu!

0/0
29.12.2008 10:28

kay2

Re: RAND a Trilaterální komise má již jasno, jak ven z krize

Báječná slátanina nesouvisejících věcí. Myslím že by sis měl udělat pořádek v hlavě, nebo přestat hulit...

0/0
29.12.2008 11:16

IJNovak

a co když to bude -10% máte také řešení???

Každý zodpovědný manager pracuje i negativní variantou vývoje. Pokud nastane má dašlí řešení. V SRN je vypracován krizový regulační plán o 7stupních a kažřdý stupeň je -10% poklesu výkonu ekonomiky. Autoprůmysl jde 1.pol. o -30%, tak již přestaňte vykládat pozitivní očekávání, začněte pracovat i na dostátnění bank  po runu, který zřejmě také přijde (jakými zdroji???) V USA a Kanadě cvičí stanné právo a Vy se přete o desetiny. Pane Tůmo, jak nezodpovědné na horolezce!!! I té veřejnosti sdělte krutou zprávu dříve, než jenom lhát a zatloukat!!! Pak jste zcela nevěrohodný chlápek jako ten na Hradě!!

0/0
29.12.2008 10:04

Zoro.Vomáčka

Re: a co když to bude -10% máte také řešení???

Sice máte pravdu ale ty rady jsou daleko od naši reality. Realita je on sám a jemu stejní ve všech pozicích tam nahoře. Tragikomedie našeho národa, s ní je nutno se smířit a nebrát je vážně. Sami se demontují a tak je musíme také brát - chtějí to přece oni sami, ne my.

0/0
29.12.2008 10:20

kay2

Re: a co když to bude -10% máte také řešení???

Takže plán jde až do poklesu ekonomiky o 70%? Ty asi s ekonomií moc nekamarádíš... Pokles o 10% by znamenal absolutní katastrofu. U Německa by to zřejmě nevedlo až ke státnímu bankrotu, protože má ekonomiku podloženou výkony, ne jen spotřebou jako USA. Pokles o 20% by znamenal jednoznačně bankrot, sociální nepokoje (i když v disciplinovaném Německu by to asi nebylo tak strašné), další problémy mezi východem a západem země, zhroucení přetíženého sociálního a zdravotního systému atd. Pokles o 70% je tak strašný blábol, že se nad ním můžeme jen pousmát. Taková situace nenastala ani v březnu 1945 těsně před úplným kolapsem...

0/0
29.12.2008 11:21

popradčan

To je osud celej EÚ.

0/0
29.12.2008 9:45

Zoro.Vomáčka

Taková malá země, kde každý je profík a expert

Prdel je, když se s naprostou jistotou vždy dvakrát ozvou naši experti a profici s prognózami k slovu. Po poprvé vždy tvrdí, že nějaká ta krize, krach, nebo propad se nijak nedotkne republiky, u nás tradičně bude vše v "poho", neb jsme ost-tygři emerging markets....No a pak hodně později stáhnou experti a profisi pčece jen - pokud možno tiše - ocas a s křížkem po funuse, když už i kojenec ví, že pohoda, pohodíčka přece jen nebude a nebude, přijdou s malou ale významnou korekturou (dneska o nějakých těch pár mizerných procent, co to ale je, žejo...jen pár procentíček...)...Ovšem, bo by si pokazili imidž, jako dnešní profík - nechají si jako že pro každý případ vypracovat alternativní prognózu od týmu jiných profiků...Ale i tak lidičky, nemusíte se obávat, byli jseme tygři, a tygry zůstanem, takže vlastně na tom budem furt lépe než ostatní...No, nezaslouží si naši rádci, exparti a profici vysoké ohodnocení?

0/0
29.12.2008 9:15

Zoro.Vomáčka

Re: Taková malá země, kde každý je profík a expert

Je radost mít tyto experty a mít tu jistotu, že po první prognóze to přije s naprostou jistotou zcela jinak - a to je to skvělý, že našinec ví, že se přesně podle jejich rad může řídit - a to vždy zcela opačně.

0/0
29.12.2008 9:19

nápad

Re: Taková malá země, kde každý je profík a expert

Ano, je radost tady žít. Ale nadruhou stranu, vždyť každý z nás ví a zná naše vládní představitele a pol. strany, kde jejich hlavní devizou je korupce, lhaní, nic nedělání a starost hlavně o sebe a tak čemu se divíme, když jsme si ty v..y zvolily? Teď se musíme taky každý starat hlavně o sebe ale nesmíme zapomenout vyházet ty, kteří jsou zodpovědní jinak budeme za pitomce my všichni.

0/0
29.12.2008 9:39

crezpenan

tak uvidíme,zda ten vtip o českých ekonomech není pravdivý

s vládou,která nechce stavět jaderné elektrárny,naše jediná šance vývozu v době krize,taková vláda musí rychle padnout!

OSN se rozhodlo,že představí největší hrozby lidstvu.A tak na ploše přejížděly všechny rakety USA,Ruska a Číny.A teď přichází největší hrozba pro lidstvo,schopná způsobit všude hladomor-na ploše kráčí 5 lidí v kravatách-5 českých ekonomů..

0/0
29.12.2008 9:09Najdete na iDNES.cz