Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Tomi Tour zrušila lety do Egypta. Tamější cestovky tvrdí, že dluží

Cestovní kancelář Tomi Tour, která spojila svoji tvář s podnikatelem Václavem Fischerem, zrušila nečekaně všechny lednové lety do Egypta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tomas_X7

Oč jde v kauze Tomi Tour ...6

Přežití Tomi Touru podle mého názoru závisí na tom, kolik stálých zákazníků už má. Tyhle informace proti důvěryhodnosti Tomi Touru totiž odradí mnoho potenciálních zájemců, neodradí ty, kteří jezdí s Tomi Tourem pravidelně.

Jinak znovu opakuji, že věřím, že jsem nenapsal nic hanlivého ani proti CK Fischer ani proti CK Tomi Tour, jako zákazník bych věřil oběma cestovkám a Tomi Tour vybírám jen kvůli nižším cenám. To, co jsem napsal o možném pozadí, je moje spekulace z pozice pouhého zákazníka, která mně podle množství indícií připadá nesmírně pravděpodobná, ale neexistuje pro ni důkaz.

0/0
17.2.2009 14:27

Tomas_X7

Oč jde v kauze Tomi Tour ...5

Takže pokud pan V. Fischer píše o útcích a pomluvách konkurence, kterou nejmenuje, tak zajisté myslí nové vedení CK Fischer a zajisté mluví pravdu, ale už zamlčuje, že to svědomí není úplně křišťálové na obou stranách. On novému majiteli CK Fischer přes Tomi Tour přetáhnul značnou část businessu, kterou mu prodal. Prostě tyhle věci se dějí pravidelně, a proto se bojuje nad konkurenčními doložkami a ve stanovení ceny se už předem počítá s tím, že si odcházející majitel a zaměstnanci něco vezmou s sebou aniž by bylo možné tomu zabránit. Zdůrazňuji, že neznám konkrétní smlouvy pana V. Fischera s novými majiteli, takže píšu jen věci, které jsou v jiných případech obvyklé, tudíž všechno tohle jsou dohady vyplývající z chronicky tisíckrát se opakujících problémů. Ale třeba je tenhle obchodní případ výjimka. :-)  Jen tak nevypadá zvnějšku.

0/0
17.2.2009 14:21

Tomas_X7

Oč jde v kauze Tomi Tour ...4

Mám-li porovnat starou CK Fischer a nový Tomi Tour, tak bych veškeré rozdíly vysvětlil právě tím, že Tomi Tour se nerozvíjem postupně, ale prakticky se rozjel skoro naráz, v prvním roce byl menší a pak rozsahem prakticky okopíroval starého Fischera. Jenže musel na to najmout velké množství zaměstnanců a v tom je v některých případech malý kámen úrazu. Kvalita některých zaměstnanců je trochu horší, takže někteří dělají malé nepřesnosti jako třeba oprava opravy smlouvy, kdy nejsou schopni něco opsat bez chyby, někde prostě cítíte ty menší zkušenosti. Jako celek Tomi Tour do určité míry funguje coby stará vyzrálá vychytaná cestovka, ale pak narazíte na nedodělky a rychlokvašky. Ale nic zásadního, nad čím by se nedalo přimhouřit oko za ty prachy. Na druhé straně do nabídky TomiTouru přibývají skvělé destinace, které byly třeba kdysi u Fischera a pak vyřazené a po rekonstrukci hotelu jsou zde opět a nikdo jiný je nemá.

0/0
17.2.2009 14:13

Tomas_X7

Oč jde v kauze Tomi Tour ...3

Ty samé zájezdy od Tomi Touru jsou levnější a zvláště pokud to člověk zaplatí v říjnu na příští červenec a srpen, tak ty ceny jsou fantastické a již 2x jsme prožili dovolenou za zcela bezkonkurenční peníze. A dokonce i s delegáty, keré jsme znali z původního CK Fischer. To, že cestovka Tomi Tour musí lidem z vedení CK Fischer ukrutně ležet v žaludku, je zajisté pochopitelné a zpoloviny i oprávněné, protože je velmi sporné a na hraně nakolik konkurence Tomi Touru porušila či neporušila "duch" konkurenční doložky. A že nové vedení CK Fischer se snaží bojovat proti Tomi Touru také způsobem, který by možná nazvali "na hrubý pytel hrubá záplata", je také dostatečně známé. Prostě nemají se rádi a jdou si po krku, je to pochopitelné, ale to není věc nás zákazníků a pokud CK Tomi Tour bude fungovat tak, jak funguje, tak ji mohu doporučit, alespoň na Baleárech (Mallorca, Ibiza), tam to mají zmáknuté dokonale. Někteří zaměstnanci přešli od CK Fischer, někteří noví jsou slabší, to je fakt.

0/0
17.2.2009 14:03

Tomas_X7

Oč jde v kauze Tomi Tour ...2

Těch podobností je tolik, že není pochyb a na dovršení všecho řada delegátů přešla z CK Fischer - cituji "za panem Václavam Fischerem, kterého mají rádi" do CK Tomi Tour už v době, kdy nebyl pan V. Fischer v Tomi Touru oficiálně zaměstnán. Ale zajisté to dělal Tomi Tour a V.Fischer tak, že to nemohlo být žalováno jako porušení konkurenční doložce ve smlouvě, tu zajisté dodržel, protože jinak by právníci nového majitele CK Fischer si dali pana V. Fischera ke svačině. Málokterá nová CK bez zkušeností dokáže postavit tak komplexní nabídku, jako Tomi Tour od svého založení. Rovněž Tomi Tour nabídka až 30% slev pokud se zájezd zaplatí o 3/4 roku dopředu, která zahrnuje veliké množství destinací na Baleárech, Kanárech a podobně, znamená dlouhodobé kontakty s místními hoteliéry a organizacemi. To je další rukopis pana V. Fischera od začátku. Jezdili jsme s CK Fischer a pak 3 roky s CK Tomi Tour a vídíme, jak ve stejných hotelích Tomi Tour úspěšně konkuruje CK Fischer.  (pokračování...)

0/0
17.2.2009 13:56

Tomas_X7

Oč jde v kauze Tomi Tour

Když CK Fischer přecházela pod nového majitele, tak zajisté jako ve všech podobných případech, kdy jde o prodej společnosti, ve které hraje know-how podstatnou úlohu, byla s panem Fischerem v rámci smlouvy o převedení CK Fischer na nového majitele velmi pravděpodobně uzavřena nějaká konkurenční doložka, která mu po jistou dobu zakazovala založit jinou CK a po kratší dobu i v nějaké CK pracovat. CK Tomi Tour byla založena jiným vlastníkem a pan Fischer po určitou dobu ani nebyl zaměstnancem a stal se obchodním ředitelem evidentně až v okamžik, kdy vypršela konkurenční doložka. Ovšem to, že Tomi Tour od začátku navazovala na předchozí aktivity pana Fischera a využívala jeho know-how, je zcela jasné každému, kdo jezdil s CK Fischer a následně s CK Tomi Tour.  (pokračování...) 

0/0
17.2.2009 13:50

Tomas_X7

Re: Oč jde v kauze Tomi Tour

Nadpis bych změnil na:

"Oč MOŽNÁ jde v kauze Tomi Tour"  :-)

0/0
17.2.2009 14:29

Jára1

Kidy.

0/0
28.1.2009 16:21

RobertE

Ojektivita

Všem příjemný den,

doporučuji diskutujícím aby v rámci objektivity navštívili www.vaclavfischer.com předtím, nežli začnou v naprosté většině anonymně diskutovat o Tomi Tour a panu ing. Fischerovi. Pokud je zájem o seriózní diskusi, bylo by taktéž seriózní a vhodné znát i stanovisko pana Fischera, proto odkazuji na uvedené web. stránky, kde se dozvíte i mnohé jiné, nežli pouze to, co je momentálně v tisku prezentováno v rámci "objektivního zpravodajství".

s pozdravem všem, Robert Erhart

0/0
18.1.2009 15:22

FotoGraf

krasavec

Pan Fischer byl tak deset let zpatky krasavec, na dane fotce ted ale pripomina spise skreta :-).

Jenom ta kancelar neposr..ala nejaky zajezd, ktery se jeste nekonal, tj, neco blbeho, nad cim nekdo mavne rukou a ten druhy o tom bude huste vykladat ve forech se deje porad a u vsech!!!!

0/0
16.1.2009 14:13

General Custer v.2

Obchodni reditel?

Uz znicil svou 3. hracku. Teda cestovku.

0/0
15.1.2009 9:50

Gomenos

Tomi Tour

Byli jsme přes Tomi Tour už na několika dovolených a vždycky bylo všechno v pořádku. Co se těch stížností na diskuzních fórech týče, tak bych se taky řekl, že na každou cestovku jsou nějaké. Já osobně docela často navštěvuju stránky orbion.cz a Tomi Tour tam má pochvaly i stížnosti, to je pravda, ale názory jsou vesměs subjektivní a těch věcných a objektivních, které o něčem hlavně o skutečnosti vypovídajících je poskrovnu. Na diskuzních fóra si spousta lidí chodí léčit osobní mindráky, protože je to skvělá možnost na někoho házet špínu, být sprostý atd v naprosté anonymitě skryté za nick name. Taky útok na Tomi Tour vnímám jako konkurenční boj

0/0
14.1.2009 22:34

Gaspaccho

Re: Tomi Tour

Ještě tu o Mařence, pane Václave.

0/0
15.1.2009 6:28

General Custer v.2

Re: Tomi Tour

bylo nebylo, v jedne vesnicce zili Jenicek a Marenka.

0/0
15.1.2009 9:52

kulisek

Re: Tomi Tour

S TOMI TOUR jsem nikdy necestoval, ale byl jsem v Egyptě Sharmu s Čedokem. Nevím, jaké má někdo zkušenosti s Čedokem, ale jsem si jistý, že s nimi už nikdy !!!!!. Nebylo dodrženo prakticky nic, co slibovali. Počínaje svozem před odletem , samotné dovolené i návratu. Nestačili jsme se divit.

0/0
15.1.2009 18:46

iwička

Tomi Tour..

neporučuju.. S Aqua blue je vždycky problém, pokud si tento hotel objednáte u jakékoliv cestovky je velká pravděpodobnost, že vás pošlou jinam.. :-/

0/0
14.1.2009 22:26

iwička

Re: Tomi Tour..

jinak problémy s přebookování jsou všude v Egyptě, specialista je na to Blue style.. vlastně všechny větší CK, které jde jenom o nahrabání peněz..ale komu ne že..

0/0
14.1.2009 22:29

General Custer v.2

Re: Tomi Tour..

Hotel Aqua blue neexistuje, byl vytvoreny v Photoshopu.

0/0
15.1.2009 9:53

FotoGraf

Každá jedna

cestovka má ve své činnosti trocha bordel, protože je to všechno hodně hektické, kvanta lidí sem a tam, kdy se něco domluví na rok dopředu a nevyjde to, protože partner cosi nemohl splnit, protože jeho další obchodní partner něco nesplnil atd... Já pracoval jako delegát v cestovním ruchu 10 let, tak vím, o čem je řeč. Sice v DCRce, ale to je to samé, prostě zahraniční turisti u nás, občas byl neuklizený pokoj, nebo přebukovaný hotel, nebo nešel bazén, nebo cokoliv... Vždy záleží, jak se to vyřešilo, aby byl klient spokojen. Katalogy bejvají mírně lživé, musí se to umět uhrat na místě, klient dostane slevičku, prkotinu zdarma... atd. Co jsme se navymýšleli udobrovacích služeb, aby byla ovce celá i vlk sytej... Výlet zdarma, když nebyli kvalitní bufetové snídaně, protože hotel měl pocit, že naše cestovka málo platí, tak ubrali z jídla atd, proste všechno bylo na delegátovi, měli jsme udělat ty východní Němce a Pražáky happy za každé situace.

0/0
14.1.2009 21:56

wenous

Re: Každá jedna

No ono kdyby jste si nehrali na absurdistan, tak jste ty problemy resit nemuseli. K cemu je mi teda cestovka, kdyz letenka mi vyjde levneji s hotelem bookovanym pres net. Posledni dobou nepocituju duvod nechat si organizovat dovolenou pres cestovku.

0/0
14.1.2009 22:48

kranky

Čerstvá zkušenost

Tak jsem se právě vrátil z Kanárů s Tomi Tourem a musím zkonstatovat, že s touhle cestovní kanceláří již nikdy více. Hotel, který byl objednán - údajně uzavřen, byli jsme přesunuti jinam (naštěstí vše OK), ale po pár dnech jsme se tam byli podívat a původní hotel je v plném provozu!!?? Navíc při objednávání tohoto hotelu nám tvrdili, že si nelze zaplatit all inclusive a přesto v hotelu je nabízen!! Zpáteční let přesunut o dva dny později oproti původnímu termínu i přes náš výslovný nesouhlas. Přlitěli jsme místo do Prahy do Lipska a přesun do Prahy trval jejich autobusem cca 5 hodin. Byla to má první zkušenost s touto CK a věřte mě, že poslední...

0/0
14.1.2009 21:54

Plamenakk

Re: Čerstvá zkušenost

Je třeba konkrétně pojmenovat hotely. Jinak tato  stížnost nemá žádnou vypovídající hodnotu.

0/0
14.1.2009 22:09

General Custer v.2

Re: Čerstvá zkušenost

Je treba konkretne pojmenovat cestovku, ktera toto zajistuje.

0/0
15.1.2009 9:55

kulisek

Re: Čerstvá zkušenost

R^

0/0
15.1.2009 18:52

HOZ

Fischer podruhé

Pan Václav prodělal na českém trhu dvě miliardy, dokonce si jej lidé vybrali do Senátu, tím dostal vynikající politické krytí pro své úvěry, panu senátorovi půjčí přece každý. Tak pokračujeme, lidi kupujte, takovy slušný člověk...

0/0
14.1.2009 21:09

JAR-47

Re: Fischer podruhé

a kdi ti to řekl kolik prodělal ?  on ? a dá se mu věřit ?

0/0
14.1.2009 21:31

HOZ

Re: Fischer podruhé

Při prodeji společnosti FISCHER se toto číslo mnohokrát opakovalo, Komárka to přišlo na miliardu, další prachy zůstal dlužit Komerční bance, hotelům, leasing letadel...

0/0
14.1.2009 22:55

skretik

Re: Fischer podruhé

Ona ani ta německá cestovka kterou vlastnil nedopadla dobře. Se svojí Fischerkou prodával prozměnu 3 měsíce zájezdy nepojištěný... někdo mu samozřejmě věřit může, že :)

0/0
14.1.2009 23:23

rokk

Tomi Tour

S Tomi Tour jsem byl 3x a vzdy maximalni spokojenost. Pokud byl drobny problem, tak byl rychle vyresen.

0/0
14.1.2009 21:08

JAR-47

Re: Tomi Tour

jo místo ROH  je to dobrý !!

0/0
14.1.2009 21:31

jaajara

Tomi Tour uz davno zkrachovala!!!!

Tomi Tour uz davno zkrachovala asi tri roky zpet.  Drive se  jnemovala CK TOMI a.s  tato spolecnost mela dluhy neco pres 5 000 000 Kc a kamosovy co pre ni delal delegaty do dnes dluzi 70 000 Kc. Potom v tichosti zalozily novou spolecnost CA TOMI s.r.o..

0/0
14.1.2009 21:07

Pussywagon

S Tomi Tour jsem byl 2x

na Mallorce a vsechno bylo v poradku. To je spis nejaky vyrizovani uctu. Nekdo se s nekym nepohod. Kdovi co se v tom Egypte vlastne stalo, ty arabove nejsou uplne normalni narod ... : (

0/0
14.1.2009 20:56

rysák

konkurenční boj

Tomi Tour má dobré služby , loni jsem byl na kanárech a vše ok... Podle mě to je konkurenční boj rádoby cestovek, jako je :-©eximtour, firo a podobných sra ček.. s těmi jsem měl jen nervy!!

0/0
14.1.2009 20:23

Robin Ood

Re: konkurenční boj

Zdravíme pana fišera R^

0/0
14.1.2009 20:41

Plamenakk

Re: konkurenční boj

Konkurence nespí, pan Václav Fischer jim leží pěkně v žaludkul.  Holt česká mafie............

0/0
14.1.2009 21:01

benjaminpierce

podvodník

Nás taky jednou v Turecku Fisher s Tomi Tour podvedl  a ještě mel tu drzost se neomluvit a naopak osobně volal dvakrát expřítelkyni a vyhrožoval jí soudem, když jsem po něm chtěl omluvu já. Až ho potkám, tak mu plivnu do tváře a nebo po něm hodím botu ,ale jedině smradlavou:-)

0/0
14.1.2009 20:14

První z posledních

němečtí gájové a bukanýři holt už s Fischrem

nelítaj na Kanáry, tak mu krachuje na co sáhne ;-D:-/;-DRv

0/0
14.1.2009 20:06

mokrykcb

u mě dobrý....

Tak já byl s Tomi loni na Mallorce a vše OK!  Řada diskusních fór je plná nepříjemných zkušeností s touto cestovní  kanceláří.......s tímto nesouhlasím např. na Blue Style,Firo či Exim je těch stížností mnohem více.

0/0
14.1.2009 19:57Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.