Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Cizinci bez práce dostanou od vlády letenku domů a 500 eur

Vláda podpořila plán ministra vnitra Ivana Langera na dobrovolný odchod cizinců, kteří ztratili práci. Jeho součástí je omezení vydávání dlouhodobých víz, úhrada cesty do domovské země včetně vyplacení bonusu 500 eur a zvýšení kontroly cizinecké policie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Skřeťák

Co pro ostatní?

Proč ne i pro občany ČR bez práce?  Letenku do Kanady a 500 euro? Paraziti si umí vybírat  vhodnější hostitelské systémy - také proto patří k flexibilnějším a přizpůsobivějším mezi živočišnými druhy. Možná ani pracovníci úřadů nemají takový přehled a dokonalé proškolení mnohaletou praxí v oblasti čerpání dávek a příspěvků. Hnutí, občanských sdružení, integračních agentur a všemožných podobných institucí které se starají o dobro své parazitické komunity ( solárium zdarma apod.) je dost, svým loby dokaží pobořit plot a očernovat co se dá, tohle by oni milovníci lidí a zastánci lidských práv mohly zmáknout.

0/0
1.4.2009 14:59

hharyk

pravda

Také souhlasím, je to hnus co děláme. Agentury si to sem natahají a pak za to platíme my... :-( Kdy už ty lidi tam vysoko začnou přemýšlet . . .

0/0
19.2.2009 16:31

sal

cigoše

A cigoši jsou taky cizinci, většinou bez práce. Takže jedéééééém. [>-]  Aspoň se to za jedny prachy vyčistí a zbude práce pro naše.

0/0
11.2.2009 18:55

Vlados2

Proč stát

Ať jim to zaplatí firmy, které je vyhodily!

0/0
11.2.2009 13:19

cinik

DOM

ZAPLATIT - v konecnem dusledku anm to usetri spoustu penez za

ubytovani a krmeni cizincu treba v kriminale

za drahou lekarsou peci, kterou jim posktujeme

za naklady na policii kterou vytezuji, atd....

0/0
11.2.2009 12:16

doctor

Copak přijeli s CESTOVKOU???

 Proč platíme my všichni??? Když jedete za prací do Irska, Angl.,k Amikům,nebo s Martany tak musíš myslet na návrat (zadní kolečka). A ten problém udělal KDO? V první řadě ten kdo cestoval za prací (že má doma dluhy?) - na cestu bez peněz??? Potom Ti CO O TOM rozhodují-U KORÝTEK. A kdo se směje AGENTURY. A kdo na to doplatí TY , JÁ,  ONa...,možná se vyplatí napsat na chvílku bydliště někde na UKR.

a dojet si parkrát pro finanč. injekci,když máme takové odborníky co o všem rozhodují:-©EURv

0/0
10.2.2009 22:14

kolonie

Kdy

...už pochopíte že oni už od nás NEODEJDOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nemají kam!Oni s tím počítali že se domů už nikdy nevrátí!!!

Dá někdo našim lidem, když příjdou o práci 500 euro?????????Kopnou je leda tak do zadku.

0/0
10.2.2009 21:08

92lin

agentury

pokud agentura zajistila delniky do CZ tak by je mela zajistit odchod po praci z CZ ..

0/0
10.2.2009 18:07

Kam

Hlavně se poučit!

Jedna věc je nějak dopravit domů, ale hlavně by se měl ihned připravit zákon o zaměstnávání cizinců, kdy nejpozději při příjezdu do země bude muset složit "kauci" třeba ve výši 1000 Eur, které budou splatné v okamžiku, kdy bude opouštět zemi.

.

To, zda tu "kauci" složí zaměstnavatelská agentura nebo zaměstnavatel nebo onen zaměstnanec je pak již jen jejich věc.

0/0
10.2.2009 14:25

m+a+t+y

Re: Hlavně se poučit!

Úplně souhlasím,do některých států světa by cizince bez zpáteční letenky ani nepustili.

0/0
10.2.2009 16:07

fidel.je.zpet

4,5 mld Kč pro cizince

+ letenky...to dá bratru kolem 10 mld Kč o které se zvýší státtní dluh...+ 120 mld za státní zakázku + 280 mld církvím + 300 mld schodky...to máme...eee...bratru kolem 700 mld dluhu za 4 roky...celkem slušné na kalouska:-)...čekám, že po konci této vlády nebude státní dluh ve výši 30% HDP(který přebírali), ale ve výši 45% HDP...ať žije pravice;-DRv

0/0
10.2.2009 14:15

jbroz50

dohromady s letenkou cca 20 tisíc korun.

pokud tady ten dotyčný legálně pracoval alespoň půl roku, tak si na to vydělal svými daněmi sám. Pokud zde pracoval delší dobu, tak má předplaceno. A pokud zde zůstane bez práce a onemocní, tak to stejně zaplatíme všichni. A když neonemocní a pokud má nárok na dávky (a to má, pokud zde pracoval delší dobu a platil sociální pojištění), tak za 3 měsíce na dávkách to dostane stejně.

To jsou všechno důvody, proč souhlasím s uvedeným záměrem a myslím si, že čím dřív, tím líp. Ovšem na druhou stranu si myslím, že většina nebude chtít odjet, protože na další cestu sem by už nemuseli peníze sehnat a že všichni doufají, že se to přežene a oni budou znovu v práci a budou vydělávat.

0/0
10.2.2009 13:24

apexx

Re: dohromady s letenkou cca 20 tisíc korun.

Jednoznačně SOUHLASÍM ,s příspěvkem jboz50 a se záměrem vlády,těší mě i výsledek ankety kde drtivá většina souhlasí [>-].A Ti kteří jsou proti nemají jen dostatek inteligence pochopit jaké následky by mělo tady tolik nezaměstnaných cizinců nechat. [>-]

0/0
10.2.2009 13:43

jack fazola

Pro cenzora :-)

Cenzore,co se ti nelíbilo na mé poznámce k nadpisu tohoto článku,.že ten Langrův vychytaný nápad zaplatíme my všichni daně poctivě platící občané a ne naše slavná bohorovná vláda?

0/0
10.2.2009 12:20

erben3

.

Ano.  Podporuji plán vlády. Letenky ano, ale proč 500 Eur, proboha?  8-o Ale hlavně proč to musíme cálovat všichni z daní? Ty lidi sem natahaly různé agentury a podobní vyžírkové, tak ať to taky zaplatí. Jenže ty se napakovaly a ods*rou to zase normální lidi, zatímco majitelé agentur budou vysmátí, jaký zase měli "podnikatelský úspěch". Chce se mi silně zvracet, neměl jsem asi snídat. :-©

Jinak, doufám, že letenky i ty peníze (když už ty peníze tedy musí být a máme v krizi na rozdávání) dostanou až těsně před vstupem do letadla. A už se tu NIKDY neukáží.X

PRYČ S PSEUDOHUMANISMEM A MULTIKULTUROU!

0/0
10.2.2009 9:44

dedko

Nebylo by lepší je zaměstnat ?

K řešení krize musí stejně vláda nalít do ekonomiky peníze. Nebylo by lepší cizince zaměstnat na opravy, po zimě rozbitých silnic, na čistění železničních vagonů a podobné prospěšné práce, které se musí udělat ?

0/0
10.2.2009 8:21

Hanyz01

Naturalizovaní?

A co se všemi těmi ruskými a ukrajinskými "podnikateli" co tu jsou naturalizovaní díky podvodným sňatkům? Tohle kdyby Íčko chtěl řešit...

0/0
10.2.2009 7:32

Hanyz01

řešení?

Moc se mi nelíbí tohle řešení - zaplatí se to z našich daní, pročpak nepřispějí podniky, které si sem tyhle lidi natahaly? Pročpak ze svého nepřispějí agentury, které je sem lákaly jak do ráje?

Jinak někdo tu nadhodil možnost skládání jakýchsi záloh předtím, než sem někoho pustíme pracovat - jsem jednoznačně pro. Záloha by sloužila na případné zaplacení jeho letenky zpátky, případně by její zbytek propadl v momentě, kdy by tu spáchal nějaký trestný čin (no  a k tomu automaticky zákaz vstupu doživotně).

0/0
10.2.2009 7:31

markousekh

Re: řešení?

Taky se mi to nezamlouvá,místo podporování místní ekonomiky se podporují cizinci kterým to ani nezabrání se v vrátit.A nevím proč bych jim ze svých odvodů měla platit výlet domů;-O

0/0
10.2.2009 9:00

;-)

co máte proboha pořád se těma sklářema?

To  je tohle nějaké forum milovníků sklářů?  vždyť jich je pár, ve srovnání s tím, kolik lidí přišlo  o práci. Navrch oni to mohli vědět dávno dopředu, že je firma na huntě. ......osobně znám jiné případy - např. jedna banka jedna  propustila teďka pár ekonomů - na Vánoce jim to řekli, a od nového roku  jsou nezaměstnaní -  ale to nikomu nevadí, těch nikomu líto není..........pracující inteligence vám je jedno, ale  jak jde o dělnickou třídu, tak to  jse každý stará.....teda pokud jsou  to ti "naši" dělníci a né  cizinci......připomíná mi to myšlení národních socialistů......Rv

0/0
10.2.2009 7:01

Hanyz01

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Upřímně řečeno, to se raději zastanu těch sklářů (nějaký dělník těžko bude přesně vědět, jak je na tom jeho firma - právě na rozdíl od toho Vámi zmiňovaného ekonoma ;-). Navíc ekonom v bance si za měsíc  vydělá téměř tolik, co ten sklář za rok - myslím, že ten ekonom, je-li skutečně ekonomem, byl z platu jistě schopen ušetřit pár desítek tisíc, než si najde jinou práci (navíc má samozřejmě rovněž nárok na nemalé odstupné od firmy a slušnou podporu (alespoň prvních 5 měsíců).

0/0
10.2.2009 7:25

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Víte kolik berou nastupující  právníci, lékaři či ekonomové , lidé po škole? v nejlepším případě minimální mzdu.  Sklář je chráněn odbory, a má i vyšší plat.

Jinak u téhle banky šlo o preventivní propouštění - problémy nemají, ale raději se připravují na krizi.

Připomínáte mi staré bludy o  těch co nic nedělají a žijí z dělnického potu a kreve....to je to , na co si stěžuju, že když jste dělní, každý s vámi má soucit, když pracujete hlavou, tak si všichni myslí, že se koupete v penězích a neumí si představit 12-15 hodin pracovní doby za minimální mzdu. Lékaři jsou na tom ještě hůř - klidně i 48 hodin směna na poloviční úvazek (někde prý i 1/10, ale to jsem si nemohl ověřit)

Pokud jste člověk po škole ve zkušební lhůtě, nebo máte smlouvu jen na dobu určitou  tak nedostanete vůbec nic - to skláři dostanou, ti mají odbory, smlouvy na trvalý pracovní poměr a jiné sociální požitky.....Rv

0/0
10.2.2009 7:59

Hanyz01

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Prrrrr mistře... co se vám nelíbí na tom, že po škole bez praxe máte menší plat? Ty kecy o časech minulých si laskavě strčte... víte kam. Nic v mém příspěvku na to neodkazuje.

Pokud jsem ve zkušební lhůtě (a je šumák, zda jsem po škole, nebo zda mám praxi) může pracovní poměr zaniknout doslova během minuty a to kdykoliv při běhu lhůty - trochu mi není jasné, proč se vám tohle nelíbí? Stejně tak u smlouvy na dobu určitou - pokud vám neprodlouží smlouvu, no asi pro to měli důvod, hm? Pročpak hledáte chybu vždy jen u ostatních - to se teď na školách učí?

Podotýkám, že pracuji na pozici středního managementu, mám vystudovanou VŠ a co je asi největší rozdíl mezi námi dvěma, musel jsem si vydělávat od šestnácti let a pracoval jsem i při VŠ, po škole jsem se pak musel vypracovat od nejnižších pozic (to jen abyste mě neobviňoval z nějakého stavovského nadržování těm dělňasům).

0/0
10.2.2009 8:11

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

nelíbí se mi to proto, že na mnoha místech smlouvu na dobu neurčitou prostě nedostanete. A po sklářích nikdo nechce, aby mnoho let po škole pracovali za minimální mzdu a pak skládali zkoušky, a teprve po nich dostanou  normální plat. Není normální začít vydělávat až  kolem 30. Znám i případy, kdy zaměstnavatel chtěl, aby mu advokátní koncipient platil, za to, že u něj může dělat.

Vždyť to tady říkám - sklářů se zastává každý, mají scoje odbory, všichni  s nima soucítí, a přitom  vydělávají řekněme o 10-15 let déle víc, než ti so studují. A studium taky není zadarmo.

SMlouvy se neprodlužují proto, že se firmy před krizí preventivně zbavují zaměstnanců - a neprodloužení smlouvy a zkušební doba jsou nejjednodušší  - vůbec to nesouvisí s tím, jak kvalitně kdo pracuje.

Ještě by mě zajímalo, jakou VŠ a kdy jste vystudoval. Ještě jsem neslyšel o nikom, kdo by vystudoval např. medicínu při zaměstnání........ředa škol taky změnila úroveň a náročnost od revoluce (nahoru i dolů). 

0/0
10.2.2009 8:27

Hanyz01

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Já si sice vydělávám od šestnácti na brigádách, ale předpokládám, že vy slovem "vydělávat" myslíte velké peníze - no budete se divit, ale já je začal vydělávat až tak od 28 let - předtím studium, práce při studiu financně za moc nestála no a po škole do práce (a když člověk začíná od píky, tak ten plat není taky nic moc). Ale tak to prostě chodí, nečekejte proboha, že jen kvůli diplomu Vám někdo hned po škole dá nástupní plat padesát tisíc. To byste už musel mít vybudované určité renomé jako fundovaný odborník ve svém oboru - a takových lidí skutečně moc není.

Já vystudoval ekonomickou školu, fakultu zaměřenou na řízení podniku a marketing.

S tím neprodloužením smlouvy a ne/kvalitou práce máte pravdu (ale jen tak napůl;-) - ono upřímně řečeno záleží na hodně faktorech - co za práci tam děláte, jak jste v ní dobrý, jak vaši nadřízení vidí, že jste v ní dobrý (což zdaleka není to samé;-).

0/0
10.2.2009 8:40

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Opravdu nevidím důvod, proč soucítit s jedním nezaměstnaným bez peněz

víc než s druhým , protože ten jeden přece dělá "poctivou práci rukama"

- Je snad jiná práce horší a méně poctivá?

0/0
10.2.2009 8:27

Hanyz01

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Ale já s vámi v tomhle v zásadě souhlasím. Nicméně vybral jste vzhledem k těm sklářům poměrně extrémní příklady. Můžeme se bavit, jak to vypadá u koncipientů a lékařů před atestací - doufám, že se přinejmenším shodneme na tom, že situace je u nich dost tristní a ta pravidla, podle kterých to funguje, by se mohla změnit. Na druhou stranu je prostě nesmysl, aby brali stejně jako "hotoví" lékaři a právníci - protože upřímně řečeno ze školy umíte tak leda tu teorii a ještě k tomu někdy blbě;-D - to neberte osobně,  tak to prostě chodí.

O poctivé práci tu mluvíte pouze vy, já nehodnotil, zda je nějaká práce poctivá či nikoliv. To, že se firma připravuje na krizi předem je naopak chvályhodné - jestli jste vzděláním ekonom, udivuje mne, že si nevybavujete základy makro i mikroekonomie.

0/0
10.2.2009 8:35

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

S tím že je nesmysl aby brali stejně zcela souhlasím - jen říkám, že jsou v tomhle znevýhodněni třeba proti vyučeným dělníkům - ti si tu praxi odbudou už na učelišti, a  od 18 si vydělávají plnou mzdu. Kdo studuje vysokou školu, tak začne s praxí v 25 a skončí ji v 27-32 - takže dělník může 10 vydělávat, zatímco jiní se stále jen připravují na práci. To ho docela zvýhodňuje. Prostě dělník v 27 už může mit úspory, kdo studoval, tak měl tak akorát výdaje ze studium.

no u koncipientů je pravda, že ze začátku vůbec nic neumí, ale myslím že u lékařů taky,  ale před před atestací je ta situace o dost lepší - působí to na mne, že jde jen o zbůsob, jak si zajistit pracující otroky. Taky to zacházení s nima je o dost horší (jak jsem psal 48 hodin smena v lepším případě na poloviční úvazek - tohle asi nikdy nepochopím, proč si to lékaři navzájem dělají) Taky je otázka, jestli by se nemělo změnit naše  vysoké školství.

0/0
10.2.2009 8:53

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

JInak bych měl ještě jednu poznámku - třeba u práva je velmi

důležité kdy člověk zkončil - ono se to mění velmi rychle. Kdo

vystudoval před revolucí, často ani neví,  jak funguje EU, a  i lidé co

končili před 5 lety toho ví podstatně méně, než současní studenti. Takže je třeba úplně mylné najmout si 60letého právníka aby vám řešil problém, kterého se týká evropské právo - má sice kupu zkušeností, ale tím končí.  I u mladších je třeba být opatrný. Často mají jen povrchní znalosti a velké sebevědomí. Ve skutečnosti se začalo právo  Eu  vyučovat teprve nedávno - a to co bývalo před 7 lety jako vrcholný  kurz práva ES s pátém ročníku se dnes přesunulo do Prvního jako úvod, a navazuje se na to celé další 4 roky.  Takže né vždy je lepší být déle po škole.  Ekonomie či medicína se tak rychle nemění, ale v právu se může změnit cokoliv  ze dne na den.

0/0
10.2.2009 8:58

Hanyz01

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Ano, znevýhodněni jsou, ale zase jen relativně ;-) On ten dělník má totiž mnohem horší pozici na trhu práce a má i podstatně menší plat. Takže ten desetiletý rozdíl penězích stáhne třeba zrovna ten právník velmi rychle, jakmile bude "hotový".

Nedělám si iluze, že se právo nemění :-), stejně tak medicína, resp. asi všechny obory, kde se pracuje hlavou. Takže rozhodně netvrdím, že 60ti letý pracovník je a priori lepší - pouze to, že má víc zkušeností, víc toho pro firmu udělal, než ten čerstvě nastoupivší, o kterém navíc firma neví, jak bude loajální, jak je schopný apod.

0/0
10.2.2009 9:24

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

ono záleží jak který pracovník - znám advokáty ,kteří vydělají měsíčně 3 - 5 000. Což si většina lidí prostě neumí představit. Jiná věc je, jestli by jako dělníci neskončili jako nezaměstnaní, což je také možné. Chtěl jsem říct, že u duševní činnosti se člověk musí vzdělávat celý život - u manuálních u některých ano, u některých ne

Prostě mě vadilo, že tu všichni litují skláře, a přitom i lidé v jiných továrnách přišli o práci, a nejenom dělníci.Ale prostě s ekonomi či právníky nikdo soucit nemá. Ale o Skláře se  hned každý stará.  Možná jde o negativní obraz, který jim vytváří média. Lékaři mají mediální obraz o něco lepší. U těch aspoň nepanuje obecné přesvědčení, že se koupou v penězích, a tak jim lidé nezávidí. Ale zkuste být třeba chudý právník - řemeslník se vám podívá na zvonek, zjistí že máte titul, a řekne si vám o cenu o  50-100% vyžší než sousedovi - a vůbec nemá pocit vinny - a vůbec si neumí představit, že vydělává víc než  právník. Řekne si, že právník je přece v balíku.

0/0
10.2.2009 9:47

Hanyz01

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

No tak.. koncipienti možná za takový plat dělají - ale to nejsou advokáti nepletu-li se.Nesměšujte hrušky s jabkama.

Právník plat menší než ten řemeslník určitě nemá (jestli jo, rád se mrknu na daňové přiznání dotyčných).No a jestli si mu řemeslník řekne vyšší cenu, tak já být právníkem, pošlu ho do háje a objednám si jiného, slušnějšího - to je to nejjednodušší.

Soucit s ekonomy a právníky nikdo nemá z jednoduchého důvodu, který jsem Vám již psal předtím. Ekonomové a právníci mají podstatně vyšší platy a tím i možnosti, jak si udělat rezervy. Ekonom a absolvent právnické fakulty čerstvě po škole musí počítat s tím (stejně, jako každý jiný absolvent), že pro firmu je postradatelná osoba, bude mít menší plat, nižší postavení atd.

0/0
10.2.2009 9:59

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

advokát nemá plat - má to co mu zaplatí klienti. A těm se často platit nechce, protože mají pocit, že právník je v balíku a oni jsou chudí. Pekaři za housky zaplatí, to berou jako samozřejmost, ale za rozvod, na kterém právník dělá 10 dní mu  klidně dají jen 1000, protože co by chtěl, od chudáka rozvedené ženské....a klidně mu i vyčtou, že "je rozvedl". Takže opravdu za takové příjmy dělají. Neříkám že v Praze, ale v Brně znám několik takových. (a pokud nevěříte mě - podívejte se do novin - Rytíř co dělá čez tam říká, že za poslední měsíc měl příjem 2000, protože pořád dělá jen na tom čezu a to mu nikdo teď neplatí)

Jinak podnikový právník v Brně má kolem 20 000. Řemeslníci mají kolem 16-18 000 běžně.

0/0
10.2.2009 10:25

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Vydíte, taky mi nevěřte - to je to, o čem celou dobu mluvím, všichni si myslí, že právníci mají peníze, a když tvrdí , že nemají, tak lžou.

Znám případy, kdy rodina

advokáta jedla 3 měsíce suché rohlíky, protože prostě neměli peníze - platit nájem za kancelář se musí, dAňe taky,

poplatky komoře také, a klienti často nejsou a ještě častěji neplatí.  

a s těma 4 000 jsem nemyslel absolventy - ale lidi , co třeba ve 40 odejdou od policie, a začnou s advokacií - nemůžou sehnat klienty, jsou rádi za pár rozvodů po pár tisících. Nekteří ani nemají kancelář,  protože prostě nemají těch 5000 měsíčně, nutných na její nájem a provoz.

0/0
10.2.2009 10:30

Hanyz01

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

A oba tihle čeství absolventi musí počítat s tím, že to pade čistého hned mít nebudou, tudíž si nebudou moci dovolit ani nové audi, ani nový byt 3+1 na hypotéku. To je proste základní ekonomické uvažování a musím tedy říct, že nevím, co jste vystudoval, ale ekonom i právník by si tohle uvědomovat opravdu měl.

Já si taky nemohl koupit hned byt a auto, musel jsem chvíli čekat a šetřit - fakt netuším, kde se ve Vás bere ta jistota, že absolvovaná škola automaticky znamená vstupenku do klubu horních deseti tisíc (abych to dovedl lehce ad absurdum).

0/0
10.2.2009 9:59

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

nevím jak si tohle mám vyložit.  Vzhledem k tomu, že každý rok vysokou školu absolvují desítky tisíc lidí, tak nevím, jak by to mohla být vstupenka do klubu horních 10 000. NAvrh, když se vám tu celou dobu snažím vysvětlit, že řada vysokoškolsky vzdělaných lidí má nižší příjmy, než vyučení. Ty tabulkové příjmy jsou jen průměrné - například na 100 právníků, kteří vydělávají 20 000 připadne jeden, který si nechá za rozhodčí řízení zaplatit i  250 000 000. Průměr je pak vysoký, ale nemůžete podsouvat těm ostatní, že přece mají být bohatí, protože průměrný plat právníka je  pak 1 264 000.

Nechápu proč mi tu podsouváte myšlenky, které jsem nikdy neřek. Zároveň je na Vás vidět, jak podléháte také veřejnému mínění a prostě nejste schopen uvěřit, že právník s 20 lety praxe může vydělávat 6 000.

0/0
10.2.2009 10:36

sprav

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

Naprostý souhlas, taky jsem musel makat a vzdělávat se po večerech a víkendech, a dělám to dodnes. Úplně zbožňuju absolventa, který má "chytré kecy" naučené na škole a myslí si, že je nejchytřejší.

I u Bati nebo dnes například u KFC, mc a mnohých dalších fy musí absolvent si projít tak dva až čtyři roky všemi posty firmy a teprve potom možná získá svojí vysněnou pozici. Ve státní správě toto funguje prakticky jenom u vyšších soudních úředníků, kteří studují 36 měsíců, z čehož mají 12 měsíců praxi, kdy musí projít všemi odbory "svého" soudu včetně podatelny(!) a navíc musí jít na odbor, který koreponduje s jeho zaměřením (občan, obchod, trest apod.) u soudu jiného stupně (úředník z okresu jde na kraj a naopak). Potom teprve může dělat svojí práci za relativně přijetelnou mzdu a na rozumné peníze se dostane tak po dalších deseti letech práce. A to si uvědomte, že například ten vyšší soudní předník dělá hodně práce místo soudce... až mi osobně někdy přijde, že je ten soudce zbytečný :-)

0/0
10.2.2009 8:49

;-)

Re: co máte proboha pořád se těma sklářema?

ale ono nelze řadu povolání dělat bez dokončené VŠ - nelze dělat soudce a při tom studovat práva. Nelze dělat doktora a začít studovat medicínu. Zaprvé to naše předpisy nedovolují, a zadruhé to na řadě míst vůbec nejde. To by jste to chtěl ještě protáhnout, a nařídit lidem dělat praxi, než se přihlásí na medicínu nebo na práva? Vždyť se to teď dělá tak, že po studiu je několik let praxe. To co říkáte funguje snad v soukromém sektoru, ale řada státních úřadů preferuje absolventy hned po škole, které už si "vycvičí" - třeba na státním zastupitelství může být praxe i důvod pro nepřijetí.

0/0
10.2.2009 9:04

Linex_

Za půl roku má být v ČR přes 60.000 nezaméstnaných cizinců

zdroj: http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/porady/_porad/408

0/0
10.2.2009 0:21

Linex_

Re: Za půl roku má být v ČR přes 60.000 nezaméstnaných cizinců

myšleno těch kteří ještě pracují

0/0
10.2.2009 0:23

luko5

Ještě před čtvrt rokem sem vláda ODS navážela zahraniční

dělníky a teď neví co s nimi, tak je teď zase za moje peníze z daní posílají domů!!! Ať to zaplatí  ODSáčtí  hajzlové ze svého!!! :-©(Y) ;-O

0/0
10.2.2009 0:06

pepan53

Sám sebe se ptám

Dost časo vídám černošského chlapce prodávajícího, na stanici metra Florenc, časopis pražských bezdomovců, ten chlapec nehovoří dobře česky i když se velmi dobře dorozumí. Jednou na moji otázku zda je politický či ekonomický emigrant ze své země nedokázal vůbec odpovědět a smál se, našinec by řekl pod vousy. Položil sem si sám sobě otázku, co má náš stát z takovýchto přistěhovalců? Jenoznačně jsem proti jakékoli podpoře, odchodného pro cizince a jenoznačně jsem pro aby stát vyplatil lidem ztativší práci ve sklářských regionech kde nebyla vyplacena ani mzda, na kterou měl každý místní zaměstnanec nárok

0/0
9.2.2009 23:41

Blackhawks

Re: Sám sebe se ptám

Jednoznacne souhlasim....

0/0
10.2.2009 0:38

Fritz88

Re: Sám sebe se ptám

S tím se nedá než souhlasit

0/0
10.2.2009 2:34

;-)

Re: Sám sebe se ptám

mapadlo tě, že i černoch může být český občan a být tady doma? on nemusí být jenom politický či ekonomický  imigrant. A toje  si je chceš tady nechat nezaměstnané? nebo jak se asi dostanou domů, když nemají na letenku? to chceš počkat, až ti začnou páchat kriminalitu, pak neež je chytíš, než je vyhostí, oni neuposlechnou, budou páchat dál, než je znova chytí, než jim nařídí vyhoštění s policejním doprovodem atd?.....to bude trvat roky...................mysli reálně. .....není pro všechny lepší a levnější jim teď zaplatit letenku, a oni se můžou ještě někdy vrátit? je to to rychejší, levnější a  ušetří se několik trestných činnů...............Rv

0/0
10.2.2009 6:56

erben3

Re: Sám sebe se ptám

Proč by se ještě někdy měli vracet? 8-o

0/0
10.2.2009 9:50

apexx

Re: Sám sebe se ptám-neptej se a mysli

jednoznačně nechápeš nabídku a poptávku na trhu práce,jinak bys nemohl takový blábol napsat :-© Ale pokud se chceš přesvědčit,tak nabídni onu práci černošského mladíka někomu ze sklářů,uvidíš co ti na to řeknou! ;-D

nepopírám,  že skláři by měli dostat fin.náhradu.

0/0
10.2.2009 13:49

pepan53

Proč máme příspívat na cizince

Naši spoluobčané propuštěni ze skláren nedostanou nic, dělníci jež sem dovezla , ta která agentura, jistě ne bez zisku, zaměstnavatel, který je zaměstanal, opětovně jistě ne bez zisku.Vím, že námezdní dělníci nemají na růžích ustláno, ale stát se má především starat o své občany. Nevidím jediný důvod abych přispíval ekonomicky na cizince, který přišel do naší republiky pracovat a o práci přišel. Vůbec si nedovedu představit, že takto by přispěla propuštěným z Česka vláda ostatních členských zemí EU nebo snad ano, můžete mi prosím odpovědět ? !

0/0
9.2.2009 23:34

apexx

Re: Proč máme příspívat na cizince,ach JO

sám píšeš: stát se má především starat o své občany,[>-] A POKUD to ještě někdo nepochopil,tak právě to stát dělá.Jsou to cizinci,možná lůza,bez vztahu k naší zemi,lidem,hodnotám,takže až Ti takový cizinec dá na čumák,okrade,nedej bože zabije tvého příbuzného,nebo bude páchat jinou trestnou činnost,CO ŘEKNEŠ PAK?odpovím Ti,řekneš PROČ STÁT NIC NEUDĚLAL!?;-O

Ještě nějaký dotaz?

0/0
10.2.2009 13:56

Anthemis

Zvracena anketa...

...tak jsem si uz hodnekrat vsiml, ze se v mnoha anketach, jak otreba te dole pod clankem, vyjadrim pro jednu ze dvou moznosti, pribude jeden hlas v te odpovedi, kterou jsem zvolil, a treba 11 nebo i 15 u odpovedi opacne...Jasne, da se argumentovat tim, ze proste zrovna 15 lidi hlasovalo pro tu opacnou moznost, ale zda se mi to nerealne, uz vzhledem k cetnosti teto 'anomalie' a take vzhledem k casu...Je preci tak jednoduche vse nastavit tak, aby za kazdy pricteny hlas na strane jedne pribylo xx hlasu na strane druhe, ze? :-(

0/0
9.2.2009 23:19Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.