Diskuze

Topolánek v Bruselu: Americké řešení krize je cesta do pekel

Český premiér se den po své porážce pustil s vervou na půdě Evropského parlamentu do USA. Tvrdě napadl protikrizová opatření Spojených států a masové finanční injekce do ekonomiky označil za cestu do pekel. Tato americká politika je podle něj opakováním chyb z dob hospodářské krize minulého století.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

babacek

26. 3. 2009 6:50
Topolánek v Bruselu

To mu snad hráblo navážet se do USA těsně před návštěvou Obamy v Česku a navíc nemá přece věšteckou kouli aby mohl tohle z jistotou tvrdit.;-(

0 0
možnosti

legi

25. 3. 2009 22:43
To sa odhodlal povedať

až teraz, keď je z kola von ? Prečo zrazu tak otočil. Pred dvomi dňami by to nepovedal, skôr naopak. Zaujímavé...

0 0
možnosti

velbloud

25. 3. 2009 20:00
Topolánek je ten pravej, kdo může USA poučovat

Asi rozumí všemu, jako Klaus;-D

0 0
možnosti

annakkk

25. 3. 2009 18:42
A najednou ma pravdu!

0 0
možnosti

0100

25. 3. 2009 18:27
Tentokrát naprostý spouhlas!

R^

0 0
možnosti

ciankal

25. 3. 2009 17:11
Topol by si mel vzpomet,

ze podobne se zachranovaly banky u nas po vlade ODS ;-D

0 0
možnosti

rafton

25. 3. 2009 17:04
Souhlas i nesouhlas

Ono to není jednoduché. Kdyby tam nepumpovala peníze americká vláda tak tam pumpujou peníze investoři z problémových zemí Asie.

Americká vláda v podstatě získává kontrolu nad těmi institucemi a tím je vlastně znárodňuje (i když za peníze).

Je ale pravda, že současná krize jde celá na vrub nezodpovědnosti USA.

0 0
možnosti

Dale Cooper

25. 3. 2009 13:54
Ovšem co může Obama dělat?

Na systémové změny je momentálně dost pozdě, a kdyby nechali Americký finanční sektor jednoduše zhroutit, tak by se na celé zeměkouli asi nikdo moc nezasmál. (Možná kromě anarchistů, nacistů, a jim podobných.) Teď je potřeba udržet to nad vodou a až se systém trošku stabilizuje, tak udělat změny, které zabrání, aby se to v tomto měřítku opakovalo. Není náhoda, že přibližně v době kdy tato krize začínala, došlo v USA ke zrušení některých opatření, která byla zavedena po "velké depresi" ve třicátých letech minulého století.

Topolánek radí z pozice premiéra země, která má finanční sektor (ne jeho zásluhou) v pořádku. Ani celkově v Evropě na tom finanční sektor není zdaleka tak špatně jako ten americký. Takže jakékoliv srovnání kulhá.

Ať Topolánek konstruktivně navrhne jiné řešení. Obávám se, že metoda neléčené chřipky, neboli neřízeného pádu ekonomiky, by nás zasáhla všechny dost tvrdě. O tom, že by se americká ekonomika bez finančního sektoru totálně zhroutila, rozhodně není pochyb...

0 0
možnosti

hnedka_zdrapana

25. 3. 2009 13:58
Re: Ovšem co může Obama dělat?

Ty zmeny, ktere zabrani dalsimu pádu - tedy naprijklad zakaz bankovnictvi castecnych rezerv a liberalizace menove politiky - ale zadny prezident neudela. Naopak, kdyz se firmy nechaji padnout n hubu, tak o to driv se ekonomika vzpamatuje, protoze se uvolni pracovni sila a kapital z neefektivnich odvetvi, snizi se ceny prace/kapitalu, vzroste poptavka, vzroste zamestnanost atd. Vysledkem bude zdravejsi ekonomika za cenu prechodneho krizoveho obdobi. Pri soucasne politice sice zadne extra krizove obdobi nebude, ale zdrava ekonomika jako vysledek taky ne.

0 0
možnosti

skoroblb

25. 3. 2009 13:52
Ale Mííro...

;-D;-D;-D. Jako předvolební skeč eurokomisaře gut, jako reálný pohled na svět a věci kolem nás houno;-D;-D. My už v pekle jsme jednou nohou, amíci už dva roky..pochop, krííze už řádila a tys pinkal;-D 

0 0
možnosti