Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Socialisté se pokusí prosadit svůj protikrizový plán, například šrotovné

ČSSD s pádem vlády ucítila šanci prosadit svůj protikrizový plán, který mimo jiné počítá se zavedením takzvané šrotovací prémie. Socialisté jdou proti vládnímu balíčku, který podle nich postrádá podporu spotřeby domácností. Své návrhy chtějí příští týden předložit ve Sněmovně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

varix

Exministr Urban prohlásil,

že ČSSD neustoupí ani od jednoho bodu ze svého protikrizového balíčku. Opravdu exkluzivní ukázka toho, jak si soudruzi přátelé představují jednání o kompromisu.

Obzvláště klade důraz na šrotovné. Měl by se podívat, jak to pomohlo na Slovensku. Prodejci nových aut si mnou ruce, ale autobazary jsou přeplněné a krachují. Prodat dnes na Slovensku starší auto je prakticky nemožné nebo ho prodáte pouze za hubičku. Navíc přibylo několik stovek silně nasr... lidí, kteří se rozmysleli sešrotovat auto na poslední chvíli a teď nemají ani auto ani šrotovné.

Soudruh Urban buď neumí počítat nebo zcela neomaleně lže, vhledem k tomu, že vystudoval vysokou školu, tak platí spíše to druhé. On totiž tvrdí, že v případě šrotovného stát o nic nepřijde, protože se mu ty peníze vrátí jako DPH. Přijde, soudruhu Urbane, přijde! V normální případě by byl stát v plusu, protože by dostal DPH, takto dostane v podstatě vrácenou půjčku a bude na nule!

0/0
31.3.2009 9:22

Tom_upnet

dane

a k cemu pomuze tzv. zavedeni dane bohatych (cesky receno placeni prizdi*racu ve snemovne a flakacu na pracaku)?  dle pruzkumu spada do 30% danove hladiny cca 40 az 50% produktivni populace. jako jediny mozny vysledek tohoto pocinu vidim v tom, ze sve podnikatelske aktivity sbalim a presunu do jine zeme napr. nizozemi a verim ze nebudu sam. Nemakam od rana do vecera jak ko*ot jen kvuli tomu aby si socani honili triko a kupovali si volice s omezenou inteligenci za nejen moje penize.[>-]

0/0
31.3.2009 8:07

mufik

13 důchod

Vysvětlí mi někdo jak pomůže naší ekonomice 13 důchod?;-D

0/0
27.3.2009 5:19

gagaryn

Re: 13 důchod

děti vezmou svým rodičům důchod a utratí ho za cigarety a v hernách. Z toho má stát nejvíc.:-)

0/0
27.3.2009 6:37

Štvavá vysílačka

Re: 13 důchod

Ekonomice pomůže do hrobu, ale ČSSD si za něj koupila voliče...

  Ať si kupuje, ale ne ze státních peněz!

0/0
27.3.2009 15:45

Lobos

Re: 13 důchod

Treba si CSSD mysli, ze mu ho ti duchodci je volici zase vrati jako prispevek;-D

0/0
27.3.2009 17:54

churchill1

Tak nevím

Buď jsem blbej já nebo Sobotka! Jak mohou dosáhnout na úlevy "všichni"? Co třeba takoví,kteří žádný vrak nevlastní,nebo ani vůbec auto nechtějí? Je to jen klasické zvýhodňování jedné skupiny před ostatními!

0/0
26.3.2009 18:48

AshlarPCK

Re: Tak nevím

Všichni jsme si rovni. Jen někteří jsou si rovnější. Toto je sociálně-demokratické veřejné tajemství... Na volební plakáty to sice asi nenapíšou, ale pochybuje o tom snad ještě někdo?

0/0
26.3.2009 19:01

DIVIX

Je úžasné koľkí nadávate na šrotovné.

Všetké vlády, ktoré ho zaviedli sú sprosté, ale slovenská je podľa vás najsprostejšia. Nuž dobré, ale aký je potom váš hejtman, ktorý rozáva tridsaťkorunové polatky na lieky? Rath nerozdáva vaše dane? On to dáva zo svojeho vreckového? Mimochodom on rozdal viacej kačiek v kraji ako naša vláda na šrotovnom. Ja vás jednoducho nechápem. Pod nosom sa rozdavajú vaše dane, ale vás trápi susedný štát. Neviete sa zbaviť nášho komandovania, alebo čo? Naša vláda sa rozhodla takto pripojiť k ostatným štátom, vaša nie . Pri výrobe takého množstva áut, ktoré sa u vás produkuje malo byť šrotvné automatiký zavedené. Keď tak česká vláda nespravila ,tak štrovné nemalo platiť na auta vyrabané v ČR. Tak sa mali voči ČR zachovať všetké štátry, ktoré šrotovné zaviedli.

0/0
26.3.2009 18:32

AshlarPCK

Re: Je úžasné koľkí nadávate na šrotovné.

O soudruhu Rathovi si myslím, že je to arogantní samolibý hulvát, který si sám nevidí do huby, krade veřejné finance proplácením poplatků u lékaře, porušuje zákon zrušením poplatků.

To samé si myslím o celé sociální "demokracii". Jako bývalý zaměstnanec ČSA se nemohu stále smířit s rozkradením aerolinek za dobu, kdy jim vládl úžasný manažer Tvrdík, který neuměl ani kváknout anglicky, manažerské neschopnosti úspěšně předvedl už jako ministr obrany, odkud mu socialisti dali zlatý padák v podobě postu prezidenta státní letecké společnosti, kterou během pouhopouhých dvou let dovedl z výrazně černých čísel do čísel tak rudých, že ani sověstká vlajka tak rudá nebyla.

Šrotovné pomůže více méně pouze jednomu odvětví průmyslu - automobilovému. Pravda, na něj navazuje nespočet dalších oborů. Nakolik však zatíží státní pokladnu a tím prohloubí už tak ohromný státní dluh - o tom už se jaksi mlčí. Nic není zadarmo. Ani šrotovné. Stejně to zase nakonec zaplatíme všichni na daních.

0/0
26.3.2009 18:57

DIVIX

Re: Je úžasné koľkí nadávate na šrotovné.

Nie som ekonomóm, ale podľa slov min. Jahnátka sa tieto peniaze vrátia na DpH. Dkonca tvrdil, že je to viacej ako šrotovné.

0/0
26.3.2009 20:23

varix

Re: Je úžasné koľkí nadávate na šrotovné.

Naozaj? Tak zkús rátať!

Když koupíš auto za 9.500 eur tak při 19% DPH je to téměř přesně těch 1.500, co vaše vláda dává jako šrotovné. Vzhledem k tomu, že se ale nakupují především levnější auta, tak se to ani celé nevrátí.

0/0
31.3.2009 9:39

Lobos

Re: Je úžasné koľkí nadávate na šrotovné.

R^

0/0
27.3.2009 17:55

AshlarPCK

Ještě větší dluhy, než jste doufali

Nerozumím tomu, proč se do ekonomiky tak vehementně dere nestudovaný (v oboru) člověk, který svým ministrováním zapříčinil, že každý občan tohoto státu dluží již přes 100 tis. A jako by toho nebylo málo. Populistickými sliby se vší silou snaží dluh ještě více navýšit. Pro začátek to dělá ubohých 140 mld.

Osobně nemám nic proti Maďarsku, ale z jakého důvodu mám bezmocně přihlížet tomu, jak se banda socialstů sekundovaných komunisty snaží naší republiku dostat do stejného pytle.

Antický Řím se přímo nabízí jako odstrašující připad: zanikl především kvůli své sociálnosti. Jednoduše zbankrotoval - už nebylo odkud brát na povinnosti, natož na sliby. V této situaci zatím nejsme, ale dáme-li socialistům volnou ruku, bude Česko na finanční úrovni ještě před přijetím eura... ...pokud vůbec budeme schopni plnit kritéria pro jeho přijetí.

Nakonec stejně vše zaplatí řadový (rozumněj pracující) občan. Nic jiného mu nezbyde. A soudruzi Paroubek, Sobotka, Rath a spol. si budou mnout ruce.

 

0/0
26.3.2009 18:24

krultheking

to nebude protikrizovy plan

spise bych rekl predvolebni :-©

0/0
26.3.2009 18:13

vaclavj1

Re: to nebude protikrizovy plan

mozna maji socialiste krizi preferenci...

0/0
26.3.2009 19:47

Vyrizena_troska

důchod

Jiříku, to by mě zajímalo, co je protikrizového na třináctém důchodu?!;-O

A šrotovné komentovat raději nebudu.

0/0
26.3.2009 14:49

Zdenda-69

Re: důchod

Důcodci a invalidé do strčí do štrozoku na horší časy, spotřeba nenastane, leda se rozdají stání peníze, které skončí úplně jinde než by socialisti chtěli (ale ono jim je jedno, co penězi bude, jde o hlasy voličů) ..... O práci se tyto skupiny oni nebojí, protože ji stejně neřeší a ceny mají nižší než před krizí. takže stát vysolí peníze úplně na houno, ale hlasy by to mělo přinést ...... S těmi trouby tady bude do 10 let Argentina s Maďarskem dohromady .......

0/0
26.3.2009 15:29

jakwubo

Opět

Opět je tady typický Paroubkovský přístup k věci. Rozdat co nejvíce, zalíbit se lidem, kteří jsou raději doma na podporách a při tom se snažit maximálně zdanit lidi s vysokými příjmy a zároveň bezprecedentně zadlužit stát. To, že rozdáme přímo miliardy ze státního rozpočtu ekonomiku moc nerozhýbe, alespoň ne z dlouhodobého hlediska. Doufám, že sel idé probudí a ať už v předčasných nebo řádných volbách nedají přednost těmto diletantnům...

0/0
26.3.2009 13:47

Zdenda-69

Re: Opět

neprobudí, bohužel. Kéž bych se mýlil. Ani nemůžou - protože vůbec neví mnozí, o čem je vlastně řeč a vidí tak do příštího týdne, možná do příští výplaty .....

0/0
26.3.2009 15:34

masoreti

...

uz se to někde řešilo. nebylo by od věci začít šrotovat uz auta sjíždějící z výrobního pásu. další věc, přístaviště, parkoviště u fabrik jsou narvané uz vyrobenými auty, když se neprodají, taky se budou muset sešrotovat. na to budou taky dotace?

0/0
26.3.2009 12:48

Zdenda-69

Omluva za kopii ze včerejška , ale má nás víc stejný názor?

Takže místo snahy o udržení člověka v zaměstnání (čehož se lidé bojí nejvíce, že ztratí práci) se chtějí snažit ho lépe opečovávat v nezaměstnanosti, ke které mu mnohými svými kroky předtím napomohou. To může dělat jen kre/ten. Na co nějaké 13. důchody starcům a invalidním ??? Vždyt tyto skupiny se o práci a příjem nebojí, protože pobírají příjem už dnes od státu a ceny jim klesly, tak co jim to jako má kompenzovat ? To je snad největší cocotina té ozubené pleše .....Co chtějí řešit šrotovným ? Člověk se starým autem má staré proto, že na lepší nemá. takže o novém stejně nemá šanci uvažovat a 25 tisíc ho nevytrhne. Kdo na to má, tak si ho koupí a šrotovné k to mu nějak motivovat nebude. naprosto vyhozené prachy pro lidi, kteří to nepotřebují. leč proč by si to z chodníku nezvedli, když se dává ...... Snižení DPH (cílené hlavně na potraviny) přinese zvýšení marží obchodům (takže chleba levnější nebude), ale výpadek rozpočtu bude cítit. Sobotko, ty jsi fakt vocas ...... :-))

0/0
26.3.2009 12:14

AshlarPCK

Re: Omluva za kopii ze včerejška , ale má nás víc stejný názor?

naprostý souhlas. soc-dem-kom hraje na tady a teď a tolik. na otázky z čeho a co potom jim pro samé předhánění se kdo vymyslí větší pozlátko pro lůzu nezbývá čas. Staré dluhy platit novými - tomu říkám ekonomie pro blbé a ještě blbější. Že já vůl pracuju a nejsem na podpoře, abych z toho taky něco měl... Pracovitost, poctivost, píle, snaha a úspěch se v oranžových končinách trestá. No, to se máme zase jednou na co těšit!

0/0
26.3.2009 19:18

tommi77

Paroubek

a už se snaží rozházet první peníze

0/0
26.3.2009 11:07

SilverEx

Re: Řešení krize ?

O žádném přikazování jsem nic nepsal, jen jsem psal, že toto je problém a že to způsobuje prohlubování krize. Myslím, že obecně bankovní sektor by se nad sebou měl zamyslet - neustále se z těchto míst vykřikuje do světa o tom, že by lidé neměli panikařit, ale nejvíce panikaří právě banky a finanční domy vůbec.

0/0
26.3.2009 10:44

gebra

populisti non plus ultra

A co takhle zaves treba kredencovne. V zajmu zachovani plne zamestnanosti a podpory ceskeho porcelanu, vymest vsechny kredence a samozrejme za davecku ze statni kasy nakoupit nove nadobicko (ale to ceske, ne to cinske) co?

A nebo cigaretovne na podporu ceskeho tabakoveho prumyslu co? Nebo ze by botovne, hadrovne, kabelkovne, hajzlovne, atd. atd. atd.  Nebo vlastne muzeme uplne zrusit mzdy a rozdavat vse na pridel ne? Jsou to jen obycejny populisticky kecy, kecy, kecy.

Jak muze treba mistr Sobotka, ktery se pysni tim ze cca 20 let sedi ve snemovne, tj.v absolutni izolaci od realneho zivota, kecat o tom ze chce udelat neco pro lidi (samozrejme neni jedinej). Ten "borec" vubec nema paru o cem mluvi, jen se snazi tvarit hrozne moudre a hrozne vzdelane. Vzdyt si ze skolni lavice presednul do poslanecke,  sedi si tam jak v akvariu a dostava pravidelne nasypano hojne zradla.

A takovym amaterum a teoretikum sverujeme rizeni veci verejnych.

0/0
26.3.2009 9:36

TigerM

Re: populisti non plus ultra

Kdyby jen populisti, oni to chtej vazne... doufam, ze volby prohrajou...

0/0
26.3.2009 10:45

Maykel

Re: populisti non plus ultra

Doufejme, že jo! Já k tomu svým hlasem přispěju, tak se snad přidají i ostatní !!! Ten jejich populismus a neschopnost pochopit alespoň základy ekonomie je vážně tristní! Zajímalo by mě, jak utlumení motivace k práci a zvýšení různých příspěvků přispěje k větší ekonomické aktivitě a to nemluvím o tom, jak ekonomice pomůže levnější rohlík o 3%;-D

0/0
26.3.2009 10:57

Zdenda-69

Re: populisti non plus ultra

ale prdlajs levnější, to je na tom to nejhorší. Obchodům se přímo nabízí nechat stejnou cenu a zvednout si marži. Rohlík levnější nebude, ale propad z DPH rozpočet pocítí..... Tihle vocasové jsou schopni ti zavést cokoliv, jen abys pokud možno volil je ... Po nich potopa ..... Nejdřív tě dovedeme do prrdele a k nezaměstnanosti nebo k práci načerno, pak se o tebe budeme vehementě starat na dluh, to už my sůácet nebudeme, tak co, další generace si poradí, zadlužtenost oprti Maďarům je cca poloviční, tak je furt kam "růst" .... :-©

0/0
26.3.2009 12:21

thunderclap

A co třeba trotlovné,Jiříku?

Myslím,že by drtivá většina tvých voličů měla nárok...

0/0
26.3.2009 9:28

Freezer

Re: A co třeba trotlovné,Jiříku?

R^R^R^

Upřímně jste mne rozesmál - přesná trefa, řekl bych... :-)

0/0
26.3.2009 10:12

bob52

Re: A co třeba trotlovné,Jiříku?

Pro podporu sektoru služeb navrhuji sexovné. K jídlu chlebovné a máme to co národ potřebuje.

0/0
26.3.2009 10:40

Zdenda-69

Re: A co třeba trotlovné,Jiříku?

na to bys musel nechat natisknout 3x víc peněz než je v oběhu, aby to stačilo .....

0/0
26.3.2009 12:23

jakwubo

Re: A co třeba trotlovné,Jiříku?

Na to ale rozpočet stačit nebude, opravdu jsi mne pobavil;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
26.3.2009 13:50

masoreti

šrotovné

je neadresná sociální dávka, kterou využijí lidé, co peníze mají. nejsem primárně proti pobídkám, klidně si to můžou zadotovat automobilky ze svého. ale proč ze společné kasy? jako by sociálka chodila po parkovišti u tesca, dávala houmlesákům stovku a říkala: bežte si koupit flašku, dneska mají v tescu nízké tržby...

0/0
26.3.2009 8:44

paskundilek

Re: šrotovné

Nastartjue se tím ekonomika, tesco nebude stíhat prodávat chlast, začne přibírat nové pokladní a skladníky a nezaměstnanost se prudce začne blížit k nule. Perpetum mobile ;-D;-D;-D

0/0
26.3.2009 10:07

Zdenda-69

Re: šrotovné

byl bych i odvážnější - soudruhům se podaří dostat nezamětnanost možná do záporných hodnot .....:-P

0/0
26.3.2009 12:30

TigerM

Re: šrotovné

R^

0/0
26.3.2009 10:33

Zdenda-69

Re: šrotovné

R^ přesně, těm co na nové nemají (a proto jezdí v křápu) to nepomůže, protože stejně i tak na nové mít nebudou a ti, co na to mají by nové koupili stejně, ale dostanou k tomu dárek navíc. A nic bych za to nedal, že tato skupina nových aut pak o tuto sumu podraží, protože i automobilky vsadí na to, že šrotovným se nespustí enormní vlna zájmu o nová auta a na druhou stranu ten, kdo hodlá i tak kouit nové auto nebude tak brblat, že mu auto o něco zdražili, když mu to navýšní stát vykryje a nic se pro něj nezmění .....

0/0
26.3.2009 12:29

tmf

jde takhle

Topolánek s Paroubkem na procházku a najednou had, Topolánek ho zašlape a Paroubek, "Mirku, cos to udělal? Je přeci svoboda." Jdou dál, najednou žába. Paroubek na ni skočí a rozdupe ji. Topolánek na něj, Jirko, cos to udělal, přeci jsi říkal že je svoboda". A Paroubek na to "Plazit se může, ale vyskakovat ne!"

0/0
26.3.2009 8:12

oldas7

Re: jde takhle

R^R^R^R^

0/0
26.3.2009 9:39

Blablador

Konečně,

počítám do konce týdne ČSSD vyřeší ekonomickou krizi, koncem dubna by již mohli mít majoritní podíly ve všech velkých světových bankách a potom už jen samá pozitiva a sociální jistoty. 

Kdyby to však náhodou nevyšlo, získají zdarma občané žebráckou hůl s věnováním a s podpisem Velkého Jirky a formulář žádost o finanční podporu z hejtmanského platu Dr. Ratha.

0/0
26.3.2009 8:10

král

Re: Konečně,

R^R^

0/0
26.3.2009 8:12

abc1

Re: Konečně,

R^

0/0
26.3.2009 8:53

Zdenda-69

Re: Konečně,

R^

0/0
26.3.2009 12:31

král

sliby, sliby

Paroubek slibuje příspěvek státu na koupi nového auta aby pomohl automobilkám, Zeman svého času sliboval tučný příspěvek na dovolenou v tuzemsku aby pomohl domácímu cestovnímu ruchu. Sliby, sliby, sliby, .... ale jak se zdá, funguje stejně dobře jako fungují sliby statisícových výher s hvězdou Orion na okně. Každý kdo si nalepí socdemáckou růzi na čelo, může být na ulici zastaven mobilní hlídkou  a vyhraje. Bude-li to žena přídaevk na dítě, bude-li to chlap přídavek na pivo, bude-li to to důchodce 14. důchod.    

0/0
26.3.2009 7:51

bob52

Re: sliby, sliby

Přídavek na pivo beru. Ale tu růži vylepovat nebudu, ani na čelo. A na prsa už vůbec ne, protože nechci vypadat jako Kecal z Prodané nevěsty :).

0/0
26.3.2009 10:39

tmf

Peníze na auto pro všechny

co lžou, jen pro některé a to ještě s tím část lidí bude kšeftovat jako na Slovensku

Snížení DPH, panebože to je kravina která něco možná řeší na 14 dnů pak to dopadne tak, že stát přišel o 3% která se přesunou do kapes firem.

Jó rozhazovat to oni umí, však včera byl v TV pořad o socdemáckém starostovi co nechal stavět 40 kotců pro psy za 40 milionů

0/0
26.3.2009 7:45

kbra

sociání ČSSD

Čssd je opravdu sociální např

sociání byt s nižší DPH je do 120 m

šrotovné

prostě politika pro nejchudší ale Ti chápou jen 30 Kč;-D

0/0
26.3.2009 7:39

gagaryn

***

Pokud prodáváte auta, tak vás šrotovné může na chvíli vytáhnout z krize.R^

0/0
26.3.2009 7:19Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.