Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zeman: Řešením krize je podpora investic

Kde má finanční krize své dno? Na to v současné těžké době neexistuje jednoznačná odpověď, uvedl na úvod IV. finančního fóra Zlaté koruny ministr financí v demisi Miroslav Kalousek. Expremiér Miloš Zeman na stejném místě zkritizoval protikrizová opatření vlády i ČSSD. Jako lék na krizi by ordinoval podporu investic.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Fanatic.Dz

Ví někdo proč namísto 32mld má být shodek až 180mld?

A prosím vynechte pokud možno jednoslovné odpovědi typu "krize". Kde konkrétně nastane propad v příjmech státu v řádech stovek miliard korun.

0/0
22.4.2009 12:14

Hofos

Re: Ví někdo proč namísto 32mld má být shodek až 180mld?

Škoda auto: vyrobí a tedy prodá méně aut nebo také prodá méně aut s nižší marží než doposud => dižší daň, nižší příjem do rozpočtu.

NWR, největší těžař koksovatelného uhlí v Evropě: klesá průmyslová produkce díky ekonomické recesi v EU (např. Německo), prodají méně uhlí nebo i za nižší cenu než doposud => nižší zisk, nižší daně, nižší příjem do rozpočtu

Developeři: lidé jsou médii masírováni o jakési "krizi", nikdo z nich si pod tím neumí nic představit, ale radši budou teď šetřit a čekat, jestli nepůjdou ceny domů díky "krizi" dolů => nižší příjmy developerů, nižší příjmy rozpočtu.

atd. atd. Výpadek příjmů rozpočtu je tedy pochopitelný/očekávatelný a žádný politik s tím nic neudělá, ani kdyby se na hlavu postavil. Jen socky mají jakousi psychózu se zachraňováním ekonomiky :-/

0/0
22.4.2009 13:51

kiv

Re: Ví někdo proč namísto 32mld má být shodek až 180mld?

DPH a spotřební daň z paliv, bo se méne převáží ty zcela zbytné s**ky sem a tam, soc.a zdrav.+ výpalné, pardon daně,  bo nebude holt růst mezd 7% p.a. jako v minulých letech, mýtné, viz první bod, DPH ze spotřebního zboží, bo lid zjišťuje, že většinu věcí vlastně nepotřebuje, šrotovné aby se mu ty věci přece jenom nějak vnutily, úplatky tupým voličům před neplánovanými volbami a d., a další položky rozpočtu, které teprve měly nastat, počítalo se s nimi a ony nenastanou anebo nastyly a ono se s nimi nepočítalo ... Rozpočet, ačkoli je to Zákon lze tak zcela beztrestně porušovat a nikdo si neláme hlavu s tím, že každý mejdan jednou končí a po každých  hodech přichází, no jak se to slušně řekne, jo,  průjem ...

Stejně je zvláštní, proc se všichni drží zuby nehty přesvědčení, že něco, teď zrovna ekonomika má pořád jej a jen růst ...??? Divnej Svět a  divní lidé ....:-/   

0/0
22.4.2009 14:03

kiv

Cémane zase jen kecáš

Již od dob,  kdy jsi se zašívali za bolševika  v podniku CSTV s názvem "Sportpropag" v Kobylisích, kde jste v podstatě jen chlastali a ve vzácných okamžicích střízlivosti  "prognostikolvali"   výkony našich CSSR sportovců  na pětiletky dopředu,  v podstatě předvádíš velký kulový  ... Chlap má min. postavit dům (dnes se tedy postarat o bydlo své rodiny).  vychovat nějaké to potomstvvo a zasadit strom  ( opět dnes  přeneseně , aby po něm aspon  něco zbyylo dál ) ...  Ani jedno jsi frajere nedokázal ... Jen celá ta léta stále jen kecáš,  at už za jakéhokoli režimu  a  o čemkoli .. Tak co tu kážeš?????.... 8-o     

0/0
22.4.2009 0:15

Fanatic.Dz

Re: Cémane zase jen kecáš

Halt se švícko drží svýho kopyta. ;-D

0/0
22.4.2009 12:16

blecha1

...

Původ krize je jasný a tihle panáččci z nás asi dělají voly nebo jsou tak blbí? :-P

0/0
21.4.2009 19:22

Ledrp

Ano to vidíme.

Firma vezme pobídku a později to tady zabalí jde do např do Rumunska nebo do Číny. Dokonce i v případě že pobídku musí vrátit. Můj názor je, že stejně nevrátí ani halíř.[>-]

0/0
21.4.2009 18:34

IJNovak

Dostavba ETE 34 a 5000 rybníků vytvoří 300 000

nových pracovních míst a tzajistí státu výnosy z daní, ne kecy žvásty tlachy, dáda je má taky! Jsme neschopní něco rozumného prosadit, jenom kecat a tlachat!!!

O konkrétním řešení také toho moc Zeman  neví, i když jako ekonom zná alespoň číslovky! Alespoň neříká: co se nám nevyplatí, to si dovezem! Jak hloupé!!! Jak neprozíravé! Jak ubohé!!! Jako hlasatelé hloupých prohlášení!

0/0
21.4.2009 17:46

vymrzovac

Zeman použil správná slova.....

...je pro to, aby se v krizi budovalo!  VIVAT ! Dráth onehdá řekl, že Hitler začal v krizi budovat dálnice a železnice, to bylo špatně, tak ho smetli.  Obama za pár týdnů po něm uvolnil investice do oprav mostů a silnic, a sklidil potlesk...;-D;-D;-D;-D;-D;-D  no já se snad vosypu !

0/0
21.4.2009 15:19

lolek77

Budovat, ale za co.

Můžete si půjčit a pak své dlužníky vojensky obsadit a vyrabovat jako Hitler.

0/0
21.4.2009 17:05

Fanatic.Dz

Re: Budovat, ale za co.

R^ nebo USA

0/0
22.4.2009 12:17

Hrdý Budžes

Re: Zeman použil správná slova.....

Ano to je presne - Hitleruv ekonomicky zazrak z kratkodobeho hlediska zdanlive pomohl, ale uz ve strednedobem vyhledu byl naprosto neudrzitelny a vedl stat k dalsimu a jeste mnohem drastictejsimu ekonomickemu pruseru, ktery se nekonal jenom proto, ze ho predesel krach spolecensky, politicky a vojensky, ktery byl daleko horsi a jehoz nasledky Nemecko citilo jeste deset let po prohrane valce a skoncil pouze diky masivni pomoci USA Marshalovym planem.

0/0
22.4.2009 4:54

vymrzovac

Re: Zeman použil správná slova.....

a ještě nám napiš něco o Karlu IV, jak stavěl hladovou zeď, a také zadlužil české království;-D

0/0
22.4.2009 7:25

masoreti

jak rozumíte pojmu investice?

není náhodou investice jen prostředek k budoucí spotřebě? spousta lidí tomu slovu rozumí tak, jak se chápalo v minulých letech. tedy že někdo ze zahraničí sem přinesl peníze, vybudoval např. továrnu a výrobky a zisk z výrobků, které se prodaly hlavně v zahraničí přinesly zisk nejen investorovi, ale také místním v podobě platů apod. kdo sem dnes s takovou investicí přijde, když v celém civilizovaném světě klesá poptávka a chudí si to nemohou dovolit? jakákoliv jiná "investice" zevnitř (státní zakázka) není tím řešením, protože se jednou bude muset zaplatit. tedy je to jen zase spotřeba.

0/0
21.4.2009 14:19

honzinulanek2

Re: jak rozumíte pojmu investice?

investice například do výstavby dálnic,škol, knihoven apod. by nyní jen prospěla. Dříve nebo později se to postavit bude muset a nyní je vhodná doba - stavební práce jsou levnější, stejně tak materiál. Až to zase poroste, půjdou ceny vstupů nahoru a stát to přijde na víc. Zeman mi začíná být sympatický.

0/0
21.4.2009 14:28

vymrzovac

Re: jak rozumíte pojmu investice?

PssssssssT !!   V této zemi je zakázáno šířit Hitlerovy myšlenky !!!!:-/

0/0
21.4.2009 15:21

masoreti

Re: jak rozumíte pojmu investice?

to je pravda. ale zaplatit se to musí. takže daně nebo další dluhopis?

0/0
21.4.2009 16:53

MIK18

Re: jak rozumíte pojmu investice?

Ano zaplatit se to musí. Ale to šrotovné taky. Akorát, že to povede k okamžité spotřebě (koupě nového vozu, zejména těmi, kteří na to nemají, takže i k dakšímu zadlužení). No a snad každý ví, že nové auto nepatří k těm nejlepším investicím. Daně a další dluhopis přijdou tak jako tak. Bohužel.

0/0
21.4.2009 18:27

Hrdý Budžes

Re: jak rozumíte pojmu investice?

No vzdyt taky nikdo soudny nepochybuje ze srotovne je youfalstvi posledniho stupne.

0/0
22.4.2009 4:43

jellyfish

Re: jak rozumíte pojmu investice?

Auto většinou není investice, pokud je teda nepoužíváte k podnikání. Šrotovné považuju pouze za vytloukání klínu klínem,ono to vypadá jako báječný nápad, ALE... a) stojí to stát peníze, b) 1-2tis. euro nikoho příliš nevytrhne a stejně si pak vezme auto na dluh, takže je to jen další průser. Politici by měli, v době krize, se svým populismem více brzdit.

0/0
22.4.2009 9:52

65c02

Jak jsou na tom v současné době stavaři??

Nevíte někdo jak jsou na tom v současném době stavaři?

Mám na mysli menší a střední stavební firmy, projektanty, architekty, atd...atd...

Nemyslím veliké developery, spíš firmy menšího rozsahu.

.

Dá se nějak obecně charakterizovat, jak jsou na tom v Praze a Brně oproti minulému roku? Je obecně méně zakázek a nastalo celkové zhoršení  na trhu, nebo je to +- stejné jako minulý rok a léta předcházející?

0/0
21.4.2009 13:38

Fanatic.Dz

Re: Jak jsou na tom v současné době stavaři??

Dobrá firma nestíhá všechny zakázky které se na ni hrnou a co se týče těch ostatních? Nebylo už načase? ;-D

0/0
22.4.2009 12:20

Bennu

Podpora investic

Hmm, a do ceho investovat? Z ceho zaplatite ty investice, kdyz spotreba vseho klesa.

0/0
21.4.2009 13:31

mi_golem

podpora investic

Fakt zmatek.Na jedné straně podpora investic,na druhé straně šrotovné(zadupáno do země)-pouze jiná forma podpory investic.Samozřejmě,že šrotovné je nefér vůči ostatním.Ale upřímě řečeno,auta jsou prostředky,které si můžete,ale nemusíte pořizovat.Opakem je např. bydlení,jídlo,léky.Tam volby nemáte.Tam prostě musíte, protože jinak se stáváte bezdomovcem,umřete hlady,nebo zajdete na choroby. Pokud chce stát ušetřit,tak nesmí vyhazovat peníze z okna,resp. nesmí si je nechat rozkrást.Proč ČD vyplácí tak obrovské sumy obrovskému kvantu řídících pracovníků, když kvalita dopravy ani ceny neodpovídají a vedou k poklesu počtu cestujících,t.j. jen kapka v moři.Proč stát vyhazuje obrovské částy za stavby dálnic a silnic?Ten hrnec(státní rozpočet)s tolika děrami(rozkrádáním) prostě vyteče.Dluh přes bilion není maličkost(už jen úroky).Už to není čím záplatovat. Nastala doba, a legendární  motto "nebát se a nekrást" nabývá čím dál silněji na platnosti. Jinými slovy, přestaňte krást a všem bude hej.

0/0
21.4.2009 12:58

performer2

Re: podpora investic

autovné je podpora spotřeby - ne investic... dál jsem to nečetl...

0/0
21.4.2009 13:11

General-

Re: podpora investic

Mate pravdu, taky mi stacilo precist prvni radek, dal to nema vyznam.

0/0
21.4.2009 13:17

mi_golem

Re: podpora investic

Pro mě, jako osobu, je investice každá koruna, kterou chci, můžu utratit.

0/0
21.4.2009 13:30

tramtram

Re: podpora investic

investice není to samé co spotřeba, to je velký rozdíl... zbytek opravdu nemá cenu číst..

0/0
21.4.2009 13:52

mi_golem

Re: podpora investic

Pouze slovíčkaření ... zbytek opravdu nemá cenu číst.. Jen plkání, prázdné žvástky, žádné skutky, myšlenky, analýzy, výpočty, důkazy,konstruktivní návrhy.

0/0
21.4.2009 20:03

Hrdý Budžes

Re: podpora investic

Jo presne tak to vidi i moje zena, vzdycky prijde a rekne: "Chtěla bych investovat do novych bot nebo svetriku, mas?" :)

Je to vesele, ovsem smutne je kdyz si investice a prozirani pletou politici a statnici.

0/0
22.4.2009 4:46

mi_golem

Re: podpora investic

Ještě dodám jednu pobídku investic z oblasti výstavby. Je z dílny ČSSD, jmenovitě p. Sobotky. Výstavba domů a bytů byla v jisté době v sazbě 5%. P. Sobotka prosadil, že např. kanalizační jímky, ploty, dlažby, zahrady byly přeřazeny z 5% na 19%.  Domníváte se , že to bylo správné rozhodnutí ?

0/0
21.4.2009 13:28

normalni_cech

Zeman ...

na HRAD.!!!!!!!;-D;-D

0/0
21.4.2009 12:53

masoreti

zvýšením daní se nevyhnem

s návrhem ohledně spoluúčásti u půjček se dá jen souhlasit. nejprve si něco našetři a pak ti půjčíme, viz stavební spoření. také investice doma by byly fajn, ale kde na ně vzít? zase si půjčit nebo vyšší daně? co si zvolíte? pamatujte na to, půjčka se musí vrátit. a vrací ze čeho? z daní...

0/0
21.4.2009 12:31

Worff

Nezbývá než souhlasit

Populistických výroků z prava i z leva bylo už dost. V době krize musí stát zajistit firmám zakázky a potažmo lidem práci, lidé peníze utratí a tak dají vydělat dalším podnikatelům a tak dále.... Nic víc lépe dělat nemůže.[>-]R^

0/0
21.4.2009 12:30

masoreti

Re: Nezbývá než souhlasit

stát jich zajistí, kolik jich budeš chtít. ale stát jsi ty a tedy ty pobídky zaplatíš na daních. jsi pro, nebo budeš remcat, že se daně zvedly?

0/0
21.4.2009 12:44

Hofos

Řešení krize?

Podpora investic? A kde? Budeme podporovat investice v Německu, aby byl zase odbyt? Z duše nenávidím ty socialistické kecy o "řešení krize". Žádná krize není, je jen o něco hlubší standardní ekonomická recese. Hesla o "řešení krize" jen prohlubují paniku v očích spotřebitelů a recesi prohlubují. Kdyby ta socialistická paka držela hubu, tak už je ta mediální bublina AKA "krize" pryč.

0/0
21.4.2009 12:26

Worff

Re: Řešení krize?

Hm, krize je jako chřipka - to už tady nedávno jedna hradní myslivna tvrdila.:-/

0/0
21.4.2009 12:32

Viper1

Re: Řešení krize?

Když něčemu nerozumíte, tak se k tomu radši nevyjadřujte. Díky.

0/0
21.4.2009 12:42

performer2

Re: Řešení krize?

hradní myslivna měla 100% pravdu. R^

0/0
21.4.2009 13:13

dudlik123

to už zaspal Kalousek

investiční pobídky byly vhodné v době kdy koruna vůči euru byla silná teď už to rozpumpuje jedině stavebnictví jako obvykle a zemědělství nikoliv průmysl -- je čas myslet na samostantost a soběstačnost podporovat vlastní prodejní sítě a ne kauflandy a společné sračky z venku... ty se na normální lidi vy.... a těm kalouskům to nevadí maj tolik že přežijou všude.... o to tu jde....

0/0
21.4.2009 12:21

petrucciani

Zeman: Řešením krize je podpora investic

Ac Zemena rada nemam, tak plne souhlasim s jeho navrhem reseni ohledne krize.

0/0
21.4.2009 11:55

regulator

Re: Zeman: Řešením krize je podpora investic

Milos....R^R^R^

0/0
21.4.2009 12:16

dual_tip2

Re: Zeman: Řešením krize je podpora investic

tak at jeste Zeman rekne, jestli kdyz utrati X mld na investice, tak z toho stati ziska X-a mld nebo X+b na danich, jak se pise v tom clanku (kdyz nebudou investice, tak stat neziska penize na danich, rika Zeman) ...

0/0
21.4.2009 12:50

petrucciani

Re: Zeman: Řešením krize je podpora investic

Zkus popremyslet. Kdyz investuji, zamestnam lidi, lidi nebudou zavisli na socialnich a zdravotnich davkach a jeste odvedou dane a nejen to, investice do mi muze prinest dlouhodoby vynos a o tom to je. Srotovne je jen kratkodoby stav a dlouhodobe neresi, nevynasi a neprinasi nic. Je to neco jako poloplna a poloprazdna sklenice. ;-)

0/0
21.4.2009 13:32

Hrdý Budžes

Re: Zeman: Řešením krize je podpora investic

Jenze kdyz ty lidi zamestnam na projektu, ktery je ekonomicky nevyhodny a dlouhodobe ba i strednedobe nesmyslny a nevynosny, tak zjevne vynalozim penize, ktere budu muset vratit i s uroky, ale neziskam ocekavany zisk a stat je v tomhle druho podnikani vice nez "uspesny".

0/0
22.4.2009 4:50

ZKAL

Nechte mrtvolu na pokoji

Pan soudruh Zeman, prý spokojený důchodce z Vysočiny, nemůže již nic nového, tak alespoň smrdí. Je neuvěřitelné, že chce se svými "přáteli" ovlivňovat politiku této země. (Y)

0/0
21.4.2009 11:50

majorBorovicka

Re: Nechte mrtvolu na pokoji

8-o?Rv;-D

0/0
21.4.2009 11:53

vokroj

Zeman

Jsem zvědav, co je ten člověk schopen ještě rozumného k tomu říci. Poslední dobou už se to už moc poslouchat nedalo  .....8-o

0/0
21.4.2009 11:37

jiriiik

Re: Zeman

Na podpoře investic a zajištění zakázek firmám (a tím práci pro nás) nevidím nic špatného. U mě poslední dobou má R^

0/0
21.4.2009 11:44

majorBorovicka

Re: Zeman

Zemanovo dnešní vystoupení jsem viděl a souhlasím s 95% věcí, které řekl.

0/0
21.4.2009 11:49Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.