Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Polské outlety chtějí jako prodavače jen svědky Jehovovy

Upřímnost, pracovitost a poctivost. Tato kritéria podle polských obchodníků splňují pouze svědkové Jehovovi. Proto do dvou outletů Ocassion v hypermarketech Tesco hodlají přijmout pouze zaměstnance tohoto vyznání. Podle některých jde o diskriminaci. Uvedl to polský deník Gazeta Wyborcza.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

n.i.c.k

DISKRIMINACE? koho? podvodiku?

Jestli někdo si mysli ze je to diskriminujici chtit poctive lidi, tak by se mel vazne zamyslet... maximalne to diskrminuje prave ty podvodniky a zlodeje. Samozrejme poctivi lide - krome SJ -  existuji, ale pokud zamestnavatel chce mit SJ tak je to snad jeho volba - chce mit jistotu tak proc ne?

0/0
11.7.2009 21:48

jeffmc

JENOM SVĚDKY?

Dle mého názoru jde opět jen o to, že to novináři "nafoukli". Neznám žádného zaměstnavate, který by zaměstnával JEN svědky Jehovovy. Na druhou stranu znám - a je to i případ mého zaměstnavatele - takové, kteří UPŘEDNOSTŇUJÍ poctivé a loajální a zásadové a pracovité a snaživé pracovníky - nekuřáky, jimiž svědkové Jehovovi, kteří to berou vážně, skutečně jsou. Mám např. kolegu, sedí se mnou v kanceláři, který takový je a svědek rozhodně není. Jen je zásadový a poctivý vegan.

0/0
8.7.2009 19:08

petrnovak

Koho nutí

A že SJ někoho k něčemu nutí? No to možná jsou teď silní, ale když k nim někdo ze SJ přijde promluvit o Bibli tak místo aby jasně a slušně odmítli tak tam stojí jak tvrdé y přikyvují. Ale pak v těchto diskusích jsou silní.

Já se vážně divím, proč tolika lidem leží SJ v žaludku. Vždyť se podívejte co napáchala a pořád pácha třeba katolická církev. Ale to nikomu nevadí. A SJ, kteří se snaží řídit Biblí, jsou to slušní a poctiví lidé tolik lidí nenávidí. Co vás na nich tak dráží? To že nemáte tolik síly být tak pevní a slušní jako oni???

0/0
8.7.2009 15:20

petrnovak

Souhlas

Ani se jim nedivím. SJ jsou velice poctiví a pracovití lidé. A přitom velice příjemní. S tím souhlasí každý kdo někoho z nich zná osobně. Některé komentáře tady ukazují, kolik lidí dá jen na mediální kampaň. A říkají nesmysly. U nás v práci pár SJ pracuje. A jsou tak poctiví až se tomu i já někdy divím. Nejenže poctivě pracují, nešidí ani takové drobnosti jako je docházka apod. Na rozdíl od těch, kdo jimi "opovrhují". Sj jsou jediní - bez přehánění - v celé firmě, kteří si poctivě odpracují celou pracovní dobu, i když je jejich šéf pryč.

0/0
8.7.2009 15:14

papazian

Do takového obchodu nevkročím, když to tady čtu,

diskriminace a omezování náboženských svobod a svobody vyznání, když kvůli jiné víře zde nesmím pracovat. To jsou porušeny základní podmínky podnikání, zahájil bych proces ukončení jejich podnikání na území EU. Ano firmy si mohou vybírat podle různých kritérií, ale nikoli podle víry, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod. Pokud to tam nechápou, nemají co dělat na trhu. Ať zkrachují co nejdříve! Pořádná likvidační pokuta je třeba potěší!

0/0
8.7.2009 14:36

Rejpal1456

Křestanství

Zamestnavat jen vyznavače jednoho nesmyslu je diskriminace jako rpase!Že by se poláci učili od nemcu?

Mimochodem křestané jdete se svým náboženstvím jednou provždy do rezervace vyvraždili jste víc lidi než Hitler se Stalinem dohromady!Pro vaše cíle!Křestanství neni nic jineho než mocenský nástroj a skvele fungujici firma!

0/0
8.7.2009 14:21

Hucul

Pokud jim tohle projde...

... uprimne doufam, ze se toho precedentu chyti vsichni ateiste a prestanou zamestnavat blouznivce a posetilce vsech nabozenstvi. Osobne bych treba ocenila, kdyby existovala aspon jedna taxikarska firma v Malmo, ktera by nezamestnavala muslimy. Je mi neprijemne s nimi jezdit autem, protoze vim, co jejich nabozenstvi rika o zene, ktera dovoli, aby byla s cizim muzem sama, treba v aute. A vim, ze jejich souverci v tomto meste uz nekolik takovych hromadne znasilnili, aby je "poucili" o vyhodach noseni burky.

0/0
8.7.2009 12:50

Pejsátko

Je to věc zaměstnavatele, koho přijme

Jenže i SJ jsou jenom lidi. Znala jsem jednu holku, která u nich byla a byla to docela dobrá kamarádka (jasně jsem hned dala najevo, že k SJ mě nedostane a ona to respektovala). Jen ty vlastnosti, které jsou v článku vyzdvihovány, moc neměla, řekněme tak nižší průměr (až na komunikativnost - tam nadprůměr). Když jsem se s ní viděla naposled, tak zrovna začínala koketovat s drogami. Prostě to byla - i přes svou víru - zcela normální holka se všemi klady a riziky.

0/0
8.7.2009 10:39

Randall Flagg

Jakoukoliv virou spis pohrdam,

ale i tak mam za to, ze je vysostnym pravem kazdeho zamestnavatele vybrat si koho chce a koho ne. Kdyz budu chtit za asistentku kozatou dvacetiletou blondynu, a ne ctyricetiletou maminu po sesti detech, tak ji proste prijmu. A stat ani nikdo jiny mi do toho nema co kecat.

0/0
8.7.2009 9:12

Mablung

Re: Jakoukoliv virou spis pohrdam,

Plný souhlas.

0/0
8.7.2009 10:03

Danny_Kay

Polsko...

...je nejpokrytectejsi stat v Evrope.

0/0
8.7.2009 8:11

blofeld

Re: Polsko...

to same se da rict o CR

0/0
8.7.2009 9:06

Danny_Kay

Re: Polsko...

Da...ale nebude to v pripade CR pravda ;)

0/0
8.7.2009 10:30

casino

poctivost

Oni jsou fakt tak poctivý, já jsem to totiž slyšel, již z více stran. Je to pravda? A když to jde o nich jako o skupině říci, tak proč ne třeba o jiném náboženství, katolickém?

0/0
8.7.2009 8:04

trainer

Re: poctivost

Kdyz vis, ze jsou SJ, tak je pravdepodobne, ze te otevrene nepodrazi. A kdyby nahodou ano... napraskej to jejich "starsim":)

0/0
8.7.2009 13:24

vvladi

Výběr zaměstnance

Zaměstnavatel si může vybrat,je to jeho právo a nezapomeňte,že jehovisté nekradou.

0/0
8.7.2009 6:43

kecinav

Svědci

Klepání na dveře. "Kdo je to?" "My jsme Svědci Jehovovi" "A co chchcete?"

"Chceme si popovídat." "A kolik Vás je?"

"Jsme dva" "Tak si povídejte!" 

0/0
8.7.2009 1:15

iuos

hmm

;-D;-D;-D;-D

0/0
8.7.2009 8:14

regazo

Re: Svědci

To znám lepší:

klep, klep...

kdo je?

tady Jean-Claude Van Damm.

Jděte do háje všichni čtyři...

0/0
8.7.2009 9:04

iuos

hmm

no tak to teda není lepší

0/0
8.7.2009 13:26

jeffmc

Re: hmm

je! jsem SJ a zasmál jsem se oběma, a budu je šířit dál, ale JCVD je lepší!

0/0
8.7.2009 19:15

Jostik

Jehovisti u nás byli v pátek

Ani mi nestihli nic moc říct a už jsem jim zabouchnul dveře. Holt za pár let se budu asi smažit v pekle :-)

0/0
7.7.2009 22:46

Bubrak

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Kdyby sis je vyslechl, tak by ses dozvedel, ze se nikdo v pekle smazit nebude. :-P

0/0
7.7.2009 23:05

blekkal

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Takže pak nemá smysl je poslouchat. Pohoda.

0/0
8.7.2009 0:49

blekkal

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Nebo se bude mlít mlýnku na maso? 8-o

0/0
8.7.2009 0:50

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Pan blekkal je přece jen zvědavý... Vidíte, kdybyste místo koukání na bednu věnoval pět minut jim, tak dostanete tolik informací z Bible, že byste mohl před chlapama u píva machrovat.

Jedna z těch základních by byla, že peklo prostě není. Neexistuje. Vzniklo jako výplod nepochopení jednoduchého biblického textu. Ale co si budeme namlouvat, některým církvím se peklo přece jen hodilo. Chcete vědět, co ještě v Bibli není? No samozřejmě, ten opačný extrém, že všichni dobří lidé půjdou do nebe. Nesmysl.O čem dál není v Bibli ani zmínka? O trojici. O nesmrtelnosti duše. O tom, že by Marie (Ježíšova matka) zůstala pannou. O tom, že Bůh zavrhuje antikoncepci. A další a další věci, na kterých velká náboženství staví svou věrouku. Týká se to nejen křesťanských náboženství, ale také judaismu a islámu (u nich např. peklo a ráj).

0/0
8.7.2009 9:22

trainer

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Pekna agitace co SJ uci. Jen jeden hacek:

prakticky vse co pises, ze tam neni, tam je:) Zalezi jen na tom jake texty vyzdvihnes, co vezmes doslova, co jineho jako "nadsazku" apod.

0/0
8.7.2009 13:03

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

0/0
8.7.2009 16:28

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Podívejte, nesmíte si zaměňovat např. katechismus s Biblí. Nerad bych tu mlátil prázdnou slámu, tak předložím fakta, neboli citace z Bible. Například... Jen zdůrazním, že budu citovat z českého překladu Bible kralické. Skutky 2 kapitola, verš 31. "To předzvěděv, mluvil o vzkříšení Kristovu, že není opuštěna duše jeho v pekle, ani tělo jeho vidělo porušení." Vysvětlete mi, proč byl Kristus v pekle. Jestliže tam byl, ač byl nejdokonalejší ze všech lidí, kam se asi dostaneme všichni ostatní? - Co nesmrtelnost duše? Ezechiel 18:4. "Aj, všecky duše mé jsou, jakož duše otcova, tak i duše synova mé jsou. Duše, kteráž hřeší, ta umře." Když jsme všichni hříšní, co to znamená pro naši duši? Nesmrtelnost? - Marie, matka Ježíše měla i jiné děti, těžko mohla zůstat pannou: Matouš 13:55 "Zdaliž tento není syn tesařův? Zdaliž matka jeho neslove Maria, a bratří jeho Jakub a Jozes a Šimon a Judas? A sestry jeho zdaliž všecky u nás nejsou?"

 

0/0
8.7.2009 16:48

trainer

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

a to ma neco dokazovat?

Peklo: no vidis... aby poznal vse... nejen smrt, ale to co je po ni. objevil se i tam. Nedokazuje to o podstate pekla nic. Jen mluvi o dusi co PREZIVA smrt.

Smrt duse: ano, zatraceni Bohem je casto srovnavano se smrti (ve smyslu zanik), ale to nic nerika o jeji nesmrtelne podstate.

Bratri Jezise: Se tam pise co si lide mysleli a ne jak to bylo. Je celkem pravdepodobne, ze v danem spolecenstvi Josef s Marii nezduraznovali, ze maji jen JEDNO dite a starali se i o syny a dcery pribuznych.

P.S. oficialni vysvetleni z "katechismu" jsou jine, ja jen ukazuji moznosti jak to lze pojmout.)))

0/0
8.7.2009 19:55

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

ad Ježíšovi bratři. Nevím, co bych k tomu dodal. Jestliže se na několika místech v Bibli mluví o Ježíšových bratrech (např. jeho bratr Jakub, který napsal jeden z listů v Novém Zákoně) naopak o Janu Křtiteli se mluví jako o jeho bratranci, pak to tak prostě beru a nehledám v tom nějaký skrytý význam. Marie s Josefem prostě měli více dětí, nechápu, co je na tom nepochopitelného.

 

0/0
10.7.2009 12:28

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Nakonec jsem si nechal pobyt Ježíšovy duše v "pekle". Víte, tento text jsem zvolil tak trochu záměrně z toho důvodu, že se na něm dá logicky doložit, jednak co je "peklo" a jednak co je duše. Původní řecké texty (přesněji jejich nejstarší opisy)  zde uvádějí slovo haides. Šeolem nebo hádem není míněno nějaké konkrétní místo kam odcházejí mrtví. Z kontextu celé Bible naopak vysvítá, že těmito slovy se označuje stav neexistence. Člověk žije - je, pak umře - není. Příklad třeba z Kazatele 9 kapitoly: "Všechno, co chce činit tvá ruka, konej právě svou silou, protože není práce ani vymýšlení ani poznání ani moudrost v šeolu, v místě, k němuž jdeš." Když byl Ježíš v hádu (ne v pekle - při té představě by se asi každý věřící "obrátil v hrobě") prostě a jednoduše neexistoval-nebyl.

0/0
10.7.2009 12:48

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Když tedy člověk umře, neexistuje ani v podobě nehmotné, "nesmrtelné" duše, protože Bible ukazuje, že sám člověk "je" duší, nikoliv že "má" duši. 1 Mojž. 1. kapitola "A Jehova Bůh přistoupil k tomu, aby vytvořil člověka z prachu zemské půdy a aby vdechl do jeho chřípí dech života, a člověk se stal živou duší (néfeš, psyché)." Některé překlady zde uvádějí, že člověk se stal živým tvorem, což je jistě správně. Na druhou stranu ale z takového textu člověk nepochopí, že živý tvor je duše. Stejně když umře, zanikne jako duše. Z tohoto pohledu mnohem správněji chápou Bibli naprostí ateisté (ač ji třeba nikdy nečetli), když říkají, že po smrti "nic není", než vyznavači tradičních náboženství, kteří říkají, že po smrti "něco je".

0/0
10.7.2009 12:57

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Takhle by to mohlo vyznít poměrně depresivně, že ano. Teď ovšem přichází na řadu další pilíř původního křesťanství - vzkříšení. České slovo je překladem řeckého anastasis, což doslova znamená "opětovné vstání". Mrtvý se může vrátit k životu ze stavu neexistence a opět se stát živou duší, podobně jako se člověk může probudit z hlubokého bezvědomí. Tyto schopnosti má samozřejmě Stvořitel, má je i Ježíš. Proto často mluvili o stavu mrtvých jako o spánku, protože mohou jednoduše člověka znovu stvořit a úvést v život podobně jako člověk může jiného člověka probudit ze spánku. Aby Bůh mohl někoho zpět přivést k životu, je k tomu nezbytná jedna podmínka. Bůh musí mít dotyčného ve své paměti. Znázorním to jednoduše. Dneska už kdekdo používá počítač. Hardware a software má jako nástroj. Ve skutečnosti pro něj jsou ovšem nejdůležitější data se kterými pracuje (a ty ukládá a několikrát zálohuje, např. na externí disk).

0/0
10.7.2009 13:12

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Když dojde k totálnímu zničení počítače, je to nepříjemné, ale když zachrání disk s daty, může přejít k jinému počítači a (pokud má software) začít s nimi opět kdykoliv pracovat. Pro Boha také není problém z uložených dat o kdysi žijícím člověku prakticky vytvořit znovu téhož jedince. To jest ze stavu neexistence, který Bible popisuje jako šeol nebo haides. Jenže pro lidi existuje ještě jeden stav neexistence a to nevratný, v případě, že je Bůh vymaže ze své paměti ("mažu si tě z mobilu"). Kdybych se vrátil k příkladu s počítačem, když Vám shoří i disk s daty a nejste schopni je obnovit, ztratili jste výsledky veškeré práce. A tento stav je v Bibli nazván řeckým slovem geenna - gehenna, tedy stav mrtvých ze kterého neexisuje návrat - druhá smrt). Původ slova gehenna? V Ježíšově době existovala za hradbami Jeruzaléma skládka, kde se pomocí síry spaloval odpad (oheň tam hořel stále), mimo jiné i těla popravených zločinců. Toto místo se nazývalo hebrejsky gé-Hinnóm -údolí Hinnomových synů

0/0
10.7.2009 13:25

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Jestliže z Židů někdo nebyl pochován v pamětní hrobce, ale zemřel jako zločinec a jeho tělo bylo spáleno v gehenně za hradbami, byla to největší potupa, jaké se člověk mohl dožít (dožít, prosím zde berte jako nadsázku) Navždy se na něj zapomnělo, protože neměl hrob. Takto Ježíš popsal stav neexistence těch, kteří neměli Boží schválení a s nimiž se při vzkříšení nepočítalo (např. farizejové). Gehenna, její věčný oheň ze síry, se stala symbolem totálního zničení. Tak to chápali křesťané v prvním století. Co se stalo pak? Časem došlo k promíchání těchto dvou stavů neexistence. Smrti (označné jako šeol nebo haides) odkud existoval návrat pomocí vzkříšení a "druhé" smrti (gehenna), neexistence, odkud není návratu. Z toho se udělal guláš a vzniklo peklo (latinsky inferno), které se začalo do překladů Bible začalo sázet podle potřeby tam (na místo původních šeol, haides, geenna) kam se to hodilo duchovním, aby dělali bubu na své ovečky. Díky tomu (vlivem překladů) se Ježíš ocitl v pekle.

0/0
10.7.2009 14:07

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Co trojice? No v Bibli toto slovo není. "Vyzdvihněte" nějaký text doslova, nebo použijte nadsázku. Nejde to, co? Pravda, byla snaha propašovat jeden text do Bible, list 1. Jana 5. kapitola, ale moderní překlady Bible ho dávno neuvádějí, neboť jde od podvrh. Zato se Bible jen hemží spojeními, kdy Ježíš mluví o svém Otci, že koná jeho vůli, že mluví, co chce Otec, že Otec je větší než já atd. Ale v trojici jsou si všichni rovni a jedno jsou. Ani judaismus, ze kterého Kristus vyšel, nemluví o trojici, odkud tedy křesťanství nasálo tuto nebiblickou nauku? - Co zákaz antikoncepce? Bible nikde nemluví o tom, že sex je tu jen proto, aby se plodili děti, naopak, je zdrojem potěšení bez touhy zplodit potomka.

Vrátím se ještě k peklu. V původních textech jsou použity vždy hebrejské slova šeol nebo řecké haides a geenna. České Bible ho někdy překládají jako hrob, jindy jako peklo, podsvětí, jáma, propast, říše mrtvých, věčnost, podzemí. Podle toho, jak se to hodí.

0/0
8.7.2009 17:12

trainer

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

A ano. slovo trojice se tam nevyskytuje a jedine spojeni jsou slova o krteni ve jmeno Otce i Syna a Ducha svateho. Ale samozrejme ze se to hemzi vetami o tom jak Otec je vetsi, kdyz se mluvi o dobe kdy Syn sesel sem dolu k lidem.)

A antikoncepce: Onan by mohl povidat co se stane, kdyz nenastrikas sperma pekne do pochvy. Jak se za to Buh nastve.)

Prekladaji haides jak se jim hodi? a nikdy te nenapadlo, ze kupa slov proste ma vice vyznamu dle kontextu?

Skutecne mi prijdou zabavni lide co se snazi z bible udelat jednolitou prirucku a pritom je to kniha z ktere čiší lidskost, vyvoj a ne nejaka inspirace Bohem.)

0/0
8.7.2009 20:14

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Onan by toho moc nenapovídal. To, že praktikoval koitus interruptus (přerušovanou soulož) Bohu nevadilo. Vadilo to, proč ho praktikoval. V tehdejší společnosti se uplatňovalo zvykové právo, tzv. levirátního manželství. Princip spočíval v tom, že jestliže zemřel manžel a s manželkou neměl děti, bylo povinností (ale mohl se z něj vyvázat) bratra zemřelého uzavřít se vdovou švagrovské manželství a pro svého bratra zplodit děti, tak, aby byl zachován jeho rod. Co udělal Onan? Cituji z Bible (z překladu, který obvykle používám)1. Mojžíšova 38:8... "Vzhledem k tomu řekl Juda Onanovi: „Měj poměr s manželkou svého bratra a uzavři s ní švagrovské manželství a vzbuď svému bratrovi potomstvo.“ 9 Onan však věděl, že mu potomstvo nebude patřit; a když měl přece poměr s manželkou svého bratra, stalo se, že vyplýtval své semeno na zem, aby nedal potomstvo svému bratrovi. 10 A co udělal, bylo v Jehovových očích špatné; rovněž ho tedy usmrtil."

0/0
10.7.2009 12:01

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Takže problém nebyl v samotné antikoncepční praktice (někdy se také uvádí, že Onan před stykem masturboval - onanoval, ale i to vyšlo z nepochopení textu), ale v neochotě dostát své povinnosti. Později byla dána tato zákonná norma (levirátní manželství) do Mojžíšského zákona.

Co se týká používání homonym, synonym a polysémii v překladech Bible. Jejich použití v textu vyjadřuje pouze to, jak danou pasáž chápe překladatel. Osobně vždy dávám přednost vyjádřením samotného Autora. Chci pochopit jeho myšlenku, ne myšlenku překladatele. Proto třeba chápu záměr autorů "naší" Bible některé výrazy např. vůbec nepřekládat (v českém textu se proto setkáte s použitím přímo hebrejských a řeckých slov (již zmíněný hebrejský šeol a řecký ekvivalent haides) a jiné překládat pouze jediným českým výrazem (např. hebrejský nefeš a řecký psyché = duše).

0/0
10.7.2009 12:17

trainer

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

P.S. ac me osobne prijde trojice jako podivna vira, tak je mi lidsky prijatelnejsi predstava Boha, ktery jednu svoji osobu posle na zem, nez Otce ktery posle sveho nebozskeho Syna aby tu pro neco trpel. A musel prece skutecne trpet, aby jeho prichod mel nejakou vahu.

0/0
8.7.2009 20:24

regazo

Re: Jehovisti u nás byli v pátek

Omlouvám se, že reaguji tak pozdě... Příchod Krista na Zem jakožto vykupitele, je základním kamenem křesťanské víry. Vysvětlil to sám Ježíš, ale i apoštolové např. Petr, Pavel, učedník Štěpán. Nemám sil ani tolik času, abych to tu podrobně rozvedl, komu "stačí" jak to chápou SJ, může se kohokoliv z nich zeptat, nebo třeba využít info na webu, např. zde: http://www.watchtower.org/b/20050915/article_01.htm 

0/0
10.7.2009 11:51

Ing. Antonín Nekeival, poradce

"Outlet" má český ekvivalent:

Výprodej ochmataného zboží, co nikdo nechtěl, za cenu i tak značně převyšující veškeré náklady na výrobu a distribuci. Zkráceně sockasleva.

0/0
7.7.2009 22:31

Brkoslav IV

...no jo no...

To je naprosto normalni jev i v Cesku. Reditelka je clenkou Svedku Jehovovych a tak si vybira zamestnance z okruhu svych pratel .... a je zrejme devotni stoupenkyni, ponevadz jinak by nemela takove zduvodneni... Nebo jste se s necimpodobnym v zivote snad nesetkali. Myslim, ze je to pomerne bezny jev... :-)

0/0
7.7.2009 21:58

Bubrak

Re: ...no jo no...

Jsou i firmy v CR, kde neni ve vedeni SJ a taky uprednostnuji SJ ze stejnych duvodu.

0/0
7.7.2009 23:01

def...

Re: ...no jo no...

je cas prehodnotit svuj dosavadni ateismus ;-D

0/0
7.7.2009 23:51

rik_killer

Re: ...no jo no...

jmenuj aspon jednu

0/0
8.7.2009 8:35

regazo

Re: ...no jo no...

Rozhodně to není běžný jev, ale do jisté míry to určitě funguje. SJ je v ČR kolem 15-20.000, takže už z hlediska statistiky se to Vaše tvrzení dá poměrně jednoduše vyvrátit. Ale loajalita vůči zaměstnavateli je pro SJ, dá se říct, součástí věrouky. Ale pozor i tato loajalita má své meze. Kdyby například nutil zaměstnavatel někoho ze SJ třeba falšovat účetní uzávěrky, nastupuje tam loajalita vůči jiným, nadřazenějším subjektům - což jsou třeba zákony země, ve které žijí. A ještě něco jiného je zbytečné na SJ zkoušet. Chtít po nich, aby se zcela oddali práci.

0/0
8.7.2009 9:37

gotzur

Jsou to pořád ale jenom lidé,

aby se ještě nedivili.

0/0
7.7.2009 21:55

Já, Claudius

Hlásím se do kursu novočeštiny.

Co je to ten outlet?

0/0
7.7.2009 21:55







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.