Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Janota musí kvůli krizi předělat rozpočet na příští rok

Zhoršený výhled vývoje českého hospodářství pravděpodobně ztenčí rozpočet na příští rok. Ministr financí Eduard Janota dostal za úkol do 17. srpna předložit jeho nové obrysy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

kralovnaceska

maxima

Říkáte, že mandatorní výdaje jsou vysoké. Proč nejsou stanoveny maximální důchody.? Třeba 40 000. Ano, když někdo dělal odpovědnou funkci, měl vysoký plat a možná i oprávněně. Ale teď neodpovídá za nic a žaludek má stejný jako každý jiný důchodce. Proč jsou ve státních podnicích a úřadech statisícové platy? Proč není maximální plat stanoven max do výše příjmu předsedy vlády???? Proč se platy poslanců neodvozují z násobku průměrné mzdy??? Např. 3násobek a maximální plat 5 násobek??? Proč musí tak malý stát mít 200 poslanců - stačilo by 99 a zrušit senát - je stejně k ničemu a nebo jen 29 členný. Mluví se o sravnatelnosti platů s EU, ale tak potom ať to platí pro všechny. Jak pro učitele,lékaře, tak pro důchodce nebo ženy na mat. dovolené. Vytrhnout z kontextu jednu dvě profese, to dokáže každý s prominutím vůl. Proč si za statisícový plat nemůže řed. NKÚ zaplatit své bydlení a důchodce, když nemá na bydlení je bezdomovec? Proč u nás přeběhlík dostane ochranku za zradu voliče?

0/0
29.7.2009 9:51

stall

Pryč se šrotovným

O dva články dál se píše, co se u nás letos vyrobí aut díky šrotovnýmu v zahraničí.

Automobilky u nás dokonce ani nestíhaj vyrábět. Kvůli Německu se u nás čeká i na Fabie. Škrtnul bych šrotovný a hned máme pár korun k dobru.

0/0
29.7.2009 9:43

kralovnaceska

Re: Pryč se šrotovným

Ale u nás se zatím šrotovné nevyplácí a jestli má někdo rozum, tak ani nebude, jinak je to všechno, čím nás krmí o finančních potížích na palici.

0/0
29.7.2009 9:53

kralovnaceska

začít u sebe

Dluh je skutečně děsivý, ale je třeba začít vždy u sebe, protože ryba smrdí od hlavy. Tedy - je krize opravdu pro všechny??? Tak proč jsou platy manažerů podniků se státní účastí - viz ČEZ, České dráhy a pod. tak vysoké.?? Všichni máme stejný žaludek.Proč se nesnižují nezdanitelné prebendy našich politiků? Proč nejsou redukovány jejich zahraniční výlety???Chybí peníze policii? Tak ať zkontrolují zneužívání míst pro invalidy a vybírají maximální možné pokuty - vydělají si.Ať pokutují svoje kolegy za špatné stání a zastavení, ať jezdí jen pro služební účely a ne soukromě a to platí nejen pro policii, ale také pro úředníky státní správy. Ať jsou nakupovány do správy a státních podniků lacinější vozidla a ne luxus s vyhříváním pozadí - viz ČD, nebo Nejvyšší kontr. úřad. Ať si za své vysoké platy platí politici bydlení ze svého. Důchodci budou bezdomovci a naše panstvo neví co roupama.Ředitel ČETZu a ČD budou brát miliony a na nemocné děti se pořádají sbírky. Je to hnus řízený vládou.

0/0
29.7.2009 8:59

Imho-tep

ČEZ jistě pomůže...

ČEZ jistě pomúže těmi 47 miliardami loňského zisku, co má na de facto státních účtech, a taky pan Roman a manažeři jistě nějakých těch 400 milionů přihodí. Pan Janota má tedy po starostech...  

0/0
28.7.2009 23:50

NAVSTEVAK

Zvysovani dani

zejmena DPH a spotrebnich dani. Uz takhle je spotreba domacnisti na minimu a neni nic genitalnejsiho nez ji definitivne podrhnout navysenim neprimych dani. Zejmena tech ktere jsou na sluzby, to jiste pomuze k dalsimu peknemu navyseni nezamestnanosti. A samozrejme spotrebni dane taky pekne pomuzou firmam az se jim zvysi ceny vstupu napriklad na palivech. R^ Musi se pochvalit jak pekne lze hnat naz stat do neskutecnych sra  ..

0/0
28.7.2009 12:25

SocPredator

Parazitům se to krátí

Sice jejich příděl zkrátí asi až v další vlně. Nejdřív se budou škubat poctivci na DPH a dalších daních.

A nezapomeňte na kriminálníky. 700 Kč na den je taky slušně fešácký kriminál :-P ... řekl bych, že zdroje jsouR^

0/0
28.7.2009 10:19

Ludek_II

Re: Parazitům se to krátí

281 kriminálníků bere měsíčně cca 80 000 i s náhradama. Tomu se říká fešácký krim. Rv

0/0
28.7.2009 12:32

vlmach

Janota musí kvůli krizi předělat rozpočet na příští rok

Díky mánií ODS se snižováním daní se teď nemůžeme divit.Nezbude nic jiného,než daně vrátit do původního,vyváženého systému před nástupem ODS do vlády.

0/0
28.7.2009 8:50

atlant

Re: Janota musí kvůli krizi předělat rozpočet na příští rok

To je geniální nápad, když mají firmy potíže tak je přidusíme ať je hůř. Nemyslíš si třeba, že kvůli Topolánkově reformě je dnes nezaměstnanost 8% a v r.2005 byla 10,9%. Je lepší všem firmám snížit daně  aby firmy lépe fungovaly než je dusit velkými daněmi.

0/0
28.7.2009 12:17

Andee

Vážená redakce,

mandatorní výdaje nejsou jen ty, stanovené zákonem, jak se mylně domníváte. Jsou to zjednodušeně řečeno veškeré POVINNÉ výdaje, tj. například i splátky úroků ze státních obligací, kurzové ztráty a obecně náklady se správou státního dluhu, hypoteční a penzijní podpory apod.

0/0
27.7.2009 23:08

Hansus

Re: Vážená redakce,

Bohužel, scházejí nám "veřejné práce" pro naše obce a města, kde by mohli najít své uplatnění i lidé dlouhodobě nezaměstnáni a provést určitou rošádu nákladů v kolonce "sociální náklady", aby lidé byli spokojenější a stát měl finance na vědu a pro řešení druhých nálehavých problémů....

0/0
28.7.2009 6:38

Andee

Re: Vážená redakce,

Njn, ale když to zadají technickým službám, dá se z toho vyvařit nějaká kačka bokem a to je pro politiky a úředníky zajímavější... :-/

0/0
28.7.2009 8:06

Ludek_II

Janoto

to je v řiti, co...ty starej komunisto ;-D A neksichti se tak ;-)

0/0
27.7.2009 21:33

Schirach

Re: Janoto

Protože vzpomíná na to, jak za KOmančů cikáni povinně pracovali a nepobírali za flákání a parazitování na společnosti tučné sociální dávky jako za ČSSD nebo ODS. A kde jinde ušetřit, když ne tam - jako na Slovensku zkrátit o 2/3 a je rozpočet vyrovnaný i za krize. Jen jejich rozmnožovací potenciál bude utlumený;-D:-)

0/0
27.7.2009 21:39

Ludek_II

Re: Janoto

joooo...komunisti...ti to vedli tak super, že to dneska ti samí komouši musí opravovat ;-D /viz soudruh Janota/

0/0
27.7.2009 21:42

masoreti

Re: Janoto

já bych se o ty komunisty zase tak neotíral... dluhy státu narostly až v dobách kapitalismu, komunisti předávali zem s kladnou bilancí. sice vzhledem k ostatním okolním kapitalistickým zemím chudou, to jo, ale životní úroveň těchto zemí už byla tehdy dosažena na dluh budoucnosti. my jsme proti nim byli chudí, ale proto, že tehdy se uvažovalo jinak (i ve státním měřítku): na co nemám, to si nepořídím. je otázka, co je pro rozumného člověka přijatelnější: mít méně, ale žít bez dluhu, nebo mít vše, ale nebýt schopen to splácet.

0/0
28.7.2009 8:59

Ludek_II

Re: Janoto

Já zírám...jindy je to tady samý komunisto bijec z ODS...KSČSSD a jiné řečičky a hle - dneska se nemá o komunisty otírat...a prý to bylo normální mít legitimaci - jsou to odborníci a tehdy šlo o kariéru. Tak se mrknite na youtube.com na ukázku z Okresu na severu -  ať vidíte zkráceně jak soudruzi dělali karíery. O tom, že komouši něco málo předali, není žádná - však oni to (soudruzi) ředitelé a náměstci za pár let zpriva...rozkradli.

0/0
28.7.2009 12:31

rambas

Že se nám krize vyhne,

říkali Topol a Kalous asi měsíc před pádem vlády. Přitom Tlustý ještě coby poslanec za ODS upozorňoval v PS na to, že se blíží krize už v říjnu loňského roku a že okolní státy už se připravují. Ale všeználkové přeci jen měli pravdu. Krize se nám vyhne. A jim se opravdu vyhnula.

0/0
27.7.2009 20:19

mayq60

Re: Že se nám krize vyhne,

co ty jses za blba??? ostatni staty udelali co?? a jaky zto melo efekt?? Nebo si myslis, ze v Madarsku je to lepsi nez tady? chapes, ze tehle krize je globalni a my s tim neudelame vubec nic?? Neob je podle tebe lek na krizi brutalni rozhazovani z verejnych penez, jak navrhujou sosani??

0/0
27.7.2009 21:06

Schirach

Re: Že se nám krize vyhne,

nebo hnůj z ODS. Viz. před minulými volbami, kdy společně prohlasovali se socdemáky vyšší sociální dávky pro flákače!

0/0
27.7.2009 21:42

Xi Xao

Strojvedoucí plat 30tis čistého

o místa není zájem, takže se budou dovážet Ukrajinci. Vivat [>-]

0/0
27.7.2009 18:40

Bennu

Re: Strojvedoucí plat 30tis čistého

Ja bych pral CD konkurenci, pac by CD nemusely bojovat jen o zakazniky, ale i o kvalitni zamestnance. A pak uvidime, jak je to s temi Ukrajinci horke.

0/0
27.7.2009 19:58

kralovnaceska

Re: Strojvedoucí plat 30tis čistého

A diví se snad někdo??? Lidé, pro které byla jejich mašina koníčkem a strávili na ní za téměř poloviční plat mnoho hodin, byli ve velké vlně propouštění vyhozeni, takže teď mají manažeři co chtěli. Oni mají statisícové platy,o práci na trati ví kulové, ale vyhazovali strojvedoucí, kteří měli všechny zkoušky a letité zkušenosti.Mnozí z těchto chlapů to odnesli zdravotně, dokonce znám dva, kteří to neunesli a ranila je mrtvice.

0/0
29.7.2009 10:03

Bright

To bylo jasné už na začátku roku.

to je vidět jaké experty a prognostiky máme na MF. V čele s Kalouskem. Ten ani nevěděl, že nějaká krize přijde.

0/0
27.7.2009 18:34

d_meister

Re: To bylo jasné už na začátku roku.

podívej se, ono moc nepomůže český ekonomice (z hlediska investic podnikatelů i spotřeby jejich zákazníků), když bude ministr financí šířit blbou náladu s tim, že ekonomika spadne o 5%. kdyby to udělal, tak nespadne HDP o 5, ale o 8%

0/0
27.7.2009 19:33

Registr9

Re: To bylo jasné už na začátku roku.

Šíři blbou náladu je samozřejmě hloupost. Ale pokud v snad celém okolí ekonomika jde dolů tvrdit, že u nás poroste o 4% (pokud si to přesně pamatuji) není o šíření blbé nálady, ale o naprostém diletanství nebo ignoranci. Navíc co si po tom mají lidé myslet, když skutečnost je tak moc rozdílná ? Ono to nyní může být i naopak. To neustálé prohlubování propadu může svádět lidi k tomu, že jeho zastavení je tak nějak v nedohlednu. A navíc po této skutečnosti asi nyní budou těžko věřit jakýmkoliv povzbuzujícím (a třeba i pravdivým) zprávám.

0/0
27.7.2009 19:43

Viper1

Re: To bylo jasné už na začátku roku.

To, ale není tento případ, mluvíte čistě hypoteticky, nic takového neudělal.

0/0
27.7.2009 21:45

Registr9

Re: To bylo jasné už na začátku roku.

On nenavrhl a neschválil rozpočet, kde se počítalo s růstem HDP o 4 % ?

0/0
27.7.2009 22:00

Bennu

Re: To bylo jasné už na začátku roku.

Jenze lidi nejsou blbi a vedi, ze soucasna cisla o nezamestnanosti budou po prazdninach jen horsi. Je to kazdorocni jev, tento rok vsak bude mnohem silnejsi.

0/0
27.7.2009 20:08

Kadem

škrtat důchodcům a sockám!!!

Bude se muset začít škrtat důchodcům a nemakačenkům atd.

0/0
27.7.2009 18:27

cara7

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

Takže budeš bez dávek!:-)

0/0
27.7.2009 18:31

Kadem

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

Mám našetřeno a práci mám taky:)

0/0
27.7.2009 18:34

JEDEN z 10.000.000

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

Lepší je mít zaměstnání :-P;-D

0/0
27.7.2009 19:15

notabene9

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

Důsledný názor..Důchodci jsou stejně socky..Měli by se likvidovat vyhladověním..Např. já mám teď právě hlad a jsem důchodce..Budu muset jít do lednice pro něco..

0/0
27.7.2009 19:33

vojtexx

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

proč důchodcům???????

8-o8-o8-o

0/0
27.7.2009 20:14

Xi Xao

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

Jako odplata za to koho volí.

0/0
27.7.2009 20:29

vojtexx

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

8-o8-o8-o8-o

0/0
27.7.2009 21:41

Schirach

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

jsi zářným příkladem, že blb zůstane blbem po celý život;-D

0/0
27.7.2009 21:44

Xi Xao

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

A teda když jsme u toho, tak těm RSDr, a exÚV bych hodil rovnou sociální minimum. Nakradeno, popř. "poctivou prací pro lid" vyděláno mají, že dožijí i ze zásob.

0/0
27.7.2009 20:30

kverulant01@seznam.cz

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

Vážený diskutující, žasnu, nad Vaším názorem,že je nutné škrtat důchodcům a sockám! Vy si zřejmě myslíte,že budete věčně mladý,zdravý a důchod asi nebudete potřebovat vůbec. Měl byste požádat schválně Českou správu důchodového zabezpečení,aby vypracovala přehled ,kolik důchodců v této zemi má na živobytí jen 8000.-Kč, a kolik je zde důchodců s důchodem převyšující částku 20.000-až 60.000.-Kč. Když chcete o něčem mluvit, měl byste mít nějaké podklady, a ne do větru jen tak pronášet neuvážené názory. Také by mě zajímalo, zda podle Vás, všechny ty "socky" skutečně nepracují a žijí jen z dávek. To snad ani nemůžete myslet vážně. Já osobně jsem proti všem politickým stranám, zásadně volím nezávislé kandidáty, protože všechny partaje v této zemi jsou silně zkorumpované a nikomu se zde nedá věřit. Velice by mě zajímalo, jak se živíte Vy sám, a namísto škrtání těm důchodcům by bylo vhodnější naopaki snížit nezasloužené odměny poslancům a senátorům,senát bych zrušila úplně,je zbytečný..

 

0/0
27.7.2009 21:41

Schirach

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

opravdu nemá význam inteligentně reagovat na naprostéhonáctiletého trotla, který nemaká, protože ještě chodí do školy a zrovna teď sedí na taťkově PC a myslí si, že spapal h.w.o ze Šalamouna!

0/0
27.7.2009 21:47

palok59

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

...... a už jste se někdy zamyslel nad tím, komu Váš hlas pomohl, když jste volil nějakého skvělého nezávislého kandidáta, který se do parlamentu vůbec nedostal? A pokud se i dostal - zkusil jste někdy zapátrat jak pro který zákon hlasoval? Přišel byste na to, že tito nezávislí jsou v současném systému korumpováni nejvíce, neboť jejich hlasy jsou životně důležité jak pro přehlasování (bývalé) koalice, tak opozice. Samozřejmě také spatřuji určitý hyenismus v důchodech, ovšem na druhé straně - už dvacet let jsme pernamentně živeni tím, že za minulé doby se nic nevytvořilo, pracovní morálka byla směšná a všichni kradli - nelze se tedy divit názoru, že nárok důchodce, který minulý režim budoval, pomáhal budovat či jen toleroval, je jen v rovině soucitu se starým člověkem. Nepochybuji o tom, že Vy jste zcela jistě byl zapřisáhlým antikomunistou, jako ostatně 99 % všech co zažili minulou dobu. Kdo tedy ale byli ti, kteří tvrdošíjně volili kandidáty národní fronty?

0/0
28.7.2009 9:07

misl

Re: škrtat důchodcům a sockám!!!

Podle ceho se valorizuji duchody ja myslel ze je to podle inflace? Takze kdyz ted bude deflace tak se budou snizovat ne?

0/0
28.7.2009 8:19

Sagita

Blbý stát - super kšeft pro vyvolené bankéře!

Nač odírat miliony lidí, stačí půjčit státu a máte miliardové zisky s celkem solidní zárukou. Pár drobků pro politiky, a máte to odma....

0/0
27.7.2009 18:18

lennon3

Grandiozní pravičáčský rozpočet.

Ještě nějaký motorista, ploužící se po rozkopaných komunikacích, tvrdí, že Kalouskův a Řebíčkův rozpočet byl jediný správný, který nás nijak nezadluží ani nijak nezatíží?

0/0
27.7.2009 18:06

jirkanovaksuperchlapik

Prý odborník na rozpočty

Spíš bych řekl, že leštič klik oranžových či modrých ministrů. Kdyby byl odborníkem tak Kalouskům rozpočet nemohl projít. Nicméně abychom byli poctiví, tak za vlád ČSSD v dobách růstu HDP se prostě šetřit mělo.

0/0
27.7.2009 17:55

Bennu

Re: Prý odborník na rozpočty

Do haje, kolik toho ve skutecnosti usetril Kalousek? Tento rok bude manko 200 miliard, veskere prace na dalnicich jsou pozastavene, uz minuly rok seskrtal penize na socialni projekty ala domy pro postizene v radu 100 milionu. BTW. nadava se na duchodce, kolik toho ukroji z rozpoctu, ale realne duchody se taky nezvysily. Zeskrtal penize AV CR. Mluvi se o propousteni na uradech, ale jak to ve skutecnosti vypada? Viz armada, ktera ohlasi nabor stovek lidi pred 6 mesici ated prohlasuje, ze bude propoustet?

0/0
27.7.2009 18:02

Kadem

Re: Prý odborník na rozpočty

V krizi je každý generál co?

0/0
27.7.2009 18:28

patriot

Re: Prý odborník na rozpočty

V jaké krizi ? Podle Topola a  Kalouska se nám přece vyhnula.

0/0
27.7.2009 18:56Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.