Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Manažeři ČSA dostanou vyšší odměny, i když skončí ve ztrátě

Manažeři a nejvýše postavení zaměstnanci Českých aerolinií si sice snížili a zmrazili na letošní rok mzdy, ale nakonec mají šanci si za letošní rok vydělat více díky novým pravidlům pro vyplácení ročních bonusů. Za rok 2009 se bonusový rozpočet závislý na hospodaření firmy zvětší a pro rozhodující manažery bude i snáze dostupný než v předchozím roce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

powder

názet kamení je snadnější než uvažovat

 Možná by stálo za to se na to podívat trochu v kontextu s tím, kdo je iniciátorem článku, kdo má potřebu se zviditelňovat a kdo chce škodit. Nyní je díky opravdovým padouchům ve vedení některých státních institucí nálada na ukřižovávání každého, na koho se ukáže a kdo je vhodným terčem pro senzaci. K tomu účelu stačí použít několik zkreslených informací a jistotu, kterou vždy najdou v horlivých zastáncích práva, jakými jsou vyvolávači sprostých výrazů a jedineční znalci poměrů. Nejsem manažerem ČSA a dokonce ani jejím zaměstnancem, jen vím, že když si zagooglíte a zjistíte, koho křižujete, zjistíte, že řada z nich nejsou žádní darmošlapové, ale lidi, kteří již dříve dokázali, že své práci rozumí a umí dost na to, aby si zasloužili objektivní informování o jejich práci i platech.  Dal jim ale někdo šanci se k tomu vyjádřit ???? Nevím o ní. Jen vím, že bych teď nechtěl být jedním z nich.;-)

0/0
9.8.2009 22:27

T55

Trapná obhajoba tunelářů

Tzv. manažerům, kteří v neprůhledných tendrech "rozprodávají" pod cenou aktiva firmy (hangáry, letadla,cargo,catering,auta, pozemky, náhradní motory k letadlům,finanční aktiva /akcie France telecom/,atd.) se v ČR říká tuneláři. Pokud se navíc jedná o státní firmu, tak jsou to obyčejní zloději. Nevím proč je trapně obhajujete, jestli se jedná jenom o hloupost nebo je to zlý úmysl, ale pokud by se k tomu chtěli vyjádřit, tak mohou dnes a denně (náklady na reklamu a PR jsou docela slušné).

0/0
10.8.2009 13:54

powder

Re: Trapná obhajoba tunelářů

No, já možná trapně hájím snahu hledat objektívní názor, ale vy jistě máte důkazy na vše co tu hlásáte. Jste natolik ekonomicky silný, aby jste mohl posoudit zda prodej aktiv firmy byl pod cenou. Jistě jste schopen dokázat že jsou tuneláři. Pokud ne, je zde trapnost někoho nazvat tunelářem. No, zřejmě jste hodně dobrý profík v oblasti ekonomiky a řízení společnosti a máte ověřené informace. Pak neváhejte a podejte trestní oznámení na manažery ČSA. Je to podle zákona vaše povinnost. Neohlásíte-li trestný čin, o kterém jste věděl, jste stejně trestně postižitelný jako ten, kdo trestný čin spáchal. Pokud ale potřebné důkazy nemáte a pouze dedukujete, nebo podléháte názoru jiných, važte slova o tunelářích a trapných objabobách.

0/0
10.8.2009 14:18

powder

Re: Trapná obhajoba tunelářů

Mimochodem, to co obhajuji je fakt, že ten článek není zcela v pořádku, pokud se opírá pouze o tvrzení ukřivděné strany a zkresluje fakta. Netvrdím, že je vše košér a všichni jsou svatí, jen mám rád ojektivitu a nesnáším sprosté urážky od lidí podléhajících davovému "šílenství". Mimochodem, česká vlastnost vše vědět lépe než ten druhý a nepřipustit že se mohu plést i já, je také skvělá pro život ;-);-);-)

0/0
10.8.2009 14:18

T55

Právní stát a fungující soudy

Ten vtip o podání trestního oznámení jste si mohl odpustit. Pokud žijete v České republice, tak dobře víte, že ekonomická kriminalita se v ČR bohužel netrestá (až na nepatrné výjimky). Příkladů mohu uvést stovky, ale jistě si je najdete sám (pokud o to budete stát). Jinak jste mě odhadl dobře, jsem opravdu špičkový profík a používám pouze a výhradně ověřené informace. O hodnotě prodaných aktiv svědčí mimo jiné spokojenost nových majitelů (zeptejte se sám, jestli víte koho..., třeba u  hangáru  a carga).

0/0
10.8.2009 14:39

powder

tohle je práce tunelářů?

České aerolinie, a.s. - V roce 2008 České aerolinie přepravily 5,6 milionu cestujících. Od roku 2001 jsou České aerolinie členem jedné z předních světových aliancí leteckých dopravců – SkyTeam. V současné době nabízejí spojení do 129 destinací ve 44 zemích světa a jejich flotilu tvoří 50 letadel typu ATR 42/72, Boeing 737 a Airbus A310/A319/A320/A321. V žebříčku pravidelnosti letů mezi 27 členskými leteckými společnostmi Asociace evropských aerolinií získaly v roce 2008 České aerolinie 3. místo.

0/0
11.8.2009 0:33

powder

Re: tohle je práce tunelářů?

Již pět let po sobě drží České aerolinie své prvenství v soutěži o titul: „Nejlepší letecká společnost se sídlem ve střední a východní Evropě“ (Best Airline based in Central/Eastern Europe – 2004, 2005, 2006, 2007, 2008), udělované mezinárodní leteckou organizací Official Airline Guide (OAG) na základě hlasování odborné veřejnosti.

0/0
11.8.2009 0:33

powder

Re: tohle je práce tunelářů?

V roce 2008 obdržely také ocenění „Nejlepší letecká společnost ve střední Evropě“, které každoročně uděluje na základě hlasování milionů cestujících z celého světa nezávislá britská organizace Skytrax v rámci žebříčku The World Airline Awards. Ocenění „Nejlepší letecká společnost ve střední a východní Evropě“ (Best Airline in Eastern and Central Europe) Českým aeroliniím na základě výsledků každoroční čtenářské ankety již podruhé udělil americký magazín Business Traveler. V roce 2005 byly České aerolinie navíc zařazeny mezi osm nejlepších aerolinií světa.

0/0
11.8.2009 0:34

powder

Re: tohle je práce tunelářů?

Myslím, že vím, co mi na to odpovíte..... výmysl, podplaceno, směšné ... jj ;-);-)

0/0
11.8.2009 0:35

T55

Zásluhy top managementu

Vámi výše popsané úspěchy ČSA jsou zásluhou celého kolektivu pracujících ČSA a řekl bych navzdory devastaci společnosti ze strany top managementu. Jedná se především o hodnocení "technicko-obchodních" parametrů, které top management prakticky neovlivňuje. Úkolem top managementu je "přetavit" obchodně technický potenciál ČSA do pozitivních finančních výsledků a zajistit další rozvoj (nebo udržet stávající tržní podíl) ČSA. A v tomto současný management totálně selhal a je otázka s jakým zadáním a od koho Lašák a spol. do ČSA přišel. Díky nadšení a patriotismu často celých generací pracovníků ČSA přežily ČSA 80 let kapitalismu, okupace,socialismu,zpackané privatizace (AF),divokého kapitalismu,...ale nepřežily 3 roky systematického rozkrádání.

0/0
11.8.2009 12:09

yaack

Re: Zásluhy top managementu

tyvole, to jsou odborářský slinty, že bych blil....

0/0
11.8.2009 21:30

T55

"Top-Manažerské slinty"

Veškerá pozitiva ČSA jsou výhradně zásluhou pánů Tvrdíka a Lašáka a jejich obětavých a nezištných nebližších  spolupracovníků a navzdory zlým a hloupým zaměstnancům, kteří odmítají pracovat zadarmo a dožadují se plnění řádně uzavřených kolektivních smluv, podepsaných výše uvedenými geniálními managery.

0/0
12.8.2009 11:59

yaack

Re: "Top-Manažerské slinty"

ty se jdi léčit na Kubu

0/0
15.8.2009 19:34

pepan53

Re: názet kamení je snadnější než uvažovat

obhajujete nevim koho a proč, jinak vůbec nechápu co jste se svojí poznámkou chtěl říct, jinak řečeno pan generální dokázal v předešlých zaměstnáních, že zrovna své práci moc nerozumí, a že toho prošel

0/0
10.8.2009 22:22

powder

Re: názet kamení je snadnější než uvažovat

aha, už to chápu, ve vašem vnímání je obhajoba to samé jako chtít znát objektivní informace a rozumě se nad problémem zamyslet ... no fajn, pak tedy obhajuji všechny zaměstnance ČSA, na které se vztahuje onen propíraný způsob odměňování. Mimochodem dle mých posledních informací jich je cca 450. V dalších příspěvcích zkopíruji pár řádek, které vás sice nebudou zajímat, jelikož "obhajují tuneláře" :-):-):-)

0/0
11.8.2009 0:48

powder

Re: názet kamení je snadnější než uvažovat

České aerolinie se důrazně ohrazují proti nepravdivým informacím, které na téma systém odměňování v Českých aeroliniích zveřejnila některá média. Diskutovaný systém odměňování se týká zhruba 450ti zaměstnanců společnosti České aerolinie: členů představenstva (9), managementu (75) a více než 350 dalších zaměstnanců.

0/0
11.8.2009 0:49

powder

Re: názet kamení je snadnější než uvažovat

V Českých aeroliniích byl systém odměňování nastaven v roce 2006: mzda byla nejprve snížena o 10 % a její část převedena do takzvaného bonusu s tím, že jeho výše              a výplata závisí na hospodaření a splnění konkrétních úkolů. Do čísla hospodářského výsledku pro účel výpočtu bonusů se nezapočítávají například prodeje a divestice, neboť to je jednorázový krok k záchraně firmy a posílení jejího cash flow a nebylo by korektní o něj vylepšit bonusy. Bonus konkrétního zaměstnance, jako část měsíční mzdy vyplácený jednou ročně, je závislý jednak na hospodářském výsledku a dále na plnění takzvaných individuálních kritérií. Ta jsou každému udělována jedenkrát ročně     a po uzavření daného roku také vyhodnocována. Mezi ně patří hospodaření jeho úseku či oddělení, zavedení konkrétního projektu a podobně.

0/0
11.8.2009 0:49

powder

Re: názet kamení je snadnější než uvažovat

Výplata bonusů za rok 2009 proběhne v dubnu roku 2010, po uzavření hospodaření a ověření účetní závěrky nezávislým auditorem. Do té doby jsou všechny spekulace o výši bonusů pro zaměstnance společnosti České aerolinie účelové, zavádějící a bezpředmětné. 

0/0
11.8.2009 0:50

powder

Re: názet kamení je snadnější než uvažovat

Změna motivačního systému na rok 2009 není o výši bonusu, ale o změně přístupu.  Mnohem více jsou sledovány individuální cíle a úkoly zaměstnanců, kteří jsou pod standardními KPI (Key Performance Indicater), od členů představenstva, přes manažery, vedoucí v provozních částech firmy až po řadové obchodníky. Jen v rámci opatření proti krizi zaměstnanci vymysleli a implementovali v rekordně krátkém čase desítky projektů a úsporných opatření, která pomohou Českým aeroliniím tuto krizi přežít. Interpretace této metodické změny jako jednorázového nezaslouženého zvýšení mezd je nepravdivá

0/0
11.8.2009 0:50

powder

Re: názet kamení je snadnější než uvažovat

Představenstvo této společnosti se vždy chovalo racionálně, ekonomicky a zodpovědně a bude tak činit i nadále.  Za rok 2008 byl bonus 40 %, přestože plán byl splněn            a přeplněn. Rok 2009 bude hodnocen v květnu 2010. Do té doby považuje představenstvo společnosti veškeré spekulace na toto téma jako účelové, související se snahou některých odborových organizací převést problematiku nutných úspor v personální oblasti Českých aerolinií na téma odměňování managementu.

 

Představenstvo společnosti konstatuje, že společnost České aerolinie v reakci na krizi na trhu letecké dopravy musí provést řadu nepopulárních kroků a opatření, včetně snížení objemu vyplácených mzdových prostředků a nezastaví ji v tom ani účelově zveřejňované nepravdivé výpady s cílem oslabit vedení společnosti a navodit atmosféru nedůvěry a strachu.

0/0
11.8.2009 0:51

powder

Re: názet kamení je snadnější než uvažovat

tak a teď čekám, že sprška kamení bude létat až do mého okna ve třetím patře ...;-);-)   vždyť diskuse je přeci o urážení, sprostých nadávkách a rozdávání rozumů za každou cenu

Váš Petr Procházka, Praha 3 - Žižkov

0/0
11.8.2009 0:56

ici

Rudý náramek - gumák

Pro detailněji neinformované:

Zaměstnancům, kteří si dobrovolně snížili platy, připravili top manažeři ČSA (ty ksichty v tištěném článku) neuvěřitelný dárek. Soudruzi Lašákové, Rybanové, Kočárníkové a jim podobní vymysleli pro zaměstnance krizový program - za dvacku si mohou koupit rudý gumový náramek s nápisem "IVČSA" a samozřejmě jej stále viditelně nosit. Tato dekorace má veřejně deklarovat souhlas nositele s "nápady" a rozhodováním top managementu. Pokud si nějaký blb ten náramek koupí, pak zcela jistě zmírní očekávanou ekonomickou ztrátu firmy. To není sranda, to je fakt!

0/0
9.8.2009 19:05

julda_fulda

Re: Rudý náramek - gumák

Náramek je hovadina, ale nesnáším tyhle zjednoudšující odborářské frustrace typu "svině líné manažerské, které vůbec nic nedělají a za nic neodpovídají, a které jsou kýmkoliv stejně kvalitním lusknutím prstu nahraditelní, si jen přidávají a kradou a ubližují chudákům dokonalým zaměstnancům". To už není daleko od komoušské propagandy 50tých let s věšením bohatých na sloupy... Elévové z idnes evidentně spolupracují s insidery (především asi odbory) a asi jim příjde děsně zajímavé pořád lidem cpát cosi o ČSA. Na jiné státní instituce, kde se sprostě krade na úplatcích z našich daní o sto šest, přitom kašlou. A to nemluvím o parlamentu, kde si poslanci platí z náhrad sprostě cokoliv, aniž by si to jakkoliv zasloužili.

Ad ČSA - něco o tom vím - ta firma je z velké části naplněna lidmi, kteří umí hlavně kecat, jak je všechno blbě ale když mají sami něco udělat, vymýšlejí důvody, proč to nejde, protože si myslí, že snědli veškerou moudrost světa (ačkoliv nedělali nikde jinde, než v ČSA...).

0/0
9.8.2009 20:52

gen.MacArthur

Ano, tak to má být, tak je to správně.

Rv

0/0
9.8.2009 18:12

[eT]

Logika

Přiškrtíme zaměstnance, šéfům přidáme - bez ohledu na výsledek, super.

0/0
9.8.2009 11:34

rynau

ČSA Management

Tak to je pěkný bordel. Že jim to akcionáři (státní představitelé) schvalují - takové vedení odvolat - nebudu tyto ztráty platit ze svých daní !. Ztráta = nulové odměny . Jestli nějakou odměnu tak až podle kladného zisku. Ztrátu bych jim ještě strhnul z fixního platu .

0/0
9.8.2009 10:30

tre

Arogance moci.

Ti mají všechno a všechny na háku, ať se děje co se děje. Jejich politické krytí je zjevně neprůstřelné a proto si můžou dovolit cokoliv. Jejich osobní aroganci, blbost, tupost a omezenost snad už ani není potřeba komentovat. A odboráři v ČSA, kteří si dobrovolně snížili mzdy jim zase naletěli. Podle mě by teď měli začít žádat zvýšení mezd podle vzoru „manažmentu“ . Bylo by to spravedlivé – vždyť byli sprostě podvedeni.

0/0
9.8.2009 9:33

borys0076

Správně,

každému co si zaslouží;-D

0/0
9.8.2009 7:05

0100

Ale takhle to za Lašáka přece chodí.

Jako v KB! ;-D

0/0
9.8.2009 5:27

h_a_n_y

njn

lidi klid,, to je přeci klasika.. je to přeci státní podnik...[>-][>-]

0/0
9.8.2009 1:15

mic191178

To jsou Kur..,

To je neuveritelny bordel. Kur.., Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur..,Kur...  ;-€;-€;-€;-€;-€;-€;-€

0/0
8.8.2009 23:26

Montaigne

Nejsme jako oni

Jsme daleko nenažranější a nestydatější!:-P

0/0
8.8.2009 22:35

bobomyl

Toskánci

To je ono!! Na chudý lid musí být přísnost.A Toskánci si budou vyplácet odměny krize nekrize.Na ztráty nehledíme..

0/0
8.8.2009 20:09

Tryskomys Muf

Neni divu

Neni divu, kdyz z toho maji prospech zkur..eni politici.

0/0
8.8.2009 16:32

děteněkam

Slušnej člověk

Slušnej člověk by se posral!

0/0
8.8.2009 15:09

powder

Re: Slušnej člověk

Slušnej člověk by si nejdříve zkusil zjistit, zda jsou ty informace pravdivé, než se z nich půjde posr.t ;-)

0/0
9.8.2009 21:40

lžiDnes.cz

Vidím, že soudruh Kočárník (ODS) to tam řídí jak v 90. letec

Vidím, že soudruh Kočárník (ODS) to tam řídí jak v 90. letech řídil jako ministr financí polostátní banky. ;-D

0/0
8.8.2009 13:33

veselabublinka

šmejdi ven!!!

Tak se mi zdá, že je v ČSA něco prohnilého!!!!:-(

0/0
8.8.2009 12:10

Vogel15

Re: šmejdi ven!!!

v celém statě je něco prohnilého..je to tu samý spolek padlých holek, spolek přátel opery a samé bratrstvo kočičí pracky !!!!

0/0
8.8.2009 22:45

powder

Re: šmejdi ven!!!

bohužel je tu i stále to samé stádo, kterému ukážeš prstem a ono hodí kamenem. Strašně mě baví, jak je tu mnoho dokonale kvalitních jedinců, kteří se jadrně rozhořčují nad něčím, co novinář napíše a čerpá ze zdrojů naštvaných pilotů, kteří mají platy v řádech desetinásobku toho, co onen rozhořčený jedinec. Ano, je pravdou, že vrcholový manažer má pěkný plat, také je pravdou, že ta pravidla dělení bonusů zahrnuje nejen těch pár lidí, jejichž fotky "hrdinní novináři" zveřejnili, ale zhruba dalších sto lidí pracujících v ČSA. I jim je tedy potřeba sprostě nadávat?

0/0
9.8.2009 22:07

pepan53

Re: šmejdi ven!!!

Vy patříte též do nějakého státa, též tupého, ale pouze co je z druhé strany, jinak nablafete toho hodně, ale argumenty jaksi nejsou

0/0
10.8.2009 22:28

powder

Re: šmejdi ven!!!

možná jsem tupý, ale argumenty chybí především vám, nemyslíte?

0/0
11.8.2009 0:27

cinsky_buh_srandy

tak to je pohoda, co ,?

0/0
8.8.2009 12:04

kossacek

Trafika pro Tvrdíka nás vyšla pěkně draho..

Po hospodaření pana Tvrdíka se ČSA už nikdy pořádně nepostavily na nohy. Dnes je i ta ztráta 450 mega úspěch. Vše zprivatizovat. Není jiné cesty jak zabránit politikům, aby do důlečitých postů jmenovali své dobré, i když nekompetentní kamarády a jinak zneužívali možnost o tak velkém majetku rozhodovat..Rv

0/0
8.8.2009 10:17

honzajaka

Re: Trafika pro Tvrdíka nás vyšla pěkně draho..

to je pěkný nesmysl, Tvrdík tam byl jen chvíli, od té doby se ve vedení vystřídalo fůra lidí a každý si holt něco nahospodařil, ale přišla krize, tak už to nejde. Tvrdík například neprodal letadla ČSA, to je práce těch "manažerů" co přišli dlouho po něm

0/0
8.8.2009 11:31

kossacek

Re: Trafika pro Tvrdíka nás vyšla pěkně draho..

Řikám jen to, že do jeho příchodu byly ČSA v černých číslech a od jeho nástupu už vždy ve ztrátě. Jsou zde samozřejmě i jiné faktory, ale dílčí závěr se z toho podle mě udělat dá.:-)

0/0
8.8.2009 14:35

trubadur

Re: Trafika pro Tvrdíka nás vyšla pěkně draho..

Než něco napíšeš, podívej se do výročních zpráv ČSA. Za Tvrdíka byly ČSA vždy v zisku, kromě posledního roku jeho působení. Je otázka do jaké míry to byla realita hospodaření a do jaké míry to byly výsledky účetních fíglů, ale je to tak. Píšu to proto, že je dobré v diskusi uvádět pojmy a ne dojmy.

0/0
8.8.2009 15:59

kossacek

Re: Trafika pro Tvrdíka nás vyšla pěkně draho..

Omlouvám se za špatné vyjádření. Nicméně to nic nemění na faktu, že poslal ČSA ke dnu. Takže přesně: Do jeho příchodu byly ČSA vždy v zisku. Během jeho působení se dostali ze zisku do ztráty. Po jeho odchodu se už z červených čísel nikdy nedostali..

0/0
8.8.2009 16:24

honzajaka

Re: Trafika pro Tvrdíka nás vyšla pěkně draho..

Jenže Tvrdík je do červených čísel nedostal, v tu dobu byla nepříznivá situace v letecké dopravě všude, strach z terorismu a vysoká cena ropy, na tom pár leteckých společností skončilo a byli daleko větší než ČSA

0/0
8.8.2009 18:00

powder

Re: Trafika pro Tvrdíka nás vyšla pěkně draho..

Aha, tak za to, že šlo ČSA ke dnu, nemůže rozhodnutí pana Tvrdíka změnit značku strojů s kterými se létá v době, kdy všechny aerolinky přešly díky radikálnímu snížení počtu přepravovaných lidí na úsporné programy. No, jistě to bylo rozhodnutí, které vlastník firmy, vyrábějící ony úžatné létající stroje, musel řádně ohodnotit. ;-)

0/0
9.8.2009 22:16Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.