Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Prodejci pojistek budou muset zveřejnit své provize

Česká národní banka chce zkrotit zprostředkovatele, kteří přetahují lidi na životní pojistky jen kvůli vlastním ziskům a je jim přitom jedno, že na tom lidé kvůli rušení starých smluv tratí. Budou muset klientům říci, jak vysokou provizi za uzavření pojistky dostanou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

free.ee

Nehoráznost

Co je komu po tom. Proč by někdo měl povině říkat kolik bere za svou práci.

To je jako chtít vědět marže ve značkových obchodech nebo poskytovatelů služeb.

Je snad jasné, že se každý snaží prodávat to co mu nejvíc vynese a zároven se dobře  prodává - takže je kvalitní i když to jde někdy trochu proti sobě.

Lidem to bude akorát přítěž taková informace. Stejně neznají běžné výše provizí a nemají tak s čím srovnávat aby mohli z toho něco odvodit.

0/0
4.9.2009 15:50

Vaclav Hanus

Re: Nehoráznost

Tahlecta povinnost je namirena presne proti takovymto vyzirkam, jako je free.ee-bleee....Takovato kravovina:...že se každý snaží prodávat to co mu.....Prodejem se zabyva maximalne takovych 7-10 procent populace. Ostatni neco produkuji...a nebo jsou v penzi a nebo studuji...

0/0
8.9.2009 6:41

Vaclav Hanus

Prodejci pojistek budou muset zveřejnit své provize

Proc jenom Prodejci pojistek ?

0/0
3.9.2009 7:22

nekronomicon4

Jedna taková rada

Pokud za tebou příjde chlapík a představí se, že zastupuje společnost ZFP tak na nic nečekej, vem pořádnou hůl a zmaluj toho haj...zla co se do něj vejde. !;-€!;-€

0/0
2.9.2009 10:29

Josef_Dejsi

Re: Jedna taková rada

tak ty neznám, taky sou to podobní hajzlíci jako OVB? máte nějaký odkaz?

0/0
2.9.2009 10:54

nekronomicon4

Re: Jedna taková rada

http://www.zfpa.cz

0/0
2.9.2009 11:22

Josef_Dejsi

Re: Jedna taková rada

ježiš vy jste osel;-D no z oficiálních stránek se o nich asi hodně dozvím

0/0
2.9.2009 12:08

von.Rammstein

nejhorší prasata jsou OVB

znám několik těchto "poradců" a za to co dělají by jim v právním státě musel horzit kriminál nebo aspoň vyhoštění na severní moravuRv

0/0
2.9.2009 8:41

steve78

Re: nejhorší prasata jsou OVB

Nemluvě o jejich kvalifikaci. S jedním jsem se setkal, obalamutil mě pod falešnou nabídkou práce, už tím mě nasral, pak se mě (bývalého pracovníka v bankovnictví) snažil přesvědčit o takových naporstých pitominách, že mě to začalo bavit. Tak jsem mu zadal přesné podmínky jak si přeji pojistit a ať mi ukáže plán, nechápu proč na to potřeboval týden (mě by vytvořit takový plán podle přání klienta trvalo vytvořit cca 30min a celou tu dobu bych klienta potřeboval ke zpřesněním). Z týden jsme se sešli a komedie pokračovala, krom toho, že naprosto nerespektoval mé přání spořit větší část krátkodobě kvůli bydlení a na důchod méně, protože ten je ještě daleko. Tak jsem se ho zeptal proč nerespektoval mé přání, tak mi odpověděl, že tak se to musí protže pyramida se taky staví od spodu a začal mi kreslit pyramidu, kde základ bylo jeho slavné IŽP. Nevím co je to za profesionalitu, tvářit se že týden zpracovávám přání klienta a pak se vytasit s jedinou šablonou, kterou si pamatuju ze školení.

0/0
2.9.2009 9:16

steve78

Re: nejhorší prasata jsou OVB

A říct klientovi, že si nějaký produkt musí založit je prostě vrchol arogance, nechápu jakej typ klienta na to byl ochotnej přistoupit. O kvalitě jeho projevu a vystupování ani nemluvím. Další perfektní věc byla, ty jejich pravidla, že on mi bude "dobře radit" zadarmo a já mu seženu deset kontaktů a dám mu je na druhé schůzce (kdy mi předvedl ten skvělý plán) tak jsem mu (po domluvě a instruktáži ostatních) sehnal deset studujících a nezaměstnaných kontaktů, jeho ksicht když jsem mu u každého jména řekl, studující nebo nezaměstnaný (a jeden neplnoletý) byl k nezaplacení. Když se mě pak zeptal jestli nemám nějaké zaměstnané kamarády, jsem mu odpověděl, že ne tak začal býti dost arogantní. O tom, že za klientem je ochoten přijet maximálně na první schůzku a to ještě ne moc daleko raděj ani nemluvím. Ostatní OVBaci, které jsem poznal sice měli o něco lepší vystupování a přístup ke klientovi ale k profesionalitě to má daleko a jejich znalosti končí u produktu s nejvyšší provizí.

0/0
2.9.2009 9:24

steve78

Re: nejhorší prasata jsou OVB

Takže jestli se chcete pobavit, poškádlit trotlíka co se nechal přesvědčit o manažerů, že do půl roka bude vydělávat velký prachy a když vydrží bude manager a bude mít pod sebou další lidi (proto asi ta jejich láska k pyramidám ;))), máte alespoň průměrné znalosti finančních produktů tak doporučuji sem tam nějakou schůzku s OVB prodejcem (rozhodně ne poradcem to oni nejsou) absolvovat. Jestli chcete radu ohledně financí a fin produktů, je na webu spousta odborných materiálů a v každé bance vám dají relevantní informace, které pak můžete doma bez jakéhokoliv nátlaku porovnat. Pokud si nevěříte, pak si opravdu najít poradce, který bere peníze za radu ne za produkt, tzn nešetřit a zaplatit jemu.

0/0
2.9.2009 9:29

hekp

Re: nejhorší prasata jsou OVB

Kdepak, vrchol arogance je, když vám rádoby poradce řekne aby jste mu dal x doporučení na vaše známe, jináč si prý nevydělá.8-o

0/0
3.9.2009 4:43

Josef_Dejsi

Re: nejhorší prasata jsou OVB

nesmíte všechny házet do jednoho pytle, jsou i světlé vyjímky jako třeba takový Lukáš Štork. ;-D http://www.mesec.cz/clanky/financni-poradenstvi-naruby/

0/0
2.9.2009 10:52

Ahmad Žalud

.....na pojišťováky mám dobrou vychytávku...

....pitbula....;-DR^

0/0
2.9.2009 7:34

mpixel

Je to prasárna

firma přijme zaměstnance, důrazně mu doporučí podepsat ŽP, od agenta pak schrábne provizi a zaměstnance nejlépe ještě ve zkušební lhůtě vyhodí.

Docela dobré podnikání.

0/0
2.9.2009 7:19

qwerty1234561

IŽP je zlo

zaměstnavatelem mi nevýhodné IŽP bylo "doporučeno" již po dvou týdnech ve zkušebce

0/0
2.9.2009 4:50

skrbling

Vyžírky

Jsem proti povinnosti zveřejňování provizí z důvodů řekněme "obecně filozofických", nicméně troufám si tvrdit, že finanční poradenství a zprostředkování je oblast, kde se nejrůznější vyžírky a vši rojí jako málokde jinde. Úspěšně se jim daří přesvědčovat klienty, že prodávají složité produkty, které by prostě bez jejich odborné rady nebyli sto pochopit. Skutečnost je taková, že 95% bankovních a pojistných produktů, se kterými se běžný občan může v životě setkat je tak triviálních, že je pochopí každý gramotný a příčetný vlastník kalkulačky po přečtení jen trochu kvalifikovaně napsaného novinového článku a to, co potřebuje, není žádný poradce, ale webový formulář, kam vyplní požadované parametry a klikne na "Objednat".

Pokud už někdo potřebuje radu, tak doporučuji vyhledat poradce, kterému bude člověk ochoten za rady zaplatit a důrazně ho hned na začátku upozornit, že od něj v žádném případě nic nekoupí, ale chce právě jen tu radu.

0/0
2.9.2009 1:28

sdsa

Re: Vyžírky

presne tak, neni potreba aby nesvepravne stat neustale vodil za ruku a rikal jim, co je pro ne nejlepsi. R^

0/0
2.9.2009 5:01

qetic

Re: Vyžírky

vy pravičáci;-D;-D;-D;-D,ten zlý strašnýýýýýýýýýý stááát ;-€

0/0
2.9.2009 7:03

mpixel

Re: Vyžírky

já jsem pravičák, a nesouhlasím s tebou.  Právě ti negramotní lidé ovlivňují výrazně poptávku,  a poptávka jak známo ovlivňuje i nabídku, tedy nabízené produkty.

A pak produkty které si žádám já nejsou, nebo jsou v minimálním množství.

0/0
2.9.2009 7:22

mpixel

Re: Vyžírky

a navíc, pokud se lidé dostanou do sociální sítě, tak to není jen jejich problém, ale náš, protože sociálku jim platíme ze svého.

0/0
2.9.2009 7:24

mikim7777

Re: Vyžírky

Souhlasím s Vámi, že většina finančních produktů není nijak složitých. Je pak ale s podivevem, že je u nás 90% nemovitostí podpojištěných, průměrně si lidé svého života váží na 100 000 Kč a správně úrazově pojištěn je jen zlomek lidí nemluvě o invaliditě. Také je zajímavé, že investování  (prosím nezaměňovat se spekulováním) je sporosté slovo a vklady se válejí na bankovních účtech i když je tam spolehlivě znehodnocuje inflace (a pak si lidé stěžjí že jsou chudí)....

0/0
2.9.2009 7:51

Harpa-gon

Re: Vyžírky

Každý je spekulant, investovaní je falešně vznešené slovo.

0/0
2.9.2009 8:02

karel87451

Re: Vyžírky

presne tak

0/0
2.9.2009 8:13

Kombajn

Re: Vyžírky

zrovna letos v dobe krize vam inflace na bankovnim uctu ty penize zas tak moc neznehodnoti, zatimco akciove fondy jiste moc nerostou ;)

0/0
2.9.2009 12:44

Tamifl

Re: Vyžírky

Od listopadu průměrně vzrostly o 40-50%

Immofinanz dokonce 6X

0/0
2.9.2009 13:17

Harpa-gon

Re: Vyžírky

Kecy!!

0/0
2.9.2009 13:43

hekp

Re: Vyžírky

Immofinanz, ta skvělá akcie, které nemůže klesnout a furt roste? He, he z 175 na 2 EUR, fakt dobrej obchod. Ale je pravdou, že pokud jste koupil v listopadu loni, máte dobrý zhodnocení;-D

0/0
3.9.2009 4:51

Mobily

Re: Vyžírky

Souhlasím s Váma, ale také bych uvítala kdyby se za tyto služby platilo, chceš informaci, zaplať. Lidé se někdy chovají opravdu nekorektně, domluví si schůzku, jedete za nim spousty km a on nemá ani slušnost se vám omluvit, že ruší termín. Je mi milejši klient který řekne NE, místo klienta který by vás zbytečně připravoval o čas. Nesouhlasím s pánem, který tvrdi, že je to jenoduché, svým způsobem, nebýt nás, tak lidé by patrně neměli zajištěné vůbec nic a pochopit  možnosti některých pojistek není  až tak jenoduché, divat se jen na cenu, je nesmysl. Dnes pojistky, fungují i jako investice-podílové fondy, takže je tam třeba poradce a o investice je třeba se starat-neni tu garance.. každý nemá čas studovat a porovnávat produkty, hlídat změny atd. Na druhé straně nejsem proti a souhlasím, aby se provize zveřejňovala, nemám obavy, že bych to před klientem neobhájila a doufám, že by se s tím zamezilo rušeni smluv. Pokud tuto práci chcete dělat poctivě a odborně je to o učeni, učeni a učeni.

0/0
3.9.2009 15:41Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.