Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Datové schránky pro firmy by se mohly odložit, připustilo ministerstvo

Firmám, které zatím nevyužívají povinné datové schránky pro komunikaci s úřady, svitla naděje, že se nové povinnosti vyhnou. Pokud jich bude hodně. Ministr vnitra Martin Pecina totiž připustil, že by se v takovém případě mohlo povinné využívání datových schránek, které se naostro rozběhly 1. listopadu, rozložit na delší dobu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Maschulda

děs a hrůza

Tři neděle už s tím bojuju. Dělám ve veřejné správě, a navíc to mám jako správce nastarosti. Musím jen konstatovat, řádně nevyzkoušeno, nedotaženy všechny problémy, špatná informovanost, prostě děs a hrůza;-O

0/0
7.11.2009 0:21

rencask

mely by byt schranky dobrovolne?

Ma odpoved zni ANO, ale s tim, ze kdo ji nechce pouzivat, musi se pripravit na to, ze zaplati veskere naklady na obycejne postovne, vcetne papiru, obalky, tisku, poplatku posty. Cena za zasilky (vcetne opakovanych vyzev pri nevyzvednuti) se mu bude scitat a pokud ji nezaplati sam zkasne ho financak pri vyuctovani dani.

0/0
6.11.2009 9:16

Maschulda

Re: mely by byt schranky dobrovolne?

Jen tak pro zajímavost, datová zpráva stojí peníze taky, navíc pokud si budeš chtít nechat něco vytisknout, tak zaplatíšč 30,-Kč za stránku, samozřejmě můžeš tisk provádět sám, ale papíry pak můžeš použít na podpal. Dělám v tom, a sama osobně bych si DS nezřídila.

0/0
7.11.2009 0:22

danny44

Sosanský přístup.....

Typický sosanský přístup - neschopní, líní,... (čili naši voliči) to "neudělali", tak to budeme tolerovat...

To je stejné jako za povodní, tehdy také Špidlínova vláda krátila státní pomoc těm, co byli pojištěni, zatímco těm, co se na pojištění vys...li, ji nechala celou.

0/0
6.11.2009 7:52

roman12345

DS

Zrušte ten paskvilRv;-O

0/0
5.11.2009 21:56

kiv

Nevztekejte se

;-D

DS jsou prostě paskvil zcela v intencích toho, že když erár cokoli zplodí, nemůže to dopadnout nějak zásadně jinak než průserem  ... ;-D

Je každého volba, jestli na tuhle hru  přistoupí :-/ Vyhrožování ze strany státu vůči těm, kteří ho živí, tedy firmám,  je na jednu stranu docela úsměvné :-) Na straně druhé, pokud ty mu do toho hodlí vidle, erár tahá za kratší konec špagátu ... A k tomuto poznání došel evidentně i soudruh Pecina....

0/0
5.11.2009 20:46

kiv

Re: Nevztekejte se

Ještě  poznámka:

Si plasticky představuji ten soud, který jakékoli firmě v rozporu s LPaS vlastně nařizuje aby vůbec měla ve svém obchodním majetku nějáké to PC s připojrením na net, byla připojena na DS a toto celé jí  vůbec  bude dokazovat ... ;-D;-D I advokátní nedouk ze západočeské university  typu Sranlyho  Grosse by takový  spor měl bez problémů vyhrát ... :-) 

0/0
5.11.2009 20:56

Maschulda

Re: Nevztekejte se

Nemusíš mít počítač, nemusíš mít přístup na nett, stačí si dojít na poštu a tam si vše nechat ovládat a spravovat. To je co, koukáš jak zjara

0/0
7.11.2009 0:25

ČeStNý PřEdSeDa

modré tunely

Nesmíme v těchto krušných dobách zapomenout na minutu ticha za skvělý IZIP,

budiž mu digitální krchov lehký.

0/0
5.11.2009 18:35

ant.

...zřejmě ve své kleci nemáš spojení se světem...

...pokud vím, tak IZIP - nebo spíše EZK (Elektronická Zdravotní Knížka) -  používá v současné době více než milion obyvatel...možná je to málo - oranžgutaních tupounků je mnohem více - ale stále jich přibývá...:-)

0/0
5.11.2009 20:56

danny44

Re: ...zřejmě ve své kleci nemáš spojení se světem...

Bohužel,....

0/0
6.11.2009 7:52

smartynaf

...hmmm trapné

tento stát začíná být ale opravdu k zb..í. Prostě na nás lidi se+ou, tak to raději zrušíme. Znamená to snad, že můžu bez postihu jezdit na červenou a po kterékoli straně silnice chci, pokud nás bude více?? ( a ne že by na červenou jezdilo lidí málo). Těm ubožákum a neumětelům ve vládě  bych nařídil sůl a vodu a až odvedeš PRÁCI, nikoli "práci" dostaneš mzdu.....Rv[>-]

0/0
5.11.2009 15:13

COUFAL5

Re: ...hmmm trapné

Bohužel tato vláda je stále řízena politiky zpoza stolu a diktují a diktují. Na svojí práci jim pak nezbývá čas i kdyby nastokrát chtěli udělat něco jinak.

0/0
5.11.2009 15:25

COUFAL5

ministr za soc demokraty nám

 opět ukazuje jak porušovat zákon. Jestliže zákon jednou platí tak Ti co ho nedodržují mají být za to potrestáni. A ne že se podle jejich chování bude upravovat zákon. Druhý důkaz zvrhlosti socanů po zdravotnických poplatcích.;-O

0/0
5.11.2009 14:43

General Custer v.2

Re: ministr za soc demokraty nám

Vseobecne ignorovany zakon prestava byt zakonem a stava se vysmechem.

0/0
5.11.2009 15:09

badodmrtvereky

Re: ministr za soc demokraty nám

Jednou to bylo zákonem nařízeno,tak by se nemělo nic měnit všichni měli možnost se to řádně naučit,jinak se ze zákonů dělatí cáry nepotřebného papíru. Snaha vyhledávat nedostatky nad pozitivy,která vede k omezení zavádění něčeho pozitivního,vymlouváním se na nedostatky a vybavení  ,jen proto,aby něco nevstoupilo v platnost je v tomto státě dostatečně známa.Všem bych doporučoval školení v mimopracovní době zvláště  soudcům.Jinak co se týká IZIP domnívám se,že to není špatná věc a jako platební karta by mohla fungovat aspoň by lékař a i lékárník měl přehled o zdravotním stavu a lécích,které pacient bere,často se v různých situacích stane,že si ani sám pacient nevzpomene ,co vlastně užívá.A odpadly by důvody pro Jůlínkovy poplatky-ODS-odpustky.

0/0
6.11.2009 7:28

Winston1984

Re: ministr za soc demokraty nám

Dobře - jakým způsobem ale můžeš někomu navelet, že si má koupit PC a připojení k internetu ? Jak je toto slučitelné s jakýmkoli demokratickým principem.

Jak by ses tvářil když vyjde zákon, že každý musí mít koupené auto - přitom ty ho nechceš a nepotřebuješ. Také bys tu ten zákon hájil ??  Prosím o dopověď.

Pokud stát dělá tak špatné zákonz jako dělá , je v podstatě jediná možnost obrany občanská neposlušnost a pokud je dostatečně masivní tak stát nakonec ustoupit musí.

0/0
6.11.2009 8:07

Maschulda

Re: ministr za soc demokraty nám

je vidět, že jsi nespíš o DS nic nečetl a jen tu meleš pantem, nejdřív se řádně informuj a pak plácej

0/0
7.11.2009 0:27

danny44

Re: ministr za soc demokraty nám

Je krásné, když představitel státní moci veřejně nabádá k ignorování zákona ! Ať ho teda změní, když se mu nelíbí.... Ale tohle nemá s demokracií nic společného.... Navíc, proč se tohle vždy děje ze strany Sosanů (viz např. MUDráth a zdravotní poplatky).... - udělat velký h....o a kritizovat to, co udělali jiní....

Oranžgutáni vopravdu nic jiného neumějí - a to platí i o jejich voličích...

0/0
6.11.2009 7:55

vůle

Švejkovina

Je povinnost to využívat. Když to nebude využívat, tak se na to vy..... Co to je proboha??? Miliarda sem, miliarda tam, hlavně, že se napakovaly firmy kamarádů ODS. To je fakt ke zblití takovýhle přístup. Já jsem aktivoval schránky ve všech firmách, kde jsem oprávněný a žádám, abych byl odměněn za plnění zákona v případě, že se to odpíská. Další ukázka nevymahatelnosti práva v tomto státě.

0/0
5.11.2009 14:22

král

Re: Švejkovina

Co má ODS společného s datovými schránkami ?? Datová schránka má stejný smysl a je doprovodem doby jako např. email, nebo předtím fax. Na tom se taky nějací kamarádi někoho napakovali ? Nebo raději i v tomto století dál budeme 3 dny čekat doma na doručení dopisu listonoškou a trnout aby nás během své pochůzky zastihla doma nebo ve firmě, jinak pomažeme si zásilku vyzvednout hezky na poštu ?  

0/0
5.11.2009 14:33

pedr64

Re: Švejkovina

problém není ve využívání moderních technologií, ale v tom, že je to nadelegováno zákonem. A ještě větší průser je, že sám stát není schopen povinnostem dostát.

0/0
5.11.2009 14:39

král

Re: Švejkovina

Pokud vím, "nadelegováno" zákonem je pouze to, že že datové schránky musí mít naistalovány a používat pro příjem i odesílání pošty jen úřady. Ne firmy. Nic na to nemění ani to, že na to mohou dost doplatit. To je ale totéž, jako bylo doposud, když jsem si na poště z nějakého důvodu nemohl nebo nechtěl vyzvednout dopis od nějakého úřadu. Tam také platil nějaký zákon. To, že úřady budou možná v používání schránek ještě týden, možná dva, možná 3 týdny tápat  a budou zmatky do doby než se kdejaká referentka s tím spolehlivě  naučí zacházet, bych neviděl až zase tak velký problém. Podstatné je, že že pro budoucích 20, 30,.... let je zajištěn nějaký způsob předávání informací. Způsob srovnatelný s mailem, SMS, .... který rovněž má oproti klasické poště své kouzlo a nedovedu si představit, že by někdo raději upřednostňoval komunikaci typu "milá maminko a tatínku, do cíle dovolené jsme dorazili dobře, sluníčko svítí, strava dobrá, moc se na vás těším,...."  dopisem nebo pohlednicí .        

0/0
5.11.2009 14:59

General Custer v.2

Re: Švejkovina

Clovece, kdyz nic nevi, tak nepis. Datove schranky jsou povinne pro vsechny pravnicke osoby, tedy i pro sro, a.s. apod.

0/0
5.11.2009 15:13

král

Re: Švejkovina

To ano, ale povinné ve smyslu, že mi stát přidělí. Nikoliv povinné v tom, že si ji musím aktivovat a nahlížet do ní.

0/0
5.11.2009 15:18

General Custer v.2

Re: Švejkovina

Aktivovat ji nemusis, vsechny neaktivovane byly aktivovany k 1.11.2009, teda v nedeli. Nahlizet tam musis, protoze plati fikce doruceni, co tam je, to se povazuje za dorucene, at to ctes nebo ne. Jedine co oproti uradum nemusis je, ze firma jeste smi posilat na urady papiry, urady uz nesmi.

0/0
5.11.2009 15:24

General Custer v.2

Re: Švejkovina

Jinak doporucuji serial na www.lupa.cz Tam to jevysvetlene dost podrobne. Jak z technickeho tak z pravniho hlediska.

0/0
5.11.2009 15:25

král

Re: Švejkovina

Pořád si nějak nerozumíme. Samozřejmě zpráva ve schránce se po deseti dnech považuje za doručenou, ale to nic nemění na tom, že nemám žádnou povinnost schránku otvírat a zprávy číst, a taky konat. Samozřejmě to může mít  a asi i bude mít důsledky, ale o tom jsem psal už výše. Nepřebírat listovní poštu má taky důsledky a přesto jsou jedinci, kterým je tato povinnost fuk. Jde tedy o stejné riziko, jako když budu ingnorovat maily, SMS, otvírat dopisy, ..... O čem mluvím já, je to, že stát mě nemůže za toto trestat jinak než tím, že něco "prošvihnu". Trestat může akorát své úřady, které je nebudou POVINNĚ používat k odesílání a jedné z forem příjmu korespondence, a to i v případě, že by úřad neprošvihl vůbec nic.     

0/0
5.11.2009 15:38

General Custer v.2

Re: Švejkovina

Jasne ze za tebou nikdo nestoji s pistoli a nenuti te to vybirat. Jenze jinou cestou uz uredni dopisy chodit nebudou a podnikatel si nemuze dovolit neco prosvihnout, cokoliv z bernaku, socialky a pod. Treba oznameni o kontrole.

0/0
5.11.2009 15:49

danny44

Re: Švejkovina

Kdyby tu povinnost zrušila ODS, ta, budeš mít možná pravdu. Tady je to jen a pouze obyčejná závist a neschopnost ze strany oranžgutánů ....

0/0
6.11.2009 7:56Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.