Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Úředníci přijdou v novém roce o peníze, rozhodli na radnicích

Zaměstnanci prvních dvou radnic v Olomouckém kraji pocítí dopady krize ve vlastní peněžence. Jejich vedení se totiž rozhodlo, že úředníkům a dalšímu personálu sníží od ledna platy. V Hranicích dostanou pracovníci městského úřadu v průměru o čtyři procenta nižší mzdu. V Jeseníku zvažují, že toto číslo sníží až na minus osm procent.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Lady Gaga-rin

Je to krok správným směrem!

Každý z nás by měl v době krize přiložit ruku k dílu! Já jsem např. přestal vykonávat dobrovolnou práci pro obec (30 hodin měsíčně)! Přijdu sice na dávkách o necelých devět stovek, ale pomohu tím našemu hospodářství v krizi! Stejně si přijdu bokem na desetinásobek, tak co bych pro společnost neudělal. A tak by se měl zachovat každý správný Čech![>-]

0/0
15.11.2009 22:17

TATRA 613

no konečně aspo něco pozitivního

státní úředníci jsou s politiky největší flákači v této zemi!!

0/0
15.11.2009 21:33

tomas_tod

Takže je platíme zbytečně

Takže z toho vlastně plyne, že úředníci jsou na úřadě zbytečně a mají značné rezervy, když není potřeba hledat náhradu např. za ty, co odcházejí do důchodu. Prostě málo produktivní zaměstnanci, které zbytečně platíme z daní (až na výjimky)...

0/0
14.11.2009 13:12

holka od vedle

Když to přeženu

Tak dříve zastal jeden úředník práci dnešních deseti úředníků. Je logický, že přebujelej státní aparát úředníků se musí zeštíhlit, anebo si musí šáhnout na platy a když se jim to nebude líbit, tak mohou jít  " skutečně " pracovat a za nepoměrně menší peníze.

0/0
14.11.2009 11:00

dasa0302

Re: Když to přeženu

Kdy dříve? A které úředníky máte na mysli?

Já se za bolšána stěhovala z Prahy do Hradce, nejdřív na ubytovnu. Zapsat si přechodné bydliště znamenalo den na inspektorátu v Praze neboli den dovolené v době, kdy jsem na ni neměla nárok, zařiď si jak chceš. Po roce jsem měnila bydliště. Musela jsem si vzít opět den dovolené a jet se nejprve odhlásit do Prahy, pak další půlden v Hradci.

Na pas se stála fronta celý den a pak se čekalo měsíc. Na přihlášení auta se chodilo v 5 ráno.

Cesta na západ vlastním autem začala žádostí o devizový příslib a poté buď zamítnutím nebo pohovorem se soudruhem tajným.

Nevím, jak jste ke svému soudu došla.

0/0
14.11.2009 13:10

feese

feese

Já bych úředníkům naopak přidal, a to nějakých 30%. Bez toho se veřejná správa nezefektivní. Teprve potom bude možné KVALITNÍ lidi na úřadech udržet a tu druhou polovinu, tj. neschopáky vyházet. Ve výsledku to ušetří 35% prostředků. Dnes to funguje tak, že na úřady nastupují obvykle VŠ absolventi za pár korun, bez osobka jen na mizerném tarifu. Protože na úřadech se příliš nešetří na školeních a vzdělávání, dostanou během prvních 2-3 let perfektní praktické vzdělání, zkušenosti z oboru a získají potřebné kontakty. Následně odcházejí do soukromé sféry. Často se pak na úřad "vrací" s nabídkami svých firem a tu stejnou práci dělají pro úřady externě v menším počtu lidí za dvojnásobné peníze. výkonností.

0/0
14.11.2009 10:04

krultheking

Re: feese

problem je v onom "vyhazovani neschopaku" - ti jsou totiz pri vyhazovani obvykle nedotknutelni a protoze urad neni firma, tak nezkrachuje, ani kdyz uz tam nikdo kvalitni neni

a diky ZP je vubec problem nekoho vyhodit pro nedostatecne pracovni vykony, to uz je jednodussi mu udelat ze zivota peklo, aby odesel sam

0/0
14.11.2009 11:46

MikeXH

Libí se mi ...

... ilustrační obrázek ;-D

0/0
14.11.2009 9:26

dzandra

Ale co

Jsem zaměstnanec ve státní sféře, nejsem ale úředník. Po 6ti letech má čistý měsíšní příjem 14.500, letos mi přidali 4%. Když mi sníží plat stejně s tím nic neudělám, a těžko přestanu pracovat a budu se poflakovat. Nemyslím si, že na všech úřadech jsou ododnoceni pracovníci stejně. Je pravda, že osobní příplatky nejsou o výkonnosti zaměstnance, ale o jeho oblíbenosti u vedení,což není můj případ, často říkám co si myslím. Snižuje se všude,navíc oproti pokladním v tescu nebo v podobných institucích si můžu zajít kdy chci na záchod a pod.

Myslím, že by se prachy nemusely snižovat nikde, kdyby někdo nezaujatý prověřoval všechny státní zakázky a pod. Protože tak je se vyhazují prachy ve státní sféře, by si nikdo v soukromém sektoru nemohl dovolit. 

 

0/0
14.11.2009 9:10

dzandra

Re: Ale co

Jen za tu moji češtinu by mi měli vzít těch procent 15

0/0
14.11.2009 9:11

Jandik73

Všem

A není snížení o 4% součástí Janotova balíčku? Takže se bude snižovat všude?

0/0
14.11.2009 8:26

darinajakubickova

Zkuste si to

Ahoj,  všem zde v diskuzi přeji krásný sobotní den. Nepracuji sice pro žádný úřad, ale chci napsat svůj názor, pracuji také ve sféře kancelářské židle. Ač mám jiný obor než pouze administrativu, chci Vás upozornit, že jestli si zde myslíte, že takový úředník, nebo ten, kdo sedí na zadku v kanceláři nic nedělá a bere hromadu peněz, je silný omyl. Já například z 8 hodinové směny jsem v práci často o několik hodin déle, musím všechno zkontrolovat, zaslat, potom zkontrolovat poslané, připravit práci na další den, a zkontrolovat a vypracovat dalších X věcí. Domů se vracím na večer, a doma, ještě dělám věci do práce.Takže snižování platů není na místě. Nechci se tady někoho dotknout, ale co kdyby se snížily dávky, těm co nepracují. Znám spoustu lidí, co prostě na práci nešáhne  a stát mu cpe peníze měsíčně na účet. Takto stát určitě peníze neušetří.

0/0
14.11.2009 8:10

jacobsen

Re: Zkuste si to

na úřadě jsem pracoval a viděl, že kolegové se teda nijak nepřetrhnou. je ale pravda, že tabulkové hodnocení a jistota nejsou zrovna motivační nástroje. já odešel, oni zůstali. není mi jich líto, byla to jejich volba.

0/0
14.11.2009 8:18

ttata

Re: Zkuste si to

ono není úředník jako úředník, sám jsem byl svědkem jak na jednom úřadu během 2 hodin úředníci jen pili kávu, probírali soukromé telefony a za tu dobu neudělali vůbec nic :-( Jinak s váma souhlasím, akorát bych ty dávky moc nesnižoval já bych je zrušil úplně...Dostal by je jen ten kdo by pro obec vykonal nějakou práci. Ty ostatní at klidně zhynou hlady, lidí je dost............................a o ty co nechtějí dělat rádi přijdem, ušetřené peníze dát na důchody, zdravotnictví splácení dluhu  atd......

0/0
14.11.2009 8:24

Petr PATRYK

Re: Zkuste si to

Jde o to, ze v soukromych firmach uz k tomuto snizeni doslo. Kdyz firmy vymysli, jak vydelat vic penez a muzou si dovolit pridat zamestnancum, tak to se hned statni urednici hlasi o pridani aniz by meli jakykoli duvod v podobe zvysene produktivity. V case krize se uz tolik nehlasi....

0/0
14.11.2009 8:32

zoufalec1

Re: Zkuste si to

"Já například z 8 hodinové směny jsem v práci často o několik hodin déle, "

to může svědčit i o vaší nevýkonnosti

0/0
14.11.2009 9:45

holka od vedle

Re: Zkuste si to

Ale proč tedy rovnou neřeknete, že se cpou peníze především do romské komunity? Vy snad chcete udělat např. z nemocného člověka, anebo propuštěného mz nadbytečnosti po třiceti letech práce NEMAKAČENKA? Kolik máte Vy odpracováno??

0/0
14.11.2009 11:04

dedko

Někteří úředníci si to vynahradí jinak !

Vytáhnou peníze z lidí na úplatcích !

0/0
14.11.2009 7:44

kverulant01@seznam.cz

Re: Někteří úředníci si to vynahradí jinak !

Zn.dedko: Pokud tvrdíte, že úředníci si vynahradí snížení platu tím, že vytáhnou  peníze z lidí na úplatcích, tak by mě moc a moc zajímalo,zda máte konkrétní důkazy, kterými můžete své tvrzení doložit. Netvrdím, že takoví úředníci v tomto státě nejsou, ale když něco tvrdím, měla bych mít důkazy a samozřejmě takovéhle jednání i oznámit policii. Bohužel v současné době je možné nakydat špínu a pomluvy na koholiv, ale pak toho člověka očistit je velice těžké . Takovéto argumenty mi zkrátka vadí a nedovolila bych si takováto tvrzení vůbec zveřejňovat, i když chápu, že můžete mít takový názor, protože i my jsme se dočkali svobody projevu.

0/0
15.11.2009 10:08

advista

Mnoho úředníků, mizerná země.

K čemu jsou na Úřadech práce ty tisíce úředníků, když nezaměstnaných v zemi stále přibývá?  Komu a čemu slouží ty tisíce úředníků ve státní sféře?  Stavy je třeba zredukovat alespoň na polovinu, sice by se zvýšila nezaměstnanost, ale ušetřilo by se na neefektivně vyplácených mzdách a někteří lidé by konečně byli donuceni projevit jakousi samostatnost v zajištění obživy vlastními silami a stát by ušetřil.

0/0
14.11.2009 7:23

dedko

Re: Mnoho úředníků, mizerná země.

Přesně tak ! Dne je počet úředníků v ČR jako v celém Československu před jeho rozpadem !

0/0
14.11.2009 7:45

čtenář 1

Re: Mnoho úředníků, mizerná země.

Přesně tak, až na to, že před listopadem nebylo půl milionu nezaměstnaných, obce o ničem nerozhodovaly, i když netvrdím, že to bylo špatně, na krajích bylo pár lidí, okresní národní výbory sice měly honosná sídla, ale těch lidí tam také nebylo mnoho, finanční úřady nebyly zapotřebí, protože neexistovali podnikatelé, nebyly okresní správy sociálního zabezpečení, taky proč by měly atd., atd.. Holt republika se posunula poněkud jinam a to ouřednictvo tak nějak je zapotřebí alespoň do doby, než naši volení zástupci dostanou rozum a systém, co se týká administrativní náročnosti, zcela změní.

0/0
14.11.2009 7:56

Bob Harwey

Re: Mnoho úředníků, mizerná země.

..já bych řekl, že jich je podstatně více...

0/0
14.11.2009 7:57

BigpetBig

Re: Mnoho úředníků, mizerná země.

Ona je potřeba v první řadě změnit legislativa, nemůžeš polovinu vyházet a pak neplnit zákony..

0/0
14.11.2009 8:32

feese

Re: Mnoho úředníků, mizerná země.

Jasně, a pak až si půjdeš dva dny před odjezdem na dovolenou pro cestovní pas, tak budeš nadávat, že tam musíš čtyři hodiny čekat... A když polovinu úředníků vyházíš, tak ti třeba řeknou přiďte za tři dny. Bude to tak OK?

0/0
14.11.2009 9:50

holka od vedle

Re: Mnoho úředníků, mizerná země.

Řekněte mi, kdo, anebo kolik lidí sehnalo práci přes úřady práce? Těch ÚP je také zbytečně přemnoženo nemyslíte?

0/0
14.11.2009 11:05

pufina

Nikoho se nechci zastávat

ale kolik asi má takový úředníček na radnici?8% asi bude dost,8% posrance by bylo taky dost proto si dali jen4%!Aby dokázali jak jsou solidární se sockama;-O

0/0
14.11.2009 5:51

killy

Nikoho se nechci zastávat....

.. a tak pokládám otázku:  Co kdyby se o 8 % snížily i sociální dávky ?

(To by byl mazec, že, soudruzi cikáni !?)

0/0
14.11.2009 7:11

holka od vedle

Re: Nikoho se nechci zastávat....

Říkám, že týhle komunitě by měli vyplácet dávky max. na tři děti, protože z toho mají živnost a na lidi po desítkách odpracovaných let nemají peníze a jsou na stejné, anebo horší životní úrovni, než tahle celoživotní netáhla, na který každej z nás přispívá ze svý práce a ze svýho platu..

0/0
14.11.2009 11:09

nezavisly_pisatel

Re: Nikoho se nechci zastávat....

Přesně tak.

0/0
14.11.2009 11:23Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.