Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Úřady práce čeká revoluce. Spojí se pod jeden superúřad, potvrdila Sněmovna

Úřady práce čeká velká reorganizace. Všech 77 samostatných poboček se má spojit pod jeden superúřad. Ušetřené peníze pak půjdou na důslednější kontrolu pracovního trhu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tomas_tod

Ano další úřady potřebujeme - neušetří se nic,

jen se vytvoří další teplá místečka pro kamarády na nových ředitelstvích a pobočkách. Ono taky ty kanclíky se musí vybavit, nějaký baráky na to budou potřeba, služební auta, informační systém.

Za kolik miliard to bude tentokrát?

0/0
10.2.2011 23:17

robert.poch

Na to reaguju tady

http://robertpoch.blog.idnes.cz/c/176659/Klaus-Necasovci-trpi-supermanii.html

0/0
10.2.2011 8:01

pavel.n

omyl o úřadu práce

nedávno jsem se vedoucího úřadu ptal na údaje o zprostředkování práce a on mi vysvětlil , že úřad práce tu není od toho , aby někomu sháněl práci , ale aby evidoval nezaměstnané !?!

0/0
10.2.2011 4:58

_M_

Re: omyl o úřadu práce

A měl pravdu. ÚP ti nabídne práci, kterou tam zadaly firmy. A protože to firmy neplní, tak úřad nenabízí. Ale vyplácejí ti podporu, dělají APZ, vyplácejí insolvenci atd. Rovněž pod ně spadají dávky SSP a ještě pod ně má spadnout hmotná nouze.

0/0
10.2.2011 6:16

Nahlas se ti směju 2

Re: omyl o úřadu práce

Krystalická ukázka neschopnosti státu efektivně fungovat s důrazem na minimalizaci výdajů a maximalizaci příjmů. Kdyby ÚP jakožto státní instituce aktivně nabízely uchazečům práci, dělaly by tak službu svému zřizovateli, který by v případě, že by zprostředkovával svým klientům zaměstnání, a) ušetřil na výplatě podpor a dávek a b) vybral více daní.

.

Tedy další ukázka toho, jak stát nezřízeně plýtvá penězi.

0/0
10.2.2011 15:45

Trevis

Kolik úředníků propustí?

Zase jsme se nedozvěděli, kolik úředníků propustí. Žádní! Ti "ušetření" se převedou na "kontrolní činnost", která by měla omezit neoprávněné čerpání.

Problém je, že to jsou taková naprostro nereálná teoretická čísla, která si někdo někde cucá z prstu. Zatímco vyhození zbytného úředníka ušetří peníze určitě, jeho převedení na kontrolní činnost ušetří peníze jenom teoreticky, ale úředníka budeme živit dál.

Velmi zhruba: Člověk pobírající neoprávněně dávky nás vyjde minimálně na 3126 Kč živ. minima. K tomu určitě nějaký příspěvek na bydlení, tak řekněme 4500 Kč. Nikdy jsem to nebral, tak nevím. Mzdové náklady na úředníka jsou řekněme 20000 Kč.

Čísla jsou samozřejmě střelená od boku, ale každá(!) z těch "stovek úřednic" bude muset každý(!) měsíc odhalit 4,4 ks nelegálně pracujících a dávky pobírajících lidí.

Je možné namítnout, že zástupy kontrolních pracovnic budou působit preventivně tím, že odradí lidi od neleg

0/0
9.2.2011 23:18

weboo

Re: Kolik úředníků propustí?

staci je odhalit jednou setrit se pak bude kazdy mesic!! tedy po patem odhalenem cloveku se setri - i kdyz to klicove je jinde, oni budou kontrolovat firmy zda nepodvadeji, tudiz usetri se na neopravnenych vyplatach nezamestnanym co delaji na cerno a soucasne se vybere vice od zamestnavatelu kteri dnes podvadeji... samozrejme je to teorie! ale delam ve stavebnictvi a dnes jsou kontroly stavebnim firmam pro vysmech mj. proto ze pracovnik kontroly nesmi vstoupit na staveniste, ale musi stat pred nim a kontrolovat lidi jak vychazeji z vrat (takze jdou dirou v plote Ti co nemaji papiry v poradku) apod. zazil jsem osobne asi 5x za minule dva roky :)))

0/0
10.2.2011 8:00

Trevis

Re: Kolik úředníků propustí?

Ta varianta, že vlastně stačí odhalit 5 lidí, mě také napadla. Ale přišlo mi to natolik ujeté, že jsem to raději hned zavrhl. ;-) Asi jako kdyby nákupčí vyjednal s hlavním dodavatelem slevu 20 000 Kč měsíčně a pak už by nikdy nic dělat nemusel.

0/0
10.2.2011 17:14

sombreri

Mnohem efektivnejsi nez UP

je jakykoliv internetovy portal s nabidkou prace...Ja kdyz potrebuji zamestnance, tak o UP ani nepremyslim...zkusil jsem to jednou jedinkrat a to co mi prislo..skoda slov...A naopak kdyz si dam inzerat na soukromy pracovni portal, tak dostanu 10krat tolik nabidek od nezamestnanych..Takze v UP nevidim moc smysl...Krome radoby kontroly ,,neprizpusobivych,, spoluobcanu, coz jim vubec nejde... Takze k cemu je ten urad dobry??

0/0
9.2.2011 20:26

čtenář 1

Re: Mnohem efektivnejsi nez UP

Až na to, že portály s nabídkou práce, příp. agentury nabízející zprostředkování práce, vyhledávají pouze ti, kteří práci skutečně hledají. Kdežto úřady práce evidují a někdy se i snaží aktivizovat ty, kterým je pojem práce naprosto cizí a žádné nabídky, případně agentury, by nikdy nehledali. To, že často jsou snahy marné, je zřejmé. Ovšem v současné době za současného stavu legislativy je tato pozice úřadů práce nezastupitelnou.

0/0
9.2.2011 22:04

729

Pan Drábek je vystudovaný matematik,

a pracuje jako matematik v obrovském koncentračním táboře, ve který se pomalu a jistě začíná proměňovat území zvané bůhvíproč Česká republika. My pereme na 40, on do nás na 1940. Česká soda hadr! Superúřad se sídlem v Praze přinese nepřebernou možnost jak vydělávat. Od ajťáckých firem až po dodavatele nábytku. A taky nové logo musí bejt!. Vůbec, způsob vládnutí této  vlády je přímo důl na peníze z veřejných prostředků. Bohužel zásoby se začínají tenčit a tak je třeba šetřit. Od sirky! Ovšem nesrandovnější je myšlenka, jak budou paničky  z úřadu provádět kontrolu černé práce u zaměstnavatelů. Ten kdo nikdy nepracoval nikde jinde než na úřadu, bude kontrolovat černou práci. Ten Drábek je ale číslo. K popukání.;-D

0/0
9.2.2011 16:40

fargo2

Re: Pan Drábek je vystudovaný matematik,

Důležitý je ale kontrolu dopředu nahlásit. Alespoň 14 dnů dopředu, aby se dalo ve firmách " pozametat" a panička ze superúřadu na nic nepřišla a tím pádem nemusela nic řešit.

0/0
9.2.2011 17:12

Žadatel

Re: Pan Drábek je vystudovaný matematik,

Omyl, ty paničky nebudou kontrolovat černou práci, ale nezaměstnané v jejich bytech (domovní prohlídka). Budou kontrolovat a zjišťovat, jestli nebydlí s někým kdo by ho mohl život a nebo jestli nemá doma třeba nadstandardní kávomlýnek, který by mohl prodat a tak získat prostředky k obživě. Už to chápeš?

0/0
9.2.2011 18:18

_M_

Re: Pan Drábek je vystudovaný matematik,

Koukám že jsi žádal a oni ti nic nedali a tak tu předhazuješ nesmysly.

0/0
10.2.2011 6:18

Žadatel

Re: Pan Drábek je vystudovaný matematik,

Nečteš, nevíšRv

0/0
10.2.2011 12:30

festaj35@seznam.cz

Re: Pan Drábek je vystudovaný matematik,

Opět koryta pro Pražáky . V Praze vznike ústředí s horentními platy a ostatní úřady  budou fungovat v rozsahu jako doposud . Proč někdo dělá neustále reorganizace  ve prosoěch centralizace  v Praze ? Je stále vyčůransot Pražáku a český národ toho už má dost . Ono to dodneška nefungovalo ? VždyťUřady práce jsou od  roku 1990 tak proč si toho geniové na ministerstvu všimli až dnes ! Úřady  práce vůbec neřeší nezaměstnanost , tao musí dělat organisace , která je schopna vytvářet resp. spoluvytvářet pracovní příležitosti . Na úřadech práce jsou však lidé , kteří o tom nemají žádnou představu !

0/0
9.2.2011 20:31

MMichonova

Re: Pan Drábek je vystudovaný matematik,

Naprostý souhlas!!! Je to utopie...a přesně...způsob, jak si pořádně vydělat na takové změně, která naprosto nic nepřinese, krom chaosu a zmatků!! Drábek bylo opravdu sáhnutí vedle....

0/0
21.2.2011 17:12

cobolotoboloterazkysommajorom

a pak se zalozi megasuperhyperurad

0/0
9.2.2011 15:55

fargo2

Re: a pak se zalozi megasuperhyperurad

Abysme stačili všechny ty superdříče na úřadech z odvedených daní uživit.;-D

0/0
9.2.2011 17:16

VN63

Pan Drábek lže

a doplatí na to ti poslední, lidi, kteří nemají práci a nebo dostatečné příjmy. Ne ve všech městech, kde se nyní vyřídí dávky, je ÚP, to bude tedy znamenat, že lidé budou muset jezdit do bývalého okresního města, tedy další peníze na cestování. Před 4 roky byl zaveden počítačový systém OK nouze, úřady byly vybaveny počítači, lidi vyškolení a podobně, vše stálo stovky miliónů. Hádejte co nastane. Nová firma udělá nový program, nové počítače, nové sítě, další stovky miliónů do kapsy. Sociální pracovníci si museli udělat VŠ, měli potřebné vzdělání, nyní je stát odkopne. Místo sociální práce a pomoc kontrola. To si jako myslí, že všichni, kdo jsou na dávkách, jsou jako podvodníci a gauneři?

Bude to jen další žumpa na peníze. A kdo si myslí, že nebude muset vyplňovat 4 tiskopisy, ať se vzpamatuje. Možná to bude 1 tiskopis, ale o 10 stranách s 5 přílohama. Jó, ještě budou rádi vzpomínat.

0/0
9.2.2011 15:54

ravl

Re: Pan Drábek lže

A kdo tomu PC systému rozumí? Loni jsem byl poprvé na ÚP, vše jsem si doma připravil na PC a odeslal. A nakonec jsem musel čekat déle, protože to uměl jenom jeden pracovník. Ostatní neměli oprávnění si mnou odeslané dokumenty stáhnout. Tak tomu říkám ulehčení práce.

0/0
9.2.2011 15:59

VN63

Re: Pan Drábek lže

Já mluvím o sociálkách na městech. Na ÚP je to jinak. Pracovnice z přepážkou, které berou podklady třeba pro přídavky (některé podle jistých informací nemají ani maturitu), jsou oprávněné pouze k tomu, aby od Vás vzaly podklady na přepsaly to do počítače. Pak to přepošlou své "metodičce", která to následně odsouhlasí. Další problém je ten, že různé ÚP mohou některé věci dělat různě, někde něco jde, jinde ne.

0/0
9.2.2011 16:05

tomas_tod

Re: Pan Drábek lže

Přesně. "no víte, on to nikdo nepoužívá a nám to přidělává práci" ;-D

0/0
10.2.2011 23:19

rlpcr

Zase Praha

Proč zase ředitelství v Praze? Proč se moc (všeobecně) trošičku nerozmělní po celé republice a nemůže být ředitelství třeba v Ostravě?

0/0
9.2.2011 14:32

Nahlas se ti směju 2

Re: Zase Praha

Páč tam chcíp pes.

0/0
9.2.2011 14:41

Žadatel

Re: Zase Praha

Žasnu, že zrovna tebe zajímá organizace úřadů práce. Už se chystáš do evidence a nebo se bojíš, že někdo načapá tvoje černý zaměstnance;-D;-D;-D

0/0
9.2.2011 15:05

Nahlas se ti směju 2

Re: Zase Praha

Zajímá, protože je to krystalický příklad neefektivního fungování státu. ÚP není nic jiného než evidence, navíc pochybně fungující, ale peněz stojí "radšianinevědět".

.

Proč máš v sobě takovou zášť vůči lidem, kteří se jsou schopni o sebe velmi dobře postarat?

0/0
9.2.2011 15:29

akleen

Re: Zase Praha

Velmi jednoduche, protoze on to nedokaze....

0/0
9.2.2011 15:41

Žadatel

Re: Zase Praha

Pokud jde o ÚP tak s tebou naprosto souhlasím. A vzhledem k tomu co píšeš se domnívám, že ani nemůžeš vědět, jakou velkou máš pravdu. 

K těm lidem nemám zášť, jen jim nevěřím a vím proč.

0/0
9.2.2011 15:44

Nahlas se ti směju 2

Re: Zase Praha

Nevěříš schopným lidem, kteří se o sebe umí postarat? Proč?

0/0
9.2.2011 16:04

Žadatel

Re: Zase Praha

To je špatně postavená otázka. Nemůže přece být důvodem nedůvěry jen to, že se někdo umí o sebe postarat.

0/0
9.2.2011 16:13

Nahlas se ti směju 2

Re: Zase Praha

Nevím, jestli může nebo nemůže, ale tys tak odpověděl...

Na mojí otázku "Proč máš v sobě takovou zášť vůči lidem, kteří se jsou schopni o sebe velmi dobře postarat?", jsi odpověděl, že "K těm lidem (tedy kteří jsou schopni se o sebe postarat) nemám zášť, jen jim nevěřím".

.

A proto se tě ptám, proč říkáš, co říkáš: tedy proč nevěříš lidem, kteří jsou schopni se o sebe postarat?

0/0
9.2.2011 17:42

Žadatel

Re: Zase Praha

Ty si totiž patrně představuješ pod pojmem  - dobře se o sebe postarat - postarat se o sebe dobře na úkor svých zaměstnanců.

0/0
9.2.2011 18:04

Nahlas se ti směju 2

Re: Zase Praha

Aha, úskok mimo...

Otázka zněla proč nevěříš lidem, kteří jsou schopni se o sebe postarat?

0/0
9.2.2011 19:50

Žadatel

Re: Zase Praha

Tak teď se budu ptát já:  kdo je podle tebe ten, kdo se o sebe umí dobře postarat?

A já ti potom odpovím, jestli mu věřím. :-P Ale až zítra.

0/0
9.2.2011 19:58

Nahlas se ti směju 2

Re: Zase Praha

"kdo je podle tebe ten, kdo se o sebe umí dobře postarat" - to nejspíš dobře víš, když takovým lidem podle svých vlastních slov nevěříš. A proto se ptám, proč nevěříš lidem, kteří jsou schopni se o sebe postarat?

.

Jaký ubohý úhybný manévr vymyslíš teď ;-D?

0/0
10.2.2011 15:42

Žadatel

Re: Zase Praha

Už vím, kdo se nejlíp o sebe umí postarat. No přece Kalousek, ten je vždycky ve vládní koalici. A jemu teda nevěřím vůbec. Ale na rozdíl ode mne tvůj je to bůh a modla. Rv( Zvracející smajlík není k dispozici)

0/0
10.2.2011 17:00

Nahlas se ti směju 2

Re: Zase Praha

Jojo, nezklamals... ;-D.

.

Jaké to je, být člověkem, jakým jsi? Nevědět, co sám píšeš, odporovat si ve dvou následujících příspěvcích, nebýt schopný obhájit, co píšeš, nebýt schopný přiznat si svůj omyl atd.?

.

V jednom ti ale musím dát zapravdu. Kdyby se mnou některý podřízený mluvil takovýmhle přitroublým způsobem odpovídajícím 5letému děcku, velmi rychle by se balil.

0/0
11.2.2011 9:15

Žadatel

Re: Zase Praha

Ty nejseš scholen ani vysvětlit, koho považuješ za člověka, který se umí o sebe dobře postarat. Lituju tě;-(, protože si to zjevně myslíš o sobě. Máš-li nějaké zaměstnance, tak se zeptej jich jestli ti věří, ty chlebodárče....Ty moc dobře víš, v jaké souvislosti jsem tu nedůvěru myslel. Mně seš šum a fuk.Rv

0/0
11.2.2011 9:48

Nahlas se ti směju 2

Re: Zase Praha

Asi jsi pozapomněl, žes sám napsal, že nevěříš lidem, kteří se o sebe umí postarat. Tedy asi bobře víš, kdo takoví lidé jsou. A já jsem ti několikrát položil docela jednoduchou otázku, proč takovým lidem nevěříš. Opravdu mě překvapuje, že i takhle jednoduchý dotaz je daleko nad tvé síly.

.

Navíc mi uniká i tvá logika, kdy napíšeš, že nevěříš lidem, kteří se o sebe umí postarat a následně se ty mě ptáš, kdo takoví lidé jsou... Ty se mě tedy ptáš, komu ty nevěříš?

.

Zaměstnance nemám a chlebodárcem jsem jen svým dětem. Patrně sis zase spletl pojmy a mými zaměstnanci myslíš mé podřízené. Pokud je to tak, pak mí podřízení mi věří, stejně jako já věřím jim. Bez toho nelze efektivně pracovat s dobrými výsledky. Chápu, že to tobě připadá nemyslitelné.

0/0
11.2.2011 13:55

_M_

Re: Zase Praha

Jo, máš přehled. Eviduje, vyplácí podporu atd. Ale také dělá APZ, dělá dávky SSP atd.

0/0
9.2.2011 17:54

kunta_kinte - padly u Bydzova

Re: Zase Praha

Anebo v kyjove... idealne co nejdal od prahy. :-P:-P

0/0
9.2.2011 15:15

10 nových životů

Re: Zase Praha

Protože v Praze je podstatná část voličů a je potřeba tam udržovat nízkou nezaměstnanost a vysoké mzdy....:-P:-P:-P:-P:-P

0/0
9.2.2011 15:45

odborar

Centralizace úřadů práce je správná.

Už si vedoucí nebudou moci mastit kapsy u společností, které dělaly rekvalifikace stále stejného typu, byly k ničemu  a měly zakázky jenom proto, že platily výpalné!!

0/0
9.2.2011 14:10

JanictooN

Re: Centralizace úřadů práce je správná.

Jen aby to nebylo tak, že se změní razítka a hlavičkové papíry, ale jinak zůstane vše při starém :-/

0/0
9.2.2011 14:11

odborar

Ať si to Drábek ohlídá! Fandím mu. Je hodně zabejčený a

nebojí seR^!!

0/0
9.2.2011 14:20

mira7788

Re: Ať si to Drábek ohlídá! Fandím mu. Je hodně zabejčený a

ted si budou mastit kapsu jenom v praze jo?

0/0
9.2.2011 14:32

_M_

Re: Ať si to Drábek ohlídá! Fandím mu. Je hodně zabejčený a

Sice vůbec nic neví o činnosti ÚP a o tom co se vlastně stane po změnách, ale je "zabejčený". Je vidět, že vidíš do problému.

0/0
9.2.2011 14:56

mira7788

Re: Centralizace úřadů práce je správná.

znam reditelku uradu prace u nas  a neverim ze ji nekdo platil vypalne.

0/0
9.2.2011 14:36

akleen

Re: Centralizace úřadů práce je správná.

Asi je nastrcena, protoze je neskodna a podrizeni to vali za ni...

0/0
9.2.2011 14:47Najdete na iDNES.cz