Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Důchodová reforma je krádež za bílého dne, tvrdí odbory

Důchodovou reformu ano, ale bez zvyšování daní a vyvádění prostředků do soukromých fondů. Českomoravská konfederace odborových svazů v tomto duchu kritizovala vládní penzijní reformu. Odboráři tvrdí, že nový systém postihne hlavně chudé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

jacquellinee

.

Takže v tomhle státě se vůbec nepočítá s mladýma lidma,kteří ještě nemají děti, no taky dobrý.....

0/0
21.2.2011 9:52

Ivo Patta

To: jacquellinee

Komu by se chtělo mít pro sebe poloviční příjmy (53,2%) při dvou dětech, k tomu dvojnásobek práce a čtyřnásobek starostí, když mi důchod v průběžně financovaném a státem garantovaném I. pilíři zaplatí děti cizích lidí! Platí zde definice, která říká: "Čím solidárnější je státní sociální politika v dnešním deformovaném pojetí, tím více na ní doplácejí pracující rodiče".

Zkuste si odpovědět na otázku: má pravdu stát, který rodinám s nejčastějšími příjmy odejme 15 653,- Kč ze superhrubé mzdy a přidá jim 1 588,- Kč na dvě děti, když tvrdí že masivně podporuje rodiny ?

Je takováto politika státu pro mladé zodpovědné pracující lidi, kteří se rozhodují založit rodinu motivující a tedy pro-rodinná a nebo naopak odrazující, proti-rodinná ?

A do třetice otázku: mají pravdu ti sociologové a demografové, kteří do nekonečna opakují, že nedostatek dětí je způsoben změnou chování mladých lidí upřednostňujících kariéru a konzum před manželstvím a výchovou dětí ?

0/0
21.2.2011 11:03

opportunity

Re: .

Tady se nepočítá skoro s nikým. Jenom s výběrem daní jo.

0/0
22.2.2011 21:45

vymrzovac2

důchodové fondy už loví duše....

....manželka byla s ženskejma z práce na nějaké prezentaci firmy, která shání distributory nových "důchodových" produktů. Nabízeli odměnu pět tisíc za každou získanou duši do jejich systému. Podobný princip, jako bylo donedávna stavební spoření, kde dealer dostával za každou nově uzavřenou smlouvu 2400CZK................................a vo tom to je !

0/0
21.2.2011 8:40

Ivo Patta

Re: důchodové fondy už loví duše....

To se moc nepředali. Při privatizaci důchodů na Slovensku byla odměna za každou získanou duši v průměru 266 euro, tj. cca 6650,- Kč. Nejlepší na tom je, že důchodovou reformu je možné udělat pro lidi. V tom případě však důchodová reforma nic nestojí, což není zajímavé pro banky a jejich penzijní fondy. Více na www.demografie.cz

0/0
21.2.2011 11:11

já občan

Zloději

Kupónová privatizace byla v Tunelčechistánu loupež 20. století, tzv. důchodová reforma je loupeží 21. století. Banda loupežníků nazývající se vládou v podstatě věnuje 3% z důchodového systému pár lidem vlastnícím soukromé důchodové fondy, ty navíc nejsou povinny vytvářet nějaký zisk a stát za vklady do těchto fondů neručí. Aby vládní loupežníci zalepili díru po miliardách, které věnují pár vyvoleným, zvedli o 100% DPH a zdražili tak téměř všechno zboží. Jelikož v Tunelčechistánu bude dobrovolně do soukromých důchodových fondů lít několik desetiletí své peníze  jen naprostý hlupák, předpokládám, že za nějaký čas lupiči nařídí povinné odvody do těchto fondů. Vzhledem k tomu, že tento systém se nikde v civilizované Evropě nepraktikuje, stáváme se opět totalitou, kdy pár politiků nevalné pověsti rozhoduje o likvidaci podstatné části národa.

0/0
21.2.2011 6:43

ODSakEda

Re: Zloději

1.)I když privatizovat s českým národem fušerů a zlodějů nebylo snadné, jen cca 10% nesolidních privatizací je relativně velký úspěch! Např. naše místní ODS podala hned několik trestních oznámeních při privatizacích! A Vy?! Například škoda auto a.s. se vám zdá nesolidně zpravtizována? Nebo státní banky, které Zeman (čSSD) bránil jako že chce Klaus rozkrást "národní stříbro", aby je sám Zeman vyzíval k urychlené privatizyci, neb mnohamld roční ztráty již nemohli socani utánout z rozpočtu. A najednou všechny banky jako privání  mají zisk a ješt ěpřispívají so rozpočtu ;-)

 2.)Investice dofondů není poviná tedy vás to nemusí vůbec vzrušovat... Navíc jejich zisk neplyne z vkladů drobných invesorů, ale z ezisku z akcií podníků a nebo komodit! Opakuji -tedy ne z peněz střadatelů-investorů!

 3.)Téměř všechno zboží již bylo 19% (dříve dokonce 23%!), tedy kecáte! Přímé daně pravice neustále proti tlaku socana závostivce Sobotky, neustále snižuje a např. k

0/0
21.2.2011 8:22

ODSakEda

Re: Zloději

DOkončení: 4.) totalita je, že by jste krom omezení pohybu mezi státy vaší osoby i zboží a symoživení se - podnikání, ani nesměl(!) sám nezávisle na státu investovat a spořit na stáří, pojistit se! Sám si rozhodnout, jako usoukromého pjištění, odkdy chcete čerpat rentu - třeba od 40-ti ;-)

 Naopak totalita je současný státní systém odvodů dalších daní(!)  soc.+zdrav.  jen tzv. "pojištění"!!! , ale defacto jde jen o další daně, odváděných % ze mzdy/zisku, jako by jste již neodváděl dan z příjmu/zisku, kde nic neovlivníte, nic! Tento státní(!) fond se neoddělil od státního rozpočtu a zneužil jej např. i Gross k uplácení voličů, kdy vám hrozí odchod až 67letech, ale  policisté, celníci a lenoši lampasáci - většinou soudruzi a jejich synci... a hasiči a kdví kdo ještě!, odchází docůchodu nejn již v 55, ale třeba již i ve 30-ti po odsloužení jen několika málo let! Pozdě jetě dostanou důchod. Tento systém státního "zabezpečení" se nezměnil od r89!Poděkujte k

0/0
21.2.2011 8:31

ODSakEda

Re: Zloději

poděkujte komunistům, co znárodnily fungující soukromé penzijní fondy po 48. roce! Krom toho, že znehodnotili lidem úspory měnou 1:50! "S lidmi pro lidi"... ;-D

0/0
21.2.2011 8:33

vymrzovac2

Re: Zloději

začíná běžet doba, kdy budeme na socialismus vzpomínat v dobrém. Některé věci by totiž nepřipustili. Jak je třeba možné, pojišťovny dostávají 46%naší hrubé mzdy(ZP+SP), a pořád brečí, že mají málo?    Nekrade tam někdo?

0/0
21.2.2011 8:44

vymrzovac2

Re: Zloději

k tomu si ještě připočtěte daň ze mzdy a DPH, ať vidíte, kolik vkládáte do systému

0/0
21.2.2011 8:45

vykutaleny_kmotr

Re: Zloději

No tak na slovensku proběhla nedávno měnová reforma, se znehodnocením 1:30, to bylo OK ????

0/0
21.2.2011 13:30

vykutaleny_kmotr

dotaz pro unteligenty co zastávaj reformu

tak si předtsvte, že sem blbej jak politik a chci vědět co si za peníze uspořené v soukromém penzijním fondu pořídím. Před sebou nějakých 35 let placení, doufaje, že se ve zdraví dožiju důchodu a pak co ? Bude tam, plácnu 4,5 milionu Kč ( raději neuvažuju měnovou reformu, kterou by byl přechod na euro ). Co si za to za 45 let pořídim ? Jakou reálnou hodnotu bude za 45 let mít oněch 4,5 milionu hm?  Jaký tady bude zřízení ?

Odpovím si sám. Nikdo mi není schopnej říct nic o tom, co tu bude za 35 let, takže celá důchodová reforma je opravdu jen rozkrádačka, kdy si člověk bude 35 let odtrhávat bezdůvodně od huby a cpát prachy do chřtánu finančním institucím, jejihž majitelé se budou smíchy za pupky popadat, jak s lidma vyje*ali.

Děkuji, tohle nechci:-)

0/0
21.2.2011 13:40

Edd

Najdete si, jak se vykradly duchody v USA

USA - nas vzor. ;-)

na Google:   "neco-se-stalo-0ct"

Kdyz sly duchody vytunelovat v USA, proc ne v Cesku? ;-D

0/0
20.2.2011 20:13

petacx

Re: Najdete si, jak se vykradly duchody v USA

nevim jak v USA ale v EU na duchodovych uctech neni ani jedno EURO - jak to asi muze dopadnout ???

-

pokud neprijde skutecna reforma tak potes co nas ceka ;-€ ale muzeme si za to my volici nikdo jiny - chceme zit na ukor pristich generaci a to se nam muze seredne vymstit !!

Proč každý sociální stát musí zkrachovat? 8-o

http://jiritomas.blog.idnes.cz/c/139078/Proc-a-socialni-stat-musi-zkrachovat.html R^ V

0/0
20.2.2011 20:32

ODSakEda

Re: Najdete si, jak se vykradly duchody v USA

V EU , což je u čR, ale nejspíš myslíte západnější státy - tak tamneopotřebuje stát ani 1kč na důchody pro nepolicisty a pod., neb tam má každej 2. člověk penzijní pojistku u AXA pojištovny ;-) A tedy maj hodnotu na důchod zhonocovanou v investicích a ne někde ležet v hototvosti... :-)

0/0
21.2.2011 8:37

petacx

cela EU ma jediny problem v oblasi duchodu

cela EU ma jediny problem v oblasi duchodu. Zjednodusene v soucasnem duchodovem prubeznem systemu se muze kazdy chovat nezodpovedne a nic se mu nestane :-((

V soucasnosti v prubeznem duchodovem systemu "nic" neplatime na sve duchody ale "pouze" na duchody svych rodicu. ALE pokud nebudu mit zadne deti (ktere budou vydelavat) spravne ci spravedlive bych nemel mit zadny duchod (neinvestoval jsem do deti mohl jsem investovat napr "do zlata") samozrejme by to mohlo teke resit ruzne komercni pojisteni... .

Tak ze pokud budu investovat misto do deti do AUTA, DOVOLENYCH ... v soucasnosti se mi nic nestane a proto asi vsechny zeme ktere maji silny STATNI prubezny duchodovy system podobny nasemu pomalu ale jiste VYMIRAJI a na dalsi generaci nebude mit kdo pracovat.

To je realita. To se sice resi importem pracovni sily ale to neni cesta vpred ale z Evropy.

ODVAZI SE NAM TO ALE NEKDO Z POLITIKU NA ROVINU RICT??? Velmi silne pochybuji protoze to je nepop

0/0
20.2.2011 19:51

DanSed

Re: cela EU ma jediny problem v oblasi duchodu

Věci veřejný to říkají dost nahlas - pracovat a mít děti se musí vyplácet - v současném důchodovém systému je to zatím naopak a Nečas i Kalousek s tím nehodlají nic dělat, naopak to zhoršují. De facto dnes platí důchod bezdětným děti rodičů a reforma dle Drábka měla způosbit, že kromě dětí budou důchody bezdětným platit už i rodiče (v DPH).

0/0
20.2.2011 23:11

JAR-47

nejhorší

je, že odboráři mají velmi špatné počty, jiné řešení nemají mimo toho že vše nejlépe prožerou ihned včetně toho pro své děti

0/0
20.2.2011 18:52

DanSed

Re: nejhorší

Odborářský návrh reformy byl pravicovější než ten Drábkův.

0/0
20.2.2011 23:12

dk027

to uz se neda...

Ja uz toho mam vazne dost. Jeden je chytrejsi nez druhej, nadavaj si, dohadujou se, podavaji trestni oznameni, mezitim odbory nashromazdili miliardove majetky, politiky zase doprovazi jeden skandal za druhym, do toho ruzna predstavenstva a dozorci rady a pak neco mektaj o kradezich za bileho dne. Zacina mi z toho byt spatne a to je mi teprve 30. Kdybych ja se tak jako oni choval v praci, tj. razil jen svou cestu a ostatni urazel, hodne rychle se mnou vybehnou, samozrejme mluvim o zahranicni firme, ale verim, ze v ceskych je to dnes take tak. Proc si proste nesednou a nedají dohromady nejlepsi reseni pro lidi v tomhle state? vzdyt se to da (si slozite, ale da) spocitat, to neni vesteni z kristalove koule. At si prestanou mastit trika a zacnou opravdu neco delat nebo tady brzy budeme mit velke problemy. Ale my, lidi, ne oni, ti budou v Toskansku, na Mallorce nebo kdekoliv, kde bude lip nez tady...

0/0
20.2.2011 17:57

Chytracisko

Re: to uz se neda...

jak tak na ty naše elitáře koukam, měl bys sednout a začít počítat, protože oni to rozhodně neudělaj

0/0
20.2.2011 20:03

DanSed

Re: to uz se neda...

Oni pracují dobře, jsou to zaměstnanci našich rychlomiliardářů. Takže pro ně odváděj bezvadnou práci.

0/0
20.2.2011 23:14

jenikx

daně

V Guardianu Steven Hill psal, že není důležité, kolik daní platíme, ale co za ně dostáváme. Zde malý výtažek (celý čánek česky třeba zde: http://blog.mara66.com/...

"Ve skutečnosti Evropané dostávají zpět své daně ve formě velkorysého podpůrného systému pro rodiny i jednotlivce, na což Američani musí nehorázně platit ze svého, pokud bychom chtěli vše dostat. Zahrnuje to kvalitní zdravotní péči pro každého jednotlivce v průměru za polovinu toho, co platí Američané, navíc různé studie ukazují, že Evropané dosahují ve zdravotnictví lepších výsledků.

0/0
20.2.2011 17:54

jenikx

Re: daně

Ale to není všechno. Za své daně Evropané také mají k dispozici dostupnou péči o dítě, slušnou důchodovou penzi, bezplatné či nenákladné univerzitní vzdělání, pracovní rekvalifikace, nemocenskou, rodičovský příspěvek, dostatečnou dovolenou, dostupné bydlení, péči o seniory, fungující veřejnou dopravu a další. Pro stejnou úroveň výhod jako mají Evropané musí Američané vysolit z vlastní kapsy hromady peněz navíc k daním, které již platí.

Například, zatímco 47 milionů Američanů nemá žádné zdravotní pojištění, mnozí další platí stále se zvyšující pojistné a spoluúčast. Zdravotní pojišťovna Anthem Blue Cross zveřejnila, že pojistné poroste o 40 %.

Ale Evropané dostávají zdravotní péči za skromný obnos stržený z platu.

Přátelé mi říkali, že našetřili sto tisíc dolarů na nižší vysokoškolské vzdělání svých dětí. Většina mladých Američanů končí studia s desítkami tisíc dolarů dluhu. Ovšem mnoho evropských dětí navštěvuje školy zdarma nabo takřka zdarma (záleží

0/0
20.2.2011 17:57

jenikx

Re: daně

Péče o děti v USA stojí pro rodinu se dvěma dětmi přes 12 tisíc dolarů ročně, ovšem v Evropě to stojí asi šestinu této částky a kvalita je daleko lepší. Američané cpou na své individuální penzijní účty a do svých penzijních plánů maximum ze svých příjmů, protože sociální pojištění poskytuje pouze zhruba polovinu petřebné penze. Naproti tomu monohem štědřejší evropský důchodový systém poskytuje zhruba 75 — 85 % (záleží na zemi) důchodové penze. Tak i tak, vy platíte.

Soukromé úspory na důchod jsou u Američanů třikrát vyšší než v Evropě, protože Američané musí samofinancovat významnou část seniorské péče. Šedesát milionů zaměstnanců v Americe nemá nárok na nemocenské dávky, ještě vvětší počet nemá nárok na porodné, takže vše musí samofinancovat. Ale Evropané dostávají tohle vše výměnou za své daně.

0/0
20.2.2011 18:03

jenikx

Re: daně

Američané rovněž směřují k vyšším platbám na místní daně, stejně jako na majetkové daně. Američané rovněž také platí skryté daně, jako 300 miliard dolarů federálních daní rozdělovaných firmám, které poskytují zdravotní benefity pro své zaměstnance. Když si sečtete celkový účet, ukáže se, že Američané platí stejně jako Evropané — jenže dostáváme mnohem míň za své peníze."

0/0
20.2.2011 18:04

Hynek Vilém Jarmila reloaded

Re: daně

Raději bych si připlatil a měl vliv na to, co za své peníze dostanu. Můj názor je, že (naším) státem poskytované zdravotnictví, penze, školství a další služby jsou katastrofa. Takže čím méně mi bude stát sloužit, tím lépe. I když mě to bude asi stát víc, dostanu nesrovnatelně vyšší kvalitu. A nebudu si kupovat nesmysly, takže v důsledku možná i ušetřím. :-/

0/0
20.2.2011 19:29

Chytracisko

Re: daně

když bude v Evropě benzín za babku jako v Americe a lítat o vikendu z Prahy do Říma pude skoro zadarmo (analogie vnitrostátních linek v US) tak si na penzi a dravotní pojištění klidně připlatim ;-D

0/0
20.2.2011 20:05

DanSed

Re: daně

Nevíš, o čem píšeš. Je rozdíl platit cash za to, co mohu nutně potřebovat a třeba i víc než druhý, a platit cash za to, co si mohu ale úplně klidně odříct. Měl bys vyrazit za hranice a chvíli pobýt, abys věděl, že v ČR se i přes ty Kalouskoviny, Grossoviny a další máme velmi dobře.

0/0
20.2.2011 23:20

Ivo Patta

JeníkuX a další milí žáci . B,

zkuste si prosím udělat jasno v tom, jak stát podporuje rodiny s dětmi. Samozřejmě mluvím o ekonomicky aktivních rodinách s dětmi, kde rodiče pracují. Máte to v materiálu "Ekonomika rodin a její makroekonomické dopady" na adrese: http://www.demografie.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=154&Itemid=37

0/0
20.2.2011 23:45

jenikx

Daně

V Guardianu Steven Hill psal, že není důležité, kolik daní platíme, ale co za ně dostáváme. Zde malý výtažek (celý čánek česky třeba zde: http://blog.mara66.com/...

"Ve skutečnosti Evropané dostávají zpět své daně ve formě velkorysého podpůrného systému pro rodiny i jednotlivce, na což Američani musí nehorázně platit ze svého, pokud bychom chtěli vše dostat. Zahrnuje to kvalitní zdravotní péči pro každého jednotlivce v průměru za polovinu toho, co platí Američané, navíc různé studie ukazují, že Evropané dosahují ve zdravotnictví lepších výsledků.

0/0
20.2.2011 17:51

jenikx

Daně

Tady je pěkě něco o daních :-) v americe a unas

V Guardianu Steven Hill psal, že není důležité, kolik daní platíme, ale co za ně dostáváme. Zde malý výtažek (celý čánek česky třeba zde: http://blog.mara66.com/...

"Ve skutečnosti Evropané dostávají zpět své daně ve formě velkorysého podpůrného systému pro rodiny i jednotlivce, na což Američani musí nehorázně platit ze svého, pokud bychom chtěli vše dostat. Zahrnuje to kvalitní zdravotní péči pro každého jednotlivce v průměru za polovinu toho, co platí Američané, navíc různé studie ukazují, že Evropané dosahují ve zdravotnictví lepších výsledků.

0/0
20.2.2011 17:48

bajo.ano

Dobrý hlášky

 " Něco se mi

na té reformě nezdá, ale jestli s ní nesouhlasí ROH, tak bude asi v pořádku ", něco jako, vůbec se mi to nelíbí, ale když protestuje ROH tak to je asi v pořádku ;-D;-D;-D lidi lidi

0/0
20.2.2011 17:15

DanSed

Re: Dobrý hlášky

ROH má pravdu v tom, že zvýšení DPH nebylo až tak nutné. Stačila polovina a bylo vše v pohodě. Otázka je, co Kalousek zamýšlí s tou druhou, zbytečnou polovinou. Pokud ji rozfrcá na ekozakázku a podobný tunely, je to špatně. Pokud z toho začne umořovat státní dluh, mělo by to být ok. Tomu ale nevěřím.

0/0
20.2.2011 23:22

Lafarg

Deforma

Drábkovi postačí, když  vyděšené občany donutí, aby do soukromých fondů převedli to, co neodevzdají do státní pokladny. Stovky miliard korun tak v příštích desetiletích nepůjdou na důchody, ale poplynou soukromníkům, kteří s nimi budou "moudře" hospodařit....;-DR^ A o tom to je...

0/0
20.2.2011 17:13

pavel kula

A kdy to dají k Ústavnímu soudu?

http://pavelkula.blog.idnes.cz/c/177277/Zrusme-volby-Vladnout-bude-koalice-Ustavniho-soudu-a-CMKOS.html

0/0
20.2.2011 16:36

gustawo

dneska měl Jarda u Moravce dobrý hlášky

Objeví se obchodníci, kteří budou tvrdit, že chleba není chleba, mléko není mléko.

Slovy klasika: Chleba není tím, čím zdá se být... 

0/0
20.2.2011 16:31

Bery

Re: dneska měl Jarda u Moravce dobrý hlášky

Jenze ma pravdu... chleba sice na pohled vypada jako chleba, ale rozdil poznam hned jak ho ochutnam... ;-D

Samozrejme cest vyjimkam... jeste se misty da sehnat skutecne dobrej chleba.

0/0
20.2.2011 16:59

pergola

Re: dneska měl Jarda u Moravce dobrý hlášky

A o tom to je. Možnost výběru,toho si važme. I ty fondy nejsou povinné,ale záleží na jedincích jak se dobrovolně rozhodnou o způsobu uložení svých volných finančních prostředků.

0/0
20.2.2011 17:26

bajo.ano

Re: dneska měl Jarda u Moravce dobrý hlášky

  ;-D nebude to chleba, ale černé pečivo :-P8-o!!

0/0
20.2.2011 17:17

vykutaleny_kmotr

Re: dneska měl Jarda u Moravce dobrý hlášky

to jako že ho budou péct romové ???8-o8-o8-o

0/0
21.2.2011 13:48

Jan Ruzicka

Něco se mi

na té reformě nezdá, ale jestli s ní nesouhlasí ROH, tak bude asi v pořádku.

0/0
20.2.2011 15:48

czernej

Re: Něco se mi

podívej takový jako Ty nepochopí ani jednodušší věci tak vo co goRv

0/0
20.2.2011 15:54

ODSakEda

Re: Něco se mi

R^;-)

0/0
20.2.2011 16:04

emersonskej

Re: Něco se mi

Zrovna jsem chtěl napsat něco velmi podobného !!! R^

0/0
20.2.2011 17:01

pvlkc

nic jiného než krádež

40 let odvádím daně, za pár let budu mít nárok na důchod a ehle - není mi co vrátit. Jak  jinak to pojmenovat než KRÁDEŽ.  "Nemám za co děkovat - táhněte do p.r.d.e.l.e. a pak k čertu."

0/0
20.2.2011 15:03

zdeseny obcan

Re: nic jiného než krádež

Kdyz si to lide nechaji libit tak proc by si verchuska poradne nenakradla?

0/0
20.2.2011 15:27

ODSakEda

Re: nic jiného než krádež

No vidíte a to neodvádíte do soukromého fondu ale právě do toho státního jednopytlového rozpočtu... Poděkujte Grossovi, že zde berou důchod jeho bývalí podřízení (policisté a celníci-většinou soudruzi a jejich synci, natož lenoši lampasáci, hasiči co si válí jen každý 3. den v práci šunky, neb nezasahují denně ti samí jak by se v TV zdálo! a já nevím kdo ještě) tuším již od 55 let zatímco vy od 67!... Ale dokonce i třicátníci mají nárok na odstupné a doživotní rentu a pak důchod od 55ti!... a pod. zneužívání toho fondu, což by si (rozdávat někomu pro politickou korupci voličů) soukromá pojištovny, fond dovolit nemohly neb by je lidi opustily a konkurence rozdrtila!

0/0
20.2.2011 16:12

ODSakEda

Re: nic jiného než krádež

DOKONCENI: Proto by pravice nejradějim aby stát měl ve všem co nejmenší vliv, aby jen diktoval podmínky soukromým penzijním pojištovnám, podobně jako již je mimo stát komnečně alespon poviné ručení vozidel kde kokurence sráží ceny a zlepšuje služby a máte možnost migrace! Aby stát nehospodařil s penězi ideálně vůbec, aby o ničem nerozhodovali politici ale jen vy a konkurence! a

nekupovali si tak za daně hlasy voličů! Ale to by asi neprošlo vůbec...

Tak jen navrhuje kompromis, dokonce dobrovolné tedy jen částečné odtržení se od státu a i

tak je nejen tady na diskusi špatná?... Tak co vllastně chcete, dál

sypat do nenasytné státní pokladny prachy politické zvůli???!...

0/0
20.2.2011 16:14Najdete na iDNES.cz