Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Insolvence značku Sazka nepohřbí, říká reklamní odborník

Tahanice kolem Sazky sice na čas otřesou důvěrou sázkařů, do budoucna však značku loterijní společnosti nepoloží. Podle jednoho ze zakladatelů české reklamy Josefa Havelky zavedená značka v povědomí lidí zůstane a nebude těžké vrátit ji na výsluní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dudlop

reklamní odborník...

No nevím, nevím. Jdu dnes ráno pro cigára, a zrovna vytahují terminál ze základů..;-D. Trafikant dští síru na sazku, prý ani vidět. Malá sámoška/večerka opodál-tam terminál ještě mají-ale odpojený ze štávy.. Tak do třetice, říkám si. Schválně se projdu - v další trafice mě paní zrazuje od sázení, a to jsem se jen zeptal, zda jim to jede. Milý pane, zrušili dobíjení mobilů, s výplatou výher nevím-stejně lidi nesázej.. Kdo ví, kam to spěje!

Tak to byla malá ranní procházka;-)

0/0
30.3.2011 14:59

Queribus

Proč se s někým spojovat?

Hodnota Sazky je asi patnáct miliard, dluh necelé dvě. To by firma měla ustát. I když... u nás je ten "specifický trh"

a zdá se, jako by tento úpadek byl předem dobře připraven...

0/0
30.3.2011 11:21

Dejmiho Dokamen

Re: Proč se s někým spojovat?

jenomže na to je teď dost pozdě - Sazka dlouhodobě neni schopna splácet závazky ze svejch výnosů. Prodat Sazka Arénu je samozřejmě možný, jenomže na takovou budovu neseženeš kupce za tejden (pokud to nechceš prodat pod cenou). Navíc se tim se ztrátou zbavíš jedný aktivity, která na sebe dlouhodobě vydělá. Proč to dělat, když stačí přinést novej kapitál, kterej to pokreje? (krom toho, že se Hušák chce udržet u koryta)

0/0
30.3.2011 11:29

chemba

Re: Proč se s někým spojovat?

Vítáme pana Hušáka v diskuzi. Ale ono tak jasné nebude.ty 2 miliardy jsou ve splatnosti a po splatnosti dalších 8 .Nééé?

0/0
30.3.2011 14:13

chemba

konečně se narovná trh.

Konec výjimkám. Zdanit hazard a to pořádně. Žádné výjimky. Ta Sazka byla nějak výjimkou, historicky pokřivený paskvil. Sazka měla dávat miliardu do sportu a nakonec prý nedávala ani pětinu, někomu něco, někomu nic.Čili to vidím tak, pokud Sazka obnoví činnost , tak žádné sporty,žádné nadace, žádné dobročinné spolky. normálně tvrdě zdanit. Tak jak stát drží pod krkem daňové poplatníky, tak přitáhnout smyčku velmi ale velmi dobře dařícímu se hazardnímu průmyslu. 

0/0
30.3.2011 10:47

Já, Claudius

Tak mi dneska paní v trafice nabídla

jestli si nechci jako obvykle vsadit Sportku. Netušil jsem, jaký má ta dáma smysl pro humor.

0/0
30.3.2011 10:25

MAXIMUS PERMAGNUS

přání otcem myšlenky

SAZKA je mrtvá.Výživa,kterou Sazka dostávala ve formě hráčských peněz vyschla,ani ten nejtupější gambler nebude cpát peníze někam,kde není šance vyhrát.Mrtvolu nelze resiscuitovat.

Teď už nejde o nic jiného,než o rozporcování majetku - především pozemky a nemovitosti.Na rozjezd nové loterie nikdo nepotřebude speciální know- how,Sazku k tomu nikdo nepotřebuje - její jméno bude spíše přítěží,než marketingovým symbolem ...

0/0
30.3.2011 9:44

Dejmiho Dokamen

Re: přání otcem myšlenky

Potřebuje - třeba jenom kvůli tomu, že má licenci.

0/0
30.3.2011 10:23

lolek77

Re: přání otcem myšlenky

Pokud se podaří Komárkovi a spol. Sazku do dvou měsíců rozjet tak se k ní voliči ČSSD, KSČM a příjemci dávek vrátí. Ovšem racionálně myslící budou dávno sázet jinde a jen těžko je něco přesvědčí k návratu.

0/0
30.3.2011 13:26

chemba

Re: přání otcem myšlenky

protože voliči ODS to hážou do automatů, tak se nevrátí k Sazce. Zajímavá myšlenka. Vskutku originální.

0/0
30.3.2011 14:15

FoDa

Hmm..

PR článek na objednávku ? ;-D

Trh se už dávno změnil a sázkaři mají několik možností na výběr. A nemají vůbec žádný důvod se k tomuto dinosaurovi ještě někdy vracet

0/0
30.3.2011 9:31

Dejmiho Dokamen

Re: Hmm..

nemáš pravdu... tenhle typ loterií u nás konkurenci příliš nemá

0/0
30.3.2011 9:48

Kelt72

Re: Hmm..

Sázky na kurzy mě nelákají - sport nesleduji a nehodlám s tím začínat. Ale číselné loterie jako je Sportka, to jsem si občas vsadil. jen tak z legrace, co kdyby to vyšlo. A tady na trhu alternativa není, takže pokud někdo Sazku koupí a nabídne Sportku, ať už se bude jmenovat jakkoliv, má určitě dobrou naději uspět.

0/0
30.3.2011 10:58

petrph

to si chlapec píská

Aspoň žádná banka co zavřela krám a nevyplatila peníze klientům se už pod stejným názvem nikdy nevzpamatovala. Stěží se takový zázrak povede u sázkové společnosti,o které se zveřejní že nevyplatila stamilionový jackpot.Mimochodem,MF  už rozjelo řízení o odebrání licence.Pak už bude Sazce její brady kulový i kdyby měla reklamu na Nově každejch 5miň.

Je to o něčem jiném.Pokud přijdou do Sazky rychle  noví vlastníci,vyplatí -i se zpožděním všechny nevyplacené výhry,a klidně si u toho udělaj  humbuk a reklamu a stihnou to ještě před odebráním licence,Sazka pojede dál a sázkaři se vrátí.

Pokud Sazka v insolvenci odepíše dluhy,nevyplatí výhry,přijde o licenci,ani trafikanti nedostanou zpátky u ní uložené jistiny,odpojí své terminály a hodí je do šrotu.Už tím pádem většina sítě Sazky zanikne.

Pokud pak budou chtít vlastníci se stejnou značkou začít znova,už zázrak bude aby dostali zpět lukrativní licenci.Pak vybudovat znova síť.A až pak píárovat lidem důvěru že Saz

0/0
30.3.2011 8:30

Dejmiho Dokamen

Re: to si chlapec píská

Jackpot vyplatí... už jenom díky jistině, který má na ministerstvu.

A v insolvenci neni možný odepisovat dluhy. To by musel bejt vyhlášenej konkurz, což se nestane, protože existuje kupec s dodstatečnym kapitálem.

0/0
30.3.2011 8:36

petrph

Re: to si chlapec píská

Stačí se podívat na web ministerstva financí, dát si do vyhledávače Sazka jistina a vyhodí Vám to odkaz na rozhovor, ve které se píše,že ta jistina je akorát 50 milionů. Takže jen z toho ten Jackpot nevyplatí.

Teď jde o to co dál, Jak jsem psal nahoře, pokud se skutečně najde rychle kupec s dostatečným kapitálem co za Sazku zaplatí všechny dluhy (nebo se aspoň dohodne na odkladu splátek) a vyplatí všechny dosavadní výhry ještě než se zruší licence, bude to Oukej.

Ale pokud skutečně nechá Sazku padnout do konkurzu,odepíše dluhy,nevyplatí  výhry, padne licence, ten nový majitel sice  dostane zalevno podnik v bankrotu.a bude chtít začít znova,tak ta značka Sazka nebude mít cenu ani toho plechu na cedule...

0/0
30.3.2011 8:55

dave79

Re: to si chlapec píská

a já si s ním dovolím souhlasit, oddlužit sazku, zbavit nuceného závazku odvádět zisky do světa sportu a rozjet nový busines se zavedenou značkou, co víc si k podnikání přát

0/0
30.3.2011 9:03

Dejmiho Dokamen

Re: to si chlapec píská

Jistina je 160 milionů. Jen 50 milionů je určeno na vyplácení výher ze Sportky, ale to je jen otázka přelití peněz. Navíc Sazka má spoustu majetku nesouvisejícího s principem jejího podnikání, jehož cena převyšuje pravděpodobně závazky. Jen je třeba se ho šikovně zbavit (pokud nepřijde cizí kapitál), což by měl zajistit případnej správce konkurzní podstaty (pokud by ke konkurzu došlo).

Ale nikdo nemá zájem na tom, aby šla Sazka do konkurzu - ani akcionáři, ani případný kupci, ani věřitelé. Jedinej, kdo by si to možná přál je Hušák a toho už teď odstavěj na vedlejší kolej.

0/0
30.3.2011 9:04

Prngr1

Re: to si chlapec píská

Cena jejich majetku v žádném případě nepřesahuje jejich dluhy.

Třeba Husák aréna - cena podle Sazky cca 9 miliard, podle trhu maximálně 2,5 miliard. Ostatní majetek to už nezachrání

0/0
30.3.2011 10:00

Dejmiho Dokamen

Re: to si chlapec píská

Jak to víš?

Navíc oni nepotřebujou uhradit všechny dluhy. Oni potřebujou uhradit ty dluhy, který nejsou schopný splácet výnosama z běžný činnosti. Sazka jako taková je schopna vydělat cca miliardu ročně. Problém je pouze v tom, že musí splácet pohledávky, jejichž splátkovej kalendář je nastavenej tak (což nepochopim nikdy), že ho nepokryje zisk ze sázek.

Pravda je ovšem taková, že v tuhle chvíli to došlo příliš daleko a toho ti současný věřitelé hodlaj využít. Což je správný, stejně jako by mělo bejt správný, aby akcionáři Sazky podali trestní oznámení na výkonný orgány firmy v čele s Hušákem.

0/0
30.3.2011 10:07

everlast1

Re: to si chlapec píská

Insolvence je nový název pro konkurz takže SAZKA už v konkurzu je.:-)

0/0
31.3.2011 12:50

crocodileclip

Sazka dnes už není sama

Jsou i jiné společnosti se zaměřením na hazard a je strašně lehké odepsat firmu,která není schopná vyplatit ani litr;-D ztracená důvěra se vrací hrozně špatněRv

0/0
30.3.2011 8:03

dave79

Re: Sazka dnes už není sama

nesmysl, stačí převzetí firmy a jedná se defacto o novou společnost se starým jménem,

dokonce si dovolím tvrdit, že o toto tady od samého počátku jde - položit firmu, která nuceně odvádí určitá procenta zisku sportovcům a převzetí zavedené značky již bez tohoto "závazku" ;-)

0/0
30.3.2011 8:59

George Renel

Ne, insolvence ne

Spolehlivě již ji pohřbil Hušák.

0/0
30.3.2011 7:40

Dejmiho Dokamen

jisteze

sazka je sama o sobe zdrava a velice ziskova firma. Aby taky ne, kdyz fakticky monopolne provozuje nejtradicnejsi sazkovou hru v zemi. A pouze ignoranti a zlodeji typu Husaka ji mohli dovest tam, kde je.

0/0
30.3.2011 7:35

Prngr1

Re: jisteze

No, sama o sobě teď zrovna moc zdravě nevypadá ;-D

0/0
30.3.2011 10:03

Dejmiho Dokamen

Re: jisteze

to jo... ale ne díky sovjí hlavní činnosti. pouze díky vedení, který se natlačilo někam, kde nemělo co dělat

0/0
30.3.2011 10:50

ivan.ivan

ivan.ivan

Inými slovami sa kapitál sazky rozkradne, sazka sa premenuje inak a spustí sa hazardná hra, kým sa zase nevytvorí dost kapitálu, aby to bolo pre nekoho zaujímavé rozkradnút. "Podoba s politikov čiste náhodná"?

0/0
30.3.2011 4:40

wrah

Re: ivan.ivan

Kapitál již byl rozkraden. Jinak souhlas.

0/0
30.3.2011 7:14Najdete na iDNES.cz