Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Do důchodu se bude chodit později, poslanci na to vládě kývli

Mladší ročníky se musí připravit na to, že se bude dál zvyšovat věk odchodu do důchodu. Poslanci kývli vládě na takzvanou malou penzijní reformu, podle níž půjdou dnešní třicátníci do penze, až když jim bude 66 let a víc. Zároveň asi dvacet procent lidí s nejvyššími příjmy může počítat s vyšší penzí, jak si to přál Ústavní soud.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

berossos

Důchodu se nedočkají

Kdo si myslí, že vůbec dožije důchodu, je naivní, vždyť mu nezbyde ani těch 30 korun na poplatek u lékaře. Také vláda neříká pravdu, proč roste počet důchodců, tvrdí nesmysli o vyšším věku dožití. Ale ve skutečnosti důchodců přibývá proto, že do důchodu odcházejí poválečné ročníky a není tajemství, že vždy po válečném utrpení se zákonitě zvedne porodnost, protože lidé věří v lepší budoucnost. A proč vám nezbyde ani těch 30 koirun na poplatek u lékaře? Čtěte následující

                             http://berossos.blog.cz

0/0
20.6.2011 17:03

spirit of the time

pozěji ?

Později do důchodu už nikdo nepůjde , rovnou z práce Vás budou vozit na kremaci .Jaký je rozdíl jestli o tom mluvíme teď nebo za 70 let ? Celé toto řešení je postavené na hlavu . akorát nynější papalášům je to jedno , protože ti už tady nebudou .Ti budou v pohodě protože si na státu bohatě nakradli ,ale že 80% lidí nemá ani polovinu průměrného platua přežívají od výplaty k výplatě to je jim jedno . Stejné to je s reformou zdravotnictví a dalšími reformami.

Jak dlouho to těm darebákům budeme trpět ?

0/0
17.5.2011 6:10

vulpes

Nemám strach

Brzy začne přerozdělování peněz jinou formou, jen co zařve pár politiků, budou si pak platit mnohem větší ochranky, čim víc lidí bude na dlažběm, budou i ty ochranky potřebovat ochranu, takže za chvíli těch 10000 nahoře bude vydržovat malé armády a ti co tam budou budou z toho výdělku živit svoje široké rodiny. Jen by chtělo uzákonit, že členem těch ochranek a polovojenských oddílů nesmí být cizojazyční občané. Stačí pak mít v rodině jednoho šikovného mladého fyzicky zdatného muže a jste za vodou. Budeme se mít všichni dobře

0/0
14.5.2011 9:46

aju reptans

..

0/0
13.5.2011 15:06

aju reptans

..

To si něco namlouváte....moje babičky se dožily devadesátky a ještě v osmdesáti chodily tancovat na posvícenskou veselici:-P

0/0
13.5.2011 15:06

sun.alex

Re: ..

Tak moje babička se dožila 93 let a ještě pár měsíců před smrtí si sama sbírala dříví po lese na topení...Celý život pracovala a já to chci taky takR^

0/0
17.5.2011 22:03

barb.udo

Re: ..

... někdo zaměstnává zloděje dříví?

0/0
18.5.2011 19:52

HonzaH

Vy jste to asi nepochopili

Ta sebranka chce jen vybrat daně, dokonce vymysleli i superdaň, ale nenabídne za to vůbec nic. Občane, na stáří se zaopatři a dnes koukej zaopařit nás. Podmínky budou nastaveny tak, že důchodový věk se bude krýt s průměrným dožitím. Dnešní mladí holt už si nebudou moct po sedmdesátce dovolit ten luxus bojovat s rakovinou v důchodu, ale budou přitom muset ještě dělat. Kapitalismus vymyslel státní důchod, aby umožnil proletariátu osvobodit se od povinnosti živit rodiče, mohl se stěhovat za prací a makat. Dnes díky věděckotechnické revoluci již nikdo proletariát nepotřebuje, aspoň ne v rozsahu, aby měl nějakou sílu. Proto nastupuje nová doktrína nechat důchodce chcípnout, nebo je odkázat opět do péče rodiny. Peníze vybrané na "důchodové" pojištění lze využít účelněji, kvůli tomu není třeba povinnost placení pojistného příliš snižovat. Taky si myslím, že svět je přelidněn a právě to je podstatné k řešení, ale za vládu, která navrhuje tuto programovou genocidum, se stydím.

0/0
13.5.2011 0:47

Sekanice

Re: Vy jste to asi nepochopili

Tam je jediná rada. Prostě přestat sypat peníze do důchodového systému. V případě, že já teď dám do systému něco, co se okamžitě rozpráší a já nemůžu již počítat s ničím,tak je pro mě výhodnější a není to přeci ani ze zákona povinné si platit na důchod. Budu si spořit stranou, to, že nebude na výplaty současným důchodcům (kdybychom to tak udělali ve většině) bych vyřešila tím, že se přímo postarám finančně sama o své blízké a vedle toho si budu dávat něco stranou na své stáří a doufat, že vybuduju v dětech pocit odpovědnosti, aby mě v případě nouze nenechali utratit. Každopádně budu vědět kam a komu peníze dávám a nikde nezmizí v bezedné díře. Podle mě naprosto nemá význam šetřit si na důchod, kterého nemám šanci se dožít a i když, tak ho nedostanu, protože v tom věku mě už 10 let před nástupem do důchodu nikdo nezaměstná a stejně nebudu mít nárok, nebo to bude taková almužna, že když si budu spořit sama, tak to vyjde líp. To co vymysleli není reforma.

0/0
13.5.2011 13:00

Sekanice

Re: Vy jste to asi nepochopili

Obecně pokud mají současné "reformy" spočívat pouze v tom, že "Nám někomu" chybí peníze, tak je vezmu v co největší výši každému, komu jde něco sebrat a použiju to na zaplácnutí děr, kde se jich momentálně nedostává, tak mi to hlava moc nebere. Já se domnívala, že reforma má řešit věci i do budoucna. Pokud uvažuje někdo tak, že my dáme peníze a on pak nedumá třeba nad tím, co ten člověk bude v těch 70 letech např. vykonávat za zaměstnání...,že třeba většina skončí na pracáku, takže pak honem přispěchám s návrhem, že pracák nebude vyplácet nic třeba po 2 měsících, abychom se těchto lidí zbavili, tak je to prostě a jenom vyčuranost a sprosťárna.

Podle mě je tato reforma jedině a pouze o tom, že už se dopředu počítá s tím, že lidem se jednou pak nebude už muset vyplácet nic. Pouze se počítá s tím příjmem teď. Takový řečičky o tom jak jsme dnes všichni fit si každý může dát za klobouk. Každý to vidíme u svých blízkých. Fit ano, pokud zrovna nemáte nějakou smrtelnou chorobu a máte klid

0/0
13.5.2011 13:08

roby

jen osel může chtít

po sedmdesátiletém zedníkovi, aby pracoval a podával přiměřené výkony. Vy tvůrci těchto patvarů, dovedete se vžít do role šedesáti pětiletého člověka kterého nikdo nechce zaměstnat protože je starý? A protože není dost pracovních míst ani pro mladé?

0/0
12.5.2011 20:41

Sekanice

Re: jen osel může chtít

R^ Přesně, ono je to podobné skoro v každém oboru. Ať je to ten zedník, nebo lékař. Já tedy nevím, jestli by třeba 73 letý chirurg, kterému se budou třást ruce a bude mít šedý zákal mohl operovat. To pak budou dělat ty lidi co? Ten zedník, či horník, či pokrývač, ono i práce takzvaně kancelářské budou pro ty lidi neúnosné. Nebudou prostě stíhat to tempo a není to vůbec myšleno jako urážka. Prostě člověk už v určitém věku potřebuje nějaký klid proto, aby mohl působit fit a mohl ještě vykonávat spostu aktivit. To je aktivní důchodový věk. To, že bude od nevidim do nevidim makat, když ho tedy někdo zaměstná v jakékoli práci, tak ho to vyčerpá natolik, že skutečně plánovaného důchodu nedožije. Jediný co by důchodovému systému pomohlo je větší porodnost, ale systém je nastavován stále více k tomu, aby si to lidi nemohli dovolit.

0/0
13.5.2011 13:19

Si0 po 4. zákazu

Re: jen osel může chtít

Četl jste, ne?

"Důchodový systém nemůže řešit to, zda lidé, kteří budou nuceni pracovat tak dlouho, dostanou vůbec práci a jakou."

Takže to máte jasné.

0/0
16.5.2011 12:58

Peťulák2

Mě by třeba zajímalo, co bude v 60

dělat počítačový odborník, když podle dnešních měřítek je pomalu ve 40 na svou práci starý. Na co se bude přeškolovat? V čem bude tak dobrý, když mu bude chybět profesionální historie? Má člověk, který byl v něčem 30 let jedničkou, jít zametat, protože svou práci už nebude stíhat na nejnovější úrovni, ale zase "nebude umět" nic jiného?

Všechno se dnes vyvíjí tak brutálně rychle, že všichni tak tak stíháme. Málokdo má tolik času, aby se dostal k podstatě věci a opravdu jí rozuměl. Proto máme spoustu mladých manažerů, kteří co půl roku nastaví jiný trend, aby něco dělali, ale neberou ohledy na podstatu fungování a věci samotné, a strašně se diví, že se běžní pracovníci s jejich rozhodnutím neztotožňují, ba si dovolují ho kritizovat.

Bez urážky, ale mladých telat, co sežrala všechnu moudrost, máme dle mého názoru stále dost.

0/0
12.5.2011 13:04

Mulinka

Re: Mě by třeba zajímalo, co bude v 60

R^

0/0
12.5.2011 16:36

Zná ho někdo? Ne? Pak je to on!

Re: Mě by třeba zajímalo, co bude v 60

R^

0/0
13.5.2011 13:39

Si0 po 4. zákazu

Re: Mě by třeba zajímalo, co bude v 60

I oni budou ve 40 na svou práci starý.

0/0
16.5.2011 12:55

japapatramtara

.

Jedna do davu: Proč se problém důchodové reformy neřeší další vlnou Husákových dětí? Tedy, dokud je ještě čas, což pro současné třicátníky je, tak místo nesmyslných opt-outů zavést opravdu kvalitní a rozsáhlou podporu porodnosti, přirozeně omezenou na dvě až tři děti(kvůli kulturním obohacovačům z Janova atp;-)). S tím spojená podpora rodiny formou nějaké výhodné novomanželské půjčky, podpora vzdělání a naopak tvrdá perzekuce rodičů, kteří neposkytují dětem kvalitní zázemí(neposílají je do školy, atp.. Opět Janov, Chánov,..). Tato nová generace inteligentních a snad i milovaných a tedy vychovaných dětí by začala být ekonomicky aktivní zhruba v době, kdy současné generace půjdou od válu do penze a systém tak může fungovat dále.

0/0
12.5.2011 12:01

martin0669

Re: .

pokud budou přídavky na děti uplatňované formou výrazně menší daně na plat, tak by to mohlo pomoct

ne peníze na dítě, ale sleva na dani (za práci) pokud máš dítě

0/0
12.5.2011 12:22

jitulka78

Re: .

R^jenže je potřeba si navíc uvědomit, že, finanční podpora, ato buď v přímé podobě, nebo ve formě úlevy na dani, sama o sobě neřeší celý problém, dalším faktorem, je nedostatek jeslí, školek, kvalitních pediatrů pod 50 let (aby neodešli do penze dřív, než děti odrostou), státní NEpodpora bydlení pro rodiny s dětmi, Nepodpora aktivní politiky zaměstnávání matek malých dětí........

0/0
12.5.2011 13:31

roby

Re: .

je snad zbytečné volat po zvýšení porodnosti ve státě, který má na ÚP  tisíce nezaměstnaných které místo toho aby vytvářeli hodnoty musí stát platit.

0/0
13.5.2011 21:22

wotomtoje.

Společnost tomu napomáhá!

To je samá zdravá výživa, nekuřte cigarety, nepijte alkohol, nežerte búček a smažený, choďte na pravidelný kontroly k doktorovi, žijte zdravě! :-) Pak tady máme kvanta zdravých důchodců a hlavně ženskejch, které se celý život šetří a těší se na důchod! :-)

0/0
12.5.2011 9:09

guhrydag

Re: Společnost tomu napomáhá!

to ne, tuhle byl rozhovor s 90.letým řezníkem, co celý život jí bůček a miluje sádlo. Ten je natolik zdravý, že se chce ještě ženit,

0/0
12.5.2011 11:22

Sekanice

Re: Společnost tomu napomáhá!

Neboj, ono když budou ty lidi v důchodovém věku v práci, tak nebudou mít čas chodit na preventivní prohlídky k lékařům, nebudou mít čas tolik se soustředit na své zdraví a výživu atd., ono uvidíš, jak zchátrají. Půjde to daleko rychleji, než kdyby v tom důchodu byli a kdy na to mají čas o sebe trochu dbát, aby ještě dlouho žili. O to právě ale nejspíš jde.

0/0
13.5.2011 13:22

Miri

Je to trapné,

ti co neměli šanci si spořit navíc dostanou ještě míň, a ti co tu šanci mají a měli dostanou víc. Nepochopitelné a trapné. Zlatý socialismus.

0/0
12.5.2011 9:04

doktor_chocholousek

Re: Je to trapné,

Tomu co píšete nějak nerozumím. Ti co mají možnost si spořit ( myslíte do soukromých penzijních fondů ??? ) dostanou víc ( ;-D;-D;-D;-D ). Opravdu tomu věříte ??? ;-D. O kolik myslíte ? Já Vám povim o kolik. Průměrně o  2 tisícovky vůči průběžnému systému. Tak díky. Kvůli 2 tisícovkám, co nebudou mít za 30 let žádnou hodnotu ( možná tak 1 oběd ), opravdu nebudu cpát prachy do chřtánu soukromým fondům.

0/0
12.5.2011 9:17

10 nových životů 11-20

Re: Je to trapné,

Jsou i jiné možnosti než opt-out. Píše o tom, že někdo (většina) lidí pracuje (opravdu prcuje a nekrade) a tudíž ze své výplaty nemá šanci ušetřit nic!!!!

0/0
12.5.2011 9:54

pocitac1234567890

Re: Je to trapné,

spořit ano , kdekoliv jinde jen ne  v čechách . tady se to opět rozkade a máte smolíka ;-D

0/0
12.5.2011 10:09

Kwak Kwakovič

Re: Je to trapné,

O kolik se zvýšila produktivita práce za poslední roky? A kam se ten rozdíl poděl? Cituji - "produktivita práce se za posledních několik desítek let zvýšila v

civilizovaných zemích v mnohonásobcích a určitě by měla převážit horší

demografickou křivku tzn.dnešní děti do důchodu v 50 a ne v 73(jak je

plánováno) nebýt té symbiózy politik - bankéř a různých forem korupce."  Dřív když si někdo dal do banky peníze tak na stará kolena mohl žít z úroků. Dnes banky navzdory krizi vykazují miliardové zisky ale vaše částka na účtě se pořád snižuje. A my se divíme, kam se ztrácí naše peníze.;-O

Zdroj: Patria finance

0/0
12.5.2011 10:32

guhrydag

Re: Je to trapné,

ano, proto je nezbytné vybrat veškeré úspory z bank, hned!!!!! A rázem uvidíte tu změnu v chování bank. Nebudte lidé hloupí, neživte banky, když nemusíte. ˇuspory svěřit bance, znamená o ně stejně přijít. Zítra všichni k přepážkám.

0/0
12.5.2011 11:14

10 nových životů 11-20

Například dotaci pracovního místa pro invalidní důchodce

nechápu. Za práci takového důchodce dostane zaměstnavatel od zákazníka cca 20000KČ. Dalších 8000KČ dostane zaměstnavatel od státu. Invalidní důchodce si vydělá (k invalidnímu důchodu) cca 11000KČ hrubého. Proč stát dává soukromé firmě oněch 8000KČ????

0/0
12.5.2011 8:30

lycman

No, nevím co je horší

No, nevím co je horší. Současný stav, kdy si člověk bude platit sám kde co, nebo stav po příštích volbách, kdy nastoupí levice a celé to změní? Teď se zařídím podle Nečase a jeho party a za 2-3 roky se budu zařizovat úplně jinak podle Sobotky?

0/0
12.5.2011 7:26

109e

Re: No, nevím co je horší

Proto se můžeme prognozám na desítky let pouze smát.

0/0
12.5.2011 7:35

lycman

Re: No, nevím co je horší

To ano, než si uvědomíte, že se musíte zajistit nějak už teď, protože pak to může bolet. A hodně.

0/0
12.5.2011 7:51

109e

Re: No, nevím co je horší

Otázka je, co si kdo pod zajištěním představujeme. Já připravovanou superzlodějinu v podobě soukromých fondů do své případné budoucí prosperity rozhodně nepočítám.

0/0
12.5.2011 7:55

Miri

Re: No, nevím co je horší

no, tak to souhlasím, jen blázen by riskoval, že to někdo na 100% vytuneluje.

0/0
12.5.2011 9:05

doktor_chocholousek

Re: No, nevím co je horší

Naštěstí, jak se ukázalo, nejsou češi takoví hlupaci, jako ti co sedí v PS. Do soukromých fondů hodlá přejít cca 5% obyvatel. To jsou ti co peníze rychle nabyly a taky je rychle pozbydou. Inteligentní člověk nikdy prachy do soukromých penzijních fondů nedá.

0/0
12.5.2011 9:24

John Rambo

Kdyz to tak ctu,

stale vice nostalgicky vzpominam na doby socialismu, a to jsem jako blbec v roce 1989 cinkal klicema, dnes bych se nejradeji prastil pres ruce.

0/0
12.5.2011 6:47

Harpa-gon

Re: Kdyz to tak ctu,

To je sentiment na mládí. Naopak, odkryl se takový bordel, který nikdo ani netušil.

0/0
12.5.2011 7:18

109e

Re: Kdyz to tak ctu,

A desetkrát větší se zavedl.

0/0
12.5.2011 7:35

doktor_chocholousek

Re: Kdyz to tak ctu,

přesně tak. Velmi brzo budeme všichni říkat, ne rudí komunisti, ale ZLATÍ komunisti.

0/0
12.5.2011 9:25

Tygřík Patrik

Re: Kdyz to tak ctu,

Kdyby jen desetkrát... :-/

0/0
12.5.2011 11:06

Gaston

Re: Kdyz to tak ctu,

Dejte si dnes raději přes hubu. To bude lepší.

0/0
12.5.2011 11:34

on3.

Re: Kdyz to tak ctu,

ale cinkal jste pro neco jineho ne? Pokud vam tohle nevyhovuje bezte cinkat znova.

Komunisti byli stejni zlodeji, viz "menova reforma" v 53

0/0
12.5.2011 12:14

martin0669

Re: Kdyz to tak ctu,

a koho si volil?

já cinkal za něco jiného

... tyhle zlodějiny jsou možné i protože se nezatočilo s STB a těma nahoře - dovolilo se jim odejít a začít "podnikat"

a samozřejmě i vinou naší vrtkavé politické scény a napojených šedých lidí na ni a její peníze

neměli jsme jedinou silnou vládu od r89! ani ta současná není silná, protože je založená na koalici (!) = změnit volební systém

0/0
12.5.2011 12:29

oprudil6

dnešní třicátníci musí být nadšeni !!

Asociální Drábek , který je celý život přilepený na stát, jim dělá na desítky let dopředu noční můru !!

0/0
12.5.2011 6:25

10 nových životů 21-30

Re: dnešní třicátníci musí být nadšeni !!

R^

0/0
12.5.2011 8:21

doktor_chocholousek

Re: dnešní třicátníci musí být nadšeni !!

Ubezpečuji Vás, že mě noční můru nedělá a neudělá. Než nadejde čas mého důchodu, tak tu bude zpátky socialismus  nebo něco podobného. Dějiny se opakují. Ono jak se ukázalo za těch víc jak 20 let našeho rádoby budování "kapitalismu", je to 100 x horší, než když tu byly 40 let komunisti. Republika je rozkradená, teď už není co rozkrást, tak se vláda rozhodla okrádat lidi. No a to bude její konec. A levice bude slavit.

0/0
12.5.2011 9:30

kostej_

2041? nějak nerozumím tomu

proč všichni křičeli, že důchodová reforma spěchá...

0/0
12.5.2011 2:39

Hrdý Budžes

Re: 2041? nějak nerozumím tomu

No vite - ono tak nejak kdyz si mate sporit na svou penzi celou svou pracovni karieru od 25-30ti let do 65-70ti let, tak ono tech 2041 zas az tak daleko neni, ze?

0/0
12.5.2011 5:39Najdete na iDNES.cz