Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Německé elektrárny brání jádro. Mohou zhasnout celé čtvrti, varují

V Německu jsou nyní v provozu jen čtyři ze sedmnácti jaderných elektráren. Plánovaný "výpadek" jádra ukáže, jak se západní soused vyrovná s nedostatky proudu, který by mohl nastat při ukončení činnosti jaderných zařízení. Ukáže také, jaký by byl prostor pro konkurenci z ciziny. Jejímu vstupu na trh se ale země bude tvrdě bránit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nenovak

Dilema

Tak nevím, buď to ti Němci mají ten odklon od jádra promyšlený - pro tuto variantu by hovořilo to, že se jedná o povětšinou racionální národ, anebo se jedná o další z projevů stádního  myšlení německého národa, jenž je abnormálně náchylný k fanatismu.

0/0
3.6.2011 9:38

Rudick

V klidu - SRN koupí ČEZ

Za pár drobných všimného prodají naši politici státní podíl v ČEZu Němcům a pak budeme svíčkama svítit my.

0/0
24.5.2011 23:42

pandrysek

postavit dalsi JE

Jednoznacne bych rozsiril Dukovany a Temelin a klidne postavil i dalsi elektrarnu, vzdyt to je pro nas velka sance ja vydelat penize. Az to tam vsechno povypinaji tak najednou zjisti, ze elektrinu proste nemaji a nez stihnou zrenovvoat svoje elektrarny nebo vymyslet nejakou novou technologii, tak jim muzeme prodavat elektrinu a vyderlavat na tom, stejne tak ma problemy s elektrinou i rakousko, v Polsku taky nemaji jadro zatim, az vsude zjisti, ze jim nejde v noci zapnout svetlo ratk budou radi i za nasi jadernou energii

0/0
24.5.2011 20:24

kladivar2

Re: postavit dalsi JE

dalsi snilek ;-D

0/0
25.5.2011 9:07

Robert E.Lee

Re: postavit dalsi JE

Kdepak,realista.Němce je třeba nechat vycukat,aby i zelení pochopili,že opakující se černé hodinky nejsou to pravé ořechové.;-DČína a ostatní rostoucí ekonomiky nejsou tak úzkoprsé.Němci už dříve odstřelili vlastní ocelárny,Siemens přenesl výrobu velkých transformátorů do Asie a výrobky se vozí přes půl světa.Ekologie jako prase,hlavně že se zelení mohou kochat větrníky a jinými ptákovinami.Drahá energie podraží všechnu strojírenskou i potravinářskou výrobu,přijde útěk velkých fabrik a nezaměstnanost.Intelektuálové ,tvořící většinu zelených,žádný zisk nevytvoří.

Občanská společnost se stává stádem šťastných lumíků ,vesele běžících k útesu.Proto byla vytvořena zastupitelská demokracie,aby politici bránili hromadné civilizační sebevraždě.Žalostně však v selhali,honí preference kvůli korytům.;-€

0/0
25.5.2011 9:28

skeptický

Jaderná energetika je naše ropa.

Jesliže v okolních zemích vyřadí jaderné elektrárny, pak budou více spalovat fosilní paliva produkovat více CO2, tzv. alternativní zdroje nejsou v normální férové souteži konkurenceschopné. Pokud se budeme držet zdravého rozumu, pak můžeme zásobovat elektřinou EU stejně jako Rusko zemním plynem. Ovšem tohle je scénař, který se nelíbí Rusku a tak bude podporovat ekologisty v odporu proti jaderné energetice. Stejně jako se činí při zabránění výzkumu těžby plynu z břidlic.

Užitečných idiotů si dobře placení agitátoři dokáží najít dostatek.

0/0
24.5.2011 18:43

Jean-Luc Picard

Re: Jaderná energetika je naše ropa.

Bohužel, užitečných idiotů najdou vždy dost - viz náš "přední" atomový fyzik (kterého nepřijali na místo operátora v JE) ve službách zeleného zatmění.

0/0
24.5.2011 18:58

neverleft

paranoia v praxi

nechapu tyto postoje.

0/0
24.5.2011 17:27

Jean-Luc Picard

Re: paranoia v praxi

Rakouské a Německé, nebo Francouzské, Anglické a České?

0/0
24.5.2011 18:25

miksv

NucleoSTOP

Koukám že se tu zas omílá Nucleostop a jeho údajný prodej - nic takového se nevyrábí  a neprodává. Je to pouze takový  " apríl "   ( Hinweis: Das Produktangebot NucleoSTOP ist satirisch gemeint, es werden hiermit keine kommerziellen Geschäfte getätigt ) , viz   http://www.nucleostop.de/impressum.html

0/0
24.5.2011 16:47

Jean-Luc Picard

NucleoSTOP ???

Vy jste dobrý manipulátor, nechcete se dát k novinám?

O vámi zmíněném zařízení je v celé diskuzi pouze jden zmínka (a dvě reakce) a vy hned napíšete, že se to tu omílá. Takže se napijte studené vody, jděte se projít, to vašemu rozhořčení pomůže - pokud to nebyla úmyslná provokace.

0/0
24.5.2011 17:07

miksv

Re: NucleoSTOP ???

Pardon, jsem netušil že vás to tak nadzvedne a že  tak bystře rozpoznáte moje skutečné provokatérskomanipulační úmysly a psychické rozpoložení na pokraji vzteku, takže děkuji za vaši klidnou reakci která zmírnila mé rozhořčení  :) Omlouvám se za to nevhodně zvolené slovo "omílání", nemyslel jsem to tak že se to v TÉHLE diskuzi řeší pomalu na každé straně ale že skoro v každé diskuzi na téma jaderné energetiky někdo znova začne psát o pitomých rakušácích a němcích co kupují nucleostop a i když už jsem já nebo i jiní na to upozornili že to není myšleno vážně tak je to tady zas a znova ;-) 

P.S. když něco studeného, tak já místo vody raději něco zlatavého s bílým přelivem :)

0/0
24.5.2011 17:40

Jean-Luc Picard

Re: NucleoSTOP ???

Máte můj obdiv za reakci.

Je věcí každé země rozhodnout se svobodně kterou energii bude preferovat, ovšem svoboda každého končí tam, kde omezí druhého. Tím míním, že pokud někdo odstaví kontinuální výrobu proudu a ve slunečných a větrných dnech "spálí dráty" sousedům a v noci a bezvětří se domáhá pravidelných a nepřerušených dodávek proudu je to nesmysl ohrožující celou EU (jejímž zastáncem nejsem). Každá nesamostatná země bude ovládnuta a touto cestou se Německo a Rakousko ubírají, pakliže neovládnou ekonomickým "ánšlusem" okolní země.

PS: orosená sklenice něčeho plnotučného a hořkého je v tomto okamžiku i můj sen.

PPS: závidím Anglii, má co si rozhodne a nikdo ji nenutí do drátů co musejí dodávat proud pomatencům a odebírat nárazoé šoky ohrožující integritu vlastního systému.

0/0
24.5.2011 18:15

miksv

Re: NucleoSTOP ???

Já osobně považuju současnou snahu odstavit jaderky  za naprostou šílenost na kterou  evropa (pokud tyto záměry budou skutečně realizovány ) dojede. Fotovoltaika nebo větrné elektrárny mají smysl snad jako doplňkový zdoj el. en. ale ne jako zdroj páteřní, alespoň ne za současného stavu (nestabilita dodávaného výkonu atd ). Průmysl, který je na el. en. závislý půjde do kopru, i díky zvyšujícím se cenám. Číňané, Indové a další musí nad nápady evropských "ekologů" tleskat ... Už teď se tam pomalu přesouvá některá výroba z Německa i od nás, a bude hůř ...

0/0
24.5.2011 19:45

Jean-Luc Picard

Re: NucleoSTOP ???

Máte můj obdiv, smeknutí klobouku a obdiv.

Je to jako bychom vystřelili jádro Enterprise a hned po tom po panu La Forge chtěli warp 15.

nekontinuální zdroje energie bychom měli využívat ne nekontinuální výrobu - třeba vodík. Odběr je naprosto nesouvisející s větrem a sluncem. Neumím si představit ocelárny, sklárny či jakékoliv chemické provozy závislé na přírodě.

No ono je těžké si představit i obyčejné kadeřnictví, kde neteče teplá voda v bezvětří a v zamračeném dni. Taktéž fén a kulma asi mmoc nepůjde.

0/0
24.5.2011 20:57

Jean-Luc Picard

Re: NucleoSTOP ???

Obdiv je uveden dvakrát úmyslně. Případné překlepy nikoliv.

0/0
24.5.2011 21:03

miksv

Re: NucleoSTOP ???

Díky,hned ten bier chutná líp.Taky si dejte, vaše slova dávají rozumnej smysl.Chtěl bych vidět jak "ekologové" dokážou pomocí "ekozdrojů" zajistit třeba osvětlení měst,provoz MHD, železnice...  nebo vlak zastaví v poli a dál pojede až zase zasvítí nebo zafouká? Už vidím "ekologa" jak nadšeně volá "přijedu za půl hodiny  nebo možná za dvě tak na mě na tom nádraží počkejte " :) Pokud někdo chce odmítnout JE a nahradit je FV nebo VE budiž, ale se vším co k tomu patří - tedy ať si případné problémy s přebytkem/nedostatkem el. energie taky řeší sami a ne s pomocí nebo na úkor  jiných.Připadá mi dost pokrytecké tvrdit že jaderné elektrárny nejsou potřeba a zároveň elektřinu nakupovat  od států které ji s pomocí jaderek vyrábí. Je to jako bych se rozhodl že se budu chovat ekologicky a obejdu se  bez auta, a pokud bude třeba tak prostě zaplatím sousedovi a nechám se odvézt jeho autem ... a budu se bít v prsa že já auto nepotřebuju, ale můj soused, ten to ne a ne pochopit že bez auta se dá žít.

0/0
24.5.2011 22:08

Jean-Luc Picard

Re: NucleoSTOP ???

Heleďtese, my bychom si mohli založit kapelu, notujeme si dobře. ;-D

Jste moje krevní skupina, aneb přijedu až zafouká vítr, nebo konečně přestane sněžit (pakliže Andělka Merklovic nenařídí  lokomotivy na biomasu).

Proti FV nemám nic. Mám pár panelů pro vlastní využití - nouzová osvětlení, nabíječky pro mobil a noťas, pidiTV do postele atp. Tento záložní ostrovní systém provozuji dlouhá léta a vím, že mi to neroztočí den vodárnu, neohřeje vodu, mikrovlnka nevlní, pračka nepere ...

S přáteli jsme postavili generátor na palivo X. Je to klasický olej, rozštepený hydroxidem a adovaný metanolovou skupinou - klasické MEŘO homemade. Je to k ničemu. Cena oleje jde s naftou nahoru. Je je zajímavé, naftu zatěžuje spotřební daň a olej zisk výrobce v závislosti na ceně nafty. Aneb buď vás okrade stát spotřební dani, nebo vás okrade výrobce/prodejce na zisku. Člověku to "zní" jako kartelová smlouva.

0/0
24.5.2011 22:36

miksv

Re: NucleoSTOP ???

Mno když kapelu tak já umím hrát jenom na CD přehrávač nebo gramo. Taky teda na nervy, ale to je někdy trošku adrenalinová písnička a radši se jí snažím vyhnout, mám rád svoje zuby :) Vámi výše zmiňovaná anglie dala světu spoustu mnou oblíbených hudebních těles - párply, sabbaty, ozzyho a nebo moji nejmilejší led se zelím ( v originále Led Zeppelin ) , snad nám ti zelení  vynalezou i nějaké fotovoltaickospolehlivé CD a zesilovač aby si to člověk mohl poslechnout když má chuť a ne jen když zasvítí nebo zafouká ... i když teda mám dojem že zelení jsou spíš kabrňáci v zakazování než ve vynalézání .... slova jako fyzika, chemie, nauka o materiálu, technologie a pod jim zní jako nejtvrdší pornografie, alespoň mám ten dojem ... pití došlo, jdu chrnět, dobrou !

0/0
24.5.2011 22:59

Vaclav Hanus

cim to je, ze se mi Nemci jevi mnohem

inteligentnejsi a civilizovanejsi narod nez...tady tendle ..omezeny v kotline

0/0
24.5.2011 15:17

Jean-Luc Picard

Re: cim to je, ze se mi Nemci jevi mnohem

A to jako v něčem konkrétně, nebo je to jen pocit?

0/0
24.5.2011 15:28

Vaclav Hanus

Re: cim to je, ze se mi Nemci jevi mnohem

to je uplne jedno. Ja psal o pocitu. Vic jsem napsat nechtel. A to tedy neznamena, ze tam neni vic...

0/0
24.5.2011 15:36

Jean-Luc Picard

Re: cim to je, ze se mi Nemci jevi mnohem

Fíha, tak odvážné tvrzení a založené jen na pocitech.

I když je pravda, že pocity nesmíne podceňovat. Já když mám pocit plnosti, jdu na záchod (kde provedu defekaci), jinak by mohlo dojít k nehodě, případně při dlouhodobějším ignorování pocitů k zácpě.

0/0
24.5.2011 15:55

Vaclav Hanus

Re: cim to je, ze se mi Nemci jevi mnohem

co je odvazneho na tvrzeni, ze se mi neco nejak jevi?...ty, odvazlivce!

0/0
30.5.2011 7:27

zrušený3x

No tak ať zhansou a bude klid.

0/0
24.5.2011 15:04

Jean-Luc Picard

Re: No tak ať zhansou a bude klid.

To mi připomíná klasiku:

"Ty zhasni, ale světlo nech svítit".

0/0
24.5.2011 18:17

vransen

Češi zas všemu rozumí nejlépe...

Německo je se svými 70 mil. obyvateli pořád nejvíce exportní ekonomikou světa. Ve strojírenství jim není rovno, dokonce se jim prý nevyrovnají ani "zlaté" české ručičky! Zas bych je tak nepodceňoval, že by nevěděli, co dělají.

0/0
24.5.2011 13:06

Byl jednou jeden kral

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

oni vi presne co delaji ... nakoupit el. ze zahranici pro ne asi neznamena zadne vicenaklady proti vlastni vyrobe, tak proc by to resili. Ze to ve zbytku evropy znamena zvyseni cen, jim muze byt celkem jedno

0/0
24.5.2011 13:22

jural

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

Doporucuji si nastudovat nemeckou historii. Nemcum se vzdy nejvice darilo, kdyz si nevladli sami. Proste to neumi.

Ted si vladnou 20 let a jsou schopni si odhlasovat fyzikalni zakony.

Jo a co se te ekonomiky tyce - tak tam je velmi dulezity trend. A ten neni u Nemecka nijak povzbudivy uz vice nez deset let a zdrazeni cen energii mu urcite nepomuze.

Aneb jak to dopadne, kdyz se industrialni narod vykasle na vzdelavani technicke inteligence. Nezbyva nez spolehat na podstatu.

Jo, mimochodem, jisty pan Kirchhof byl Nemec a ten by tem dnesnim Nemcum pomerne snadno vysvetlil, jak jsou vedle jak ta jedle. Ostatne, to by mel zvladnout i kazdy, kdo absolvoval stredoskolskou fyziku.

0/0
24.5.2011 13:26

vransen

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

A teď ještě krátce o tom, jak se v Ugandě přemnožily zebry...

0/0
24.5.2011 13:35

jural

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

Hm, nezlobte se, ale nejvetsi rozmach Nemecka byl prave v dobe okupace spojenci po druhe svetove valce. A o tom, ze jsou si schopni Nemci uzakonit cokoliv jen podle sveho presvedceni, o tom nema smysl vubec diskutovat. Tak to proste je. Mozna taky proto dochazi v Nemecku k brain drainage - cili ti nejschopnejsi odchazeji z Nemecka pryc. Nejcasteji do USA.  A Nemecko pak zoufale taha do Nemecka technickou inteligenci odkudkoliv.

Dale realita v rozmachu Ciny a v porovnani rustu dnesni SRN oproti rustu sveho casu NSR je neuprosna.

Bez vecneho reseni vecnych problemu nemuze nikdy nikdo daleko dojit, ani Nemci.

0/0
24.5.2011 13:45

kladivar2

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

vite kdo to byl Ludwig Erhard  a co je Soziale Marktwirtschaft ? asi ne jinak by jste tu nemohl psat ty svy pohadky

0/0
24.5.2011 14:02

jural

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

Ne nevim, ale socialni trzni hospodarstvi nejak tipuju ze bude neco jako socialismus s lidskou tvari. Chvili to fungovat muze, ale dlouhodobe je to naprosty nesmysl. Zakladni princip, ze kazdy ma dostat jen podle svych schopnosti a zasluh nelze nikdy nijak porusovat. Jinak jde spolecnost do kelu. Jednoduse vsichni zlenivi. Napr. tak, ze se prestanou namahat studovat technicke a prirodovedne obory.

0/0
24.5.2011 14:08

kladivar2

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

racte si o tom neco precist http://cs.wikipedia.org/wiki/Ludwig_Erhard velmi poucne. Skoda ze se toho dnes uz Nemecko moc nedrzi

Ludwig Erhard - Razil ideu sociálně tržního hospodářství, které mělo nastartovat poválečnou obnovu. I přes odpor socialistické opozice se mu dařilo tuto politiku prosazovat a to více něž úspěšně. Západní Německo rychle překonalo krizi a nastal boom, pro který historie nalezla označení „hospodářský zázrak“ a Erhard se stal jeho duchovním otcem („Vater des deutschen Wirtschaftswunders“)

0/0
24.5.2011 16:25

zrušený3x

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

áááá germanofil promluvl. No to jsou ale velké myšlenky. A ty máš odkud ;-D

0/0
24.5.2011 15:05

Jean-Luc Picard

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

no přeci z pera klasika: "Mein Ka........". Kniha vyšla i v češtině.

0/0
24.5.2011 18:54

Jean-Luc Picard

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

No Německo je příliš choulostivé na demokracii. Největších úspěchů dosahuje (ze začátku a za cenu jiných) když ovládá svět. Případně když je někdo hlídá a řídí.

Němci sami jsou velmi slušný a poslušný národ, stačí vůdce a jdou za ním i do pekla 1. a 2. světové války, obnoví rychle zemi po 2.sv. válce (Marshallův plán a okupační vojska). JInak je Německo těžko vypočitatelné, ale rychle raguje na podněty ve stylu nadřazená rasa, technologicky nadřazení, ekonomická velmoc. Tohle řekněte před volbami a máte srdce a hlas národa. Vždy stačí nějaký blouznivec, nebo tvrdá ruka a máte Německo (národ) ve své moci.

0/0
24.5.2011 18:52

Rudick

Re: Češi zas všemu rozumí nejlépe...

Ano vědí co dělají - nakoupí od vámi opovrhovaných zlatých českých ručiček, přidají vysokohorskou přirážku a reexportují do celého světa.;-)

0/0
24.5.2011 23:45

FrantaKibyc

Jedna věcná

Může mi prosím někdo vysvětlit, jak můžou na volném trhu EU zabránit nákupu od ČEZu?

0/0
24.5.2011 13:04

Byl jednou jeden kral

Re: Jedna věcná

ja myslim ze jim energie z CEZ nevadi .. jim vadi jaderna energie ... proste budou kupovat jenom tu uhelnou elektrinu ;-)

0/0
24.5.2011 13:27

FrantaKibyc

Re: Jedna věcná

větší nesmysl jsem snad neslyšel R^

0/0
24.5.2011 13:30

vlabra

Re: Jedna věcná

Ono to až zase takový nesmysl není. Oni prostě za tu elektřinu zaplatí stejně jako Rakušáci uhelným elektrárnám, takže budou mít "uhelnou" elektřinu. Což ovšem nemění nic na faktu že tam může fyzicky téct elektřina z Temelína. Stejně jako teď zrovna tečou tři čtvrtiny Temelína do Rakouska.

0/0
24.5.2011 15:53

FrantaKibyc

Re: Jedna věcná

No pochybuju, že při nákupu od ČEZu se platí konkrétním elektrárnám, ale i kdyby. Pointa je v tom, že ČEZ má stále jen nějakou kapacitu a nějaký mix zdrojů. O co víc půjde Němcům jakože z uhlí, o to víc půjde ostatním zákazníků jakože z Temelína. O uhelné energii by se dalo mluvit jen v případě, kdyby ČEZ pokryl zvýšenou poptávku výhradně zvýšenou výrobou z uhlí, což ale asi nenastane...

0/0
24.5.2011 16:35

miksv

Re: Jedna věcná

Pokud vím tak rakušáci nakupují elektřinu v Polsku z tamních uhelek ( radiace a "ochucovadla" ovzduší z uhelných elektráren asi těmto kovaným "ekologům" nevadí ) , ale kvůli přenosovým ztrátám je elektřina z Polska spotřebována na severní moravě a do Rakouska se posílá el. z Temelína a Dukovan.

0/0
24.5.2011 16:51

parlost18

...

No to je zase nápad. Mám dojem, že naši potomci se budou jednou smát až se budou za břicho popadat, až se budou učit historii a toho náhlé politické "zezelenání" budou považovat přinejmenším za tak směšně a neopodstatněné jako hony na čarodějnice.

Chovají se jak kdyby v Německu bylo zemětřesení každý druhý měsíc a že jaderné elektrárny vybuchují jedna za druhou. Kdyby byl nějaký čistý a min. stejně efektivní alternativní zdroj energie, tak pro ne. Ale takto to považuji za nebezpečnou hysterii. V Německu ať si dělají, co chtějí. Ale mám strach, aby nezelenala část našich politiků a neprosazovali to tady. Ale ještě větší strach mám, aby se to nezačalo prosazovat v rámci celé EU. Myslím, že Francie by to snad nedovolila. Ale člověk nikdy neví. Nic se nešíří tak rychle jako pitomost a panika.

0/0
24.5.2011 13:04

honzaf

V klidu

Já myslím, že Němci můžou být v klidu, Češi jim elektřinu rádi prodají a rozhodně to nebudou mít dražší než spotřebitelé v ČR. ;-D

0/0
24.5.2011 13:01

šelma6005

Re: V klidu

Ano, Češi jim tu elektřinu rádi prodají, ale vzápětí pak začne ČEZ tvrdit, že je jí nedostatek pro domácí trh i vývoz a tak hned začne další kolo zdražování - to je jediné čeho se vážně a důvodně obábám. Jinak vše v poho..

0/0
24.5.2011 14:36

Jean-Luc Picard

Stille Nacht, heilige Nacht ...

Venku sněží, vánek se nepohne a mráz za okny maluje po celém Německu kouzelné vzory na okna. Na stromečku svítí lojové svíčky, v namalovaném krbu "hoří" dřevo, dědeček vypráví příhody z mládí a petrolejka na všechny vrhá teplé zlatavé světlo. Děti zvědavě pokukují po stole v jídelně a těší se na večerní pohádku. Maminka bděle sleduje hodiny aby nepromeškala ani minutu z toho času kdy bude zapnutá elektřina a ona mohla uvařit štědrovečerní večeři a ohřát trochu vody na umytí nádobí. Museli přejít na elektřinu, neboť plynový sporák jim byl k ničemu, neboť dodávky plynu jsou ještě méně spolehlivé.

Tichá noc, svatá noc

jala lid v blahý klid.

Aneb krásná zima v Německu.

0/0
24.5.2011 12:19

lolek77

Re: Stille Nacht, heilige Nacht ...

Tak to jste na omylu. Tak to bude vypadat u nás zatím co bohatí Němci budou svítit a topit elektřinou z Francie a Česka. Nám to ovšem tzv. chytré sítě ČEZu vypnou u elektroměru a štědrovečerní večeři bude možné uvařit mezi 2-4 hod. ranní;-D

0/0
24.5.2011 12:56

Jean-Luc Picard

Re: Stille Nacht, heilige Nacht ...

Já víma měl jsem nepříjemný pocit, že tohle Tušení stínu odhalí i někdo další. Byl to spíše můj sen.

Tenhle krok totiž jen zdraží elektřinu a protože bereme české platy a latíme evropské ceny, tak to bude těžší pro nás.

Jediné řešení je u nás stvoit limit vývozu, dostavět další reaktory JETE a potom se zeptat veřejně Německa, zda si takto představují svět bez atomové energie? Vyrobené odsuzují, nakoupené neřeší (aby nemuseli řešit svoje pohodlí)

0/0
24.5.2011 13:05Najdete na iDNES.cz