Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Agentura Fitch zhoršila ratingový výhled Japonska

Ratingová agentura Fitch zhoršila výhled úvěrového hodnocení Japonska ze stabilního na negativní. Svůj krok zdůvodnila obavami z rostoucího zadlužení vlády. Rozpočet země trpí kvůli opravám škod, které způsobilo březnové zemětřesení a následná vlna tsunami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

DaliborX

Řecko

má dluh jen 130%. Žabaři.

0/0
28.5.2011 21:40

krultheking

komu ku prospechu ?

kdo bude mit prospech z toho, ze jsou (vicemene namatkove? vybirany) zeme, v nichz se vyvyolava dluhova krize, zvysuji uroky statniho dluhu na nesplatitelnou uroven, umele se snizuje hodnota majetku soucasnych veritelu (penzijni fondy, cina?), destabilizuji se meny

0/0
28.5.2011 14:18

oracle29

To si tak někdo myslí že si může pořád půjčovat

až to najednou už dál nejde. A takových teď bude hodně ....

0/0
27.5.2011 22:44

duhacenzor3

Víte hoši

čemu se říká rating: to se sejde hrstka nikým nevolených a nikomu se nezodpovídajících samozvanců, co podle svých vlastních nezveřejněných neexaktních soukromých kritérií známkuje státy, resp. jejich ekonomku. Jinými slovy zas jen další neužiteční parazité typu greenpeace, save children, feminazi apod. Problém je v tom, že blbé stádo na ten špatný rating skáče a díky tomu je pak možno pár slůvky vyvolat skutečnou ekonomickou krisi s ničivým dopadem pro nás prosté. To jenom, abyste věděli oč v reálu jde - na prosperující japonské ekonomice pohotově a skvěle se vypořádávající s ohromnou přírodní katastrofou se teď chtějí přiživit anarchisté a chtějí japy stáhnout dolů. Ještě než se začnete smát a říkat, že na těch šikmoočkách nijak nezáleží , uvědomte si, že to samé můžou udělat česku...

0/0
27.5.2011 18:00

Santa1

Těžko můžou něco vážně plánovat,

když ještě ani netuší, kolik je to celé bude stát. Jen problémy způsobené Tepcem se zatím nedají ani odhadovat. Manažeři Tepca se sice umí krásně omlouvat, ale jinak jen lžou a zatloukají, proto zatím stále není zřejmý ani celý rozsah poškození, natož aby se dalo říct, kdy zastaví úniky radiace a co proto bude nutné udělat. Nakonec vládě nezbude, než aby Tepco převzala. Každopádně "dočasně" evakuovanóu zónu můžou nejspíš na několik generací odepsat.

0/0
27.5.2011 14:31

Stoura

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

Odhady už existují. Pohybují se v desítkách miliard dolarů. To je řádově desetina ze škod, způsobených zemětřesením a tsunami.

0/0
27.5.2011 14:36

Santa1

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

Je ovšem podstatný rozdíl mezi absolutním rozsahem škod a těmi, které nakonec bude muset hradit japonská vláda.

0/0
27.5.2011 14:40

Stoura

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

Jak velký? Máte nějaká konkrétní čísla nebo alespoň řádové odhady?

0/0
29.5.2011 13:06

Paeris Kiran

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

Pro to bude nutné palivo vyndat, rozporcovat (což jde i v roztaveném stavu... jen je na to třeba poměrně drahé nástroje) a nandat do stejných kontejnerů jaké se běžně používají pro jaderné palivo.

Nebo to můžou stupidně zabetonovat jako v Černobylu (což byla i tehdy naprostá kravina)...

Generací? To přeháníte, už před 15 lety se dalo jezdit do Pripjati na dovolenou. Má fakulta tam pořádala zájezd studentů z dozimetry... dokud nevlezli do elektrárny tak nic měřitelného navíc tam už dávno není. V elektrárně něco pořád je ale pokud si vezmete roušku aby ste nepolykal prach a dáte si po výstupu sprchu nic vám nehrozí.

Radiace se zbytečně démonizuje.

0/0
27.5.2011 15:56

Santa1

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

Na dovolenou? Možná ve stylu japonských dovolených - hodinu a pryč.:-)

0/0
27.5.2011 16:20

Paeris Kiran

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

U radiace není podstatné kde se nacházíte, je totiž všude, jediné co hraje roli je množství.

V reaktorech jsou buď nuklidy s krátkou životností (které jsou otravné maximálně v řádu let, po desetiletí už nehrají roli) nebo s extrémně dlouhou životností, ale ty zase v podstatě nesvítí.

Prakticky je ta oblast "ztracena" maximálně tak na 5-10 let... to že jsou politici a lidi naprosto iracionálně ustrašení ze slova radiace ovšem dělá problémy.

0/0
27.5.2011 16:30

Santa1

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

Koukám, že vy těm nesmyslům opravdu věříte, asi jste v zóně pobyl příliš dlouho. To že je něco teoreticky vymyšleno, neznamená vůbec nic. Jaderná fůze je taky vymyšlená, přesto zatím využitelně nefunguje a v dohledné době fungovat nebude. Stejně legrační je představa, jak porcují taveninu do kontejnerů určených na celistvé vyhořelé palivo. Černobyl nikdo nezabetonoval, pouze ho uzavřeli do sarkofágu, který v reálném čase snížil úniky radiace do okolí. Měli to snad nechat otevřené? Jinak se vaše optimistické úsudky naprosto neshodují s realitou, viz například zde: http://denikreferendum.cz/clanek/639-radioaktivni-spad-v-cernobylu-mizi-pomaleji-nez-se-cekalo

0/0
27.5.2011 16:53

Santa1

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

O dlouhodobých účincích radiace z Černobylu si přečtěte něco od Jurije Bandaževského, pokud nevíte, kdo to je, mrkněte třeba sem: http://www.reflex.cz/clanek/zivot-a-styl/37112/jedovate-plody-cernobylu-sklizime-az-dnes.html

0/0
27.5.2011 16:54

Stoura

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

Ten článek je takový ... zvláštní. Podle mne ten pán kecá. Má tam naprosté minimum konkrétních údajů a pokud něco řenke, nikde není odkaz na patřičnou studii.

Příklady: Celkem by mne zajímaly odkazy na tu stoprocentní nemocnost dětí v kyjevské oblasti (protože to tvrdí o Bělorusku a k tomu přidává, že na ukrajině to bude podobné). Zajímavé by také bylo srovnání tvrdých dat o úmrtnosti - opět jen jeho tvrzení. Obecně mi to připadá jako povídání do Blesku, se seriózností to má málo společného (i když to může být jen formou, kterou to zpracoval redaktor)

0/0
29.5.2011 13:21

Stoura

Re: Těžko můžou něco vážně plánovat,

Opět minimum konkrétních dat. Není tam uvedeno, na základě čeho došli k danému závěru (kde měřili, kolik naměřili, jak dospěli ke svému závěru). Nepíšou to ani v původním anglickém článku. Navíc není jasné, co vlastně mají na mysli tím "ekologickým poločasem rozpadu". (jak přesně definují lokální ekosystém)

0/0
29.5.2011 13:26Najdete na iDNES.cz