Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Na paušálu, který nahradí stravenky, nevydělá stát, firmy ani lidé

Ministr financí Miroslav Kalousek znepříjemní život firmám a zaměstnancům. Daň z příjmu zaměstnanců by se měla snížit o 250 korun, díru v rozpočtu by ale mělo zalepit zavedení daně a pojištění na benefity - třeba stravenky. Řada firem by pak zřejmě s bonusy, které se již nevyplatí, skoncovala.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Filuta12

Co s tím?

To, že každá vláda hrabe jen svůj píseček jsem si za ta léta zvykl... To, že pokud finančák nedostihne dlužníka obrátí se na jiného a daň si vymůže a ty občane se starej jsem si taky zvykl.....Ale pomalu a jistě mě začíná srát, že chodím do práce, platím daně a takzvaní " NEPŘIZPŮSOBIVÍ " si žijí jak prasata v žitě..... běžnému invalidovy vezmou co můžou a papírově ho uzdraví , ale jiného se žloutenkou a zdravejma rukama živjej dál..... Nám zvýšej daně člověče starejse a jinejm to cpou dál neomezeně...... tak mi řekněte co s tím...?

+1/0
2.8.2011 16:03

chemba

Re: Co s tím?

říkej si" já si něco udělám, já si něco udělám, já si udělám pořádnou bejkovici a půjdu to do prahy vyčistit".

0/0
3.8.2011 14:53

cover72

Lafferova křivka

Tady je krásně vidět efekt Lafferovy křivky: když jsou daně zvyšovány nad určitou mez, výnosy začnou klesat, protože už se nevyplatí tolik vydělávat. Kalusek se Lafferovou křivkou oháněl před volbami, když v OVM sliboval, že nebude zvyšovat daně.

Sedmilhář... Smutné na tom je, že lidé považují TOPku za "pravicovou stranu". "Pravice" přitom znamená, že daně nejsou zvyšovány vyjma případu války...  A přitom by místo zvyšování daní a ničení ekonomiky stačilo zrušit kterýkoli z těchto naprosto zbytečných úřadů: http://www.nechtenasbyt.cz/urad/ - tam jsou MILIARDY létající z oken.

Přitom i kdyby byli úředníci vyhozeni na dlažbu se zachováním platu v plné výši, vyšlo by to levněji - 1 milion ročně stojí jen provoz úřednického kancelářského místa.

+3/0
2.8.2011 10:57

Gróf

Re: Lafferova křivka

Pán je anarchista, že jsem tak smělý?

0/0
3.8.2011 6:22

MIR80

Re: Lafferova křivka

Zda je anarchista netusim, ale ma pravdu. Nizke dane = maly vynos, vysoke dane - vyhybani se placeni poplatnikem. Nadherne a nazorne to bylo videt na zvyseni SD na PHM. Dopadlo to tak, ze stat vybere +- stejne, ale zato maji lide v republice drazsi benzin.... To je jak kdyz pejsek a kocicka varili dort

0/0
3.8.2011 7:26

cover72

Re: Lafferova křivka

Minarchista (stát si občané najímají od toho, aby zajistil bezpečnost před vnějšími [armáda] a vnitřními [zločinci] agresory a vymáhání smluv [soudy]). Anarchokapitalismus je Utopie :-)

0/0
3.8.2011 8:13

pteryx

ach jo

Však škody na zdraví lidí se projeví až v příštím volebním období, to už se TOP09 do parlamentu nedostane.

+1/0
1.8.2011 18:15

Gróf

Re: ach jo

Ale to víte, že se do parlamentu dostane. Existuje potřebné procento voličů, kterým Kalousek imponuje. V Parlamentních listech čtěte typický příběh: o knihkupkyni ze Zlína, která sice zbankrotovala, ale Kalouska přímo zbožňuje. Jak příznačné.

0/0
3.8.2011 6:25

Bad Ass

Kalúsek

Áno a týmto sa dotiahol na svojich kolegov na Slovači.

Výber daní pôjde do kytičiek a Miro bude len smutne kukať ako puk.

+1/0
1.8.2011 16:12

chemba

Re: Kalúsek

my budeme kukať. on už je za vodou.

0/0
3.8.2011 14:55

IC2

Pravicová vláda

Hlavně ať mi někdo vysvětlí, že když máme "pravicovou" vládu, tak jak to, že dělá levicovou poilitiku, tj. zvedá daně.

Ale v tomhle státě, na divokém východě, je nakonec možné všechno. [>-]Rv

+1/0
1.8.2011 15:16

Filips

Re: Pravicová vláda

Tohle přece je pravicová vláda jenom tak jako! Pravicová vláda (politika) vypadá naprosto odlišně!

0/0
2.8.2011 8:15

Mr. Neutron

A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

8-o 8-o 8-o ?

Daně mají být rovné, spravedlivé a min. pokřivující tržní prostředí, nikoliv výhodné pro někoho ...

+3/0
1.8.2011 9:32

JaJaMilan

Re: A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

Takže daně rovné i pro rodiny s dětmi. A ty kompenzovat jinak, nebo i pro ně rovné daně.

0/0
1.8.2011 9:45

Bery

Re: A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

Vice smajliku se uz neveslo ?

Rovne a spravedlive dane tu mit nebudeme nikdy a tato experimentalni uprava na tom nic nemeni. ;-D

0/0
1.8.2011 9:49

aazdar

Re: A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

Stát b yměl být aspončástečně solidární, vdyt přece v tom prostředí žijeme všichni. Takže když uleví pár korun potřebným, nebude na jedno město 2000 bezdomovců. mmcd, i o ty je třeba se postarat, neby myslíte, že bychom je měli v rámci rovnosti nechat v zimě zmrznout? Každému se může stát, že skončí na minimální mzdě, i ne vlastní vinou a bude sociálně potřebný. Nedejbože, invalida. Proto má být stát sociální. Ani já nepotpotuji spoluobčany, kteří prostě pracovat nebudou, ale to je otázka kontroly jednotlivců, ne plošné rušení veškerých podpor. No to jsem zase odbočila. Omlouvám se.

0/0
1.8.2011 11:01

JaJaMilan

Re: A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

To s Vámi souhlasím. Je spousta lidí co se domnívají, že sociální je to samé jako socialistický. Kolikrát člověk žasne, hlavně když to sliší od politiků pro účelové zhloupnutí davu.

0/0
1.8.2011 11:30

aazdar

Re: A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

Nejhoršína tom je, že lidé se nechají zmanipulovat opravdu úplnělehce. Stačí pár správně volených slov, pár faktů vytržených z kotextu a už jsou důchodci parazité vysávající stát, invalidé by se měli odstřelit raději sami rovnou a člověk, který hledá 3 měsíce práci vyžírka společnosti. A to si nikdo neuvědomí, že pokud, podle tady rěch návodů, když chci víc peněz jdu někam jinam, tak dámy výpověď a hledám.  Dle svědomí pracuji i pro bývalou firmu a musím svou práci uzavřít, takže na chození po konkurzech čas není. Pak stačí, aby vybouchnul jeden předdomluvený zaměstnavatel  a už to trvá 2-3 měsíce najít vhodnou firmu. Mám ted v rodině tu zkušenost z ledna.

0/0
1.8.2011 11:38

JaJaMilan

Re: A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

I já jsem poznal na vlastní kůži něco ze lživých proslovů našich vyvolených, nebudu to rozpitvávat. Jen se mi líbilo přiznání Mádla, že se nechal nachytat. Jen jsem zvědav kdy si toto ta naše společnost uvědomí, jsem přesvědčen že už nyní je pozdě. A ty rady začněte podnikat atd. jak píšete tomu se též směji kdo by zde pracoval (asi ti přistěhovalci na které se nadává). Jinak z Charty 77 - nenechat se vykořisťovat. No nic loučím se a přeji hezký den.

P.S. omlouvám se za pomatenost toho přízpěvku, ale snad si něco kladného vyberete i když to nejsou rady.

0/0
1.8.2011 11:58

cover72

sociální případy vyrábí stát svými daněmi

Kdyby stát nesebral každému 62% platu, drtivá většina lidí, kteří mají nyní problémy vyžít, by byla najednou v pohodě.

Prodavačka v Albertu s platem 12 000? Šup - a má 31 500. Ta prodavačka je sociální případ proto, že jí STÁT ULOUPÍ KAŽDÝ MĚSÍC DVACET TISÍC. Jen se na výplatnici podívejte na položku "superhrubá mzda 2008" - a vynásobte to 1.2 (protože 20% DPH).

Jenže to by nebyli závislí na státní podpoře - a nezávislost na státu by vedla k nezávislosti na ouřednících. A jejich vyhození. A proto se musí daně už jen zvyšovat - žijeme v byrokratuře.

+2/0
2.8.2011 11:03

IC2

Re: A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

Hlavně jsi asi mladý a doufám, že tvou rovnost daní vyřeší zkušenosti získané pouze věkem, nikoliv z knih, ale to je jedno. Hlavně totiž ono rovné, nerovná se spravedlivé a naopak.

0/0
1.8.2011 15:19

Mr. Neutron

Re: A PROČ BY NA TOM MĚL NĚKDO VYDĚLÁVAT

Vy asi nemáte ponětí, co se rozumí rovností v daňové teorii? Rovná daň je taková, která ke každému daňovému poplatníkovi přistupuje stejně. Což samozřejmě není případ současných tzv. zaměstnaneckých benefitů, které nejen pokřivují trh práce, ale i následně trh zboží a služeb.

0/0
1.8.2011 16:09

doktor_chocholousek

Ten paušál co navrhuje chemik Mirek

je stanovený od cen v poslanecké kantýně, kde se čas zastavil v roce 1989.

+3/0
1.8.2011 9:27

baranka

Re: Ten paušál co navrhuje chemik Mirek

I soudruh ( nebo jak si v té straně říkají ) Štěch hlasoval pro zrušení stravenek. :-)

0/0
1.8.2011 11:04

Mihulebus

Re(de)formy

Nelíbí se mi reformy současné ODS. Logicky. Sníží se mi příjem a zvýší výdaje. Tato strana je buldozer bez brzd. Tito pokrytci hlásají, že se musí šetřit. Ale už neřeknou, že se musí ušetřit na pracujících, kteří daně platí poctivě, protože se o ně starají podnikové účtárny. Kdybych viděl, že vláda začala šetřit od sebe, ani bych necekl. Proč u jóviše máme 2 komory? Poslanci něco odsouhlasí, senát zamítne, poslanci jej přehlasují a je to. Tak na co je senát? a) na nic, b) na dvě věci, c) na ... ZRUŠIT SENÁT a ušetří se mnoho  mnoho MNOHO milionů!!!!!!

0/0
1.8.2011 9:27

Bery

Re: Re(de)formy

Tak jiste, zrusit senat by usporilo 2x vice, nez treba zdaneni rezijek. Jde o necelou miliardu rocne, ale to je stale zoufale malo, kdyz je potreba usporit 200 miliard. Jsem presvedcen, ze to bez omezeni korupce proste nepujde, ale oni stale hledaji jine cesty...

0/0
1.8.2011 9:39

Mihulebus

Re: Re(de)formy

Dokud jim to nezatrhneme, budou nám škrtat stále více a více. Na nás pracující se bude vytahovat každý nýmand ve vládě. V první řadě bych jim zdražil tu socialistickou kantínu a omezil JEJICH benefity.;-D

+2/0
1.8.2011 9:45

JaJaMilan

Re: Re(de)formy

Ano zatrhnout jim to. Jenže dnes se bojí podstatně více lidí než dřív. Po řeči Klause (stávkující vyházet- to se projevil) a výpovědi bez udání důvodů se ani nedivím. Lidi již nejsou tak jednotní a jsou již zmasírováni médiemi. Jinak si též myslím, že s těmi starými odbory jsou stejně domluveni.

+1/0
1.8.2011 10:12

Karotak

Naše Vláda a v ní finanční génius mě už nedokáží překvapit

Jak kdo si kde si napsal: "Naše vláda hledá problémy co může řešit, a pokud je nemá, tak si je vytvoří."

jeden příklad za všechny ... všechny reformy na zvýšený výběr budou mít opačný efekt ... (zvýšený výběr se projeví v okolních státech, kde bude český občan nakupovat)

0/0
1.8.2011 8:05

Čojo Čagas

Re: Naše Vláda a v ní finanční génius mě už nedokáží překvapit

Obchodníci v německém příhraničí Kalouskovi už teď tleskají.

Pokud tam bude jezdit nakupovat jen třetina lidí, smaže to zvýšený výběr z DPH (a to počítám 19% na potraviny).

Zato objem prodeje v Česku poklesne o 40 %, se všemi důsledky pro prvovýrobu, domácí zpracovatelský průmysl i obchodníky.

+1/0
1.8.2011 8:27

aazdar

Re: Naše Vláda a v ní finanční génius mě už nedokáží překvapit

Nechci Vám brát iluze, ale obávám se, že nás překvapit může. Blbost je bohužel veličina nekonečná.  a ut dnes děkují i obchodníci v Polsku. :-)

0/0
1.8.2011 11:05

Je.to.rebel

trest za to, že pracuji

Jo my co makáme budeme zase potrestaný a nemakačenka se nám budou tlemit s cígem v hubě....Rv

0/0
1.8.2011 7:49

JaJaMilan

Vyřešení Americké krize.

Poslat tam Kalouska a zde se vše uklidní.

+7/0
31.7.2011 21:02

aazdar

Re: Vyřešení Americké krize.

A víte, že Amerika disponuje jadernými zbraněmi, takže by se asi bránili.;-D;-D

0/0
31.7.2011 21:20

Bery

Re: Vyřešení Americké krize.

R^ Dobry postreh.

Poslat jim Kalouska by totiz pro ne mohlo byt horsi pohromou, nez najezd sarancat. ;-D

0/0
31.7.2011 21:48

Mihulebus

Re: Vyřešení Americké krize.

Těmhle štěnicím, co nám vládnou se neubrání nikdo:-P

0/0
1.8.2011 9:30

XKarpiX

Re: Vyřešení Americké krize.

A vy snad věříte tomu, že tyhle návrhy vymýšlí přímo sám Kalousek, nebo návrhy jiných ministrů přímo oni? Hledat musíte na ministerstvech v okruhu jejich poradců, známých lobistů, náměstků, ředitelů odborů nebo u jednotlivých referentů. Každý ministr v jakékoliv vládě je jen a pouze figurka ....

0/0
31.7.2011 22:16

aazdar

Re: Vyřešení Americké krize.

Jajn, v tom případě si Kalouse necháme a pošleme jim zbytek ministerstva. ;-D No já dneska mám sebedestruktivní náladu.

0/0
31.7.2011 22:20

Maxxan

Re: Vyřešení Americké krize.

V pohodě. Půjdeme do hajan, bez sebedestrukce, a zítra dořešíme. Ju ?

0/0
31.7.2011 22:36

aazdar

Re: Vyřešení Americké krize.

Dobrou noc, jdu si dát relaxační dvoječku vínka :-)

0/0
31.7.2011 22:38

Bery

Re: Vyřešení Americké krize.

Tak zrovna tohle si prosazuje predevsim Kalousek a uz delsi dobu. Tedy nejen v teto vlade.

Poradci a namestci vetsinou pracuji na politicke zadani. Kdyby tomu bylo jinak, tak by nemusely byt volby. ;-) Proto se take s vymenou ministra kona i nejaka ta vymena namestku...

Jinak samozrejme souhlas... ne vsechny blbosti jsou z ministerske hlavy a vliv lobbistu je take celkem znamy. ;-)

0/0
31.7.2011 22:34

Čojo Čagas

Re: Vyřešení Americké krize.

Znáte realitu. A pokud nesplníte zadání, jste bez práce.!!

Jinak vláda jako celek žádnou koncepci nemá. Poslední nátlak učinilo farmaceutické a mediální lobby. Zatím to veverky zatrhly. Ale na tu 19% DPH dojde - ale spíš na sjednocenou 20%.

0/0
1.8.2011 8:04

Bery

Re: Vyřešení Americké krize.

Souhlas. A taky pocitam, ze na tech 19% brzy dojde. Oni to nevzdaji...

0/0
1.8.2011 9:13

Mihulebus

Re: Vyřešení Americké krize.

Figurka, které svítí oči nad prachama co vydělá. Všiml jsem si, že kdo dostane funkci, získá i pocit, že může kecat i do toho, čemu nerozumí a co mu nepřísluší.:-/

0/0
1.8.2011 9:33

JaJaMilan

Re: Vyřešení Americké krize.

Omlouvám se, že jsem nereagoval ještě včera. Abych pravdu řek, tak jsem neočekával takový zájem. Jinak s Vámi samozřejmě souhlasím a vím to. Jen mám takový pocit že nejsou pojmenováni těmi správnými jmény (je dobře držet se pravidly).

0/0
1.8.2011 9:58

aazdar

Re: Vyřešení Americké krize.

Člověk nemusí být hned vulgární, aby vyjádřil názor na neoblíbené :-), ono ani  lovit body na další nick se nikomu moc nechce.

0/0
1.8.2011 10:57

JaJaMilan

Re: Vyřešení Americké krize.

Já to uznávám, viz dovětek v závorkách. Ovšem musím říc byl mi zmazán příspěvek kde nebylo jedno jediné sprosté slovo, dokonce to byl příspěvek vyčtený z časopisu History nic komunistického ani fašistického. No a to jsem musel použít sprostá slova, ovšem jen před obrazovkou. Skutečně kvůli tomu se mi též nechce měnit nick.

0/0
1.8.2011 11:25

JaJaMilan

Re: Vyřešení Americké krize.

opr. smazán

0/0
1.8.2011 11:33

filc

hmhm

Ja vim na 100%, ze pokud budou stravenky zdanene, firma je zrusi. Uvidite za rok po zmene, ze Kalouskovi budou chybet dalsi prachy. On proste je jako ministr financi nymand, superhrubou mzdou pocinaje, sjednocenim DPH konce.

0/0
31.7.2011 20:48

aazdar

Re: hmhm

V tom případě vyvstává otázka, proč ještě sedíme u počítačů a nadáváme, místo abychom tady osnovali plán, jak se ho zbavit. Sebekriticky uznávám, že nemám plán jak zrušit vládu, neumím svolat demonstraci a ani nevím o nikom, kdo by uměl dát ten bord.. tedy naši ekonomiku do pořádku. ikdyž on by možná stačil kterýkoliv aspon středoškolsky vystudovaný ekonom, nebo účetní, horší to snad být nemůže. Teda doufám.

0/0
31.7.2011 20:54Najdete na iDNES.cz