Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Šéf Standard & Poor's odejde z čela agentury, jež snížila rating USA

Prezident ratingové agentury Standard & Poor's Deven Sharma odstoupí 12. září z funkce a do konce roku odejde z firmy. V čele agentury ho nahradí Douglas Peterson ze Citibank. Změna ve vedení agentury přichází krátce poté, co agentura zhoršila rating USA.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

navstevak nakopne socana

Je to tak iluzorni

ze nejake agentury cosi ovlivnuji. Investori maji svuj vlastni rozum aby vedeli komu maji pujcit a za kolik. A ze je evropa cerna dira smerujici k bankrotu, an to nejsou potreba zadna velka agenturni hodnoceni.

0/0
23.8.2011 22:02

Rubik1

Půjčíte-li někomu hodně peněz, bude vás za čas nenávidět.

To platí i mezi příbuznými a stejně také mezi státy. V krajním případě dlužník svého věřitele zabije, aby se zbavil zvých závazků.

0/0
23.8.2011 22:01

certik_bertik

konečně

jim někdo pořádně zatne tipecR^

0/0
23.8.2011 17:11

dogsbody

Nebezpečné globalizační trendy

...Náznaky už tu byly, ale jak je vidět, tak se mnozí nepoučili a tím, že zacpou huby ratingovým společnostem chtějí vyřešit co ?...a co udělají, až se začnou ozývat věřitelé ?Vymyslí si zase nějakou špínu, kterou začnou za pomoci CIA, CI6 a jiných lidumilných zařízení prosazovat, aby zdiskreditovali dotyčné neodbytné věřitele s ohledem na výši dluhu ? Žádná ekonomika nemůže být zase až tak vyspělá, aby si mohl stát dovolit to co si dovolují v USA (a nejen tam..)...jsou tady fyzikální, demografické, klimatické atd faktory, které prostě nelze ignorovat... Problém je v tom, že hrstka lidí se snaží soustředit prostředky k ovládnutí zbytku, což s demokracií má pramálo společného a začíná se pomalu odhrnovat přikrývka nad tím, co tady po druhé válce bylo pěkně pod pokličkou a pěkně kompostovalo až do této podoby... Doufejme, že nebude hůř...

0/0
23.8.2011 14:27

Kwak Kwakovič

Pan šéf

si ukousl větší sousto než měl. To se přece nedělá, žalovat na dobrodince. Mimochodem, podle jedné z teorií o pádu Strausse - Kohna byla jeho kritika zadlužování USA.DSK coby šéf MMF nedávno odstartoval vlnu velice ostré kritiky

rozpočtové a měnové politiky Spojených států, které jeho úřad odsoudil

za neudržitelnost deficitního financování. Takto radikální kritika ze

strany MMF byla některými vnímána jakožto začátek konce poválečného

postavení amerického dolaru coby světové rezervní měny.A teď si pro změnu nějaký Ind z Biháru dovolí snížit rating. O tempora o mores - kam jsme se to dostali.

0/0
23.8.2011 13:40

RenegatZed

aby si spíše nepohoršili

nevím jak ostatní, ale já být investor, tak bych požadoval vyšší kompenzaci za riziko u státu, který agentury bude omezovat. Přeci jenom agentura se stoletou historií má pořád lepší kredit než politik volený na 4 roky.

0/0
23.8.2011 11:49

examinor1

nacházíme se v bodě

kdy už investorům není jedno jaké jsou schodky a míry zadlužování ve vyspělých zemí a to že na ně již nepůsobí velkohubá prohlášení politiků o tom že sice schodky jsou v % HDP pomalu dvojciferné za rok ale že se vlastně nic neděje, je vinou populistickým vládám, které mohutně rozhazujou peníze které nemají..

proto zlato je tak vysoko jak je. zavřením hub ratingových agentur se nic nezmění, dluhy nesplasknou a dluhopisy nezlevní. jejich úroková míra je dána hlavně poměrem výkonu ekonomiky a výší zadlužení...

další důkaz toho, jak začínají být politici zdefraudovaných zemí zoufalí..

Buďme rádi, že máme takové zadlužení jaké je, neříkám, že je nízké, ale když se člověk podívá jinam, jsme na tom dobře.. a ikdyž má naše vláda hodně much, tak alespon se snaží držet schodky pod krkem a ne jako oranžorudí kteří se jen klepou až budou moci opět rozhazovat stamiliardy svým voličům - flákačům , na které si musíme půjčovat..

0/0
23.8.2011 11:03

warell

Re: nacházíme se v bodě

R^

0/0
23.8.2011 11:39

Satan, vyslanec říše Vril

Re: nacházíme se v bodě

R^ naprostý souhlas

0/0
23.8.2011 11:55

Joe_Black

Re: nacházíme se v bodě

proto všichni oranžovorudí trnou hrůzou, když slyší Řecko. Na co teď budou lákat voliče, když ne na utrácení peněz?

0/0
23.8.2011 13:19

Kwak Kwakovič

Re: nacházíme se v bodě

Jak říkal soudruh svazák Nečas - ne Řecko - ale Irsko musí být naším vzorem;-D;-D

0/0
23.8.2011 13:41

pivovarský chasník

Re: nacházíme se v bodě

S většinou toho, co jste napsal, souhlasím. Jen u pochvaly naší současné vlády si dovolím vyjádřit zásadní nesouhlas. Schodky rozpočtu jsou stále katastrofální a skutečné zlepšení stavu není na dohled. Vláda měla z voleb mandát, jako žádná jiná před ní, ale upřednostnila boj o vlastní pozice a korýtka, doplněný mediálními a osobními přestřelkami, před jasným a pochopitelným sledem nutných změn, moderně reforem. Samozřejmě není řešením nástup vlády kvalit současné ČSSD.

0/0
23.8.2011 15:36

examinor1

Re: nacházíme se v bodě

jasně že schodek je šílený, ale nesmíte zapomínat, že v roce 2009 byl schodek bezmála 200mld a v roce 2010 156mld, žádná sebelepší vláda by nedokázala šmahem seškrtat téměř 160mld.. už to že se schodek plánuje snižovat je ale důležité!. a já doufám, že se snižovat podaří. nevím přesně rok, ale kalousek chce mít tuším 2013-2014 vyrovnaný rozpočet což by byla pecka. co má ČSSD v plánu, být v dluhu nejméně do roku 2017, a to by byl rozdíl v sekeče několik set miliard.. navíc těžko by to plnila když je cílem jejího programu dotování všeho a všech.

s tím korytařením bohužel souhlasím, ale toto je záležitost politiky obecně, ne jenom top9, ods, vv ale i levičáků - čssd, komouši.. všichni se snaží hrabat pod sebe, v tom jsou jedni jako druzí, nicméně současná vláda se snaží ořezávat socialistické výdobytky tak, aby bylo možné míst schodek co nejmenší. ano, bolí to. i mě a to vydělávám, ale souhlasím. není normální mít něco zadarmo. bohužel velká část republiky si myslí že to normální je..

0/0
23.8.2011 16:00

Vosta Jindra

Holt zašli moc daleko

Kdyby se "spletli" ohledně jiného státu, tak se jim nestane nic. Což dobře vědí, tak se pletou úmyslně (byť ani jejich hloupost nelze podceňovat). Dělali to v roce 2007-8 a dělají to i teď.

0/0
23.8.2011 10:38

Lev----z_Rožmitálu

Re: Holt zašli moc daleko

spletli?

všechny státy by měly mít pomalu bžbžbž--- protože dluhy nejsou splatitelné

0/0
23.8.2011 11:52

gars

A ratingu se hned uleví ....

stejně to nikoho nezajímá protože všichni kupují zlato ... nejlépe ve zlatomatech

0/0
23.8.2011 10:34Najdete na iDNES.cz