Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Peníze z vyšší DPH vládě stačit nebudou, předpovídá analýza MF DNES

Sjednocením daně z přidané hodnoty na 17, 5 procenta získá vláda 20 až 30 miliard. To jí ale na pokrytí výdajů stačit nebude. Obratem se totiž zvýší například důchody i některé dávky. Podle MF DNES tak vládě po nějaké době nezbude nic jiného, než sazbu DPH znovu zvýšit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

VLDX

Doufám, že pana Kalouska uvidíme již brzy ve vězení

A na lavici obžalovaných. Ty jeho aféry se táhnou už od 93. roku, viz. padáková aféra atd.Rv

0/0
5.9.2011 22:59

neverleft

osekejte mandatorni vydaje

a uvidite jak tu budeme zit jak v emiratech.[>-]

0/0
5.9.2011 16:39

Vladimír Novotný

A co úbytek spotřební daně?

Předaněné obyvatelstvo už nemá pomalu co do huby.Na vině vysokých cen potravin je bolševická EU a její úředníci=biopaliva a podobné hovadiny.U nás na Hané místo cukrové řepy roste všude řepka,samozřejmě dotovaná z našich daní,cukrová řepa se nepěstuje,protože Francouzi skoupili kdejaký cukrovar a ihned zbourali.Samozřejmě "cukerné kvóty" si s sebou odtáhli do Francie a český občan kupuje bůhví jaký hajzl, nazývaný cukrem, za nehorázné peníze.Daně z tabáku=šílené,daň z alkoholu v palírně=šílená.Dopadne to tak,že si na zahradu nasázíme (kuřáci) virginský tabáček,pálit slivovici budeme na černo v lese a erár to do dvou let zabalí s nálepkou S+P  CC - jako Řecko.Lidé zde na vesnicích na rozdíl od měst nejenže nemají práci,ale pokud už ji seženou,tak dopravní obslužnost katastrofální a cena jízdného třeba z Vyškova do Brna za 21 dnů ??Neuvěřitelné se stalo skutečností,za dvacet let je tento dříve celkem rozvinutý stát na úrovni prvobytně pospolné společnosti.Nakopejme tu mafiáskou bandu...,

+2/0
5.9.2011 8:13

jirkastrasil

Revoluce? 2-edited bez vulgarit

Tak lidi, kdy do toho třísknem? Takhle si nechat kálet na hlavu, že nám to neni blbý. Jestli nejsou prachy, tak se má v první řadě šetřit na korupci, předraženejch státních zakázkách a provizích pro lobbisty. Jsou to naše peníze, oni do nich nedali ani korunu, a rozhodují o tom kdo je dostane?

+4/0
4.9.2011 12:14

jirkastrasil

Revoluce?

Tak lidi, kdy do toho třísknem? Takhle si nechat srát na hlavu, že nám to neni blbý. Jestli nejsou prachy, tak se má v první řadě šetřit na korupci, předraženejch státních zakázkách a provizích pro lobbisty. Jsou to naše peníze, oni do nich nedali ani korunu, a rozhodují o tom kdo je dostane?

0/0
4.9.2011 12:13

jirkastrasil

Re: Revoluce?

sákryš, to mi asi smáznou za vulgarity...:/

0/0
4.9.2011 12:13

Fatboymiki

finanční potřeby

páně kalouska by neufinancoval ani ropný šejk

+1/0
4.9.2011 11:44

Králík Roger

Mimochodem, připomínám, že Velká francouzská revoluce, která

nakonec poslala krále, šlechtu, nájemce daní atd. pod guilottinu začala proto, že privilegované stavy, tedy šlechta a církev, nechtěly platit daně.

Ty Generální stavy byly svolány čistě kvůli deficitu státního rozpočtu, jehož příčinou NEBYLA, jak se pořád opakuje, rozmařilost Marie Antoinetty, ale zbrojní závody s Británií. První dva stavy za této situace nadále trvaly na tom, že nebudou platit NIC.

0/0
4.9.2011 10:36

Monokulturalista

Re: Mimochodem, připomínám, že Velká francouzská revoluce, která

Blbost. Šlechta a církev se naopak dohodly na placení daní! Revoluce začala kvůli zednářům, které ovládly pařížskou lůzu a nasměrovali ji na Bastilu a proti králi.

0/0
4.9.2011 23:35

Králík Roger

Zrušte fotovoltaický megatunel a máte těch chybějících 30

miliard. Zrušte celý zákon o podpoře OZE (180/2005 Sb) a vyhnete se dalším problémům.

Pokud má vláda peníze na financování NESMYSLŮ, ať nešetří na důchodcích, invalidech a rodinách s dětmi !!!

+1/0
4.9.2011 10:25

mi_golem

Re: Zrušte fotovoltaický megatunel a máte těch chybějících 30

Má pravdu předsedo. Fotovoltaika je jeden MEGA tunel, který platíme všichni. Lidi , co jsou ve vládě tam nemají co dělat.  Jsou to naprostí amatéři. Kdyby kdokoliv z nás udělal tolik chyb , ako oni, skončíme na dlažbě.  CHyba s pohonnými hmotami, které tu již nikdo netankuje představuje sekeru ve státním rozpočtu 8 mld.. Chyba s manipulací DPH budou řádově až 10 mld., .... Nemá smysl tady dál rozvádět kolik chyb vláda nadělala. Úhrnem to činí 1.5 bilionu korun. Korupce, chyby u všech státních zakázek , přeplácení státních úředníků, chyby v arbitrážích a zákonech, chyby v rozhodování, nehospodárné a neúčelné plýtvání státními prostředky.

0/0
5.9.2011 10:59

Šulivajda

Peníze z vyšší DPH vládě stačit nebudou

Bude se tedy muset  méně na ministerstvech krást Rv

+3/0
4.9.2011 10:13

Bery

Re: Peníze z vyšší DPH vládě stačit nebudou

To by byla dobra cesta, ale ta skutecne nehrozi. Dobrovolne krast neprestanou...

+1/0
4.9.2011 13:42

Xladi

Jen si zvyšujte

už dnes klesají obchodníkům znatelně tržby na všech frontách a dokonce i u potravitn, to už je hodně zlé. Na novinkách je o tom článek, že tržby obchodníků drží jen prodej aut, jinak by to bylo daleko horší. A od nového roku to bude ještě horší. Já už dnes kupuji cca 1/4 potravin v Polsku a asi tento poměr nadále zvýším, protože u nás je jídlo opravdu dost drahé a kvalita tomu neodpovídá, od nového roku šly potraviny nahoru docela znatelně nevím jestli se obchodníci připravily na zvýšení DPH aby pak nemuseli zvedat, nebo je to tak normálně, ale veselé to není. Hlavně nevím proč zvedat DPH když se to spoustě skupin bude kompenzovat a podle propočtů by měl být rozdíl plusový tak 3 miliardy, ale to se taky mohou mýlit, takže se může ve výsledku vybrat míň a samozřejmě to bude tlačit na služby "bez dokladu" protože bude docela znatelná úspora.

+3/0
4.9.2011 9:39

jfb

Re: Jen si zvyšujte

My kupujeme už tak 60-70% potravin na farmářském trhu. Výhoda je, že je to zásadně bez dokladu, takže tuším, že i tak Kalousek utře. Navíc ušetříma je to kvalitnější než v obchodě.

0/0
5.9.2011 11:00

DanGuz

Pépéčka jsou v pozoru. Kde vzít další peníze?

(pro cenzora: pépéčko je politický parazit)

Nepotřebujeme vyšší DPH!

Potřebujeme revizi daňového a trestního práva, zrušení anonymních akcionářů (neb jsou to v převážné většině pépéčka), potřebujeme zákon na povinné prokazování nabytí majetku!

...systémovou korupci modrobolševika popsal Knettig v nahrávkách ,postup jak předraží čističku o 3 mld a 500 milionů jde na konta vládní mafie ODS Petra Nečase ,přes Langera ,justiční mafie Drobila očistila i přes jasné důkazy v nahrávkách .....ODS má dokonce tabulku na výši úplatků podle výše předraženosti státních zakázek viz nahrávka Venclík ODs ..........

kdepak vzal peníze Aleš Řebíček??  ...upozornili mimo jiné i na to, že při stavbách proběhla pod taktovkou ministra Aleše Řebíčka (ODS) neprůhledná výběrová řízení na dodavatele...

+5/0
4.9.2011 8:28

Bery

Re: Pépéčka jsou v pozoru. Kde vzít další peníze?

R^

0/0
4.9.2011 13:42

lemur1

Bodejť by stačily

Stát má peněz dost, jenže všechny je mrcha stačí rozkrást. Přesněji řečeno-podívejte se na pandury, grippeny, prostě na cokoli co se dá zkorumpovat a nemusíte dál hledat. Tohle jsou ty tunely a černé díry. Kdyby každý, komu se přijde na úplatek, korupci, zvýhodňování atd. byl odsouzen, ostatní by si dali pokoj. Ale takový např. Vondra a kauza Promopro je do očí bijící ukázkou, že grázl ve vysoké politice a jemu zavázaní málokdy skončí za katrem.Tak stát rukama páně Kalouska nám znovu bude sahat do peněženky a schizofrenní Nečas ve včerejších televizních zprávách ne nepodobný Hitlerovi jak tam freneticky vykřikoval reformy nebo řecká smrt a málem vytahoval z kapes ty své připitomělé síťovky, samozřejmě ta prázdná ta je ODS, ale to chlapec raději před rokem lhal jen proto aby si dnes mohl honit své ubohé ego coby senilní premiér.Tak oni sesekají všechno půjde a rating ČR poletí nahoru jak Columbia, zatímco na ulicích to již nebudou hladoví Češi ale jen jejich kostry.

+3/0
3.9.2011 21:25

robinhud

Kalousek odhalil základní problém.

Na fotce s prázdnými kapsami zřejmě naznačuje že by je měl zase naplnit. A o tom naše politika a státní správa je. Veřejné zakázky jsou prostředkem k plnění těchto bezedných kapes.[>-]Rv

+8/0
3.9.2011 20:26

Bery

Re: Kalousek odhalil základní problém.

R^

0/0
3.9.2011 20:31

zberanek

A co zmenit titulek

Titulek by měl znít "Peníze z vyšší DPH Kalouskovi a jeho rodině stačit nebudou."

0/0
3.9.2011 18:40

Frankie_70

DPH 20% i více.

Přece by jste nevěřili na daň 17,5 %. Ta se sjednotí na 20 nebo i více. Všechny zaostalé země zvyšují nepřímé daně - jejich vybírání je nejsnažší. Jenomže zločinné české pseudorepublice nebude stačit jakákoli suma. V českém parlamentu je tolik poctivých lidí jako v italské Chamoře, sicilké Mafii atd. Je to prostě také zločinecká organizace. Čáska, kterou ročně rozkradou je vyšší - byť ne o moc - než kolik činí schodek státního rozpočtu. Takže jediné možní je radikální rešení - revoluce - a tentokrát hlavně ne sametová. Jinak se zase nic nezmění.

+3/0
3.9.2011 18:12

zberanek

Re: DPH 20% i více.

Bohužel pravdivé.

0/0
3.9.2011 18:41

Bery

Re: DPH 20% i více.

R^

0/0
3.9.2011 20:32

jfb

Re: DPH 20% i více.

No v Camoře je bordel, ale dovolil bych si tvrdit, že v sicilské Cosa Nostře je poctivých lidí více než u nás v politice, za chyby nebo svěřené peníze ručí hlavou.

0/0
5.9.2011 11:04

O.Sindler

Peněz je dost

V současné době toho stát občanovi krade víc než dost. Peníze se pouze utopí v přebujelém státním aparátu, korupci veřejných zakázek a zbytečných neziskovkách.

+6/0
3.9.2011 17:47

Bery

Re: Peněz je dost

R^

0/0
3.9.2011 20:32

noorange

děkuji MF, že potvrdila mé dřívější tvrzení

ano , jde o pouhé sblížení sazeb DPH, nutný vzestup oné pak jednotné daně je již přirozeným kalouskovým trikem. Ovšem to nemůže dopadnout dobře a nějakej rating AA- je pouhým ekon. ukazatelem, který nebere na zřetel lidskou stránku. Kalousku, ty skončíš špatně...

0/0
3.9.2011 16:03

dorrey

Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

Nikdo z nich však nenavrhuje jiné reálné řešení. Návrhy populistické čSSd na progresivní zdanění a vyšší korporátní daně nepřinesou vůbec nic do rozpočtu ale naopak zvýší nezaměstnanost (na zvyšování nezaměstnanosti v řádu desítek procent je specialistou socialista Dluhoslav Sobotka). A tím budou růst i mandatorní výdaje. A doufat, že s nástupem socialistů se sníží míra korupce, tak to může jen naprostý i.dio.t, který nezná pojmy Telekom, ČEZ, RWE, Gripen, Biolíh, Rath, Zgarba, Gross, Palas, kakao a mnoho dalších.

+1/0
3.9.2011 16:00

noorange

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

to je jasné, že leváci to dotáhnou úplně ke dnu i s možným socialistickým rozdáváním, ale tihle borci tu možnost stabilizace prohráli díky hlouposti

0/0
3.9.2011 16:07

dorrey

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

Vládu omezují sociální mantinely a možnost potenciálních sociálních bouří bez reálného východiska. Lid 30% jednotnou daň svorně přijme až za 5 let, a od sockomunistů, bude totiž muset, lepší nabídka už na stole nebude.

0/0
3.9.2011 16:12

noorange

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

bude muset, toť otázka. Nejsem přítelem revolucí a násilných akcí, ale radikalizace přichází v celosvětovém trendu. Tady je rozparcelováno mezi gaunery nalevo i napravo, organizovaný zločin prorostl do politiky, je jen otázkou času kdy se dav uvede do pohybu.

0/0
3.9.2011 16:16

noorange

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

stále se utahují šrouby i v centralizovaném  špiclování. Podívej, co má asi za účel možnost doporučit příspěvek, zase jen snadnější orientaci ve špiclování stavu nálad i tohoto malého vzorku  diskutujících. Vše ukazuje , že se souzi připravujíi na  náhlé výbuchy nepokojů, které budou stále častější a záhy i mohutnější

0/0
3.9.2011 16:26

Králík Roger

Ale BUDE. Ta nabídka bude znít "sebereme peníze bohatým a

dáme je chudým." Následná vláda skutečně bohatým ty peníze sebere, ale chudým je pochopitelně nedá.

Mimochodem, bouře, které by zničily fotovoltaické elektrárny, by SKUTEČNĚ znamenaly pro stát a obyvatele zisk 30 miliard ročně. takže NENÍ PRAVDA že nepřinesou reálné východisko.

Ca Ira'

0/0
4.9.2011 10:41

mio121957

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

Tady ani tak nejde o to, jestli více kvičí levicoví nebo pravicoví pohůnci. Tady je zásadní problém v tom, že to zásadní a nutné, co je potřeba udělat, neudělá ani pravice ani levice.

+3/0
3.9.2011 19:13

dorrey

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

Asi tak. Krátce, stručně, výstižně.

0/0
3.9.2011 19:24

Bery

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

0/0
3.9.2011 20:34

FoDa

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

nojo, klasická vyjmenovaná pravičácká slova: kvičet, levice, pravda dnes chybí komouš a socka. Pro mě jsou ovšem idioti všech idiotů bez špetky zdravého rozumu ti pravičáci z údajné vlády rozpočtové odpovědnosti (podle mě rozpočtové debility) , kteří např. použitím zvýšené sazby DPH i ve zdravotnictví, naprosto úmyslně vytvořili v už tak deficitním resortu další sekeru ve výši mininálně 10 miliard ročně. No nevadí, zruší se třeba daně z dividend, další sekera cca 7-8 miliard ročně, investoři, zejména zahraniční budou mít určitě radost. Daně z úroků na vkladech samozřejmě zůstavají, na lidi musí být přísnost ! Zajisté se vymyslí nějaké další seškrtání peněz potřebným s výslednou úsporou několika desítek miliónů ročně a bude se zase dlouze blábolit jak tato mizerná vláda moudře šetří :-P

+2/0
3.9.2011 19:41

Bery

Re: Kvikot levicových pohůnků je slyšet velmi dobře.

R^

0/0
3.9.2011 20:33

Králík Roger

Už to vidím, jak manažeři, beroucí miliom měsíčně, opustí

svá teplá místečka a půjdou na pracák...

0/0
4.9.2011 10:31

Rudá Lůza vpřed, zpátky ni krok

za tenhle celosvětový kolaps můžou komunisté

kteří svým hospodařením zatáhli svět do dluhové spirály. komunisté naučili lidi žít na dluh, nemuset pracovat, žít z dávek a další "jejich" vychytávky!!

+2/0
3.9.2011 15:57

HUHU_buntu

Re: za tenhle celosvětový kolaps můžou komunisté

Nějak jsem si nevšiml, že by v USA, Řecku, Itálii a v prakticky všech západních  zemích vládli komunisti a to i pěknou řádku let zpět, evidentně plácání dluhu na dluh nesouvisí s dělením na pravici a levici.

0/0
4.9.2011 10:14

Králík Roger

USA a Evropa jsou odlišné případy

V Itálii, Řecku a Španělsku skutečně vládnou socialisté a v EU dokonce maoisté (Barosso) a Pol Potovci (Cohn-Bendit).

+1/0
4.9.2011 10:46

jfb

Re: za tenhle celosvětový kolaps můžou komunisté

Představitelé amerických neokonzervativsů jsou prakticky do jednoho bývalí členové KS USA. A i když jejich prezidentem byl Bush junior, tak Obama prosazuje jejich politiku dále.

0/0
5.9.2011 11:07

lrkfa1

Nebudou? Tak se zvýší DPH na 30 %

a to by byl v tom čert, aby se ty tunely neucpaly.!!

0/0
3.9.2011 15:14

Rudá Lůza vpřed, zpátky ni krok

Re: Nebudou? Tak se zvýší DPH na 30 %

30% je moc, hrozil by odliv zákazníků do ciziny. myslím, že optimálních by bylo těch 23-25%. 30% je moc, hrozil by odliv zákazníků do ciziny. myslím, že optimálních by bylo těch 23-25%.

0/0
3.9.2011 15:50

Richmonds

...

to je ale překvapení..tedy alespoň pro toho, kdo ještě neví, co je Kalousek za neschopného člověka. Je sice všehoschopný, ale to je asi tak vše.

0/0
3.9.2011 14:38

dávám tomuto nicku tak měsíc

Kapesník nenosí, ale obálka se mu do kapsy na košili vejde..

To vidím na fotce.

+2/0
3.9.2011 14:35

Vlada_07

Lití vody do koše...

Tak by se dala nazvat logika vlády. Zvýšit daně umí skutečně každý trouba, ale ušetřit a zalepit díry, kudy peníze nekontrolovaně utíkají neskutečnou korupcí, to chce trochu filipa. 

Každý člověk by selským rozumem měl přijít k závěru, že napřed ucpu díry a pak teprve začnu dolévat zdroje ze zvýšených daní. Každý jiný postup je zlodějna nebo neuvěřitelná blbost, v nejhorším případě pak kombinace obého. 

Lidi, kteří mají hlouběji do kapsy,  začnou nakupovat více v zahraničí. Ti vzdělaní tam už zůstanou a budou tam platit i daně.  Už z toho dobrého pocitu, že v rodné zemi by ty příjmy z daní rozkradli, na západě je toto riziko přece jenom o poznání menší.

+10/0
3.9.2011 14:20

dlz25

Re: Lití vody do koše...

Naprostý souhlas, bohužel voliči vládní koalice na to mají jiný názor, takže na to doplatíme všichni. Ovšem nemůžeme chtít po této vládě, aby při "práci" přemýšlela. Pouze přesunutí něčeho někam není, a ani být nemůže považováno za práci. Jinak hodně rychle vzaly za své reformy, kterými se tu zaklína(jí)ly ODS a TOP09. Jak plyne z diskuzí na idnesu, tak si takovéto počínání vlády ještě chválí;-O

0/0
3.9.2011 15:13Najdete na iDNES.cz