Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Němečtí poslanci schválili rozšíření záchranného fondu EU

Německo podle očekávání schválilo rozšíření pravomocí Evropského fondu finanční stability, z něhož se čerpají prostředky na pomoc zemím s problémy, jako je Řecko nebo Portugalsko. Finální slovo bude mít v pátek horní komora.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

belair.07

USE

Nechť trpí ten kdo celý tenhle systém "potratil". Německo - Francouzské spojené státy Evropské. To je tak, když nenažranost začne požírat sama sebe. Končí to diktátem, že okurka je moc ohnutá, díra v sýru moc velká, baterie v hospodě automatická.... Když nám to děda Tunel vymlouval tak byl největší záškodník. Teď když se domeček z karet začíná hroutit, tak rádi přispějeme miliardu Eur do tohoto podivného podniku a to nejsme ani v měnové unii. Pak si tu naší miliardu rádi zase od nich půjčíme za "drobný" poplatek, až sami budeme mít prd. Říkám to s odporem, ale RVHP byla proti tomu velmi slabý odvar a měla alespoň hlavu a patu, kde byly karty jasně rozdány.

0/0
1.10.2011 11:20

novakjara

A co když to Slovensko odmítne?

0/0
30.9.2011 11:46

2kedar

Co na to říct??

RvRvRvXEU

+1/0
29.9.2011 21:10

Gašpo_2

Toto nemá riešenie

Nemecký poslanci dobre vedia, že bankrot Grécka by hrozil kolapsom nemeckých bánk. Je to začarovaný kruh. A teda sa tam budú strkať peniaze dokiaľ bude z čoho brať. Celé to padne až sa ku Grécku pridá Španielsko, Portugalsko a Taliansko. To už ani "rotačky" ECB neutiahnu. A je to len otázka času. V týchto krajinách sa "úspornými opatreniami" možno podarí spomaliť rast dlhu, ale nepodarí sa ho zastaviť.

+2/0
29.9.2011 16:25

Richard Fuld

Re: Toto nemá riešenie

Statní dluhy jsou jen státem nevytištěné peníze, které si stát nechal "vytisknout" u soukromých bank. Banky totiž více než z 90% půjčují před půjčením neexistující peníze a mají tak vlastně licenci na "tištění" bezhotovostních peněz ve formě dluhu. Po té, co je dluh splacen, tyto "vytištěné" peníze zase povinně zaniknou. Rozdíl mezi státním dluhem a centrální bankou natištěnými penězi je pouze v tom, že ze státního dluhu platí daňoví poplatníci soukromým bankám úrok. Soukromé banky tak vlastně vybírají daně. A to ne malé. Jsou to desítky miliard ročně.

0/0
29.9.2011 19:12

Gašpo_2

Re: Toto nemá riešenie

Ale ja toto veľmi dobre viem.;-)

Frakčný systém čiastočných rezerv je v podstate legálna kopírka na peniaze. Je to jedna zo systémových chýb. Tento fakt ale bohužiaľ nijak nevyvracia skutočnosť, že je to situácia ženúca západné ekonomiky do kolapsu. Možete význam "virtuálnych peňazí" zľahčovať ako chcete, stojí na nich existencia inštitúcií tohoto systému. A jazýček na váhach sa už preklopil. Splatenie dlhu je už dávno nereálne a množstvo peňazí ako "poukážok na dlh" bude geomtericky rásť ďalej. Až to spadne ako domček z kariet. A nebude to trvať dlho.

0/0
30.9.2011 9:03

harpyje

-

No tak Titanic dopluje o kilometr dál a muzikanti si zahrají ještě jednu skladbičku ... ;-D

+6/0
29.9.2011 14:37

arisman

Re: -

njn, o kilometer dalej od brehu

0/0
29.9.2011 15:29Najdete na iDNES.cz