Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Stát reklamuje dálnici v Ostravě. Eurovia ji postavila na odpadcích

Průzkumné vrty v podloží zvlněné dálnice v Ostravě odhalily přítomnost stavebních odpadů. Například kusy stromů nebo trubky, které tam neměly co dělat. Stát bude dálnici reklamovat, i kdyby se měla rozkopat a postavit znovu. Eurovia svaluje vinu na dodavatele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Smradlavej čmoud z komína

likvidace odpadu v kapitalismu

nakoupit odpad a nechat si zaplatit za jeho "likvidaci", šoupnout ho pod dálnici a nechat si za to zaplatit podruhé - to je panečku podnikání

další možnost "likvidace odpadu" je zapálení skládky (zejména pneumatik), něco říkali že loni bylo úmyslně zapáleno asi 1000 skládek

0/0
22.11.2011 0:37

peepa_47

Záruka

končí v prosinci příštího roku?? silnice by se správně měli stavět tak, že na ně 25 let nikdo nešáhne! jenže to by si nemohli účtovat každý rok za další opravy že?Rv

0/0
22.11.2011 0:11

milla

Sleva milion korun

To  se pan  redaktor uklep, nebo  si  myslí  že jsme pitomí? Milion korun  na  dálnici  stojí  asi  tak   1 cm. Ale  dát tam  místo podkladu  skládku, to je  na Guinnessovu knihu  rekordů.  nebo  na hodně let vězení.  Víte jak  to  dopadne, žádné  vězení  ale Guinness. jsme jedničky.

0/0
21.11.2011 16:53

Hnev lidu

Doufám, že se nakonec ŘSD omluví Eurovii

jako se tak stalo v případě Skansky a zvlněné D11 :-/

0/0
21.11.2011 9:17

pissflapslover

euromrd

Jo tem se dari v kocourkove;-DR^

0/0
21.11.2011 3:03

ProMoDro

Eurovia

to je nějaká dceřinná oné  "Eurosviňa" ..?

0/0
21.11.2011 1:11

ProMoDro

Ale kdepak

nějaký ten úplateček to spraví a nic se opravovat nebude. To se vyšťourá nějaké procesní pochybení ŘSD  nebo jiná klička a EUROVIA bude z obliga .. Přesně jak to v v Čecháčkově chodí ve všem ..

+1/0
21.11.2011 1:10

krvavadasen3

nepovolená skládka

Navíc dodavatel porušil velmi hrubě Zákon o odpadech. On vlastně udělal skládku, navíc se zbavil odpadu nelegálním způsobem. Tady by měli nastoupit inspektoři z České inspekce životního prostředí. To by bylo pak něco. Likvidační pokutička, v řádech desítek mega.

0/0
19.11.2011 15:03

roenick

Eurovia? neznam :)

tyjo ani jsem si nevšiml, kdy tu vznikla nějaká Eurovia...koukám dle jejich webu jsou to původní SSŽti :)

když SKANSKA koupila IPS tak to bylo reklam v tisku TV atd...a tady nic :)

0/0
17.11.2011 23:50

milykluk

No jo no, když........

Nutno ale také dodat, že tehdejší president (jak se tenkrát honosně nazýval) spol. ODS pan Pavel Vítek byl velký ODSák a jezdil i za presidentem, se všemi jedna ruka (Slamečka, Šimonovský,atd), takže všichni tzv. drželi hu.. jen aby si na nějakého dozora či zaměstnance ŘSD pan Vítek nestěžoval a nekazil tak příjmy do ODSácké pokladny, protože by mohl být také vyhozen!! To, že ŘSD nedá tuto věc k prošetření orgánům činných v trest. řízení(protože se zcela jasně jedná o podvod), již svědčí o tom, že věc má jen politické pozadí, ředitel ŘSD řekne pár silných slov do medií, ale pak nakonec nastoupí Nečas,Klaus a řeknou: Tak kluci dost, mohlo by se taky zjistit, kam všechny ty peníze tekly a to by byl prů.....jem. Být EUROVII tak jsem v klidu, protože zcela jistě nepřevzala veškeré závazky ze sloučení spočívající, ale pouze ty v době sloučení aktuální, (v době rozestavěné), takže.....Buďte občané v klidu, že to "hoši nahoře" nějak nezaonačí.

0/0
15.11.2011 22:47

milykluk

No jo no, když........

Tak za 1. Nestavěla to EUROVIA, ale ODS-Ostr.dopravní stavby(které ovšem ODS podporovaly), které dnes skutečně po sloučení spadají pod EUROVII, a některé úseky (zvlněné) SKANSKA. Za 2. to, co dozoři za ŘSD převzali a nechali si tam navést a postavit, tak to je vizitka dozorů ŘSD (jména je možno vyhledat ve stav. povolení a dnes stále pracující na ŘSD Ostrava), ale i inženýrů, kteří za ŘSD stavby vedli a zodpovídali a podepisovali faktury (někteří byli již z ŘSD vyhozeni za neschopnost, jiní byli povýšeni nejprve na náměstky, pak nakonec i na ředitele), ale nejpikantnější na tom všem je to, že úseky kde se to vlní nebo je použit nekvalitní materiál stavěli jako stavbyvedoucí lidé, kteří jsou dnes ve vrcholných funkcích EUROVIE (že pane Špaňo?).  Inu, asi něco za něco! (A bilbordů pro ODS tehdy bylo po Ostravě opravdu hodně. Že by pan Špaňo byl v ODS?)

0/0
15.11.2011 21:37

mamsrb

Re: No jo no, když........

Za kvalitu stavby odpovídá pouze dodavatel. Investorský dozor byl realizován taky dodavatelsky, takže ŘSD je alibisticky mimo. Nejhorší ovšem je, že ta firma co tak úspěšně shazuje mosty na vlaky získala (údajně vyhrála) další stavbu dálnice místo toho aby odešla kanálama do zapomnění.;-O

+1/0
17.11.2011 0:05

Hnev lidu

Re: No jo no, když........

"Dozoři si nechali navést " ?? 8-o Jasně, tuhle hloupou argumentaci Eurovia nejspíš použije a došká se omluvy

0/0
21.11.2011 9:19

Sieg1

Kam ten bordel měli dát?

Vždyt se chudaci sotva vešli do rozpočtu.Potom ještě likvidace odpadů to by je položilo,chudáky

0/0
15.11.2011 20:10

ČeStNý PřEdSeDa

zkratka ODS mluví za vše

ODS Dopravní stavby Ostrava Rv

0/0
15.11.2011 19:13

Libra

asi tak

Tady dole někteří jedinci poukazují na to, že být to zahraniční firma, tak se to nestane. Chci je vyvést z omylu, Eurovia CS je plně vlastněná francouzskou Eurovií, takže asi tak. Tady na tom malém písečku se už všichni bez rozdílu naučili dojit český státní rozpočet. Rv

0/0
15.11.2011 17:40

229starec229

Re: asi tak

no mezi námi děvčaty kámo.raději to měli nechat stavět izralece kteří postavili 20 000 km dálnic než zdejší odnož jakési euroněco.cena kterou stát vysolí za všechny soudy a opravy nebude daleko od ceny kterou izraelci požadovali.a myslím že by to bylo postaveno kvalitně a rychle.a zřejmě i bez podmazávání.;-)otázkou vůbec je jestlito co bylo prezentováno v médiích byla pravda.tedy ta cena.

0/0
15.11.2011 17:54

marat12345

Haha

O co že se brzy najde papír, který prokáže, že byla stavba převzata bez závad a podle projektu...! Případně se objeví jakýsi dodatek ke smlouvě, požadující levnější podklad...!

A všechny reklamace budou placené!!!

+5/0
15.11.2011 17:05

cernobila_televize

Re: Haha

a bude tam napsany ten odpad co tam dali? Jako levnejsi podklad si predstavuji tenci vrstvy, levnejsi sterk atd. ne co tam dali. Uvidime, jak to dopadne, bojim se aby to nevysumelo, nebo nebyli vyhozeni ti co na to nekdy upozornili (jako ta urednice :-()

0/0
19.11.2011 12:10

DISK

Starého psa novým kouskům.....

Já si myslím, že je třeba se podívat, kdo jsou ti managéři, nebo jak se dnes říká soudruhům, kteří si všechny tyhle firmy po plyšálu zprivatizovali. Ono se nakonec přijde na to, že tak, jak byli zvyklí krást za komoušů jako správní komunisti a pilíř národního hospodářství, tak kradli dále.....vlastně, oni jsou to už úctyhodné legendy pro jejich věk, tak to předali svým nevycválaným potomkům.

 Dokud Knedlíkov nepozná, že hlavní marasmus doby komunistů byl ve lhaní a kradení, je odsouzen si ho opakovat dokola a dokolečka.

 Tahle kampaň pak má podle mého názoru kořeny u nějaké konkurenční firmy, která si nepřeje účinkování fy Eurovia na opravě D1. Z hlediska této firmy se jedná o zděděný problém, nikoliv o práci tisíců poctivých, kteří jsou u ní zaměstnáni.

0/0
15.11.2011 16:44

229starec229

Re: Starého psa novým kouskům.....

co to je za blábol.někdo ten binec musel nakládat, někdo ho musel vozit, někdo musel podepisovat faktury atd.máslo na hlavě mají všichni co se týhle levárny zůčastnili.takže zase tolik poctivejch tam nebylo.

+1/0
15.11.2011 17:55

bardivad

Re: Starého psa novým kouskům.....

Přesně! Ve svých kšeftících tam byl zaháknutý téměř každý. Od manažerů, až po poslední řidiče. Proto mě s..e, když tady vidím ty strašně rozhořčené a moralizující davy. Kdyby tihle lidičkové mohli a měli příležitost, 95% z nich by kradlo taky. Protože lidi si i nadále v této zemi myslí, že kdo nekrade, okrádá rodinu. Proč myslíte, že tady bijí korupce. Není to jen o tom, že někdo bere, ale i o tom, že druhý dává.

0/0
15.11.2011 19:59

illes

Re: Starého psa novým kouskům.....

Troufám si tvrdit, že v dnešní době je řidič náklaďáku, který dováží materiál, povinen vozit, co to jeho zaměstnavatel nakoupí jako surovinu a to vozit. On to nekupuje, ani o tom nerozhoduje a nemá pravomoc říkat svému zaměstnavateli, co má kupovat jako podkladní materiál. Pokud by si toto dovolil, přišel by dozajista při nejbližší příležitosti o práci.

Z toho viňte hlavně ti, kteří rozhodli,  co se bude vozit místo kvalitního materiálu za šunt, aby se ušetřilo a firma více vydělala. Účtovali si samozřejmě cenu, jako za kvalitní materiál.

0/0
19.11.2011 11:09

cernobila_televize

Re: Starého psa novým kouskům.....

jo taky bych rekl, ze ten ridic nakladaku i kdyz o tom vedel musel drzet usta, prace na zbyt asi moc neni, musi zivit rodinu a zaopatreny asi moc neni. Jedine, co by mohl udelat, ze s tim nesouhlasi to dat anonymne nekam do novin.

0/0
19.11.2011 12:08

zlíňák x-file

Re: Starého psa novým kouskům.....

A o to právě jde... kdyby to dal třebas anonymně do novin už tehdy... mohlo ŘSD vypakovat Eurokuvy už dávno... jenže blbec šofér za mizerný plat drží hubu... manažeři přikrádají desítky tisíc... jejich šéfové stovky tisíc... a vrchnost milionky a miliardy... ano ještě musí odvést bakšiš svým "stranám".... ale i tak jim zůstane dost... a lidem nefunkční cesta a nasranost... Ta zbabělost všech tisíců lidí, kteří o tom mohli vědět... to je ten průser... ten co to podepsal je největší gauner, ale VINA JE NA VŠECH.... proto se u nás musí začít odspodu... vychovat lidi, aby byli hrdí a poctiví... aby udávali zloděje a gaunery... aby obětovali svůj mrzký plat a šli do novin s každou prasárnou.... ono se jim to vrátí... ne třebas hned, ale jejich děti budou moci žít se vztyčenou hlavou v prosperující zemi...

0/0
19.11.2011 13:57

Smradlavej čmoud z komína

Re: Starého psa novým kouskům.....

ten plyš-puč v 89. byl jeden velký PODVOD, který si udělali vybraní soudruzi, aby se jim legalizovala krádež ve velkém

0/0
22.11.2011 0:42

plukovnikoneill

Jak to má v názvu EURO

tak je z toho poslední dobou většinou průšvih ;-D;-D[>-]

+2/0
15.11.2011 16:01

Jablkon

at ziji ceske dalnice

to je vcelku jedno, jestli to napachala Eurovia osobne, nebo si nepohlidala sveho subdodavatele.

.

"ŘSD už v minulosti vyjednalo za závady slevu zhruba milion korun" - super, to je asi jako kdyby automobilka zakaznika za vecne porouchane nove auto odskodnila reflexni vestou zdarma :-o

+2/0
15.11.2011 14:00

Rappaccini

Re: at ziji ceske dalnice

jo, sleva milon z šesti miliard, to je panečku kauf ;-)

+1/0
17.11.2011 23:19

on6.

Muze za to mrtvy stavebni mistr,

to zname uz ze Snatku z rozumu

0/0
15.11.2011 13:24

CYnikCYnik

Re: Muze za to mrtvy stavebni mistr,

Vlastníkem Eurovie asi bude někdo z Nedobylů! ;-)

0/0
15.11.2011 14:52

MikeXH

Říkám tomu úseku housenková dráha

... jezdím tudy min. 2 krát týdně

0/0
15.11.2011 13:22

fackadluhouska

tuhle firmu vitek barta pochvalil

takze urcite jde o zlocinne spiknuti skansky ktere tajne po nocich tam dosypavala odpadky na stavbe

0/0
15.11.2011 13:14

burden

kdyby stavěli Izraelci, k tomu by nedošlo

Dálnici původně měli stavět Izraelci z firmy Housing and Construction v rámci PPP projektu. Ti by se nenechali okrádat jako ŘSD, proto se proti nim zahájila mohutná kampaň (placená moravskou stavební lobby) aby se zdiskreditovali. Vykládalo se něco o tom, jak je nabídka předražená a jak levně, rychle a kvalitně si tu dálnici postaví Moravané sami. Také tam tenkrát žádné čehúny nepustili.

Izraelci to měli také dvacet let udržovat, takže tu kvalitu stavby by si nepochybně pohlídali, aby měli malé náklady na údržbu.

No, stavělo se po Česku (či spíše po Moravsku) a teď je každý jak v Jiříkově vidění.

Jak říkám - že to dopadne jak to dopadlo bylo jasné od okamžiku, kdy se odstranila z projektu firma, která takové projekty staví všude po světě.

Proč o tomto nikdo nepíše a nehledá se viník v tom, že se změnil kvalitní PPP projekt na typickou česko/moravskou malou domů? Myslím, že ti, kdož se v tom napočili ještě pořád jsou na dostatečně vlivných postech aby média nepustili na některé směry.

+5/0
15.11.2011 13:01

Santa1

Re: kdyby stavěli Izraelci, k tomu by nedošlo

Sranda je, že to navíc ještě používali jako důkaz zkorumpovanosti Zemana a spol. Moudrý ministr dopravy Ing. Milan Šimonovský tvrdil, že pokud se dálnice rozkouskuje mezi jednotlivé firmy, bude to rychleji a o desítky miliard levnější. V součtu to bylo dražší už teď, A TO DÁLNICE JEŠTĚ STÁLE NENÍ HOTOVÁ!!! O kvalitě a již brzy končící záruce ani nemluvím.

0/0
15.11.2011 13:12

Vsetín 1

Re: kdyby stavěli Izraelci, k tomu by nedošlo

R^R^R^ výstižné. A nešlo by to ozřejmit ještě trochu jmenovitě ( stačí příjmení) ?;-D

0/0
15.11.2011 14:47

Walker-W3

Pokud by zakázku dostala zahraniční firma tak se to nestane.

Zahraniční firma by úplatky nekorumpovala zadavatele zakázky, miliony korun by nebyly odkloněny a celá zakázka by byla značně levnější.

0/0
15.11.2011 12:59

jfb

Re: Pokud by zakázku dostala zahraniční firma tak se to nestane.

Tomu opravdu věříte?

0/0
15.11.2011 13:01

Vhelsing3

Re: Pokud by zakázku dostala zahraniční firma tak se to nestane.

Jelikoz by byl beztak nejaky prostrednik mezi zahranicni firmou a domacim prostredi,tak by si ten uplatek vzal on...;-D;-D

0/0
15.11.2011 13:22

OtaRákosník

Re: Pokud by zakázku dostala zahraniční firma tak se to nestane.

něco jako gripen, pandur....?

0/0
15.11.2011 14:07

Libra

Re: Pokud by zakázku dostala zahraniční firma tak se to nestane.

Porboha, víte kdo je vlastníkem Eurovii CS? Francouzská Eurovia ...takže asi tak, zahraniční majitel se přizpůsobil českým poměrům stejně, jako ten český.

0/0
15.11.2011 17:37

roenick

Re: Pokud by zakázku dostala zahraniční firma tak se to nestane.

proboha to ten nechutnej výraz "odklonit" používá čím dál tím víc lidí v diskuzích? je to HNUS!

0/0
17.11.2011 23:52

virena

a kdo

A kdo za to půjde před soud a bude odsouzen ????

0/0
15.11.2011 12:57

Walker-W3

Re: a kdo

Nikdo!  Odsouzen bude občan, zvýšenou cenou dálniční známky.

+1/0
15.11.2011 13:01

Lucass

Re: a kdo

Proč by měl být někdo souzen? Firma to na svoje náklady zaplatí v rámci reklamace a pravděpodobně vyhodí lidi, kteří jsou za chybu zodpovědní. Je to reklamace, ne vražda...

0/0
15.11.2011 13:26

Dr.Ozd

Re: a kdo

Mýlíte se pane.Reklamace řádně provedeného díla je něco jiného.Toto je zcela jasně úmyslný podvod.Ta stavební suť nebo co to tam vlastně je,stála  mnohem méně než materiál,který tam měl podle projektu skutečně být.A ty ušetřené peníze zcela jistě někde skončily.A budou to  miliony.Co takhle se například podívat,jestli si nějací manažeři z Eurovie zrovna čirou náhodou nekupují haciendy na Mallorce?

0/0
15.11.2011 15:09

VařícípolévkaGazpacho

Tady pomůže snad jen čínské řešení

Není to tak komplikované jak si lidé myslí . Používáme pušky s metr dlouhou hlavní , stojíme čtyři metry od odsouzeného , zamíříme a zmáčkneme spoušť. To je celé .

http://zpravy.idnes.cz/palime-ze-ctyr-metru-a-vezen-kleci-nic-sloziteho-lici-cinsky-popravci-12a-/zahranicni.aspx?c=A111115_121325_zahranicni_stf

+2/0
15.11.2011 12:57

Walker-W3

V každém případě dodavatel provedl značně nekvalitní práci

Příčina by neměla nikoho zajímat. Dodavatel musí chyby napravit, silnici předělat na plně funkční a ještě ho potrestat za dlouhodobé omezení provozu na daném úseku.   Ovšem tohle funguje jen bez korupce.

0/0
15.11.2011 12:56

Tamifl

ŘSD vyjednalo u nekvalitní stavby za 6.000 mil slevu 1 mil.

takže teď by to mohlo 5 mil. spravit. Kdyby nešetřili na úplatcích, přišlo by se nato až po záruce!!!

0/0
15.11.2011 12:51

Fungy

nejlevnější a nejkvalitnější silnice

to je naše devíza;-):-P

0/0
15.11.2011 12:50Najdete na iDNES.cz